Startliste for Ullbergstrofén 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2017 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (4) |
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 |
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 |
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 54.84 2016-05-02 |
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
356 |
1 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
50m |
1:18.35 |
507 |
2 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
50m |
1:15.31 |
747 |
3 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:14.10 |
514 |
4 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
50m |
1:07.10 |
704 |
5 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
50m |
1:12.39 |
579 |
6 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
1:14.99 |
717 |
7 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:18.21 |
689 |
8 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
1:19.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
529 |
1 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
50m |
1:06.04 |
545 |
2 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
50m |
1:04.32 |
762 |
3 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:03.42 |
209 |
4 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:01.51 |
642 |
5 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
1:02.86 |
737 |
6 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:03.54 |
736 |
7 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:04.63 |
640 |
8 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
1:06.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
14 |
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
DEN |
50m |
1:01.79 |
697 |
2 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
1:01.15 |
516 |
3 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
59.43 |
248 |
4 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
59.24 |
483 |
5 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
59.39 |
43 |
6 |
Christer Melberg |
2001 |
|
Haldens SK |
NOR |
50m |
1:00.85 |
544 |
7 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
1:01.28 |
829 |
8 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:01.80 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
366 |
1 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
59.80 |
554 |
2 |
Oscar Sjöblad |
1997 |
AM6397 |
NKK |
|
50m |
59.60 |
543 |
3 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
50m |
59.27 |
433 |
4 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
58.29 |
167 |
5 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
59.21 |
341 |
6 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
50m |
59.33 |
74 |
7 |
Dag Johan Fjelde |
1999 |
|
Ski SK |
NOR |
50m |
59.61 |
826 |
8 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
59.88 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:11 |
|