Program for DGI Sprint stævne 2017
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Sprint stævne 2017 |
|
Udskriftsdato |
29 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
DGI Sønderjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
Henrik Hansen |
2005 |
0571AM |
BOV |
|
25m |
2:06.30 |
160 |
3 |
Lukas Nissen |
2006 |
0651AJ |
BOV |
|
25m |
1:57.51 |
15 |
4 |
Mark Rüdinger |
2006 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:57.67 |
14 |
5 |
Ebbe Als Olsen |
2007 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
2:07.13 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Christian Peter Hansen |
2005 |
0557AN |
OPNØR |
|
25m |
1:47.74 |
96 |
2 |
Silas Åkerlind |
2005 |
0551AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:43.24 |
27 |
3 |
Magnus M. Baun-Nielsen |
2005 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
1:41.32 |
74 |
4 |
Rasmus S. Johannsen |
2005 |
0569AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:42.40 |
29 |
5 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:47.45 |
219 |
6 |
Magnus Andersen |
2005 |
0579AF |
KORAL |
|
25m |
1:47.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Eskild N. Johannsen |
2006 |
0655AL |
OPNØR |
|
25m |
1:37.79 |
93 |
2 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
0613AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:33.06 |
186 |
3 |
Thomas Schmidt |
2002 |
0209AJ |
OPNØR |
|
25m |
1:31.96 |
12 |
4 |
Andreas Nissen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:32.55 |
226 |
5 |
Andreas Svinth Hemdrup |
2005 |
0585AF |
KORAL |
|
25m |
1:37.48 |
46 |
6 |
Laurits Sigaard |
2003 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
1:38.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Kristian Nielsen |
2005 |
0589AH |
BJERRE HER |
|
25m |
1:29.50 |
8 |
2 |
Mattias Hansen |
2006 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:27.60 |
156 |
3 |
Marius V. Kjærsgaard |
2004 |
0467AI |
BOV |
|
25m |
1:26.49 |
42 |
4 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:27.51 |
78 |
5 |
Nicholas Kristiansen |
2004 |
0485AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:28.91 |
66 |
6 |
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:31.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Frederik Schimann Hansen |
2003 |
0343AK |
BOV |
|
25m |
1:26.33 |
36 |
2 |
Christian Lorey |
2003 |
0367AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:25.40 |
141 |
3 |
Simon Damm |
2000 |
0039AS |
RØDEKRO |
|
25m |
1:24.31 |
204 |
4 |
Anders Christensen |
2002 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
1:24.86 |
13 |
5 |
Asger Als Olsen |
2004 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:26.10 |
106 |
6 |
Erik Both Schulte |
2004 |
0471AR |
BJERRE HER |
|
25m |
1:26.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Jonas Wind Ahrendsen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:23.62 |
81 |
2 |
Emil Neumann |
2004 |
0465AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:22.04 |
222 |
3 |
Mikkel Dam |
2002 |
0227AO |
KORAL |
|
25m |
1:20.74 |
111 |
4 |
Niklas Børsmose Simony |
2001 |
|
RØDDING |
|
25m |
1:20.79 |
231 |
5 |
Anton B. Nielsen |
2003 |
0375AN |
KORAL |
|
25m |
1:22.45 |
43 |
6 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
25m |
1:23.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Nikolaj Carlsen |
2002 |
|
TØNDER |
|
25m |
1:19.75 |
213 |
2 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561AE |
FREM |
|
25m |
1:18.82 |
94 |
3 |
Torben Wetcke-Brask |
2002 |
0281AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.87 |
179 |
4 |
Hjalte Andersen |
2002 |
0243AM |
OPNØR |
|
25m |
1:18.64 |
95 |
5 |
Frederik Zachariassen |
2002 |
0227AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:19.52 |
147 |
6 |
Dennis Hansen |
2002 |
0205AS |
BOV |
|
25m |
1:20.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Nicklas Christian Jensen |
1997 |
9765AT |
KORAL |
|
25m |
1:16.98 |
102 |
2 |
Halfdan Krogh Lund |
2002 |
0287AF |
BJERRE HER |
|
25m |
1:14.78 |
115 |
3 |
Zacharias H. Svendsen |
2002 |
|
RØDDING |
|
25m |
1:14.35 |
181 |
4 |
Mirza Cehobaic |
1998 |
9855AU |
OPNØR |
|
25m |
1:14.72 |
228 |
5 |
Jesper V. Bylling Jensen |
2003 |
0301AK |
KORAL |
|
25m |
1:16.47 |
98 |
6 |
Mathias Germansen |
2002 |
0205AK |
BJERRE HER |
|
25m |
1:17.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
25m |
1:13.40 |
86 |
2 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:11.10 |
192 |
3 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HADERSLEV |
|
25m |
1:10.74 |
77 |
4 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:11.02 |
191 |
5 |
Benjamin Friis |
2002 |
0267AI |
HADERSLEV |
|
25m |
1:12.91 |
223 |
6 |
Anders Ellehauge Ganderup |
1992 |
9211AK |
KORAL |
|
25m |
1:13.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:07.62 |
28 |
2 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
25m |
1:06.83 |
71 |
3 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:04.24 |
85 |
4 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
9637AJ |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:04.36 |
31 |
5 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:06.87 |
187 |
6 |
Patrick Strandlyst |
1997 |
9777AP |
OPNØR |
|
25m |
1:07.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
29 april 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|