Program för DM / JDM Skåne & Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
16 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
20:39 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: IVL-Produkter |
|
Beräknad start 12:14 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:09.26 |
311 |
2 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:08.26 |
345 |
3 |
Filip Henriksson |
1998 |
AW9398 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:07.38 |
350 |
4 |
Hampus Persson |
1997 |
AI3997 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:06.35 |
99 |
5 |
Salim Celikovic |
1998 |
AR5198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.31 |
290 |
6 |
Samuel Kvist |
2000 |
AB0700 |
SK TRITON |
|
25m |
1:07.98 |
255 |
7 |
Teodor Cvijic |
1999 |
AS0199 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:08.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:06.08 |
229 |
2 |
Luke Postema |
1995 |
AS6195 |
POSEIDON |
|
25m |
1:05.79 |
95 |
3 |
Oliver Sandell |
1996 |
AQ0596 |
KSLS |
|
25m |
1:05.20 |
101 |
4 |
Filip Christensson |
1991 |
AG5791 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:05.10 |
295 |
5 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.18 |
369 |
6 |
Mika Mononen |
1996 |
AQ5196 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.63 |
375 |
7 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.87 |
363 |
8 |
Anders Forslund |
1997 |
AC9397 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Erik Boos |
1999 |
AD1399 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.97 |
232 |
2 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
25m |
1:04.72 |
230 |
3 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
25m |
1:03.92 |
104 |
4 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:03.19 |
172 |
5 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
25m |
1:03.86 |
362 |
6 |
Filip Christiansson |
1999 |
AO6199 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:03.97 |
248 |
7 |
Artin Shahsavar |
1999 |
AV8399 |
SK RAN |
|
25m |
1:04.94 |
219 |
8 |
Alexander Hedre |
1999 |
AJ9799 |
POSEIDON |
|
25m |
1:04.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
340 |
1 |
Max Peterson |
1994 |
BB7594 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:02.89 |
7 |
2 |
Alexander Almeida Sundell |
1997 |
AH3597 |
HS |
|
25m |
1:02.65 |
328 |
3 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
25m |
1:02.31 |
368 |
4 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
AR5393 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:02.06 |
227 |
5 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.31 |
338 |
6 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:02.56 |
164 |
7 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
25m |
1:02.66 |
281 |
8 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
AP5995 |
SK TRITON |
|
25m |
1:03.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Filip Dolk |
1996 |
AG5996 |
HS |
|
25m |
1:01.03 |
103 |
2 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:00.14 |
317 |
3 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
59.12 |
301 |
4 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
25m |
57.39 |
67 |
5 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
25m |
58.23 |
27 |
6 |
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
HS |
|
25m |
59.96 |
215 |
7 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
25m |
1:00.46 |
292 |
8 |
Felix Nilsson |
1990 |
AM6590 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.60 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
16 oktober 2015 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
20:39 |
|