Startliste for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 december 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 10:41 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
OSK |
|
25m |
1:38.78 |
226 |
3 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:32.05 |
126 |
4 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
25m |
1:31.53 |
223 |
5 |
Sia Aagaard |
2004 |
0434AB |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:32.01 |
246 |
6 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
25m |
1:32.31 |
215 |
7 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
LYSENG |
|
25m |
1:38.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
25m |
1:31.07 |
160 |
2 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
25m |
1:26.63 |
111 |
3 |
Maibritt Christensen |
2003 |
0354AJ |
SMUT |
|
25m |
1:25.21 |
82 |
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
TST |
|
25m |
1:24.70 |
273 |
5 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:25.10 |
90 |
6 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
1:26.18 |
32 |
7 |
Amalie Henriksen |
2005 |
|
HORSENS |
|
25m |
1:30.49 |
99 |
8 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:31.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:23.37 |
122 |
2 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
25m |
1:21.66 |
13 |
3 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
25m |
1:20.01 |
177 |
4 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:18.56 |
35 |
5 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
25m |
1:19.30 |
87 |
6 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
1:21.25 |
121 |
7 |
Amalie Kanstrup |
2003 |
0326AM |
VIBORG |
|
25m |
1:23.18 |
231 |
8 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:24.15 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
25m |
1:27.29 |
137 |
2 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
25m |
1:24.93 |
203 |
3 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.65 |
240 |
4 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
1:18.32 |
70 |
5 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
25m |
1:18.88 |
196 |
6 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.62 |
142 |
7 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AGF |
|
25m |
1:25.19 |
224 |
8 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:28.97 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Cecilie Davidsen |
2003 |
0312AI |
TRITON V |
|
25m |
1:18.17 |
4 |
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
25m |
1:16.45 |
37 |
3 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
1:15.32 |
265 |
4 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.88 |
68 |
5 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
25m |
1:12.73 |
123 |
6 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
25m |
1:15.59 |
105 |
7 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
25m |
1:17.03 |
75 |
8 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
25m |
1:18.42 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|