Startliste for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Fynske Kortbanemesterskaber 17 |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2017 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 11:00 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
Bianca Skjerning |
2001 |
|
RINGE |
|
25m |
|
73 |
3 |
Maja Rasmussen |
2003 |
0304AQ |
RINGE |
|
25m |
41.51 |
68 |
4 |
Camilla Breum Christensen |
2000 |
0038AV |
RINGE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
25m |
35.84 |
65 |
3 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
25m |
35.63 |
69 |
4 |
Freja Tscherning Hald |
2003 |
0394AW |
RINGE |
|
25m |
35.65 |
86 |
5 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
37.21 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
H2Odense |
|
50m |
34.51 |
79 |
2 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
34.05 |
3 |
3 |
Alyssa Cao |
2005 |
0526AR |
FREM |
|
25m |
33.71 |
67 |
4 |
Caroline R. Andersen |
2004 |
0484AT |
RINGE |
|
25m |
33.98 |
95 |
5 |
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
NYBORG |
|
25m |
34.34 |
75 |
6 |
Amanda Siomone Witte |
2003 |
0344AC |
RINGE |
|
25m |
34.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
33.56 |
71 |
2 |
Veronika Larsen |
2003 |
0396AS |
RINGE |
|
25m |
33.14 |
18 |
3 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
FREM |
|
25m |
32.99 |
72 |
4 |
Thea Inge Madsen |
2003 |
0366AQ |
RINGE |
|
25m |
33.11 |
129 |
5 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
50m |
33.18 |
11 |
6 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
50m |
33.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
H2Odense |
|
50m |
32.93 |
1 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
25m |
32.63 |
61 |
3 |
Maria Bech Andersen |
2003 |
0306AD |
RINGE |
|
25m |
32.43 |
6 |
4 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
25m |
32.61 |
7 |
5 |
Nikoline Kaae |
2005 |
0586AI |
FREM |
|
25m |
32.85 |
83 |
6 |
Karoline Elholm Juliussen |
2004 |
0496AF |
NYBORG |
|
25m |
32.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
25m |
32.14 |
4 |
2 |
Jenny Cao |
2003 |
0372BB |
FREM |
|
25m |
31.81 |
10 |
3 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
25m |
31.75 |
123 |
4 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
31.75 |
49 |
5 |
Trine Johansen |
2002 |
0238AN |
RINGE |
|
25m |
32.13 |
66 |
6 |
Anna Ryet |
2005 |
0516AG |
RINGE |
|
25m |
32.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
25m |
31.54 |
92 |
2 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
31.43 |
102 |
3 |
Ghita Ross Rasmussen |
2003 |
0362AQ |
SVENDBORG |
|
25m |
31.39 |
59 |
4 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
25m |
31.40 |
51 |
5 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
9838AB |
RINGE |
|
25m |
31.52 |
15 |
6 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
31.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
31.24 |
139 |
2 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
50m |
30.88 |
52 |
3 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
9754BA |
RINGE |
|
25m |
30.75 |
80 |
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
30.78 |
145 |
5 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
25m |
30.91 |
122 |
6 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
25m |
31.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
50m |
30.58 |
108 |
2 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
25m |
29.15 |
127 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
26.63 |
114 |
4 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
28.46 |
5 |
5 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
9906AF |
FREM |
|
25m |
29.38 |
146 |
6 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
25m |
30.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|