Program för Citadellsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 60
|
Tävling |
Citadellsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
21:20 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 60, 200m Frisim Herrar |
Finaler (5) |
Beräknad start 10:28 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
421 |
1 |
Ahmad Alhaj |
2005 |
AC6905 |
SK RAN |
|
25m |
2:38.81 |
422 |
2 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
25m |
2:35.69 |
432 |
3 |
Kim Larsson |
2005 |
AC0105 |
SK RAN |
|
25m |
2:34.66 |
26 |
4 |
Malte Laurén |
2004 |
AE1704 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:31.75 |
464 |
5 |
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
SKK |
|
25m |
2:32.77 |
497 |
6 |
Erik Komstedt |
2005 |
AE5505 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:35.21 |
764 |
7 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:35.77 |
56 |
8 |
Hilding Hallberg |
2005 |
AP6105 |
HS |
|
25m |
2:41.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
701 |
1 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.31 |
463 |
2 |
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
SKK |
|
50m |
2:27.18 |
19 |
3 |
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
AE7704 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:25.53 |
97 |
4 |
Kasper Nygren |
2004 |
AN5304 |
HS |
|
25m |
2:24.57 |
510 |
5 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:24.77 |
525 |
6 |
Victor Borg |
2005 |
AB3105 |
SK TRITON |
|
25m |
2:26.19 |
656 |
7 |
Noa Rydén |
2004 |
AC6304 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:27.78 |
427 |
8 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
25m |
2:30.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
675 |
1 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:23.94 |
564 |
2 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:23.23 |
179 |
3 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
AK8505 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:21.48 |
41 |
4 |
Niklas Andersson |
2005 |
AF9905 |
HS |
|
25m |
2:19.70 |
560 |
5 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:20.72 |
791 |
6 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
KVIK |
|
50m |
2:22.41 |
342 |
7 |
Aram Kazarian |
2005 |
AQ1305 |
MKK |
|
50m |
2:23.33 |
78 |
8 |
Jacob Langell |
2005 |
AG2105 |
HS |
|
50m |
2:24.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
505 |
1 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:18.27 |
778 |
2 |
Sejer Andersen |
2005 |
0517AN |
KVIK |
|
25m |
2:17.97 |
717 |
3 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:16.77 |
125 |
4 |
Felix Tjärnberg |
2005 |
AB5305 |
HS |
|
25m |
2:15.52 |
815 |
5 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
25m |
2:16.70 |
99 |
6 |
Olle Olsson |
2004 |
AN7304 |
HS |
|
25m |
2:17.58 |
649 |
7 |
Joel Nilsson |
2005 |
AC6505 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:18.16 |
659 |
8 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
AD8504 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:18.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
375 |
1 |
Seth Nillund |
2005 |
AA7705 |
MKK |
|
50m |
2:14.58 |
784 |
2 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
2:11.80 |
490 |
3 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:09.89 |
720 |
4 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:58.29 |
724 |
5 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:06.96 |
226 |
6 |
Theo Ylipää |
2004 |
AB0704 |
LULEÅ SS |
|
25m |
2:11.60 |
447 |
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
2:12.67 |
674 |
8 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:14.65 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
21:20 |
|