Program för Vårsimiaden Distrikt, Nacka (Skuru)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt(försök) |
|
Utskriftsdatum |
23 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Nacka |
|
Utskriftstid |
08:27 |
|
|
Arrangör |
Skuru IK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Iheb Daboussi |
2003 |
AO8903 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
182 |
2 |
Marcus Hultman |
2003 |
AT5303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:42.47 |
204 |
3 |
Axel Poldahl |
2003 |
AU2703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:34.05 |
31 |
4 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:35.15 |
8 |
5 |
Victor Ahmad |
2003 |
AL9903 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:49.12 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:21.73 |
5 |
2 |
David Kjellberg |
2003 |
AA4103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:20.04 |
207 |
3 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
1:16.26 |
365 |
4 |
Oliver Sundgren |
2003 |
AW7303 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.66 |
130 |
5 |
Filip Nilsson |
2003 |
AI7103 |
SKK |
|
25m |
1:21.38 |
30 |
6 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:29.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
354 |
1 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.66 |
50 |
2 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:13.29 |
136 |
3 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
1:12.87 |
212 |
4 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
1:13.09 |
236 |
5 |
Emil Gillman |
2003 |
AK2303 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:13.66 |
179 |
6 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:14.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:12.29 |
23 |
2 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:09.16 |
134 |
3 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
1:06.63 |
125 |
4 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
1:07.69 |
53 |
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:10.66 |
210 |
6 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:12.74 |
Skapad av WinGrodan 1.25.04 |
Utskriftsdatum |
23 april 2016 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb |
Utskriftstid |
08:27 |
|