Startliste for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2016, Aabybro
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2016 |
|
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2016 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 16:09 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
294 |
2 |
Mie Asmussen |
2005 |
0554AN |
S 68 |
|
25m |
|
333 |
3 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
25m |
1:50.73 |
274 |
4 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
9664AN |
S 68 |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
295 |
2 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
25m |
1:47.49 |
396 |
3 |
Freya Worm |
2006 |
|
SMUT |
|
25m |
1:40.85 |
214 |
4 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
25m |
1:43.93 |
366 |
5 |
Sarah Brix |
2004 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
1:48.41 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
S 68 |
|
25m |
1:37.11 |
235 |
2 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
25m |
1:35.38 |
227 |
3 |
Selina Munch Carlsen |
2001 |
0164AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:34.63 |
319 |
4 |
Frida Grønkjær |
2005 |
0582AH |
THISTED |
|
25m |
1:34.91 |
102 |
5 |
Emma Holm Pedersen |
2005 |
0534AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:35.86 |
172 |
6 |
Klara H. Rasmussen |
2003 |
0302AO |
NORD |
|
25m |
1:39.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
0096AR |
SMUT |
|
25m |
1:33.51 |
233 |
2 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:32.24 |
68 |
3 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
1:31.46 |
265 |
4 |
Sofie Elise Schmidt |
2001 |
0174AZ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:31.65 |
356 |
5 |
Cecilie Prior |
2002 |
02224A |
SØHESTEN |
|
25m |
1:33.26 |
409 |
6 |
Josefine T.k Pedersen |
2002 |
0266AO |
SKAGEN |
|
25m |
1:33.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Laura Ildal Djørup |
2004 |
0422AP |
AALBORG |
|
25m |
1:30.47 |
117 |
2 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
0328AP |
AALBORG |
|
25m |
1:29.63 |
65 |
3 |
Matilde Iversen |
2003 |
0316AX |
AALBORG |
|
25m |
1:28.89 |
38 |
4 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
AALBORG |
|
25m |
1:28.90 |
120 |
5 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
1:30.45 |
286 |
6 |
Mille Winther |
2003 |
0346AW |
S 68 |
|
25m |
1:31.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Rikke Blach |
1997 |
9796AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:28.82 |
392 |
2 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
1:26.71 |
323 |
3 |
Pernille Harbo |
2001 |
0106AV |
THISTED |
|
25m |
1:26.26 |
427 |
4 |
Sara Falch |
2002 |
0208BA |
AARS |
|
25m |
1:26.47 |
475 |
5 |
Emilia Nielsen |
2000 |
0074AP |
JARL |
|
25m |
1:27.89 |
353 |
6 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
0286AZ |
SØHESTEN |
|
25m |
1:28.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
1:25.25 |
125 |
2 |
Marta Woroniecka |
2003 |
0376AP |
AALBORG |
|
25m |
1:24.46 |
364 |
3 |
Astrid Hassing |
2004 |
0494AM |
SØHESTEN |
|
25m |
1:23.38 |
220 |
4 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:24.04 |
232 |
5 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:24.59 |
88 |
6 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
0336AV |
AALBORG |
|
25m |
1:25.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Signe Christensen |
2001 |
0194AT |
S 68 |
|
25m |
1:21.80 |
222 |
2 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:20.80 |
155 |
3 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
25m |
1:20.58 |
467 |
4 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
0148BC |
AABYBRO |
|
25m |
1:20.74 |
476 |
5 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:21.27 |
466 |
6 |
Nanna Eriksen |
2001 |
0118BC |
AABYBRO |
|
25m |
1:22.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Maria Kornum |
2001 |
0114AV |
SØHESTEN |
|
25m |
1:19.84 |
67 |
2 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
1:17.21 |
69 |
3 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:16.59 |
280 |
4 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
25m |
1:17.20 |
176 |
5 |
Cecilie Væver |
2002 |
0288AD |
NORD |
|
25m |
1:17.82 |
341 |
6 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
0034AW |
THISTED |
|
25m |
1:20.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
1:15.50 |
334 |
2 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
1:14.77 |
114 |
3 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:13.75 |
121 |
4 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:14.69 |
177 |
5 |
Simone Sloth Østergaard |
2000 |
0032BE |
NORD |
|
25m |
1:15.04 |
314 |
6 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
1:16.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
480 |
1 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
25m |
1:11.24 |
343 |
2 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
1:10.12 |
82 |
3 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
1:09.89 |
348 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
1:10.04 |
98 |
5 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
1:11.13 |
92 |
6 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
0186AZ |
AALBORG |
|
25m |
1:11.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|