Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Larsen Simon Vingolf | 1998 | ESBJERG | 9807AA | 50 m | 56.45 | |
2 | 481 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 56.79 | |
3 | 497 | Schultz Kasper | 1995 | AGF | 9557AI | 50 m | 56.86 | |
4 | 151 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 50 m | 57.98 | |
5 | 433 | Mowinckel Johan Markus | 1995 | AALBORG | 9525AS | 50 m | 58.36 | |
6 | 444 | Strandberg Sebastian | 1994 | AALBORG | 9481AG | 50 m | 58.56 | |
7 | 101 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 50 m | 58.58 | |
8 | 492 | Kornmaaler Jakob | 1995 | AGF | 9511AG | 50 m | 58.93 | |
9 | 455 | Hjort Anton Borg | 2000 | LYSENG | 0065AO | 50 m | 59.41 | |
10 | 240 | Hansen Andreas | 2000 | VEJLE | 0089AH | 50 m | 59.42 | |
11 | 46 | Høgild Magnus B. | 1999 | ESBJERG | 9959AD | 50 m | 59.90 | |
12 | 150 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 50 m | 1:00.69 | |
13 | 258 | Sehested Andreas | 1996 | VEJLE | 9611AP | 50 m | 1:00.95 | |
14 | 190 | Grønning Martin | 1997 | SILKEBORG | 9715AL | 50 m | 1:01.24 | |
15 | 194 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 1:01.31 | |
16 | 430 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 50 m | 1:01.31 | |
17 | 483 | Fallesen Magnus | 1998 | AGF | 9869AB | 50 m | 1:01.45 | |
18 | 489 | Jørgensen Jonas B. | 1998 | AGF | 9823AM | 50 m | 1:01.80 | |
19 | 152 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 50 m | 1:02.05 | |
20 | 86 | Perruchon Benjamin | 2001 | HSK | 0195AL | 50 m | 1:02.08 | |
21 | 39 | Eickhardt Casper | 1999 | ESBJERG | 9921AJ | 50 m | 1:02.36 | |
22 | 188 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 1:03.08 | |
23 | 469 | Lerche Magnus | 1999 | AARS | 9941AG | 50 m | 1:03.30 | |
24 | 227 | Jessen Frederik | 1998 | THISTED | 9857AA | 50 m | 1:03.43 | |
25 | 65 | Sørensen Mikkel Rathschau | 1996 | ESBJERG | 9657AD | 50 m | 1:03.58 | |
26 | 280 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 50 m | 1:03.87 | |
27 | 32 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 1:04.15 | |
28 | 220 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | SØNDERBORG | 0165AI | 50 m | 1:04.57 | |
29 | 15 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 1:05.21 | |
30 | 79 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2ODENSE | 0161AG | 50 m | 1:05.40 | |
31 | 435 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 1:05.49 | |
32 | 441 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 1:05.54 | |
33 | 239 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 1:05.60 | |
34 | 75 | Bui Andreas | 2000 | H2ODENSE | 0031AJ | 50 m | 1:05.78 | |
35 | 212 | Sørensen Jens | 2001 | STM | 0159AD | 50 m | 1:05.85 | |
36 | 37 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 50 m | 1:05.99 | |
37 | 23 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 1:06.11 | |
38 | 103 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 1:06.42 | |
39 | 285 | Leimbeck Sebastian | 2001 | VIBORG | 0167AM | 50 m | 1:06.63 | |
40 | 278 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 1:06.77 | |
41 | 41 | Frydenholm Mads | 2001 | ESBJERG | 0187AJ | 50 m | 1:07.71 | |
42 | 56 | Mølby Oliver | 2001 | ESBJERG | 0153AJ | 50 m | 1:08.34 | |
43 | 122 | Jensen Jacob Schelde | 2001 | KOLDING | 0125AJ | 50 m | 1:08.64 | |
44 | 454 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 50 m | 1:08.96 | |
45 | 163 | Andersen Emil Viltoft | 2000 | PINGVINEN | 0059AO | 50 m | 1:09.20 | |
46 | 19 | Veile Oliver | 2001 | DURUP | 0141AD | 50 m | 1:10.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:43 |