Ohjelma DM Junior kortbane 2022
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
55.10 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
11-12-2015 |
|
|
DJR |
58.73 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
419 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
513 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
257 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
472 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
398 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
421 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
480 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
294 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
456 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
417 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
492 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
265 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
15 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
350 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
259 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
184 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
255 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
495 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
109 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
141 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
99 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
250 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
300 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
439 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
348 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
261 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
DEN |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
502 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
70 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
96 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:09.80 |
|
|
|
45 |
163 |
|
Julie Olsen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:09.84 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
46 |
3 |
|
Clara Scheibye |
|
|
A6 JGI-Swim |
|
1:10.16 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
47 |
281 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:10.19 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
6 |
|
Mira Capito |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
1:10.20 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:10.51 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
50 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.77 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
126 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
526 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
149 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
313 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
483 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
274 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
165 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
454 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
48 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
63 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
81 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
403 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
189 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
53.17 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
|
09-11-2017 |
|
|
DJR |
54.39 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
|
02-12-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
267 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
356 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
42 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
349 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
110 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
497 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
481 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
324 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
445 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
330 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
49 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
326 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
287 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
21 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
340 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
525 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
331 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
242 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
390 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
339 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
227 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
332 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
500 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
389 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
58 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:03.18 |
|
|
|
45 |
195 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:03.30 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
477 |
|
Malthe Glent-Thule |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:03.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
449 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:03.47 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:03.48 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:03.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
474 |
|
Jakob Kristensen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:03.57 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
475 |
|
Magne Christian Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:03.57 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
1:03.65 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
104 |
|
Storm Melgaard |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:03.69 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
279 |
|
Lukas Peacock |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:03.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
308 |
|
Julian Vitus Pedersen |
|
|
Frem Odense |
|
1:03.79 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
239 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
1:03.88 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:04.03 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
396 |
|
Emil Espinoza |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.04 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
59 |
218 |
|
Oscar David Morthorst |
|
|
Herlev Svømning |
|
1:04.05 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
87 |
|
Alexander Hartvigsen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:04.09 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
487 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:04.11 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
299 |
|
Frederik Mindegaard |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:04.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
373 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:04.43 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
333 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:04.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
65 |
529 |
|
Sebastian Saugbjerg |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:04.58 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:04.67 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
208 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
1:04.81 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
413 |
|
Jacob Bundgaard |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:04.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
491 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
|
|
Vest-Brøndby |
|
1:04.97 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
51 |
|
Frederik Isaksen |
|
|
Roskilde Svømning |
|
1:05.70 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
117 |
|
Frederik William Holm |
|
|
GTI - Ishøj |
|
1:06.02 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
303 |
|
Mark Nielsen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:06.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
196 |
|
Elias Jensen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:06.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
140 |
|
Ib Fang Wang |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:06.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
379 |
|
William Bundgaard |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:06.41 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
376 |
|
Rasmus Norup |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:06.76 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
52 |
|
Jonathan Nyegaard |
|
|
Roskilde Svømning |
|
1:06.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
291 |
|
August Bülow Sandersen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:07.28 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
|
18-04-2009 |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
496 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
133 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
215 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
123 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
490 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
263 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
28 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
207 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
417 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
33 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
495 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
402 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
322 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:52.33 |
|
Anders Licht Juel |
1987 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
19-12-2009 |
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
19-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
216 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
120 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
284 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
272 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
105 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
479 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
73 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
233 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
400 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
213 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
288 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
53 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
17 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
112 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
164 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
395 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
90 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
302 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
545 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
124 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
150 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
327 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
357 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
354 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
139 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
425 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
399 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
59 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
252 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:22.04 |
|
|
|
45 |
450 |
|
William Hvid |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
2:22.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
159 |
|
Magne Andersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
2:29.99 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
26.08 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
DJR |
26.98 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
191 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
35 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
478 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
31 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
295 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
385 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
48 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
193 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
368 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
91 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
405 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
56 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
119 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
522 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
39 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
111 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
338 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
257 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
412 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
314 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
27 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
470 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
178 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
353 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
421 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
259 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
378 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
486 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
465 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
296 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
311 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
26 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.25 |
|
|
|
45 |
506 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
32.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
160 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
32.39 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
71 |
|
Cecilie Jakobsen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
32.39 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
102 |
|
Mathilde Pedersen |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
32.40 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
32.59 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
50 |
406 |
|
Zenia Englund |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.72 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
32.97 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
432 |
|
Caroline K. Sørensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
33.06 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
53 |
84 |
|
Wilma Berg |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
33.07 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
54 |
485 |
|
Alberte Andersen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
33.11 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
468 |
|
Maya Jacobsen |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
|
33.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
293 |
|
Tess van der Laan |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
33.14 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
57 |
544 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.81 |
|
S19 |
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
26.14 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Glasgow (GBR) |
04-12-2019 |
|
|
DJR |
27.09 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
|
20-12-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
356 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
267 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
229 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
505 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
411 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
68 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
248 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
212 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
390 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
218 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
240 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
474 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
331 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
324 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
310 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
339 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
299 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
113 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
337 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
413 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
418 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
510 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
330 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
58 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
517 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
524 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
117 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
475 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
355 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
32.31 |
|
|
|
45 |
449 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
32.33 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
121 |
|
Asbjørn Nybroe |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
32.33 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
523 |
|
Christian Søe Jepsen |
|
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
32.37 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
351 |
|
Sebastian Rasmussen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
32.44 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
32.57 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
389 |
|
Peter K. M. Petersen |
|
|
Swim Team Taastrup |
|
32.58 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
19 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
32.70 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
401 |
|
Mathias Larsen |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.76 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
114 |
|
Jonas Rask |
|
|
Kalundborg SK |
|
32.91 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
249 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
33.09 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
320 |
|
Frederik Møhring Madsen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
529 |
|
Sebastian Saugbjerg |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
33.24 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
394 |
|
Thorkild Bjørn |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.24 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
97 |
|
Carl Gustav Christensen |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
33.26 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
137 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
33.28 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
319 |
|
Erik Hauge Sørensen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
61 |
235 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
33.47 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
243 |
|
Sissu Petersen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
33.55 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
528 |
|
Sebastian Porsborg |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
33.65 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
251 |
|
Ulrik Stark |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
33.71 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
388 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
|
|
Swim Team Taastrup |
|
33.72 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
95 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
33.75 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
11 |
|
Felix Piontkowitz |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
33.81 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:03.74 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
|
10-08-2013 |
|
|
DJR |
1:06.62 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
516 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
230 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
473 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
192 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
493 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
33 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
130 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
141 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
226 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
80 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
123 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
133 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
480 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
75 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
325 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
180 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
14 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
301 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
237 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
431 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
61 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
220 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
221 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
501 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
437 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:18.94 |
|
|
|
45 |
156 |
|
Andrea Skjelmose |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:19.08 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
100 |
|
Amalie Mønster Birk |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:19.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
422 |
|
Andrea Strandby |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:19.97 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
430 |
|
Astrid O. Thomassen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:20.02 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
122 |
|
Asta Hänel Christensen |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:20.12 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
50 |
384 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:20.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
266 |
|
Liva Friche Christensen |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
1:20.34 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
315 |
|
Ida L. Færgemann |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
1:20.50 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
53 |
253 |
|
Anja Kisielewicz |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:21.08 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
82 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:21.21 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
504 |
|
Anna Katrine Willems |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:22.58 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
47.37 |
|
Mathias Zander Rysgaar |
1998 |
Hørsholm Svømmeforeni |
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
DJR |
48.02 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Aarhus C (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
216 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
366 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
508 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
210 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
343 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
47 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
497 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
211 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
375 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
518 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
229 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
38 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
500 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
514 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
32 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
455 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
373 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
477 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
256 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
104 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
333 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
346 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
49 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
349 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
22 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
55.23 |
|
|
|
45 |
308 |
|
Julian Vitus Pedersen |
|
|
Frem Odense |
|
55.28 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
509 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
55.34 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
452 |
|
Frederik Vestergaard |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
55.68 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
55.85 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
303 |
|
Mark Nielsen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
55.88 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
499 |
|
Jonas Therkildsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
55.92 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
55.92 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
484 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
55.96 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
241 |
|
Tobias Frederiksen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
56.01 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
140 |
|
Ib Fang Wang |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
56.04 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
260 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
|
|
GTI - Greve |
|
56.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
425 |
|
Sebastian R. Bjerg |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
56.26 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
279 |
|
Lukas Peacock |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
56.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
219 |
|
Nicolaj Cortsen |
|
|
Herlev Svømning |
|
56.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
113 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
|
|
Kalundborg SK |
|
56.48 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
243 |
|
Sissu Petersen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
56.48 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
61 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
|
|
A6 JGI-Swim |
|
56.58 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
224 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
56.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
512 |
|
Rasmus Capion |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
56.78 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
64 |
142 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
57.06 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
321 |
|
Villads Isko Pimenta |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
57.09 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
415 |
|
Felix Amby Frederiksen |
|
|
SvømmeKlubben SYD |
|
57.44 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
309 |
|
Harald Heyde Engvad |
|
|
Frem Odense |
|
57.45 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
290 |
|
Maximillian Udar |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
59.73 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:58.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev Svømning (DEN) |
Szczecin (POL) |
10-12-2011 |
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
23-10-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
209 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
4:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
31 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
507 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
39 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
462 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
424 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
99 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
270 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
55 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
4:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
262 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
4:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
467 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
433 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
511 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
4:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
157 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsingør (DEN) |
18-12-2020 |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
26-10-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
8:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
79 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
329 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
8:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
448 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
8:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
8:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
461 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
503 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
9:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:32.77 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Helsingør (DEN) |
18-12-2020 |
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
26-10-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
8:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
79 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
329 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
8:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
448 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
8:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
8:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
461 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
503 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
9:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4X100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:38.94 |
|
Lyngby Damer 1 |
|
Lyngby Svømmeklub |
Aalborg (DEN) |
06-04-2014 |
|
|
DJR |
3:46.69 |
|
Kvik Piger |
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Kastrup (DEN) |
09-12-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
380 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
530 |
|
Kim's piger 1 |
2006 |
A6 |
DEN |
3:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
488 |
|
Vejle 1 |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
407 |
|
KVIK 1 |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
534 |
|
Sigma |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
3:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
173 |
|
Swimhorsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
532 |
|
GTI Dolphins |
2006 |
Startfællesskabet GTI |
DEN |
3:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
537 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
VG17 Damer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
469 |
|
Motionsklubben |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
536 |
|
Sigma 2 |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
155 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
359 |
|
AGF Damer 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
306 |
|
Gentofte piger 1 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
443 |
|
Thisted Piger 1 |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
459 |
|
VI39 Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
64 |
|
RSK damer |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
128 |
|
HVSK Piger |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
106 |
|
Køge junior piger |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
381 |
|
Aalborg Piger 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
93 |
|
Lyngby Damer 1 |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
409 |
|
KVIK 2 |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
18 |
|
Solrød |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
541 |
|
VG17 Damer 2 |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
174 |
|
Swimhorsens piger 2 |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
546 |
|
Helsingør piger |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:16.38 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
538 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
205 |
|
Hillerød Damer |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
4:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
531 |
|
Kim's piger 2 |
2006 |
A6 |
DEN |
4:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
307 |
|
Gentofte piger 2 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
94 |
|
Lyngby Damer 2 |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:22.87 |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4X100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:32.00 |
|
Farum Guns |
|
Farum Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
17-12-2016 |
|
|
DJR |
3:40.16 |
|
Herlev Drenge |
|
Herlev Svømning |
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
152 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Herlev Drenge 1 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
282 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
358 |
|
AGF Herrer 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
535 |
|
Sigma |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
3:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
382 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
304 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
232 |
|
Helsingør 1 |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
223 |
|
Herlev Drenge 2 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
521 |
|
STO Herrer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
342 |
|
Mandeholdet |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
489 |
|
Vejle 1 |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
542 |
|
VG17 Herrer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Køge junior drenge |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
441 |
|
Thisted Drenge |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Esbjergs drenge |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
245 |
|
Helsinge Junior Drenge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
539 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
334 |
|
Esbjerg herre 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
533 |
|
GTI Dolphins |
2005 |
Startfællesskabet GTI |
DEN |
4:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
305 |
|
Gentofte drenge 2 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
460 |
|
Vi39 drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
92 |
|
Lyngby Herrer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
127 |
|
HVSK Drenge |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
360 |
|
AGF Herrer 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
408 |
|
KVIK Drenge |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
116 |
|
Kalundborg Mammut |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
4:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
246 |
|
Helsinge Junior Drenge 2 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
176 |
|
Swimhorsens drenge 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
391 |
|
Drengene fra Vestegnen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
206 |
|
Hillerød Herrer |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
4:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:04.98 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
15-11-2009 |
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
11-11-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
75 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
496 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
421 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
472 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
257 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
507 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
281 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
294 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
350 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
265 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
99 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
15 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
300 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
417 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
108 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
274 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
96 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
526 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
454 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
83 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
322 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
165 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
429 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
149 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
Anders Lie |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Windsor (CAN) |
07-12-2016 |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
216 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
45 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
210 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
214 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
366 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
211 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
479 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
120 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
213 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
183 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
329 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
375 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
514 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
234 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
343 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
233 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
395 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
346 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
448 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
105 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
500 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
260 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
104 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
373 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
241 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
332 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
497 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
66 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
73 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
545 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
279 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
239 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
243 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
415 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
509 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
425 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
142 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
236 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
503 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
321 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
396 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
219 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
369 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
150 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
376 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
118 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
55.99 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
DJR |
57.57 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
191 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
345 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
478 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
48 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
215 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
522 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
39 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
314 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
378 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
295 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
119 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
368 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
178 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
91 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
405 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
385 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
111 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
296 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
28 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
486 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
27 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
404 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
470 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
465 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
412 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
353 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.16 |
|
|
|
45 |
433 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:09.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:09.53 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:10.05 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
293 |
|
Tess van der Laan |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:10.23 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
49 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
1:10.27 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
50 |
157 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:10.70 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
71 |
|
Cecilie Jakobsen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:11.02 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
432 |
|
Caroline K. Sørensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:11.21 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
53 |
102 |
|
Mathilde Pedersen |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:11.38 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
468 |
|
Maya Jacobsen |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:11.63 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
485 |
|
Alberte Andersen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:11.65 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
56 |
250 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:12.22 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
63 |
|
Matilde A. B. Buch |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:12.57 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
58 |
311 |
|
Klara Fris Ottosen |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:12.58 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:05.98 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
11-12-2009 |
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
|
11-11-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
42 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
79 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
147 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
481 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
284 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
272 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
288 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
330 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
144 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
423 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
4:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
4:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
208 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
4:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
487 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
5:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
252 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
5:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
524 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
5:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
543 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
5:21.47 |
|
SM19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:48.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
22.79 |
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
DJR |
22.79 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Aarhus C (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
214 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
340 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
227 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
518 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
508 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
341 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
455 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
375 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
346 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
162 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
49 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
279 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
110 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
212 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
256 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
445 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
247 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
125 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
366 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
53 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
349 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
177 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
22 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
525 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
331 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
452 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
54 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
164 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
517 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.10 |
|
|
|
45 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
27.10 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
104 |
|
Storm Melgaard |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
27.19 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
27.22 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
27.25 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
27.25 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
303 |
|
Mark Nielsen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
27.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
477 |
|
Malthe Glent-Thule |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
27.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
308 |
|
Julian Vitus Pedersen |
|
|
Frem Odense |
|
27.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
509 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
27.34 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
333 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.36 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
195 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
27.40 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
27.41 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
320 |
|
Frederik Møhring Madsen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.44 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
318 |
|
Oscar Høck Just |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
27.48 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
59 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
27.49 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
60 |
332 |
|
Jacob Timmermand |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.52 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
290 |
|
Maximillian Udar |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
27.56 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
62 |
327 |
|
Oskar Foss |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.56 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
63 |
58 |
|
Julius Schier |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
27.57 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
64 |
319 |
|
Erik Hauge Sørensen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.65 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
317 |
|
Noah Lester |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
27.66 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
243 |
|
Sissu Petersen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
27.69 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
196 |
|
Elias Jensen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
27.72 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
302 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
27.80 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
410 |
|
Christian Andersen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
27.90 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
499 |
|
Jonas Therkildsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
27.94 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
351 |
|
Sebastian Rasmussen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
139 |
|
Hans Bjørn Legind |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
27.97 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
27.99 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
352 |
|
Peter Suder Lassen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
28.10 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
|
|
A6 JGI-Swim |
|
28.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
185 |
|
Victor Buck |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
28.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
529 |
|
Sebastian Saugbjerg |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
28.19 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
95 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
28.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
379 |
|
William Bundgaard |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
28.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
73 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
386 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
273 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.36 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
83 |
482 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
194 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
355 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
101 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
121 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
20 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
528 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
401 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
23.49 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
12-12-2015 |
|
|
DJR |
24.76 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
209 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
259 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
456 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
368 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
513 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
193 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
57 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
338 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
473 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
419 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
238 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
314 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
163 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
439 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
270 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
462 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
119 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
416 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
506 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
493 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
447 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
263 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
385 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
126 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
292 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
160 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
231 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.76 |
|
|
|
45 |
398 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
27.80 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
348 |
|
Johanne Schleimann |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.80 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
16 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
27.84 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
26 |
|
Karla Rekling |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
27.85 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
49 |
297 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
27.88 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
483 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
27.89 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
60 |
|
Sofie Bak |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
27.91 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
74 |
|
Mie Korsman Ankersen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
27.92 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
27.95 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
344 |
|
Caroline Petersen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.99 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
325 |
|
Millie Møller |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.05 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
70 |
|
Augusta Johansen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
28.05 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
57 |
490 |
|
Rikke Therp |
|
|
Vest-Brøndby |
|
28.10 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
55 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
28.17 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
59 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
28.24 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
60 |
515 |
|
Andrea Wagner |
|
|
Swim Team Odense |
|
28.26 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
61 |
253 |
|
Anja Kisielewicz |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
28.26 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
261 |
|
Amalie Lykke Madsen |
|
|
GTI - Greve |
|
28.33 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
63 |
464 |
|
Emma Kestenholz |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
|
28.40 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
336 |
|
Clara Bendtsen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
28.42 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
65 |
36 |
|
Anja Englert |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
28.45 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
66 |
130 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
28.45 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
526 |
|
Emilia Pico |
|
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
28.49 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
28.52 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
122 |
|
Asta Hänel Christensen |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
28.55 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
437 |
|
Nadia Bager |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
28.67 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
492 |
|
Anna Blom Bygum |
|
|
Vest-Brøndby |
|
28.69 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
495 |
|
Freja Kobbernagel |
|
|
Vest-Brøndby |
|
28.71 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
367 |
|
Laura Norup |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
28.73 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
315 |
|
Ida L. Færgemann |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
28.84 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
221 |
|
Iben Karlsmark |
|
|
Herlev Svømning |
|
28.92 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
504 |
|
Anna Katrine Willems |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
29.08 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
29.41 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
264 |
|
Mathilde Johansen |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
29.82 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
313 |
|
Julie Truelsen |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
30.51 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:05.38 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
Morten Klarskov |
1992 |
Albertslund IF (DEN) |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
34 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
356 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
411 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
505 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
390 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
218 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
339 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
418 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
324 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
229 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
68 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
388 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
212 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
413 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
240 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
247 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
326 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
474 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
299 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
449 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:35.03 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
523 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
137 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
19 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
510 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
235 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
328 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
97 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
65 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
249 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
394 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
114 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
251 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
11 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
16:08.32 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
27-10-2005 |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
26-03-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
17:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
18:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
18:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
467 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
108 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
18:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
511 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
18:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
427 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
19:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
16:08.32 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
27-10-2005 |
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
26-03-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
17:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
18:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
18:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
467 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
108 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
18:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
511 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
18:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
427 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
19:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4x200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:55.14 |
|
Sigma Senior |
|
Sigma Swim |
Søborg (DEN) |
16-11-2013 |
|
|
DJR |
8:10.39 |
|
Kvik Damer 1 |
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Odense M (DEN) |
24-10-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
530 |
|
Kim's piger 1 |
2006 |
A6 |
DEN |
8:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
380 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
534 |
|
Sigma |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
8:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
488 |
|
Vejle 1 |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
173 |
|
Swimhorsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
537 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
RSK damer |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
8:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
469 |
|
Motionsklubben |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
8:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
443 |
|
Thisted Piger 1 |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
359 |
|
AGF Damer 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
155 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
106 |
|
Køge junior piger |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
9:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
546 |
|
Helsingør piger |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
9:12.79 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
18 |
|
Solrød |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
9:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
531 |
|
Kim's piger 2 |
2006 |
A6 |
DEN |
9:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
538 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4x200m IM Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
152 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
535 |
|
Sigma |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
8:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
222 |
|
Herlev Drenge 1 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
8:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
282 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
539 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
335 |
|
Esbjergs drenge |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
9:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
153 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
232 |
|
Helsingør 1 |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
9:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
441 |
|
Thisted Drenge |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
489 |
|
Vejle 1 |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
92 |
|
Lyngby Herrer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
9:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
542 |
|
VG17 Herrer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
9:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Køge junior drenge |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
9:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
334 |
|
Esbjerg herre 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
9:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
246 |
|
Helsinge Junior Drenge 2 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
9:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
383 |
|
Aalborg Drenge 2 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
360 |
|
AGF Herrer 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
176 |
|
Swimhorsens drenge 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
408 |
|
KVIK Drenge |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
10:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
391 |
|
Drengene fra Vestegnen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
10:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
|
04-12-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
518 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
272 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
210 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
183 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
423 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
319 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
213 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
481 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
279 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
162 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
214 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
369 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
326 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
328 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
487 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
445 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
273 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
87 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
461 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
387 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
101 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
512 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
79 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
352 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
410 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
234 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
194 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
482 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
291 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
389 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
185 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
317 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
52 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
386 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:27.67 |
|
|
|
45 |
426 |
|
Thor Andersen |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
2:27.74 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
260 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
|
|
GTI - Greve |
|
2:27.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
529 |
|
Sebastian Saugbjerg |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
2:28.69 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
20 |
|
Marius Lund Bendixen |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
2:28.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
2:30.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
379 |
|
William Bundgaard |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
2:30.66 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
543 |
|
Marius Danielsen |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
2:37.10 |
|
S19 |
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:55.04 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
15-12-2013 |
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Toronto (CAN) |
10-12-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
209 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
456 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
2:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
270 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
462 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
48 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
13 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
126 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
263 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
404 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
292 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
56 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
55 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
421 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
506 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
238 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
26 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
338 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
27 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
39 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
416 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
417 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
296 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
464 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
149 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
102 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
515 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
300 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
367 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
336 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
51.54 |
|
Anders Licht Juel |
1987 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
|
19-12-2009 |
|
|
DJR |
53.25 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
267 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
105 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
479 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
284 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
349 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
514 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
331 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
66 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
233 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
324 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
147 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
124 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
400 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
112 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
164 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
499 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
104 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
90 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
51 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
53 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
288 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
303 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
62 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
327 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
302 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
17 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:03.10 |
|
|
|
45 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:03.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
318 |
|
Oscar Høck Just |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
1:03.28 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
59 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:03.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
354 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:03.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
545 |
|
Loui Krag |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:03.98 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
309 |
|
Harald Heyde Engvad |
|
|
Frem Odense |
|
1:04.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
139 |
|
Hans Bjørn Legind |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:04.47 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
399 |
|
Herman Plehn Prehn |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
450 |
|
William Hvid |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:05.29 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
159 |
|
Magne Andersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:06.35 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
451 |
|
Marinus Leisvig |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:06.44 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
357 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:06.48 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
252 |
|
Kasper O. Jensen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:06.76 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
377 |
|
Storm Jensen |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:11.73 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:32.39 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
|
18-04-2009 |
|
|
DJR |
4:38.71 |
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Winnipeg (CAN) |
17-12-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
496 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
215 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
5:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
507 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
472 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
133 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
297 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
403 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
294 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
262 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
492 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
378 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
281 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
5:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
350 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
5:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
108 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
5:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
422 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
5:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
99 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
5:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
402 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
109 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
5:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
83 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
427 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
5:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
15 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
5:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
24.71 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Vejle Svømmeklub Triton |
Doha (QAT) |
05-12-2014 |
|
|
DJR |
26.34 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve (DEN) |
|
04-11-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
75 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
209 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
419 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
397 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
513 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
257 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
429 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
398 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
385 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
231 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
163 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
259 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
478 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
91 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
447 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
74 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
348 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
468 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
77 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
473 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
439 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
495 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
238 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
338 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
81 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
184 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
526 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
255 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
63 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
261 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
DEN |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
502 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
27 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
189 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
313 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
96 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
84 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
486 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
544 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.71 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
59 |
274 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
344 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
21.26 |
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
DJR |
22.13 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
508 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
356 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
343 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
229 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
497 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
45 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
340 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
366 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
455 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
500 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
105 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
373 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
256 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
308 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
110 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
32 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
104 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
375 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
333 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
49 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
346 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
30 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
477 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
310 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
21 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
69 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
38 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
177 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
212 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
247 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
242 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
24.87 |
|
|
|
45 |
525 |
|
Konrad Clausen |
|
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
24.88 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
46 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
|
|
GTI - Tune I.F. |
|
24.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
24.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
491 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
|
|
Vest-Brøndby |
|
24.96 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
24.96 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
50 |
68 |
|
Mathias Lykke Sandison |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
24.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
475 |
|
Magne Christian Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
24.98 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
162 |
|
Matti Andersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
25.00 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
53 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
|
|
Vest-Brøndby |
|
25.01 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
227 |
|
Linus Heinrichsen |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
25.03 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
509 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
25.04 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
|
|
Vest-Brøndby |
|
25.05 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
452 |
|
Frederik Vestergaard |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
25.09 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
25.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
113 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
|
|
Kalundborg SK |
|
25.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
54 |
|
Adam Bugge Frandsen |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
25.17 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
61 |
279 |
|
Lukas Peacock |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
25.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
332 |
|
Jacob Timmermand |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
25.23 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
63 |
22 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
25.25 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
196 |
|
Elias Jensen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
25.26 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
65 |
72 |
|
Petar Trkulja |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
25.30 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
95 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
25.34 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
25.36 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
448 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
|
|
GTI - Tune I.F. |
|
25.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
243 |
|
Sissu Petersen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
25.43 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
484 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
25.43 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
25.43 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
474 |
|
Jakob Kristensen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
25.48 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
25.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
425 |
|
Sebastian R. Bjerg |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
25.51 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
140 |
|
Ib Fang Wang |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
25.57 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
239 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
25.58 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
449 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
25.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
224 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
25.79 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
219 |
|
Nicolaj Cortsen |
|
|
Herlev Svømning |
|
25.83 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
117 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
337 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
351 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
418 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
321 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
241 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
248 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
309 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
415 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
118 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
528 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Herning Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
516 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
130 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
226 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
493 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
141 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
85 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
133 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
57 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
453 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
80 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
33 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
192 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
480 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
61 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
501 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
14 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
325 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
156 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
430 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
264 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
207 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
437 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
323 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
237 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
301 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
266 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
402 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:53.49 |
|
|
|
45 |
220 |
|
Ida Hinchely |
|
|
Herlev Svømning |
|
2:53.73 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
46 |
82 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:53.73 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
47 |
230 |
|
Caroline Haugland |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
2:54.62 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
180 |
|
Silje Drechsler |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
2:55.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
384 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
2:56.18 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
431 |
|
Beatrice Buhr Müller |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
12-12-2009 |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
28-10-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
15:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
15:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
16:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
16:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
16:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
16:48.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
9 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
16:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
395 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
17:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
208 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
236 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
17:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
14:26.74 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
12-12-2009 |
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
28-10-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
15:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
15:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
16:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
16:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
16:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
16:48.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
9 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
16:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
395 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
17:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
208 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
236 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
17:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4X200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
7:09.61 |
|
Sigma Swim A |
|
Sigma Swim |
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
DJR |
7:17.23 |
|
Herrer |
|
Hovedstadens Svømmekl |
Holbæk (DEN) |
01-05-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
222 |
|
Herlev Drenge 1 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
7:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
535 |
|
Sigma |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
7:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
382 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
7:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
7:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
282 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
7:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
304 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
7:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
358 |
|
AGF Herrer 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
7:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
489 |
|
Vejle 1 |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
7:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
533 |
|
GTI Dolphins |
2005 |
Startfællesskabet GTI |
DEN |
8:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
245 |
|
Helsinge Junior Drenge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
8:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
441 |
|
Thisted Drenge |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
335 |
|
Esbjergs drenge |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Køge junior drenge |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
8:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
383 |
|
Aalborg Drenge 2 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
92 |
|
Lyngby Herrer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
8:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
246 |
|
Helsinge Junior Drenge 2 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
8:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
539 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
360 |
|
AGF Herrer 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
232 |
|
Helsingør 1 |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
8:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
334 |
|
Esbjerg herre 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
176 |
|
Swimhorsens drenge 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
408 |
|
KVIK Drenge |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4x200m IM Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
530 |
|
Kim's piger 1 |
2006 |
A6 |
DEN |
9:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
380 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
534 |
|
Sigma |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
9:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
537 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
540 |
|
VG17 Damer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
9:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
283 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
459 |
|
VI39 Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
9:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
155 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
488 |
|
Vejle 1 |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
10:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
381 |
|
Aalborg Piger 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
10:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
536 |
|
Sigma 2 |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
10:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
173 |
|
Swimhorsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
93 |
|
Lyngby Damer 1 |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
407 |
|
KVIK 1 |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
10:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
359 |
|
AGF Damer 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
10:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
HVSK Piger |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
10:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
18 |
|
Solrød |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
10:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
531 |
|
Kim's piger 2 |
2006 |
A6 |
DEN |
10:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
541 |
|
VG17 Damer 2 |
2006 |
VG 17 |
DEN |
10:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
443 |
|
Thisted Piger 1 |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
10:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
106 |
|
Køge junior piger |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
306 |
|
Gentofte piger 1 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
10:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
538 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
442 |
|
Thisted Piger 2 |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
11:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
50.83 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
DJR |
50.83 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub (D |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
214 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
518 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
279 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
340 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
275 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
272 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
227 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
494 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
162 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
289 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
455 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
213 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
445 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
326 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
423 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
375 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
98 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
487 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
256 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
22 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
319 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
234 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
512 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
164 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
308 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
318 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
369 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
317 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
62 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.37 |
|
|
|
45 |
352 |
|
Peter Suder Lassen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:01.41 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
320 |
|
Frederik Møhring Madsen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:01.52 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:01.66 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
328 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:01.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
273 |
|
William Brix Søhoel |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:01.75 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
150 |
|
Tristan Jensen |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:02.01 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
324 |
|
Christian Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:02.02 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:02.11 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:02.15 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
242 |
|
Louie Uldall |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
1:02.18 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
55 |
87 |
|
Alexander Hartvigsen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:02.28 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
410 |
|
Christian Andersen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:02.29 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
499 |
|
Jonas Therkildsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:02.84 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
303 |
|
Mark Nielsen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:02.88 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
291 |
|
August Bülow Sandersen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:03.34 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
104 |
|
Storm Melgaard |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:03.39 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
61 |
290 |
|
Maximillian Udar |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:03.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
62 |
482 |
|
Anders Bank Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:03.56 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
63 |
101 |
|
Calvin Christian Axen |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:03.80 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
64 |
500 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:03.87 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
185 |
|
Victor Buck |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
1:03.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
351 |
|
Sebastian Rasmussen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:03.95 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
52 |
|
Jonathan Nyegaard |
|
|
Roskilde Svømning |
|
1:04.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
194 |
|
Oliver Deren |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:04.24 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
386 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:04.48 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
357 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:06.07 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
426 |
|
Thor Andersen |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:06.18 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
20 |
|
Marius Lund Bendixen |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:07.36 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
484 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:07.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
59.34 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
05-10-2014 |
|
|
DJR |
59.97 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
24-11-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
419 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
496 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
493 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
123 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
473 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
257 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
263 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
490 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
16 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
91 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
397 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
297 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
402 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
270 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
405 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
207 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
348 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
167 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
470 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
163 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
495 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
301 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.40 |
|
|
|
45 |
33 |
|
Sofie Lund Leidecker |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.59 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
46 |
437 |
|
Nadia Bager |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:11.82 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
47 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:12.02 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
48 |
77 |
|
Sofia Gad |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:12.29 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
61 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:12.49 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
1:12.63 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
71 |
|
Cecilie Jakobsen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:12.70 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
502 |
|
Natasha Do Jespersen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:13.09 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
250 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:13.10 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
454 |
|
Marie Munk |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:13.84 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
84 |
|
Wilma Berg |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:14.01 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
56 |
266 |
|
Liva Friche Christensen |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
1:14.65 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
57 |
544 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:14.99 |
|
SM19 |
|
2007 |
DEN |
|
58 |
265 |
|
Nynne Bugge |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
1:15.00 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
59 |
189 |
|
Sophie Hvergel |
|
|
Aarhus Swim - HEI |
|
1:15.02 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:54.86 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Søborg (DEN) |
14-11-2013 |
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
|
09-04-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
216 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
508 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
284 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
366 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
110 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
339 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
330 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
288 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
481 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
505 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
418 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
243 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
279 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
390 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
113 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
509 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
140 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
302 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
17 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
377 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
545 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
51 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
425 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
185 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
543 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:29.74 |
|
SM19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Rijeka (CRO) |
14-12-2008 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
191 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
215 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
48 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
522 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
56 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
35 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
421 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
39 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
378 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
478 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
119 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
28 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
178 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
403 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
374 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
27 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
433 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
353 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
111 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
385 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
277 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
404 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
465 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
76 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
293 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
432 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
485 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
157 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
23.84 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
DJR |
24.59 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Aarhus C (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
267 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
362 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
349 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
105 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
341 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
284 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
479 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
331 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
435 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
497 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
514 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
343 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
66 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
227 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
182 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
104 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
233 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
124 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
51 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
49 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
400 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
285 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
446 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
164 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
545 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
332 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
445 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
53 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
62 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
428 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
112 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
327 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
389 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
491 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.17 |
|
|
|
45 |
90 |
|
Mathias Hemmingsen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
29.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
195 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
29.24 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
139 |
|
Hans Bjørn Legind |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
29.33 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
303 |
|
Mark Nielsen |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
29.43 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
|
|
A6 JGI-Swim |
|
29.47 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
451 |
|
Marinus Leisvig |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
29.52 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
59 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
29.52 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
159 |
|
Magne Andersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
29.93 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
52 |
|
Jonathan Nyegaard |
|
|
Roskilde Svømning |
|
30.05 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
399 |
|
Herman Plehn Prehn |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.19 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
377 |
|
Storm Jensen |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
30.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
118 |
|
Patrick Gadeberg |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
30.53 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
22 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
30.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
450 |
|
William Hvid |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
30.85 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Herning Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
DJR |
30.86 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
85 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
516 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
167 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
230 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
473 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
372 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
325 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
141 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
192 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
493 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
444 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
496 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
480 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
75 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
180 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
431 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
457 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
14 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
315 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
221 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
135 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
220 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
253 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
323 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
237 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
80 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
384 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
122 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
504 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
453 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
301 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
23 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
437 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
156 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
501 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
36.62 |
|
|
|
45 |
226 |
|
Anna Stausholm |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
36.82 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
430 |
|
Astrid O. Thomassen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
36.85 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
422 |
|
Andrea Strandby |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
37.05 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
82 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
37.89 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
49 |
264 |
|
Mathilde Johansen |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
38.14 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
56.98 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
DJR |
59.23 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling (DE |
|
20-12-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
267 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
356 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
229 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
411 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
505 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
129 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
287 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
32 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
390 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
498 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
271 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
67 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
212 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
248 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
339 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
413 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
298 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
24 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
299 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
228 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
316 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
240 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
113 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
337 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
449 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
510 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
474 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
54 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
187 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
312 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
58 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
523 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
389 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
256 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
330 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
324 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.35 |
|
|
|
45 |
517 |
|
Ludvig L. Møller |
|
|
Swim Team Odense |
|
1:10.37 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
355 |
|
Kasper Petersen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:10.78 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
388 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
|
|
Swim Team Taastrup |
|
1:10.83 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
|
|
Aarhus Swim - HEI |
|
1:10.88 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
477 |
|
Malthe Glent-Thule |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:11.00 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
524 |
|
Viktor Kristiansen |
|
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:11.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
351 |
|
Sebastian Rasmussen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:11.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
475 |
|
Magne Christian Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:11.46 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
396 |
|
Emil Espinoza |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:11.57 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:11.76 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
394 |
|
Thorkild Bjørn |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:11.83 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
117 |
|
Frederik William Holm |
|
|
GTI - Ishøj |
|
1:11.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
310 |
|
Bertram Olesen |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:12.20 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
58 |
249 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:12.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
59 |
401 |
|
Mathias Larsen |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:12.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
114 |
|
Jonas Rask |
|
|
Kalundborg SK |
|
1:12.35 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
97 |
|
Carl Gustav Christensen |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:12.66 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
278 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:12.77 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
19 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:12.79 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
137 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.80 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
65 |
243 |
|
Sissu Petersen |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
1:12.88 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
66 |
487 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:12.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
67 |
235 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
1:12.98 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
140 |
|
Ib Fang Wang |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.37 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
121 |
|
Asbjørn Nybroe |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:13.49 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
251 |
|
Ulrik Stark |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:13.84 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
95 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
1:14.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
142 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:14.03 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
319 |
|
Erik Hauge Sørensen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:14.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
65 |
|
Kasper Lisberg |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:14.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
376 |
|
Rasmus Norup |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:16.37 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
11 |
|
Felix Piontkowitz |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
1:17.19 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
51.58 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Vejle Svømmeklub (DEN) |
|
09-10-2016 |
|
|
DJR |
53.55 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
26-11-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
209 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
456 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
368 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
365 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
458 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
161 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
259 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
370 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
57 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
193 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
258 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
268 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
419 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
513 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
269 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
78 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
549 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
58.97 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
136 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
439 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
347 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
126 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
462 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
270 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
263 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
338 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
314 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
292 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
466 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
371 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
70 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
348 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
26 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
163 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
160 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.79 |
|
|
|
45 |
464 |
|
Emma Kestenholz |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:00.84 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
74 |
|
Mie Korsman Ankersen |
|
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:00.87 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
416 |
|
Seline Nielsen |
|
|
SvømmeKlubben SYD |
|
1:00.91 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
506 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:00.99 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
55 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:00.99 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
50 |
526 |
|
Emilia Pico |
|
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:01.06 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
447 |
|
Naja O. K. Neergaard |
|
|
GTI - Tune I.F. |
|
1:01.15 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
151 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:01.21 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
16 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
130 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
412 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
184 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
13 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
406 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
261 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
DEN |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
262 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
344 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
515 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
367 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
336 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
483 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
81 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
295 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
231 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
165 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
47 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
363 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
210 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
438 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
29 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
79 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
364 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
280 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
183 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
125 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
519 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
520 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
286 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
211 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
448 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
4:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
217 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
420 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
4:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
213 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
476 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
276 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
147 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
329 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
144 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
395 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
12 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
387 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
181 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
288 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
461 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
260 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
4:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
373 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
352 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
236 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
503 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
426 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
224 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
354 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
14-11-2009 |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
10-12-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
9:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
9:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
467 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
427 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
511 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
10:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
83 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
255 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
11:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
322 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
8:04.61 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
14-11-2009 |
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
|
10-12-2004 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
392 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
37 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
471 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
361 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
46 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
9:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
9:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
463 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
467 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
434 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
427 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
511 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
10:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
83 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
255 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
11:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
322 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4X100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:12.64 |
|
Farum Guns |
|
Farum Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
18-12-2016 |
|
|
DJR |
3:19.82 |
|
Herlev Drenge |
|
Herlev Svømning |
Vejle (DEN) |
03-11-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
222 |
|
Herlev Drenge 1 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
382 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
535 |
|
Sigma |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
3:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Hovedstaden drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
358 |
|
AGF Herrer 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
282 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
304 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
232 |
|
Helsingør 1 |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
521 |
|
STO Herrer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
542 |
|
VG17 Herrer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
3:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
489 |
|
Vejle 1 |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
441 |
|
Thisted Drenge |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
223 |
|
Herlev Drenge 2 |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Køge junior drenge |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Helsinge Junior Drenge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
3:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Esbjergs drenge |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
533 |
|
GTI Dolphins |
2005 |
Startfællesskabet GTI |
DEN |
3:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
342 |
|
Mandeholdet |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
383 |
|
Aalborg Drenge 2 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
539 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
3:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
153 |
|
Hovedstaden drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
408 |
|
KVIK Drenge |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
460 |
|
Vi39 drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
3:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
246 |
|
Helsinge Junior Drenge 2 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
3:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
305 |
|
Gentofte drenge 2 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Kalundborg Mammut |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
3:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
92 |
|
Lyngby Herrer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
334 |
|
Esbjerg herre 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
360 |
|
AGF Herrer 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
127 |
|
HVSK Drenge |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
391 |
|
Drengene fra Vestegnen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
3:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
206 |
|
Hillerød Herrer |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
4:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4X100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:59.47 |
|
Aalborg Damer |
|
Aalborg Svømmeklub |
Aalborg (DEN) |
05-04-2014 |
|
|
DJR |
4:07.78 |
|
Gentofte Damer 1 |
|
Gentofte Svømme Klub |
Esbjerg (DEN) |
10-11-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstaden piger 1 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
380 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
530 |
|
Kim's piger 1 |
2006 |
A6 |
DEN |
4:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
534 |
|
Sigma |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
532 |
|
GTI Dolphins |
2006 |
Startfællesskabet GTI |
DEN |
4:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
488 |
|
Vejle 1 |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
407 |
|
KVIK 1 |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
537 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
459 |
|
VI39 Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
VG17 Damer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
155 |
|
Hovedstaden piger 2 |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
359 |
|
AGF Damer 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
93 |
|
Lyngby Damer 1 |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
536 |
|
Sigma 2 |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
381 |
|
Aalborg Piger 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Swimhorsens piger 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
306 |
|
Gentofte piger 1 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
64 |
|
RSK damer |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
443 |
|
Thisted Piger 1 |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
469 |
|
Motionsklubben |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
18 |
|
Solrød |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
106 |
|
Køge junior piger |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
128 |
|
HVSK Piger |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
409 |
|
KVIK 2 |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
541 |
|
VG17 Damer 2 |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
94 |
|
Lyngby Damer 2 |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
538 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
205 |
|
Hillerød Damer |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2022 08:49.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|