Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
136 |
3 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
50m |
39.77 |
252 |
4 |
Natasja Muncrief |
2002 |
0236AN |
VEJLE |
|
50m |
36.68 |
135 |
5 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
50m |
37.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Victoria Femhøj Jensen |
2002 |
0282AV |
AARS |
|
50m |
36.19 |
211 |
2 |
Frederikke Suhnsen |
2002 |
0244AU |
STM |
|
50m |
34.24 |
116 |
3 |
Ida Sund |
2002 |
0254AU |
HORSENS |
|
50m |
33.69 |
170 |
4 |
Caroline Mogensen |
2002 |
0276AL |
RINGE |
|
50m |
33.23 |
25 |
5 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
33.24 |
141 |
6 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
33.87 |
154 |
7 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
ODDER |
|
50m |
35.08 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Katrine B. Hansen |
2002 |
0252AM |
RINGE |
|
50m |
33.02 |
224 |
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
31.85 |
184 |
3 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
SILKEBORG |
|
50m |
31.75 |
427 |
4 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
31.27 |
168 |
5 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
0174AN |
RINGE |
|
50m |
31.41 |
66 |
6 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
31.77 |
43 |
7 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
32.29 |
61 |
8 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
50m |
33.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
471 |
1 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
50m |
31.13 |
70 |
2 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
31.00 |
57 |
3 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
30.94 |
244 |
4 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
50m |
30.81 |
95 |
5 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.91 |
127 |
6 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
50m |
30.96 |
236 |
7 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
VEJLE |
|
50m |
31.07 |
99 |
8 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
30.75 |
185 |
2 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
29.95 |
440 |
3 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
29.30 |
451 |
4 |
Simona Baumrtova |
1991 |
|
AALBORG |
|
50m |
28.09 |
113 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
29.00 |
271 |
6 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
29.75 |
500 |
7 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
50m |
30.56 |
254 |
8 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
30.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
H2ODENSE |
|
50m |
30.67 |
458 |
2 |
Mia Seehausen |
2001 |
0186AH |
LYSENG |
|
50m |
29.91 |
418 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
29.15 |
445 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
27.51 |
491 |
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
50m |
28.63 |
145 |
6 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
29.64 |
449 |
7 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
50m |
30.44 |
465 |
8 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
30.65 |
462 |
2 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
29.84 |
58 |
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
29.13 |
97 |
4 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.28 |
443 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
28.49 |
93 |
6 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.58 |
50 |
7 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
30.00 |
234 |
8 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
30.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|