Startliste for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup |
|
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
|
302 |
2 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
25m |
|
263 |
3 |
Sarah Balling Kristiansen |
2003 |
0326BA |
FR.SUND |
|
25m |
|
373 |
4 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
|
344 |
5 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
25m |
|
297 |
6 |
Anika Rosén Andersen |
2007 |
0732AN |
VEST |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Julie Geilman |
2007 |
0778AE |
ROSKILDE |
|
25m |
2:07.75 |
342 |
2 |
Ila Murphy |
2007 |
0748AJ |
VEST |
|
25m |
1:56.93 |
321 |
3 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
1:52.13 |
368 |
4 |
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
VEST |
|
25m |
1:55.86 |
244 |
5 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.23 |
257 |
6 |
Caroline Forster |
2008 |
0868AB |
FR.SUND |
|
25m |
2:09.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:49.89 |
191 |
2 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:48.61 |
313 |
3 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
1:44.61 |
40 |
4 |
Isabella Christensen |
2007 |
0714AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:48.01 |
186 |
5 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:48.90 |
317 |
6 |
Hannah Bjerg Hagens |
2007 |
0768AJ |
VEST |
|
25m |
1:51.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:42.33 |
108 |
2 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:41.51 |
167 |
3 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:38.59 |
147 |
4 |
Ellen Prescott |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:40.79 |
329 |
5 |
Freja Koppernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
25m |
1:42.13 |
58 |
6 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:44.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:35.79 |
69 |
2 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:34.29 |
143 |
3 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:31.27 |
29 |
4 |
Natascha Sibbern |
2007 |
0764AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.17 |
229 |
5 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.37 |
324 |
6 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
25m |
1:36.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:30.92 |
407 |
2 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.43 |
137 |
3 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:28.73 |
18 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.89 |
2 |
5 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.86 |
67 |
6 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:31.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:26.84 |
161 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:26.01 |
66 |
3 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.26 |
165 |
4 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.98 |
28 |
5 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.06 |
60 |
6 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
1:24.45 |
13 |
2 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.12 |
322 |
3 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
50m |
1:23.33 |
163 |
4 |
Carla Heidemann |
2007 |
0782AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:23.48 |
45 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.28 |
166 |
6 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Tate Green |
2006 |
0654AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.21 |
159 |
2 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:22.23 |
168 |
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.71 |
122 |
4 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:21.94 |
30 |
5 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.58 |
134 |
6 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.07 |
1 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.77 |
337 |
3 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
1:18.63 |
88 |
4 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
1:19.38 |
50 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.93 |
123 |
6 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.61 |
20 |
2 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.00 |
33 |
3 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.55 |
101 |
4 |
Celina Mehr |
2003 |
0378AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.33 |
150 |
5 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:17.04 |
14 |
6 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Lykke Gøttrup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
50m |
1:13.97 |
105 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.03 |
311 |
3 |
Annika Egenhardt |
2003 |
0348AM |
VEST |
|
25m |
1:10.03 |
371 |
4 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
50m |
1:10.56 |
121 |
5 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.85 |
52 |
6 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.35 |
335 |
2 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:07.68 |
347 |
3 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
1:06.73 |
310 |
4 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
1:07.32 |
252 |
5 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:07.82 |
24 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
FARUM |
|
25m |
1:06.09 |
109 |
2 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.83 |
403 |
3 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
25m |
1:04.38 |
383 |
4 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:04.53 |
153 |
5 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:05.43 |
276 |
6 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
1:06.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
9448AA |
U.S.G |
|
25m |
1:03.70 |
390 |
2 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.54 |
339 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
58.41 |
281 |
4 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
U.S.G |
|
25m |
1:00.50 |
156 |
5 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.51 |
145 |
6 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|