Program för Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Finaler (10) |
Sponsor: ProAlign |
|
Vejledende starttid 12:39 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
Lucas Dybendal Maack |
1999 |
9923AJ |
LYNGBY |
|
50m |
2:55.87 |
331 |
3 |
Nicholas Bundgaard |
2002 |
0249AI |
ODDER |
|
50m |
2:45.49 |
237 |
4 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
50m |
2:54.08 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:39.45 |
316 |
2 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:37.54 |
295 |
3 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.68 |
133 |
4 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.43 |
16 |
5 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:38.24 |
242 |
6 |
Oliver Breuner |
2002 |
0267AK |
ROSKILDE |
|
50m |
2:45.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:33.15 |
154 |
2 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
2:30.97 |
202 |
3 |
Auke Jan Ytsma |
1999 |
199900905 |
ORCA NL |
|
50m |
2:29.54 |
189 |
4 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:30.01 |
100 |
5 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:32.94 |
101 |
6 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:34.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
9559AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:28.89 |
145 |
2 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.75 |
291 |
3 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.51 |
168 |
4 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
50m |
2:28.70 |
123 |
5 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.81 |
337 |
6 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
50m |
2:29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:26.21 |
14 |
2 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:25.09 |
253 |
3 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
A6 |
|
50m |
2:24.44 |
96 |
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
2:24.95 |
250 |
5 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
2:26.11 |
317 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:26.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:23.83 |
267 |
2 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
50m |
2:23.30 |
277 |
3 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:22.73 |
115 |
4 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:22.84 |
99 |
5 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:23.58 |
43 |
6 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:24.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:20.82 |
112 |
2 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
50m |
2:20.47 |
159 |
3 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
2:19.91 |
8 |
4 |
Ingi Þór Ólafsson |
1999 |
050199-3399 |
IRB |
|
50m |
2:19.99 |
263 |
5 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
2:20.78 |
57 |
6 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
2:22.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
2:16.56 |
334 |
2 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
2:16.46 |
148 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.02 |
104 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:12.50 |
167 |
5 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
2:16.55 |
90 |
6 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:18.95 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
2:18.27 |
163 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
2:16.16 |
170 |
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:11.61 |
273 |
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
2:14.05 |
251 |
5 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
2:17.98 |
177 |
6 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:18.72 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1919-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:07.85 |
430 |
2 |
Kristian Khodatskii |
1999 |
|
RUSSIA |
|
50m |
2:06.14 |
171 |
3 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
2:04.26 |
162 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
2:05.16 |
181 |
5 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:07.41 |
228 |
6 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:08.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|