Program för Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: Focus Lightning |
|
Heat 1 (4) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
50m |
1:19.05 |
410 |
2 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.67 |
358 |
3 |
Domingo Kuipers |
2005 |
|
ORCA NL |
|
50m |
1:11.14 |
359 |
4 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
1:15.18 |
360 |
5 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:16.60 |
393 |
6 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
50m |
1:19.93 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:10.41 |
407 |
2 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.35 |
352 |
3 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
LYNGBY |
|
50m |
59.94 |
357 |
4 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349ah |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.18 |
418 |
5 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
50m |
1:10.21 |
408 |
6 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.38 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.83 |
48 |
2 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
1:02.74 |
273 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.40 |
61 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
1:01.17 |
11 |
5 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:03.62 |
303 |
6 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.97 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1919-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.38 |
334 |
2 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
1:02.36 |
210 |
3 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.39 |
148 |
4 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.97 |
182 |
5 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:02.50 |
188 |
6 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:03.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|