Program för Ungdoms-GP 4, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:19 |
|
|
Arrangör |
Sk Neptun & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (8) |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
3:44.41 |
3:44.41 |
4 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
3:35.37 |
3:35.37 |
5 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
3:41.43 |
3:41.43 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Daniel Agarwal |
2002 |
AU2302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:25.09 |
3:25.09 |
1 |
Philip Granado Persson |
2002 |
AP1702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:18.24 |
3:18.24 |
2 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SKURU IK |
|
25m |
3:17.43 |
3:17.43 |
3 |
Sahel Moshref |
2001 |
AR1501 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:15.43 |
3:15.43 |
4 |
Lukas Kelkay |
2003 |
AH9903 |
SPIF SF |
|
50m |
3:12.12 |
3:12.12 |
5 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:12.82 |
3:12.82 |
6 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:17.43 |
3:17.43 |
7 |
Erik Johansson |
2002 |
AL6302 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:17.57 |
3:17.57 |
8 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:18.75 |
3:18.75 |
9 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
AR5902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:28.23 |
3:28.23 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:09.52 |
3:09.52 |
1 |
Alfons Frid |
2001 |
AL9301 |
WISBY SS |
|
25m |
3:06.76 |
3:06.76 |
2 |
Manuel Apaza Cutile |
2001 |
AS2501 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
3:04.90 |
3:04.90 |
3 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
50m |
3:01.92 |
3:01.92 |
4 |
Raul Apaza Cutile |
2000 |
AV5500 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:58.36 |
2:58.36 |
5 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
SPIF SF |
|
25m |
2:59.11 |
2:59.11 |
6 |
Oscar Clevö |
2001 |
AQ9901 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:04.65 |
3:04.65 |
7 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
3:05.85 |
3:05.85 |
8 |
David Wahlin |
2001 |
AQ4501 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
3:09.33 |
3:09.33 |
9 |
Axel Wange |
2003 |
AK4103 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:11.29 |
3:11.29 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Anton Appelqvist |
2001 |
AL7301 |
WISBY SS |
|
25m |
2:55.58 |
2:55.58 |
1 |
Erik Bergstrand |
2002 |
AD3102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:54.80 |
2:54.80 |
2 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
SPIF SF |
|
25m |
2:51.04 |
2:51.04 |
3 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
2:50.04 |
2:50.04 |
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
03A188 |
ÅSK |
|
25m |
2:48.52 |
2:48.52 |
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:48.90 |
2:48.90 |
6 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
AE1303 |
SPIF SF |
|
25m |
2:50.33 |
2:50.33 |
7 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
25m |
2:54.04 |
2:54.04 |
8 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:54.85 |
2:54.85 |
9 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
2:55.85 |
2:55.85 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:48.09 |
2:48.09 |
1 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
AI3701 |
SKURU IK |
|
25m |
2:47.27 |
2:47.27 |
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:46.09 |
2:46.09 |
3 |
Kevin Ballchand |
1999 |
AI6199 |
SPIF SF |
|
25m |
2:43.67 |
2:43.67 |
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
2:43.44 |
2:43.44 |
5 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
25m |
2:43.60 |
2:43.60 |
6 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:46.01 |
2:46.01 |
7 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:46.31 |
2:46.31 |
8 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:47.54 |
2:47.54 |
9 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:48.38 |
2:48.38 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Marcus Forsel |
2003 |
03A127 |
ÅSK |
|
50m |
2:42.49 |
2:42.49 |
1 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
25m |
2:41.56 |
2:41.56 |
2 |
Axel Bystedt |
2001 |
AE6701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:40.66 |
2:40.66 |
3 |
Mattias Huss |
1999 |
AV8999 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:38.83 |
2:38.83 |
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:36.62 |
2:36.62 |
5 |
Erik Sidén |
2000 |
AN4100 |
SPIF SF |
|
25m |
2:37.01 |
2:37.01 |
6 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:39.00 |
2:39.00 |
7 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:40.78 |
2:40.78 |
8 |
Simon Gipperth |
1998 |
AF1798 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:42.37 |
2:42.37 |
9 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:43.29 |
2:43.29 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:34.32 |
2:34.32 |
1 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:33.82 |
2:33.82 |
2 |
Jesper Lietzen |
2002 |
02A171 |
AUi |
|
50m |
2:32.52 |
2:32.52 |
3 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:30.16 |
2:30.16 |
4 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:28.95 |
2:28.95 |
5 |
Anton Ukkola |
2000 |
00A217 |
SWIM |
|
25m |
2:29.76 |
2:29.76 |
6 |
Joona Oksakari |
2000 |
00A358 |
SWIM |
|
25m |
2:32.43 |
2:32.43 |
7 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
50m |
2:33.30 |
2:33.30 |
8 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:33.96 |
2:33.96 |
9 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
AZ5301 |
SPIF SF |
|
25m |
2:34.93 |
2:34.93 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
0 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:25.75 |
2:25.75 |
1 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
25m |
2:22.19 |
2:22.19 |
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
01A315 |
ÅSK |
|
50m |
2:19.97 |
2:19.97 |
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
01A253 |
SWIM |
|
25m |
2:17.24 |
2:17.24 |
4 |
Santeri Horst |
1997 |
97A285 |
AUi |
|
25m |
2:11.12 |
2:11.12 |
5 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:16.46 |
2:16.46 |
6 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
01A193 |
SWIM |
|
25m |
2:19.87 |
2:19.87 |
7 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
01A556 |
SWIM |
|
25m |
2:21.29 |
2:21.29 |
8 |
Eerikki Laitala |
2001 |
01A548 |
SWIM |
|
25m |
2:22.28 |
2:22.28 |
9 |
Erik Nurmi |
2001 |
01A470 |
SWIM |
|
50m |
2:28.16 |
2:28.16 |
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
14:19 |
|