Startliste for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.30
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Markus Wirring |
2003 |
0353AQ |
ODDER |
|
25m |
1:02.58 |
229 |
2 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
AABYBRO |
|
25m |
1:00.91 |
129 |
3 |
Sebastian Pors |
2002 |
0271AT |
RINGE |
|
25m |
59.49 |
127 |
4 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
25m |
59.29 |
48 |
5 |
Frederik P. Michaelsen |
2003 |
0329AO |
S 68 |
|
25m |
59.31 |
419 |
6 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
ERRITSØ |
|
25m |
59.49 |
5 |
7 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
25m |
1:01.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
25m |
58.88 |
58 |
2 |
August B Bjerregaard |
2003 |
0313AN |
H2Odense |
|
25m |
58.63 |
433 |
3 |
Joachim Hedegaard Nielsen |
2002 |
0247AM |
PINGVINEN |
|
25m |
58.30 |
442 |
4 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
25m |
57.62 |
31 |
5 |
Jeppe Haurum |
2003 |
0321AO |
GRINDSTED |
|
25m |
57.70 |
171 |
6 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
25m |
58.51 |
328 |
7 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
25m |
58.79 |
33 |
8 |
Erik Ellemose Sørensen |
2002 |
0269AQ |
GRINDSTED |
|
25m |
59.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
25m |
57.41 |
43 |
2 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
25m |
57.37 |
448 |
3 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
56.96 |
153 |
4 |
Emil Frydenholm |
2002 |
0235AG |
ESBJERG |
|
25m |
56.68 |
122 |
5 |
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
AGF |
|
25m |
56.92 |
114 |
6 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
57.00 |
413 |
7 |
Mingus Okkerholm |
2002 |
0201AQ |
NYBORG |
|
25m |
57.40 |
69 |
8 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
H2Odense |
|
25m |
57.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
25m |
56.60 |
402 |
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
56.34 |
41 |
3 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
55.96 |
263 |
4 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
25m |
55.53 |
244 |
5 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
25m |
55.69 |
316 |
6 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
25m |
55.97 |
162 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
56.59 |
146 |
8 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
56.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
VEJLE |
|
25m |
55.34 |
20 |
2 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
25m |
55.18 |
395 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
54.65 |
112 |
4 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
25m |
54.57 |
24 |
5 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
54.61 |
148 |
6 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
25m |
54.83 |
135 |
7 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
25m |
55.34 |
325 |
8 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
55.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
25m |
54.50 |
215 |
2 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
25m |
53.11 |
61 |
3 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
25m |
51.58 |
260 |
4 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
VEJLE |
|
25m |
50.33 |
154 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
25m |
51.38 |
265 |
6 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
VEJLE |
|
25m |
52.23 |
78 |
7 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
25m |
53.36 |
230 |
8 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
ST-NEPTUN |
|
25m |
54.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
54.24 |
341 |
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
52.91 |
254 |
3 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
25m |
51.42 |
373 |
4 |
Jens Bach |
1997 |
9789AC |
AALBORG |
|
25m |
49.98 |
144 |
5 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
51.36 |
160 |
6 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
25m |
52.01 |
423 |
7 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
53.30 |
298 |
8 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
25m |
54.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
53.77 |
9 |
2 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
25m |
52.33 |
59 |
3 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
H2Odense |
|
25m |
51.41 |
221 |
4 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
49.82 |
91 |
5 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
AGF |
|
25m |
51.26 |
318 |
6 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
25m |
51.90 |
67 |
7 |
Jacob Holst |
1991 |
9197AF |
H2Odense |
|
25m |
53.18 |
394 |
8 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
54.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|