Startliste for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: Focus Lightning |
|
Vejledende starttid 10:58 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.43 |
140 |
3 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.00 |
322 |
4 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GTI |
|
50m |
2:32.28 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:21.29 |
62 |
2 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
2:19.37 |
177 |
3 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:18.47 |
308 |
4 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:19.08 |
144 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:21.19 |
152 |
6 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.03 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
2:16.83 |
57 |
2 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
2:14.18 |
270 |
3 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:10.87 |
184 |
4 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:13.45 |
163 |
5 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
2:16.55 |
170 |
6 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:16.95 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1919-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:19.24 |
168 |
2 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
50m |
2:08.08 |
148 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:03.26 |
118 |
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.73 |
21 |
5 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
2:13.69 |
87 |
6 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
9559AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:24.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|