Startliste for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | 298 | Sørensen Isabella K. | 1994 | AALBORG | 9466AE | 50 m | 27.51 | |
2 | 293 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 28.49 | |
3 | 208 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 29.15 | |
4 | 219 | Gade Jackie | 1998 | AALBORG | 9836AS | 50 m | 29.70 | |
5 | 178 | Lamberg Sigrid Lei | 2002 | AAS | 0288AI | 25 m | 29.94 | |
6 | 556 | Poulsen Kathrin B. | 2000 | AARS | 0072AV | 25 m | 30.20 | |
7 | 306 | Villumsen Signe | 2001 | AALBORG | 0146AQ | 50 m | 30.44 | |
8 | 368 | Vissing Stine Mary | 1997 | AGF | 9788AB | 50 m | 30.56 | |
9 | 232 | Holm Line Sloth | 2001 | AALBORG | 0198AO | 50 m | 30.76 | |
10 | 243 | Jensen Mitzi D. | 2002 | AALBORG | 0298AB | 50 m | 31.36 | |
11 | 195 | Andersen Emma A | 2000 | AALBORG | 0034AH | 25 m | 31.37 | |
12 | 350 | Kristiansen Nicoline | 2002 | AGF | 0278AL | 25 m | 32.38 | |
13 | 335 | Gertz Line | 2001 | AGF | 0156AT | 50 m | 32.50 | |
14 | 278 | Pallesen Rebecca Haahr | 2000 | AALBORG | 0038AI | 50 m | 32.63 | |
15 | 484 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 32.72 | |
16 | 440 | Leth Victoria | 2002 | GLADSAXE | 0236AO | 50 m | 32.96 | |
17 | 604 | Sørensen Cecilie Tommerup | 2001 | PINGVINEN | 0118AM | 25 m | 33.10 | |
18 | 463 | Hoff Julie Frisch | 2002 | HØRSHOLM | 0288AH | 50 m | 33.22 | |
19 | 490 | Kornum Maria | 2001 | NORD | 0114AV | 25 m | 33.53 | |
20 | 292 | Schøn Lea Serup | 2002 | AALBORG | 0266AI | 50 m | 33.75 | |
21 | 264 | Madsen Nete Lund | 2001 | AALBORG | 0186AZ | 25 m | 33.77 | |
22 | 586 | Johnson Freya Bloch | 2000 | HOBRO | 0074AB | 25 m | 33.85 | |
23 | 215 | Fischer Camilla | 1992 | AALBORG | 9242AH | 25 m | 34.08 | |
24 | 4 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 34.30 | |
25 | 512 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 34.38 | |
26 | 650 | Christensen Signe | 2001 | S 68 | 0194AT | 50 m | 34.47 | |
27 | 398 | Mardal Therese | 2002 | THISTED | 0224AY | 25 m | 34.52 | |
28 | 400 | Petersen Julie Kappel | 2002 | THISTED | 0282AN | 50 m | 34.59 | |
29 | 124 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 34.66 | |
30 | 510 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 34.72 | |
31 | 322 | Bruun Selma | 2001 | AGF | 0182AS | 25 m | 34.74 | |
32 | 287 | Porsmose Maria M. | 2000 | AALBORG | 0062AN | 25 m | 34.97 | |
33 | 246 | Johansen Sine | 2000 | AALBORG | 0098AH | 25 m | 35.05 | |
34 | 152 | Jørgensen Randi | 2002 | NYBORG | 0286AR | 25 m | 35.22 | |
35 | 397 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 25 m | 35.25 | |
36 | 652 | Kjærsgaard Maiken | 2002 | S 68 | 0296AN | 25 m | 35.72 | |
37 | 467 | Kaas Emma Hjort | 2002 | HØRSHOLM | 0278AE | 50 m | 35.80 | |
38 | 175 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 35.95 | |
39 | 338 | Hansen Alberte Bloch | 2002 | AGF | 0288BB | 25 m | 36.04 | |
40 | 3 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 36.67 | |
41 | 324 | Christensen Smilla Bruun | 2001 | AGF | 0154BC | 25 m | 36.75 | |
42 | 406 | Tilsted Julie | 2001 | THISTED | 0184BB | 25 m | 36.89 | |
43 | 125 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 37.44 | |
44 | 399 | Mathiasen Anna | 2000 | THISTED | 0066AP | 25 m | 37.47 | |
45 | 550 | Falch Sara | 2002 | AARS | 0208BA | 25 m | 38.27 | |
46 | 65 | Jensen Sara Fiil | 2002 | IKAST | 0272AT | 25 m | 39.80 | |
47 | 570 | Lund Anna Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0234BC | 25 m | 40.09 | |
48 | 571 | Søndergaard Katrine | 2002 | ST-NEPTUN | 0258BC | 25 m | 40.29 | |
49 | 379 | Johansen Caroline T.b. | 1999 | HINNERUP | 9978BD | 25 m | 40.79 | |
50 | 616 | Nielsen Sofie | 2001 | PINGVINEN | 0198AU | 25 m | 41.81 | |
51 | 485 | Kanstrup Lykke | 2002 | NORD | 0244AT | 50 m | 41.82 | |
52 | 192 | Sørensen Gro | 2002 | AAS | 0248BC | 25 m | 42.90 | |
53 | 605 | Sørensen Katrine Munch | 2001 | PINGVINEN | 0164BD | 50 m | 43.97 | |
54 | 651 | Gadegaard Emma Oline | 2002 | S 68 | 0298AR | 50 m | 47.10 | |
55 | 533 | Sabroe Ida | 2002 | ODDER | 0262BC | 25 m | 48.84 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 294 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 30.62 | |
2 | 430 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 30.86 | |
3 | 79 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | TRITON V | 0382AJ | 50 m | 30.94 | |
4 | 10 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 31.15 | |
5 | 450 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 31.86 | |
6 | 11 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 32.14 | |
7 | 409 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 32.32 | |
8 | 525 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 32.79 | |
9 | 464 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 32.83 | |
10 | 471 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 25 m | 32.85 | |
11 | 13 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 33.10 | |
12 | 173 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 50 m | 33.11 | |
13 | 12 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 33.13 | |
14 | 429 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 25 m | 33.36 | |
15 | 320 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 33.38 | |
16 | 632 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 33.43 | |
17 | 185 | Mols Katrine | 2003 | AAS | 0326AP | 25 m | 33.79 | |
18 | 171 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 50 m | 33.95 | |
19 | 97 | Turner Holly Lønne | 2003 | TRITON V | 0376AW | 50 m | 34.03 | |
20 | 608 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 34.06 | |
21 | 257 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 34.07 | |
22 | 393 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 34.08 | |
23 | 607 | Fog Mathilde Wisborg | 2003 | PINGVINEN | 0332BB | 25 m | 34.26 | |
24 | 609 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 25 m | 34.37 | |
25 | 189 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 50 m | 34.64 | |
26 | 456 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 34.66 | |
27 | 354 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 25 m | 34.83 | |
28 | 610 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 34.89 | |
29 | 39 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 25 m | 35.05 | |
30 | 98 | Pedersen Mille Trier | 2003 | TRITON V | 0386AI | 25 m | 35.19 | |
31 | 451 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 50 m | 35.32 | |
32 | 69 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | IKAST | 0336AW | 25 m | 35.68 | |
33 | 220 | Gallop Nikoline V | 2003 | AALBORG | 0396AR | 25 m | 35.69 | |
34 | 24 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 36.09 | |
35 | 40 | Romanski Freja | 2003 | SMUT | 0308AI | 25 m | 36.44 | |
36 | 633 | Jensen Catherina Juul | 2003 | S 68 | 0326AX | 25 m | 36.49 | |
37 | 402 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 36.51 | |
38 | 472 | Volden Victoria Husted | 2003 | HØRSHOLM | 0312AU | 50 m | 36.67 | |
39 | 161 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 36.76 | |
40 | 17 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 37.40 | |
41 | 109 | Kjær Kathrine Erbo | 2004 | TRITON V | 0496AO | 50 m | 37.42 | |
42 | 566 | Rasmussen Katrine | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 37.42 | |
43 | 520 | Lauridse Matilde Dalgaard | 2003 | ODDER | 0396AV | 25 m | 37.62 | |
44 | 25 | Skipper Selma | 2004 | VIBORG | 0452AS | 25 m | 37.79 | |
45 | 435 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 25 m | 38.41 | |
46 | 634 | Christensen Pernille | 2003 | S 68 | 0308AR | 25 m | 38.42 | |
47 | 482 | Hassing Astrid | 2004 | NORD | 0494AM | 25 m | 38.45 | |
48 | 297 | Svendsen Zille Haarh | 2004 | AALBORG | 0436AI | 25 m | 39.17 | |
49 | 18 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 39.25 | |
50 | 147 | Bak Helga | 2004 | NYBORG | 0494AA | 25 m | 39.80 | |
51 | 477 | Andersen Anne-Sophie | 2004 | NORD | 0424AP | 25 m | 40.39 | |
52 | 172 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 40.70 | |
53 | 637 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 40.71 | |
54 | 170 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 40.81 | |
55 | 162 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 40.90 | |
56 | 521 | Lauridsen Cecilie | 2003 | ODDER | 0354AB | 25 m | 41.10 | |
57 | 159 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 41.55 | |
58 | 145 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 25 m | 42.08 | |
59 | 638 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 25 m | 42.27 | |
60 | 22 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 42.96 | |
61 | 2 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 43.93 | |
62 | 73 | Riis Agnete | 2003 | IKAST | 0308AW | 50 m | 44.51 | |
63 | 71 | Nielsen Louise Amanda | 2003 | IKAST | 0334AQ | 25 m | 44.89 | |
64 | 396 | Kristensen Ida | 2004 | THISTED | 0498AQ | 25 m | 45.39 | |
65 | 29 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 46.79 | |
66 | 140 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 47.03 | |
67 | 480 | Christensen Marie Martens | 2004 | NORD | 0424AK | 25 m | 47.58 | |
68 | 387 | Christensen Ida Jul | 2004 | THISTED | 0496AN | 50 m | 49.51 | |
69 | 527 | Nielsen Katrine Skyt | 2003 | ODDER | 0326BB | 25 m | 50.59 | |
70 | 618 | Mygdam Line | 2003 | BSK08 | 0382AX | 50 m | 50.85 | |
71 | 23 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 53.07 | |
72 | 149 | Falkenstrøm Freja S. | 2004 | NYBORG | 0434AK | 25 m | 54.52 | |
73 | 80 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | TRITON V | 0312AH | 25 m | ||
74 | 214 | Djørup Laura Ildal | 2004 | AALBORG | 0422AP | 25 m | ||
75 | 280 | Pedersen Anna Christine | 2003 | AALBORG | 25 m | |||
76 | 513 | Jensen Julie | 2003 | ODDER | 0352BC | 25 m |
Årg. 2005-2017 |
1 | 631 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 25 m | 35.20 | |
2 | 362 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 25 m | 36.75 | |
3 | 426 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 25 m | 37.02 | |
4 | 457 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 25 m | 37.17 | |
5 | 565 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 25 m | 37.83 | |
6 | 216 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 25 m | 38.39 | |
7 | 20 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 25 m | 39.31 | |
8 | 452 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 25 m | 40.39 | |
9 | 217 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 25 m | 40.61 | |
10 | 416 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 25 m | 40.63 | |
11 | 386 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 25 m | 40.80 | |
12 | 108 | Moberg Emilie | 2005 | TRITON V | 0534AI | 25 m | 41.12 | |
13 | 75 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 25 m | 42.95 | |
14 | 114 | Rainer Laura Frost | 2005 | TRITON V | 0542AK | 25 m | 44.33 | |
15 | 53 | Worm Freya | 2006 | SMUT | 0658AL | 25 m | 44.55 | |
16 | 523 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 44.63 | |
17 | 118 | Steen Emma Phaff | 2005 | TRITON V | 0508AE | 25 m | 45.68 | |
18 | 649 | Høgh Josefine | 2005 | S 68 | 0588AD | 25 m | 47.83 | |
19 | 333 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 25 m | 48.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |