Startliste for DM-JDM (25m) 2016 Mellansvenska
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2016 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:01.37 2014-11-29 |
Distriktrekord Juniorer: Lins Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 |
|
Beräknad start 16:51 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:14.21 |
98 |
4 |
Samuel Vestin |
2002 |
AJ2502 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:49.54 |
1 |
5 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:53.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
178 |
1 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:44.87 |
28 |
2 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:43.53 |
53 |
3 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:41.97 |
161 |
4 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
2:40.43 |
177 |
5 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:40.53 |
255 |
6 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
2:42.54 |
152 |
7 |
Jonatan Fischer |
2001 |
AM1301 |
UPSALA S |
|
25m |
2:44.55 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:38.11 |
4 |
2 |
Hannes Gustavsson |
2002 |
AR3702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:36.23 |
75 |
3 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:35.44 |
30 |
4 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:33.66 |
224 |
5 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
2:34.95 |
55 |
6 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:35.78 |
166 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:37.92 |
12 |
8 |
Carl Bidebo |
2000 |
AN9900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:38.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
25m |
2:32.28 |
137 |
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
25m |
2:31.01 |
65 |
3 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:28.94 |
81 |
4 |
Linus Andersson |
2001 |
AP4301 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:26.47 |
192 |
5 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:28.40 |
112 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:29.67 |
223 |
7 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
2:32.26 |
134 |
8 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
2:33.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
2:22.25 |
106 |
2 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:19.39 |
153 |
3 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
UPSALA S |
|
25m |
2:11.60 |
84 |
4 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:02.91 |
167 |
5 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:10.34 |
57 |
6 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:13.66 |
27 |
7 |
Viktor Syrén |
2000 |
AH5900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:22.17 |
19 |
8 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:22.82 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:04 |
|