Startliste for Concordia Forsikring Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Shell, Havnen |
|
Vejledende starttid 15:35 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
|
632 |
3 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
25m |
3:35.95 |
671 |
4 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
3:30.55 |
581 |
5 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
0496AN |
THISTED |
|
25m |
3:35.00 |
307 |
6 |
Frederikke Møller Pederse |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
Elverum |
|
25m |
3:21.16 |
163 |
2 |
Anne Almvig |
2001 |
0148AV |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
3:14.69 |
456 |
3 |
Elina Matsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
3:10.01 |
107 |
4 |
Victoria Bjerre |
2003 |
0334AW |
AABYBRO |
|
25m |
3:05.12 |
28 |
5 |
Katrine L. Pavljuk |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
3:09.00 |
636 |
6 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
3:12.98 |
590 |
7 |
Julie Nyvang Jensen |
2003 |
0394AX |
THISTED |
|
25m |
3:19.57 |
231 |
8 |
Nanna Svensgaard |
2004 |
0458AT |
STRUER |
|
25m |
3:28.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
3:01.91 |
161 |
2 |
Thora Elise Færgemann Jen |
1998 |
9836AT |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
2:58.02 |
63 |
3 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
Elverum |
|
25m |
2:56.62 |
214 |
4 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AAS |
|
25m |
2:53.56 |
354 |
5 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
SKIVE |
|
25m |
2:54.89 |
327 |
6 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
25m |
2:56.72 |
202 |
7 |
Astrid Crone Jespersen |
2002 |
0214AT |
AAS |
|
25m |
2:59.21 |
79 |
8 |
Ieva Valentinaite |
2003 |
|
Ullensaker |
|
25m |
3:02.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
Lillesand |
|
25m |
2:49.07 |
515 |
2 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
25m |
2:48.50 |
64 |
3 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
2:48.35 |
42 |
4 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
2:44.99 |
334 |
5 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
25m |
2:46.50 |
511 |
6 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
0354AB |
ODDER |
|
25m |
2:48.48 |
102 |
7 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
0148BC |
AABYBRO |
|
25m |
2:48.88 |
329 |
8 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
25m |
2:51.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
25m |
2:43.87 |
48 |
2 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
Elverum |
|
25m |
2:42.64 |
598 |
3 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
2:41.10 |
562 |
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
25m |
2:40.62 |
288 |
5 |
Kasandra Isager |
2000 |
0016BE |
ESBJERG |
|
25m |
2:40.72 |
284 |
6 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
0272AQ |
ESBJERG |
|
25m |
2:42.51 |
276 |
7 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:42.97 |
658 |
8 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
SMUT |
|
25m |
2:44.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
672 |
1 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:37.90 |
542 |
2 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
2:36.23 |
517 |
3 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
25m |
2:35.90 |
599 |
4 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
2:35.20 |
413 |
5 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
2:35.66 |
308 |
6 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
25m |
2:36.08 |
445 |
7 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
2:37.61 |
177 |
8 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
25m |
2:38.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:32.82 |
601 |
2 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
25m |
2:30.44 |
462 |
3 |
Stine Karlberg |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
2:29.02 |
477 |
4 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:28.14 |
606 |
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
2:28.46 |
121 |
6 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
25m |
2:30.22 |
417 |
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
2:31.25 |
460 |
8 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
2:34.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
25m |
2:26.64 |
540 |
2 |
Dina Svege |
2000 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
2:24.95 |
482 |
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:20.63 |
446 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
25m |
2:14.56 |
23 |
5 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:19.50 |
420 |
6 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
25m |
2:24.71 |
612 |
7 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:25.43 |
432 |
8 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
2:27.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|