Program for UGP 1 2018-2019, Sjöbo
Below are all entry- and startlists shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
80 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
25m |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
25m |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
4 |
299 |
|
Minna Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2002 |
AB3802 |
25m |
2:12.13 |
|
|
|
|
|
5 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
2004 |
AG1204 |
25m |
2:12.69 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
7 |
194 |
|
Maja Blomliden |
SK Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
2:13.58 |
|
|
|
|
|
8 |
67 |
|
Ester Eilertsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:15.72 |
|
|
|
2003 |
AE0203 |
|
|
|
|
9 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
25m |
2:18.18 |
|
|
|
|
|
10 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
308 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
12 |
300 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
13 |
66 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
14 |
31 |
|
Julia Henriksson |
Simklubben Hajen |
2005 |
AQ5405 |
25m |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
15 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
16 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
|
|
50m |
2:21.45 |
|
|
|
2004 |
AX5204 |
|
|
|
|
17 |
247 |
|
Irma Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD5204 |
25m |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
18 |
182 |
|
Antonia Sandblom |
SK Triton |
2003 |
AG4603 |
25m |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
19 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
|
|
25m |
2:23.01 |
|
|
|
2004 |
AB3804 |
|
|
|
|
20 |
291 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
50m |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
21 |
239 |
|
Sara Melgar |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AA8602 |
25m |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
186 |
|
Nina Nolén |
SK Triton |
2002 |
AY1402 |
25m |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
23 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
24 |
287 |
|
Tova Kjellberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF5204 |
25m |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
25 |
24 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
50m |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
26 |
245 |
|
Elin Kjellberg |
Ystads Simsällskap |
2003 |
AJ7803 |
50m |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
27 |
301 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
2:27.29 |
|
|
|
2003 |
AC5403 |
|
|
|
|
28 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AV6403 |
25m |
2:29.29 |
|
|
|
|
|
29 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
25m |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
2:30.03 |
|
|
|
|
|
31 |
214 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
25m |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
32 |
256 |
|
Liv Martinsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB7604 |
25m |
2:31.37 |
|
|
|
|
|
33 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
34 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AX1805 |
25m |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
35 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
2:34.12 |
|
|
|
|
|
36 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
50m |
2:34.29 |
|
|
|
|
|
37 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
25m |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
38 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:34.60 |
|
|
|
2004 |
AX3204 |
|
|
|
|
39 |
255 |
|
Linn Martinsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB8604 |
25m |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
40 |
309 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AL6805 |
25m |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
288 |
|
Sanna Westerberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF6204 |
25m |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
42 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
43 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
2:36.77 |
|
|
|
|
|
44 |
311 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
45 |
230 |
|
Ajla Causevic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AX0806 |
25m |
2:37.90 |
|
|
|
|
|
46 |
197 |
|
Lina Plantin |
SK Triton |
|
|
25m |
2:38.11 |
|
|
|
2005 |
AJ7605 |
|
|
|
|
47 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
2:38.12 |
|
|
|
|
|
48 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
50m |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
26 |
|
Olivia Pantzar |
Simklubben Hajen |
2004 |
AG5404 |
25m |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
50 |
298 |
|
Hedda Baxman |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AQ9406 |
25m |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
51 |
196 |
|
Moa Järnegren |
SK Triton |
2003 |
BK6803 |
25m |
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
313 |
|
Mimmi Palm |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BA2805 |
25m |
2:49.85 |
|
|
|
|
|
53 |
312 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
25m |
2:50.95 |
|
|
|
|
|
54 |
228 |
|
Maja Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AN0606 |
25m |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
55 |
315 |
|
Cassandra Strömqvist- Malmström |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BG7405 |
25m |
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
2:59.12 |
|
|
|
|
|
57 |
200 |
|
Melina Mercourios |
SK Triton |
2005 |
AO1405 |
25m |
3:05.71 |
|
|
|
|
|
58 |
208 |
|
Nellie Hånell |
SK Triton |
2006 |
AN4606 |
25m |
3:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
25m |
57.31 |
|
|
|
|
|
2 |
240 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
25m |
58.42 |
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:00.97 |
|
|
|
2001 |
AJ9101 |
|
|
|
|
4 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
5 |
175 |
|
Linus Forsgren |
SK Triton |
2003 |
AA1103 |
25m |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
7 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
8 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
50m |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
9 |
184 |
|
Jonathan Palminger |
SK Triton |
2004 |
AB6504 |
25m |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
10 |
180 |
|
Noel Persson |
SK Triton |
2002 |
AG2702 |
25m |
1:04.77 |
|
|
|
|
|
11 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:05.05 |
|
|
|
2002 |
AP9102 |
|
|
|
|
12 |
241 |
|
Emil Jespersen |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AI9901 |
25m |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
13 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
50m |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
14 |
217 |
|
Viktor Hansson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:06.47 |
|
|
|
2003 |
AM7103 |
|
|
|
|
15 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
16 |
84 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
25m |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
21 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
18 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
25m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
19 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AK6305 |
25m |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
20 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
25m |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
21 |
212 |
|
Philip Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AF8502 |
25m |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
22 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
25m |
1:14.91 |
|
|
|
2005 |
AG1505 |
|
|
|
|
23 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
24 |
250 |
|
Aron Persson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AM4504 |
25m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
25m |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
26 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
2005 |
AB3105 |
50m |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
27 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
50m |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
28 |
211 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
25m |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
29 |
289 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AD8905 |
25m |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
30 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:23.32 |
|
|
|
2003 |
AQ0503 |
|
|
|
|
31 |
183 |
|
Max Alm |
SK Triton |
2003 |
AE1103 |
25m |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
32 |
290 |
|
Jonatan Bååth |
Föreningen Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
33 |
201 |
|
Jens Magnusson |
SK Triton |
|
|
25m |
1:34.33 |
|
|
|
2005 |
AJ2505 |
|
|
|
|
34 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
25m |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
2 |
193 |
|
Siri Bokander |
SK Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
291 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
4 |
303 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
5 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
50m |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
6 |
182 |
|
Antonia Sandblom |
SK Triton |
2003 |
AG4603 |
25m |
1:19.92 |
|
|
|
|
|
7 |
81 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BH6403 |
25m |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
|
|
25m |
1:20.53 |
|
|
|
2004 |
AB3804 |
|
|
|
|
9 |
245 |
|
Elin Kjellberg |
Ystads Simsällskap |
2003 |
AJ7803 |
25m |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
10 |
191 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
SK Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
66 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
12 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
13 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
14 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AV6403 |
25m |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Tova Kjellberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF5204 |
25m |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
16 |
26 |
|
Olivia Pantzar |
Simklubben Hajen |
|
|
50m |
1:25.12 |
|
|
|
2004 |
AG5404 |
|
|
|
|
17 |
247 |
|
Irma Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD5204 |
25m |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
18 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
50m |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
19 |
214 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:25.74 |
|
|
|
2002 |
AW9602 |
|
|
|
|
20 |
196 |
|
Moa Järnegren |
SK Triton |
2003 |
BK6803 |
25m |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
21 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
50m |
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
322 |
|
Julia Stenström |
SK Triton |
2002 |
AO5402 |
25m |
1:26.05 |
EFT |
|
23 |
178 |
|
Felicia Jartelius |
SK Triton |
2001 |
AS6601 |
25m |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
25m |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
25 |
315 |
|
Cassandra Strömqvist- Malmström |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BG7405 |
25m |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
28 |
197 |
|
Lina Plantin |
SK Triton |
2005 |
AJ7605 |
25m |
1:27.70 |
|
|
|
|
|
29 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
1:28.58 |
|
|
|
|
|
30 |
288 |
|
Sanna Westerberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF6204 |
25m |
1:29.30 |
|
|
|
|
|
31 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
1:29.33 |
|
|
|
|
|
32 |
244 |
|
Elvira Eriksson |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
1:29.42 |
|
|
|
2003 |
AJ5803 |
|
|
|
|
33 |
224 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
25m |
1:31.62 |
|
|
|
|
|
34 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
230 |
|
Ajla Causevic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AX0806 |
25m |
1:33.82 |
|
|
|
|
|
36 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:35.09 |
|
|
|
|
|
37 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:35.68 |
|
|
|
|
|
38 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
50m |
1:36.18 |
|
|
|
|
|
39 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AX3204 |
25m |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
40 |
228 |
|
Maja Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:36.98 |
|
|
|
2006 |
AN0606 |
|
|
|
|
41 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
25m |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
42 |
200 |
|
Melina Mercourios |
SK Triton |
2005 |
AO1405 |
25m |
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
203 |
|
Jenny Nilsson |
SK Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:40.06 |
|
|
|
|
|
44 |
246 |
|
Anna Melgar |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD6204 |
25m |
1:40.87 |
|
|
|
|
|
45 |
30 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE9406 |
25m |
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
320 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BF2606 |
25m |
1:48.45 |
|
|
|
|
|
47 |
208 |
|
Nellie Hånell |
SK Triton |
2006 |
AN4606 |
25m |
1:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
25m |
2:24.19 |
|
|
|
|
|
2 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
4 |
61 |
|
Joaquin Diaz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH4101 |
25m |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
2:36.66 |
|
|
|
|
|
6 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
7 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
2:42.74 |
|
|
|
|
|
8 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:45.53 |
|
|
|
2002 |
AV3502 |
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
2:46.41 |
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
2:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
250 |
|
Aron Persson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AM4504 |
50m |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
12 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
2:48.94 |
|
|
|
|
|
13 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
50m |
2:51.09 |
|
|
|
|
|
14 |
212 |
|
Philip Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AF8502 |
25m |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
15 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
2:58.49 |
|
|
|
|
|
16 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
50m |
3:06.02 |
|
|
|
2004 |
AA3704 |
|
|
|
|
17 |
229 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
25m |
3:13.76 |
|
|
|
|
|
18 |
318 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
3:14.20 |
|
|
|
|
|
19 |
201 |
|
Jens Magnusson |
SK Triton |
|
|
25m |
3:31.68 |
|
|
|
2005 |
AJ2505 |
|
|
|
|
20 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
290 |
|
Jonatan Bååth |
Föreningen Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
25m |
5:15.18 |
|
|
|
|
|
2 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
5:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
5:34.16 |
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Maja Blomliden |
SK Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
5:34.59 |
|
|
|
|
|
5 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
5:38.22 |
|
|
|
|
|
6 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
5:48.92 |
|
|
|
|
|
7 |
65 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
50m |
5:57.98 |
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
5:59.44 |
|
|
|
2004 |
AS5804 |
|
|
|
|
9 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
50m |
6:09.56 |
|
|
|
|
|
10 |
258 |
|
Tea Stark Friis |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE6406 |
25m |
6:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
322 |
|
Julia Stenström |
SK Triton |
2002 |
AO5402 |
25m |
6:15.65 |
EFT |
|
12 |
228 |
|
Maja Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AN0606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
191 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
SK Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
180 |
|
Noel Persson |
SK Triton |
2002 |
AG2702 |
25m |
18:35.48 |
|
|
|
|
|
2 |
183 |
|
Max Alm |
SK Triton |
2003 |
AE1103 |
25m |
22:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
25m |
8:44.30 |
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
9:19.01 |
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
9:36.63 |
|
|
|
2004 |
AE0904 |
|
|
|
|
4 |
217 |
|
Viktor Hansson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AM7103 |
25m |
9:39.98 |
|
|
|
|
|
5 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
9:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
216 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
25m |
9:53.17 |
|
|
|
|
|
7 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
10:08.57 |
|
|
|
|
|
8 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
25m |
10:14.90 |
|
|
|
|
|
9 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
10:23.34 |
|
|
|
|
|
10 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
10:35.04 |
|
|
|
|
|
11 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
10:46.35 |
|
|
|
2005 |
AK6305 |
|
|
|
|
12 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
11:20.56 |
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
303 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
2 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
50m |
3:10.15 |
|
|
|
|
|
4 |
65 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
25m |
3:10.71 |
|
|
|
|
|
5 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
3:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
25m |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
2 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
3 |
240 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
2:13.03 |
|
|
|
2001 |
AE9501 |
|
|
|
|
4 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
25m |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
5 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
7 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
2:20.50 |
|
|
|
|
|
8 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
9 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
25m |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
10 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
2:25.37 |
|
|
|
|
|
11 |
217 |
|
Viktor Hansson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
2:25.73 |
|
|
|
2003 |
AM7103 |
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
13 |
241 |
|
Emil Jespersen |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AI9901 |
25m |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
14 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:27.28 |
|
|
|
2005 |
AA7705 |
|
|
|
|
15 |
184 |
|
Jonathan Palminger |
SK Triton |
2004 |
AB6504 |
25m |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
16 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
179 |
|
Sebastian Mickelsson |
SK Triton |
2001 |
AM0501 |
25m |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
18 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
25m |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
19 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
25m |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
20 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
21 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
2:33.35 |
|
|
|
|
|
22 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
50m |
2:34.88 |
|
|
|
2004 |
AA8304 |
|
|
|
|
23 |
211 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
2:35.56 |
|
|
|
|
|
24 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AK6305 |
25m |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
26 |
216 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
25m |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
28 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AV3502 |
50m |
2:37.93 |
|
|
|
|
|
29 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
30 |
21 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
2:41.10 |
|
|
|
2001 |
AH4501 |
|
|
|
|
31 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
32 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
50m |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
33 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
|
|
25m |
2:51.87 |
|
|
|
2005 |
AB3105 |
|
|
|
|
34 |
201 |
|
Jens Magnusson |
SK Triton |
2005 |
AJ2505 |
25m |
2:55.16 |
|
|
|
|
|
35 |
290 |
|
Jonatan Bååth |
Föreningen Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
3:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
236 |
|
Bruno Lindqvist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AV5904 |
25m |
3:05.23 |
|
|
|
|
|
37 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
3:11.95 |
|
|
|
|
|
38 |
207 |
|
Alfred Sternerup |
SK Triton |
2006 |
AG0506 |
25m |
3:15.04 |
|
|
|
|
|
39 |
324 |
|
Rasmus Mårtensson |
SK Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
3:16.41 |
EFT |
|
40 |
318 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
3:18.04 |
|
|
|
|
|
41 |
234 |
|
Adam Lindsjö |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
3:50.70 |
|
|
|
2005 |
AQ4305 |
|
|
|
|
42 |
231 |
|
Theodor Fought |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ6305 |
25m |
3:58.78 |
|
|
|
|
|
43 |
229 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
259 |
|
Ugnius Melieska |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AR4104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
4:36.87 |
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
4:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
2004 |
AG1204 |
25m |
4:40.07 |
|
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
25m |
4:43.96 |
|
|
|
|
|
5 |
300 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
50m |
4:55.10 |
|
|
|
|
|
7 |
67 |
|
Ester Eilertsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AE0203 |
25m |
4:55.59 |
|
|
|
|
|
8 |
239 |
|
Sara Melgar |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
4:57.10 |
|
|
|
2002 |
AA8602 |
|
|
|
|
9 |
308 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
4:58.81 |
|
|
|
|
|
10 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
5:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
247 |
|
Irma Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD5204 |
25m |
5:02.21 |
|
|
|
|
|
12 |
245 |
|
Elin Kjellberg |
Ystads Simsällskap |
2003 |
AJ7803 |
25m |
5:06.46 |
|
|
|
|
|
13 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
25m |
5:10.23 |
|
|
|
|
|
14 |
24 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
25m |
5:12.79 |
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
25m |
5:13.82 |
|
|
|
|
|
16 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
5:21.31 |
|
|
|
2005 |
AX1805 |
|
|
|
|
17 |
256 |
|
Liv Martinsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB7604 |
25m |
5:22.40 |
|
|
|
|
|
18 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AV6403 |
25m |
5:28.00 |
|
|
|
|
|
19 |
224 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
5:32.21 |
|
|
|
2004 |
BG8604 |
|
|
|
|
20 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
50m |
5:32.40 |
|
|
|
|
|
21 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
5:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
322 |
|
Julia Stenström |
SK Triton |
2002 |
AO5402 |
25m |
5:35.85 |
EFT |
|
23 |
230 |
|
Ajla Causevic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AX0806 |
25m |
6:04.66 |
|
|
|
|
|
24 |
228 |
|
Maja Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AN0606 |
50m |
6:17.35 |
|
|
|
|
|
25 |
258 |
|
Tea Stark Friis |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE6406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
313 |
|
Mimmi Palm |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BA2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
298 |
|
Hedda Baxman |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AQ9406 |
|
|
|
|
|
28 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
204 |
|
Julia Nilsson |
SK Triton |
2006 |
AK9806 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
3 |
240 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
1:01.37 |
|
|
|
2001 |
AE9501 |
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
84 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
25m |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
7 |
213 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
25m |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
8 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
9 |
216 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
25m |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
10 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:13.33 |
|
|
|
2004 |
AE1704 |
|
|
|
|
12 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AK6305 |
25m |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
13 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
14 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:16.65 |
|
|
|
2004 |
AI8304 |
|
|
|
|
15 |
95 |
|
Aram Kazarian |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AQ1305 |
25m |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
16 |
249 |
|
Axel Björnsson |
Ystads Simsällskap |
2005 |
AF8105 |
25m |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
229 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
25m |
1:18.17 |
|
|
|
|
|
18 |
201 |
|
Jens Magnusson |
SK Triton |
2005 |
AJ2505 |
25m |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
19 |
21 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Vincent Tran |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AK6504 |
25m |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
21 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
22 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
|
|
25m |
1:22.15 |
|
|
|
2005 |
AB3105 |
|
|
|
|
23 |
183 |
|
Max Alm |
SK Triton |
2003 |
AE1103 |
25m |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
24 |
324 |
|
Rasmus Mårtensson |
SK Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
1:30.28 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
207 |
|
Alfred Sternerup |
SK Triton |
2006 |
AG0506 |
25m |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
26 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
1:33.74 |
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Jonatan Bååth |
Föreningen Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
1:34.83 |
|
|
|
|
|
28 |
319 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AN5706 |
25m |
1:42.78 |
|
|
|
|
|
29 |
314 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
50m |
1:46.25 |
|
|
|
|
|
30 |
231 |
|
Theodor Fought |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:47.20 |
|
|
|
2005 |
AQ6305 |
|
|
|
|
31 |
234 |
|
Adam Lindsjö |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ4305 |
25m |
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
25m |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
2 |
80 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
25m |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
2004 |
AG1204 |
25m |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Ester Eilertsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AE0203 |
25m |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
5 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
6 |
193 |
|
Siri Bokander |
SK Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
7 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
2:34.16 |
|
|
|
|
|
8 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
2:39.86 |
|
|
|
2003 |
BE3603 |
|
|
|
|
9 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
25m |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
10 |
90 |
|
Emma Mattson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BO5803 |
25m |
2:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
50m |
2:44.46 |
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
25m |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
13 |
301 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Tova Kjellberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF5204 |
25m |
2:48.74 |
|
|
|
|
|
15 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
16 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
2:51.70 |
|
|
|
2004 |
AN2404 |
|
|
|
|
17 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
25m |
2:52.31 |
|
|
|
|
|
18 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
2:52.47 |
|
|
|
|
|
19 |
244 |
|
Elvira Eriksson |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
2:52.93 |
|
|
|
2003 |
AJ5803 |
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
25m |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
21 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AX1805 |
50m |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
25m |
3:00.25 |
|
|
|
|
|
23 |
311 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
3:03.30 |
|
|
|
|
|
24 |
255 |
|
Linn Martinsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB8604 |
50m |
3:04.79 |
|
|
|
|
|
25 |
316 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
3:09.62 |
|
|
|
|
|
26 |
246 |
|
Anna Melgar |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD6204 |
50m |
3:21.22 |
|
|
|
|
|
27 |
252 |
|
Johanna Jönsson |
Ystads Simsällskap |
|
|
25m |
|
|
|
|
2005 |
AN5205 |
|
|
|
|
|
28 |
26 |
|
Olivia Pantzar |
Simklubben Hajen |
2004 |
AG5404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
52.58 |
|
|
|
|
|
2 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
25m |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
25m |
54.60 |
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Jonathan Palminger |
SK Triton |
2004 |
AB6504 |
25m |
55.17 |
|
|
|
|
|
5 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
55.49 |
|
|
|
|
|
6 |
84 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
25m |
56.19 |
|
|
|
|
|
7 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
56.56 |
|
|
|
|
|
8 |
177 |
|
Felix Wetterborg |
SK Triton |
|
|
25m |
56.77 |
|
|
|
2001 |
AC6101 |
|
|
|
|
9 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
57.14 |
|
|
|
|
|
10 |
73 |
|
Simon Ghidini |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AR9701 |
25m |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
57.54 |
|
|
|
|
|
12 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
25m |
57.65 |
|
|
|
|
|
13 |
241 |
|
Emil Jespersen |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AI9901 |
25m |
57.81 |
|
|
|
|
|
14 |
179 |
|
Sebastian Mickelsson |
SK Triton |
2001 |
AM0501 |
25m |
57.83 |
|
|
|
|
|
15 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
25m |
58.46 |
|
|
|
|
|
16 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
59.09 |
|
|
|
2002 |
AP9102 |
|
|
|
|
17 |
217 |
|
Viktor Hansson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AM7103 |
25m |
59.37 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
25m |
59.46 |
|
|
|
|
|
19 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:00.77 |
|
|
|
2005 |
AJ6305 |
|
|
|
|
20 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
21 |
211 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
25m |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
23 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
24 |
213 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
25 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
25m |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
26 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AV3502 |
25m |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
27 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:02.54 |
|
|
|
2005 |
AK6305 |
|
|
|
|
28 |
95 |
|
Aram Kazarian |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AQ1305 |
25m |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
29 |
259 |
|
Ugnius Melieska |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AR4104 |
25m |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
31 |
21 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
32 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
33 |
289 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AD8905 |
25m |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
35 |
183 |
|
Max Alm |
SK Triton |
2003 |
AE1103 |
25m |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
36 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
37 |
85 |
|
Vincent Tran |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AK6504 |
50m |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:08.39 |
|
|
|
2002 |
AM8902 |
|
|
|
|
39 |
236 |
|
Bruno Lindqvist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AV5904 |
50m |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
40 |
318 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
290 |
|
Jonatan Bååth |
Föreningen Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
42 |
229 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
25m |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
43 |
201 |
|
Jens Magnusson |
SK Triton |
2005 |
AJ2505 |
25m |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
44 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
45 |
207 |
|
Alfred Sternerup |
SK Triton |
2006 |
AG0506 |
25m |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
46 |
324 |
|
Rasmus Mårtensson |
SK Triton |
|
|
25m |
1:17.02 |
EFT |
|
|
2006 |
AF1306 |
|
47 |
314 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
50m |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
48 |
234 |
|
Adam Lindsjö |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ4305 |
25m |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
206 |
|
Alexander Persson |
SK Triton |
2004 |
AR9704 |
50m |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
50 |
319 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AN5706 |
25m |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
51 |
231 |
|
Theodor Fought |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ6305 |
25m |
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
25m |
1:55.59 |
|
|
|
|
|
2 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
1:58.37 |
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:00.89 |
|
|
|
2001 |
AJ9101 |
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
2:01.55 |
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Jonathan Palminger |
SK Triton |
2004 |
AB6504 |
25m |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
2:02.49 |
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
9 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
2:11.76 |
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
25m |
2:12.60 |
|
|
|
|
|
11 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
25m |
2:14.07 |
|
|
|
2004 |
AA8304 |
|
|
|
|
12 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
25m |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
13 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
14 |
213 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
2:16.34 |
|
|
|
2002 |
AK2302 |
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AV3502 |
25m |
2:17.19 |
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Aram Kazarian |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AQ1305 |
25m |
2:17.71 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
18 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
19 |
243 |
|
Melker Svensson |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AG4702 |
25m |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
20 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
2:19.69 |
|
|
|
|
|
21 |
21 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
22 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
2:21.36 |
|
|
|
2005 |
AK6305 |
|
|
|
|
23 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
24 |
212 |
|
Philip Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AF8502 |
25m |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
26 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
2:50.48 |
|
|
|
|
|
27 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
2:59.46 |
|
|
|
|
|
28 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
2 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
4 |
303 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
5 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
7 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
8 |
221 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:11.53 |
|
|
|
2004 |
AT4804 |
|
|
|
|
9 |
225 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
25m |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
10 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AX1805 |
25m |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
50m |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
12 |
215 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
13 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
14 |
81 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BH6403 |
25m |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
50m |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
Emma Mattson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:19.92 |
|
|
|
2003 |
BO5803 |
|
|
|
|
17 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AX3204 |
25m |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
18 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
19 |
186 |
|
Nina Nolén |
SK Triton |
|
|
25m |
1:21.76 |
|
|
|
2002 |
AY1402 |
|
|
|
|
20 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AV6403 |
25m |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
21 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
311 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
23 |
254 |
|
Felicia Leo |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE8606 |
25m |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
24 |
185 |
|
Ebba Ringström |
SK Triton |
2004 |
AE0604 |
25m |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
25 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
26 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
50m |
1:28.30 |
|
|
|
|
|
27 |
203 |
|
Jenny Nilsson |
SK Triton |
|
|
25m |
1:29.66 |
|
|
|
2005 |
AV9805 |
|
|
|
|
28 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
1:29.85 |
|
|
|
|
|
29 |
204 |
|
Julia Nilsson |
SK Triton |
2006 |
AK9806 |
25m |
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
251 |
|
Elize Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE2606 |
25m |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
31 |
235 |
|
Annika Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BT1804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
66 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
232 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
238 |
|
Azra Yumer |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BV9405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
233 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
31 |
|
Julia Henriksson |
Simklubben Hajen |
2005 |
AQ5405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
257 |
|
Hannah Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE5406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Joaquin Diaz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH4101 |
25m |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
4 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Sebastian Mickelsson |
SK Triton |
2001 |
AM0501 |
25m |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
25m |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
8 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:14.97 |
|
|
|
2002 |
AV3502 |
|
|
|
|
9 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
25m |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
10 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
84 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
25m |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
12 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
25m |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
16 |
212 |
|
Philip Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:19.22 |
|
|
|
2002 |
AF8502 |
|
|
|
|
17 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
18 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:23.66 |
|
|
|
2002 |
AM8902 |
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Vincent Tran |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AK6504 |
25m |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
21 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
23 |
318 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
24 |
289 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AD8905 |
25m |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
25 |
249 |
|
Axel Björnsson |
Ystads Simsällskap |
2005 |
AF8105 |
25m |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
26 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
27 |
319 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:40.40 |
|
|
|
2006 |
AN5706 |
|
|
|
|
28 |
314 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
25m |
1:43.42 |
|
|
|
|
|
29 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
25m |
2:50.80 |
|
|
|
|
|
2 |
81 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BH6403 |
25m |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
25m |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
4 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
2:54.20 |
|
|
|
|
|
5 |
182 |
|
Antonia Sandblom |
SK Triton |
2003 |
AG4603 |
25m |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
6 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
2:59.41 |
|
|
|
|
|
7 |
322 |
|
Julia Stenström |
SK Triton |
2002 |
AO5402 |
25m |
3:09.02 |
EFT |
|
8 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
3:09.85 |
|
|
|
2003 |
AV6403 |
|
|
|
|
9 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
3:13.37 |
|
|
|
|
|
10 |
316 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
3:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
50m |
3:18.54 |
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
3:23.67 |
|
|
|
|
|
13 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
3:26.77 |
|
|
|
|
|
14 |
223 |
|
Julia Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AF3606 |
25m |
3:29.36 |
|
|
|
|
|
15 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
16 |
209 |
|
Nellie Siöland |
SK Triton |
|
|
50m |
3:31.85 |
|
|
|
2005 |
BD0405 |
|
|
|
|
17 |
257 |
|
Hannah Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE5406 |
50m |
3:32.71 |
|
|
|
|
|
18 |
232 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
94 |
|
Emily Li |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
|
|
|
|
2004 |
BO5804 |
|
|
|
|
|
20 |
294 |
|
Celie Rosén |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BP0605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
237 |
|
Emelie Thern |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BV4404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AX3204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
260 |
|
Tindra Alstierna |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AO4606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
4:57.72 |
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
4:58.18 |
|
|
|
|
|
3 |
175 |
|
Linus Forsgren |
SK Triton |
|
|
25m |
5:00.12 |
|
|
|
2003 |
AA1103 |
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
5:07.69 |
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
5:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
25m |
5:21.64 |
|
|
|
|
|
7 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
25m |
5:30.35 |
|
|
|
|
|
8 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
5:31.45 |
|
|
|
|
|
9 |
222 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
25m |
5:39.77 |
|
|
|
|
|
10 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
5:42.57 |
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
5:51.93 |
|
|
|
2005 |
AJ6305 |
|
|
|
|
12 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AK6305 |
25m |
5:55.94 |
|
|
|
|
|
13 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
|
|
|
|
2003 |
AN9903 |
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Ludvig Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA2704 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
25m |
18:27.68 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Ella Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1804 |
25m |
19:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
Nina Nolén |
SK Triton |
2002 |
AY1402 |
25m |
19:33.75 |
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Teodora Petric |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AP5205 |
25m |
21:47.36 |
|
|
|
|
|
5 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
21:57.19 |
|
|
|
|
|
6 |
322 |
|
Julia Stenström |
SK Triton |
2002 |
AO5402 |
25m |
22:23.12 |
EFT |
|
7 |
22 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
|
|
25m |
|
|
|
|
2004 |
AG1204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
239 |
|
Sara Melgar |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AA8602 |
25m |
10:18.38 |
|
|
|
|
|
2 |
186 |
|
Nina Nolén |
SK Triton |
2002 |
AY1402 |
25m |
10:19.85 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
10:22.45 |
|
|
|
|
|
4 |
308 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
10:31.92 |
|
|
|
|
|
5 |
301 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
10:33.61 |
|
|
|
|
|
6 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
25m |
10:48.49 |
|
|
|
|
|
7 |
225 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
25m |
10:48.57 |
|
|
|
|
|
8 |
94 |
|
Emily Li |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
11:30.07 |
|
|
|
2004 |
BO5804 |
|
|
|
|
9 |
221 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
11:33.75 |
|
|
|
|
|
10 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
2004 |
BT1604 |
50m |
11:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
253 |
|
Marina Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB0804 |
25m |
12:05.08 |
|
|
|
|
|
12 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
185 |
|
Ebba Ringström |
SK Triton |
2004 |
AE0604 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
|
|
25m |
|
|
|
|
2005 |
AD2205 |
|
|
|
|
|
17 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
2 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
50m |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
4 |
180 |
|
Noel Persson |
SK Triton |
2002 |
AG2702 |
50m |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
5 |
175 |
|
Linus Forsgren |
SK Triton |
2003 |
AA1103 |
25m |
2:25.42 |
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
25m |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
7 |
68 |
|
Ludvig Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA2704 |
25m |
2:41.94 |
|
|
|
|
|
8 |
226 |
|
Isaac Barrett |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
2:55.34 |
|
|
|
2005 |
AK6305 |
|
|
|
|
9 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
3:03.87 |
|
|
|
|
|
10 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
85 |
|
Vincent Tran |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AK6504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
2 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Maja Blomliden |
SK Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
2:31.86 |
|
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
6 |
225 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
25m |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
7 |
291 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
8 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
|
|
25m |
2:38.76 |
|
|
|
2005 |
AD2205 |
|
|
|
|
9 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
10 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
191 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
SK Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
12 |
239 |
|
Sara Melgar |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AA8602 |
25m |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
13 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
25m |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
14 |
65 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
50m |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
15 |
221 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
2:45.58 |
|
|
|
|
|
16 |
81 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:45.73 |
|
|
|
2003 |
BH6403 |
|
|
|
|
17 |
90 |
|
Emma Mattson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BO5803 |
25m |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
18 |
24 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
25m |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
19 |
75 |
|
Mikaela Virc |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:47.86 |
|
|
|
2003 |
AV6403 |
|
|
|
|
20 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
2:48.22 |
|
|
|
|
|
21 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AX3204 |
25m |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
214 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
25m |
2:51.09 |
|
|
|
|
|
23 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
25m |
2:52.41 |
|
|
|
|
|
24 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
2:52.55 |
|
|
|
|
|
25 |
244 |
|
Elvira Eriksson |
Ystads Simsällskap |
2003 |
AJ5803 |
25m |
2:52.86 |
|
|
|
|
|
26 |
288 |
|
Sanna Westerberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF6204 |
25m |
2:53.81 |
|
|
|
|
|
27 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
|
|
25m |
2:54.00 |
|
|
|
2006 |
AK7806 |
|
|
|
|
28 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
29 |
255 |
|
Linn Martinsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB8604 |
25m |
2:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
2:56.36 |
|
|
|
|
|
31 |
204 |
|
Julia Nilsson |
SK Triton |
2006 |
AK9806 |
25m |
2:56.85 |
|
|
|
|
|
32 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
25m |
3:00.08 |
|
|
|
|
|
33 |
286 |
|
Olivia Fallesen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AC3404 |
25m |
3:02.76 |
|
|
|
|
|
34 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
3:07.45 |
|
|
|
|
|
35 |
223 |
|
Julia Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AF3606 |
25m |
3:07.79 |
|
|
|
|
|
36 |
203 |
|
Jenny Nilsson |
SK Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
3:08.56 |
|
|
|
|
|
37 |
257 |
|
Hannah Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE5406 |
25m |
3:12.58 |
|
|
|
|
|
38 |
316 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
3:20.22 |
|
|
|
2004 |
BR6804 |
|
|
|
|
39 |
32 |
|
Anna Contis Pavel |
Simklubben Hajen |
2006 |
AJ2606 |
25m |
3:20.34 |
|
|
|
|
|
40 |
33 |
|
Ellen Egard |
Simklubben Hajen |
2003 |
CA1403 |
25m |
3:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
237 |
|
Emelie Thern |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BV4404 |
25m |
3:22.83 |
|
|
|
|
|
42 |
260 |
|
Tindra Alstierna |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AO4606 |
50m |
3:23.16 |
|
|
|
|
|
43 |
298 |
|
Hedda Baxman |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AQ9406 |
25m |
3:27.61 |
|
|
|
|
|
44 |
320 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BF2606 |
25m |
3:35.02 |
|
|
|
|
|
45 |
235 |
|
Annika Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BT1804 |
25m |
3:41.24 |
|
|
|
|
|
46 |
208 |
|
Nellie Hånell |
SK Triton |
|
|
25m |
3:44.65 |
|
|
|
2006 |
AN4606 |
|
|
|
|
47 |
232 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
4:13.22 |
|
|
|
|
|
48 |
195 |
|
Ida Jeppsson |
SK Triton |
2004 |
AW5804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
238 |
|
Azra Yumer |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BV9405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
294 |
|
Celie Rosén |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BP0605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
233 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
4:24.28 |
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Jonathan Palminger |
SK Triton |
2004 |
AB6504 |
25m |
4:26.30 |
|
|
|
|
|
3 |
180 |
|
Noel Persson |
SK Triton |
|
|
25m |
4:28.03 |
|
|
|
2002 |
AG2702 |
|
|
|
|
4 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
4:35.78 |
|
|
|
|
|
5 |
217 |
|
Viktor Hansson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AM7103 |
25m |
4:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
4:41.48 |
|
|
|
|
|
7 |
222 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
4:44.22 |
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
25m |
4:44.51 |
|
|
|
|
|
9 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
4:44.79 |
|
|
|
|
|
10 |
243 |
|
Melker Svensson |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AG4702 |
25m |
4:47.85 |
|
|
|
|
|
11 |
76 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
4:50.67 |
|
|
|
2002 |
AP9102 |
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
4:51.75 |
|
|
|
|
|
13 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
4:52.11 |
|
|
|
|
|
14 |
58 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
4:54.56 |
|
|
|
2001 |
AD0301 |
|
|
|
|
15 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
5:05.11 |
|
|
|
|
|
16 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
5:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
188 |
|
Victor Borg |
SK Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
5:10.34 |
|
|
|
|
|
18 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
50m |
6:26.20 |
|
|
|
|
|
19 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
324 |
|
Rasmus Mårtensson |
SK Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
25m |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Minna Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2002 |
AB3802 |
25m |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
80 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
25m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
4 |
193 |
|
Siri Bokander |
SK Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
5 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
2004 |
AG1204 |
25m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
7 |
67 |
|
Ester Eilertsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AE0203 |
25m |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
8 |
194 |
|
Maja Blomliden |
SK Triton |
|
|
25m |
1:09.56 |
|
|
|
2004 |
AW1804 |
|
|
|
|
9 |
66 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
10 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
195 |
|
Ida Jeppsson |
SK Triton |
2004 |
AW5804 |
25m |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
12 |
300 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
13 |
291 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
14 |
191 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
SK Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
15 |
214 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
25m |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
Emma Mattson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:14.79 |
|
|
|
2003 |
BO5803 |
|
|
|
|
17 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
18 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AX1805 |
25m |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
19 |
308 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:15.06 |
|
|
|
2003 |
BK3403 |
|
|
|
|
20 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
50m |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
21 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
25m |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
301 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
23 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
24 |
185 |
|
Ebba Ringström |
SK Triton |
2004 |
AE0604 |
25m |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
25 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
26 |
88 |
|
Hilma Sörum |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AX3204 |
25m |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
27 |
215 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:20.34 |
|
|
|
2002 |
AW3802 |
|
|
|
|
28 |
254 |
|
Felicia Leo |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE8606 |
25m |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
29 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
69 |
|
Anna Stenberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA3405 |
25m |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
31 |
288 |
|
Sanna Westerberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF6204 |
25m |
1:21.26 |
|
|
|
|
|
32 |
94 |
|
Emily Li |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BO5804 |
25m |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
33 |
203 |
|
Jenny Nilsson |
SK Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
34 |
209 |
|
Nellie Siöland |
SK Triton |
2005 |
BD0405 |
25m |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
35 |
252 |
|
Johanna Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2005 |
AN5205 |
25m |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
36 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
25m |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
37 |
286 |
|
Olivia Fallesen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AC3404 |
25m |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
38 |
197 |
|
Lina Plantin |
SK Triton |
|
|
25m |
1:25.72 |
|
|
|
2005 |
AJ7605 |
|
|
|
|
39 |
312 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
25m |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
40 |
223 |
|
Julia Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AF3606 |
25m |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
251 |
|
Elize Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE2606 |
25m |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
42 |
30 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE9406 |
25m |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
43 |
204 |
|
Julia Nilsson |
SK Triton |
2006 |
AK9806 |
25m |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
44 |
246 |
|
Anna Melgar |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AD6204 |
25m |
1:27.02 |
|
|
|
|
|
45 |
298 |
|
Hedda Baxman |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AQ9406 |
25m |
1:32.38 |
|
|
|
|
|
46 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
|
|
25m |
1:33.69 |
|
|
|
2004 |
BT1604 |
|
|
|
|
47 |
235 |
|
Annika Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BT1804 |
25m |
1:38.64 |
|
|
|
|
|
48 |
208 |
|
Nellie Hånell |
SK Triton |
2006 |
AN4606 |
25m |
1:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
232 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
1:51.14 |
|
|
|
|
|
50 |
233 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
50m |
1:56.04 |
|
|
|
|
|
51 |
238 |
|
Azra Yumer |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BV9405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
189 |
|
Arvid Nilsson |
SK Triton |
2003 |
AK4303 |
25m |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
25m |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
3 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:15.06 |
|
|
|
2001 |
AH5101 |
|
|
|
|
4 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
2:15.73 |
|
|
|
|
|
5 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
222 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
25m |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
25m |
2:30.83 |
|
|
|
|
|
8 |
305 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
10 |
324 |
|
Rasmus Mårtensson |
SK Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
3:20.47 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-12 14:10:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
80 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
25m |
59.69 |
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Julia Osterman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS5804 |
25m |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
82 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
25m |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
4 |
302 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
5 |
194 |
|
Maja Blomliden |
SK Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
7 |
67 |
|
Ester Eilertsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AE0203 |
25m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:01.23 |
|
|
|
2003 |
AG8803 |
|
|
|
|
9 |
187 |
|
Mica Nolén |
SK Triton |
2004 |
AG1204 |
25m |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
10 |
193 |
|
Siri Bokander |
SK Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
182 |
|
Antonia Sandblom |
SK Triton |
2003 |
AG4603 |
25m |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
12 |
308 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
13 |
284 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
14 |
307 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
15 |
66 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
16 |
31 |
|
Julia Henriksson |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:03.27 |
|
|
|
2005 |
AQ5405 |
|
|
|
|
17 |
218 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
25m |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
18 |
190 |
|
Maja Björnström |
SK Triton |
2005 |
AD2205 |
25m |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
19 |
300 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:03.91 |
|
|
|
2001 |
AQ4601 |
|
|
|
|
20 |
291 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
21 |
181 |
|
Isabel Persson |
SK Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
199 |
|
Tyra Öhlin |
SK Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
25m |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
24 |
214 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
25m |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
25 |
215 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
26 |
24 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
25m |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
27 |
69 |
|
Anna Stenberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:06.38 |
|
|
|
2005 |
AA3405 |
|
|
|
|
28 |
81 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BH6403 |
25m |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
29 |
186 |
|
Nina Nolén |
SK Triton |
2002 |
AY1402 |
25m |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
23 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
31 |
227 |
|
Nelly Ahmadi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AX1805 |
25m |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
32 |
288 |
|
Sanna Westerberg |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AF6204 |
25m |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
33 |
90 |
|
Emma Mattson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BO5803 |
25m |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
34 |
65 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
25m |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
35 |
293 |
|
Jacquline Rengbrandt |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BF6605 |
25m |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
36 |
79 |
|
Beatrice Ask |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AG3405 |
25m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
37 |
205 |
|
Amanda Pålsson |
SK Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:08.40 |
EFT |
|
38 |
185 |
|
Ebba Ringström |
SK Triton |
|
|
25m |
1:08.60 |
|
|
|
2004 |
AE0604 |
|
|
|
|
39 |
221 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
50m |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
40 |
195 |
|
Ida Jeppsson |
SK Triton |
2004 |
AW5804 |
25m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
94 |
|
Emily Li |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BO5804 |
25m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
42 |
191 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
SK Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
43 |
198 |
|
Isa Ståhl |
SK Triton |
2006 |
AC9406 |
25m |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
44 |
29 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
50m |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
45 |
248 |
|
Hanna Björnsdotter |
Ystads Simsällskap |
2002 |
AW7402 |
25m |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
46 |
197 |
|
Lina Plantin |
SK Triton |
|
|
25m |
1:09.92 |
|
|
|
2005 |
AJ7605 |
|
|
|
|
47 |
204 |
|
Julia Nilsson |
SK Triton |
2006 |
AK9806 |
25m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
48 |
253 |
|
Marina Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
BB0804 |
25m |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
202 |
|
Julia Erkselius |
SK Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
50 |
244 |
|
Elvira Eriksson |
Ystads Simsällskap |
2003 |
AJ5803 |
25m |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
51 |
309 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AL6805 |
25m |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
192 |
|
Emma Ramic |
SK Triton |
2004 |
AJ2804 |
25m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
53 |
209 |
|
Nellie Siöland |
SK Triton |
2005 |
BD0405 |
25m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
54 |
210 |
|
Mollie Dalengran |
SK Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
55 |
254 |
|
Felicia Leo |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE8606 |
25m |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
56 |
252 |
|
Johanna Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2005 |
AN5205 |
25m |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
57 |
33 |
|
Ellen Egard |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:13.64 |
|
|
|
2003 |
CA1403 |
|
|
|
|
58 |
93 |
|
Hanna Johansson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
BJ4404 |
50m |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
59 |
32 |
|
Anna Contis Pavel |
Simklubben Hajen |
2006 |
AJ2606 |
25m |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
312 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
50m |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
61 |
260 |
|
Tindra Alstierna |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AO4606 |
25m |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
62 |
223 |
|
Julia Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AF3606 |
25m |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
63 |
251 |
|
Elize Jönsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE2606 |
25m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
64 |
203 |
|
Jenny Nilsson |
SK Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
65 |
306 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:18.30 |
|
|
|
2003 |
AV1803 |
|
|
|
|
66 |
298 |
|
Hedda Baxman |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AQ9406 |
25m |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
67 |
257 |
|
Hannah Nilsson |
Ystads Simsällskap |
2006 |
AE5406 |
50m |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
68 |
237 |
|
Emelie Thern |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:21.49 |
|
|
|
2004 |
BV4404 |
|
|
|
|
69 |
30 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE9406 |
25m |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
70 |
208 |
|
Nellie Hånell |
SK Triton |
2006 |
AN4606 |
25m |
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
294 |
|
Celie Rosén |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
BP0605 |
25m |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
72 |
320 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BF2606 |
50m |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
73 |
235 |
|
Annika Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BT1804 |
25m |
1:25.16 |
|
|
|
|
|
74 |
233 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
50m |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
75 |
232 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
1:43.31 |
|
|
|
|
|
76 |
238 |
|
Azra Yumer |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
|
|
|
|
2005 |
BV9405 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|