Program för Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 116
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
|
Arrangør |
Region Sydsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 116, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
Oliver Schäbethal |
2004 |
0475AF |
KVIK |
|
25m |
1:45.73 |
193 |
3 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:36.98 |
74 |
4 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:39.11 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.72 |
80 |
2 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
0537AI |
NÆSTVED |
|
25m |
1:35.57 |
391 |
3 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:35.17 |
22 |
4 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GREVE |
|
25m |
1:35.53 |
199 |
5 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:35.66 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:35.11 |
425 |
2 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:34.51 |
383 |
3 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:33.84 |
351 |
4 |
Lucas Grænge |
2004 |
0479AH |
NAKSKOV |
|
25m |
1:34.48 |
387 |
5 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:34.87 |
76 |
6 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:35.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
1:31.34 |
58 |
2 |
Noel Sander Vestergaard |
2003 |
0345AO |
HASLEV |
|
25m |
1:30.70 |
95 |
3 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
50m |
1:29.62 |
149 |
4 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
1:30.46 |
392 |
5 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:31.27 |
106 |
6 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:33.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Silas Lykke |
2003 |
0339AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:29.16 |
71 |
2 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
1:28.56 |
369 |
3 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:28.13 |
60 |
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
25m |
1:28.15 |
85 |
5 |
Kristian Mouridsen |
2002 |
0261AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.89 |
24 |
6 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
1:29.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:27.20 |
131 |
2 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
1:26.72 |
396 |
3 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:24.88 |
189 |
4 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:26.53 |
127 |
5 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
50m |
1:26.79 |
21 |
6 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GREVE |
|
25m |
1:27.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Mikkel Hemmingsen |
2002 |
0283AK |
VEST |
|
25m |
1:24.69 |
63 |
2 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
1:23.47 |
406 |
3 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
50m |
1:23.35 |
220 |
4 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.36 |
18 |
5 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
25m |
1:23.64 |
377 |
6 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
50m |
1:24.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.91 |
191 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:21.34 |
102 |
3 |
Victor Lund |
2002 |
0203AI |
KØGE |
|
25m |
1:20.86 |
404 |
4 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
1:21.17 |
124 |
5 |
Arthur Hansen |
2002 |
0281AD |
KVIK |
|
25m |
1:21.61 |
105 |
6 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
1:22.71 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.23 |
17 |
2 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
25m |
1:23.24 |
311 |
3 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.01 |
319 |
4 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.01 |
119 |
5 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
1:27.72 |
130 |
6 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
25m |
1:29.36 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Valentin Wahl |
2003 |
0355AC |
KVIK |
|
25m |
1:21.58 |
384 |
2 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
1:19.36 |
432 |
3 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.71 |
375 |
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:16.59 |
81 |
5 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.47 |
314 |
6 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.83 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
25m |
1:19.06 |
389 |
2 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:16.36 |
20 |
3 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:07.06 |
380 |
4 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
1:15.96 |
312 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.61 |
184 |
6 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:19.71 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|