Startliste for UGP 3 2017-2018, Eriksdal
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
25m |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
25m |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
215 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
25m |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
4 |
231 |
|
Jakub Majta |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AV9703 |
25m |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
25m |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
6 |
218 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
25m |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
7 |
391 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
25m |
2:34.44 |
|
|
|
|
|
8 |
185 |
|
Sebastian Tufvesson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:35.13 |
|
|
|
2000 |
AJ5100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
104 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
25m |
2:35.78 |
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Juan Esbjörnsson |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
25m |
2:37.72 |
|
|
|
2002 |
AQ6902 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
302 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
25m |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
12 |
362 |
|
Alexandr Sidorov |
Stockholmspolisens IF SF |
2002 |
AN5702 |
25m |
2:39.37 |
|
|
|
|
|
13 |
322 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
25m |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
14 |
241 |
|
Malte Söderberg |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
25m |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
15 |
361 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
25m |
2:42.96 |
|
|
|
2003 |
AT0703 |
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Alex Rappoccio |
Simklubben Neptun |
2002 |
AY3502 |
25m |
2:44.46 |
|
|
|
|
|
17 |
270 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
25m |
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
309 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
25m |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
19 |
372 |
|
Pijus Guvenius |
Älvsjö AIK Simförening |
2003 |
AO0303 |
25m |
2:47.13 |
|
|
|
|
|
20 |
279 |
|
Liam Björklund |
Ösmo Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
25m |
2:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
344 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
25m |
2:51.10 |
|
|
|
|
|
22 |
272 |
|
Walter Pettersson |
Wisby Simsällskap |
2003 |
AT3503 |
25m |
2:51.49 |
|
|
|
|
|
23 |
355 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
2:51.61 |
|
|
|
|
|
24 |
219 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
2:54.71 |
|
|
|
|
|
25 |
141 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
25m |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
26 |
393 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
2:57.57 |
|
|
|
2003 |
AF0503 |
|
|
|
|
27 |
296 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
25m |
2:58.48 |
|
|
|
|
|
28 |
275 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
25m |
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
105 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
25m |
3:00.17 |
|
|
|
|
|
30 |
294 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
25m |
3:01.34 |
|
|
|
|
|
31 |
19 |
|
Samuel Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2002 |
AO2702 |
25m |
3:05.32 |
|
|
|
|
|
32 |
67 |
|
Isak Monka |
Simklubben Neptun |
2003 |
AY8903 |
25m |
3:09.82 |
|
|
|
|
|
33 |
132 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
25m |
3:13.14 |
|
|
|
|
|
34 |
18 |
|
Adrian Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
25m |
3:17.67 |
|
|
|
2004 |
AV6104 |
|
|
|
|
35 |
202 |
|
Rafael Pyötsiä |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AL2103 |
25m |
3:18.71 |
|
|
|
|
|
36 |
394 |
|
Casper Runfjäll |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AJ7102 |
25m |
3:21.04 |
|
|
|
|
|
37 |
250 |
|
William Edenberg |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
3:23.12 |
|
|
|
2003 |
AZ1103 |
|
|
|
|
38 |
93 |
|
Manfred Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AI6705 |
25m |
3:28.85 |
|
|
|
|
|
39 |
278 |
|
Michael Andrée |
Ösmo Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
25m |
3:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
62 |
|
Jonathan Hörberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AT0304 |
50m |
3:34.44 |
|
|
|
|
|
41 |
26 |
|
Calle Samuelsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AJ4503 |
50m |
3:34.51 |
|
|
|
|
|
42 |
151 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
34 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
25m |
3:38.54 |
|
|
|
|
|
44 |
27 |
|
Mathias Steffansson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AF2505 |
25m |
3:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
403 |
|
John Ström |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AQ9704 |
50m |
3:50.76 |
EFT |
|
46 |
193 |
|
Adrian Cabanne |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AY6504 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
321 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
287 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
137 |
|
Wilmer Räni |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AM0705 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Samir Haidari |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2003 |
AW9703 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
128 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
295 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
|
|
|
|
2005 |
AA8505 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-09 11:30:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|