Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Höstsimiaden 2017 Enköping | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Strängnäs Mix [2007] | 2007 | 2:59.95 | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Louise Johnsen-Åberg | 2007 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Hugo Lindquist | 2007 | 57.02 | 1:43.07 | |||||||
Sigvard Göransson | 2007 | 42.17 | 2:25.24 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 34.71 | 2:59.95 | |||||||
2 | Eskilstuna Mixed 10 Oy | 2007 | 3:01.24 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 3:00.00 | |||||||||
Oscar Åhlén | 2008 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Jacky Thai | 2007 | 52.57 | 1:39.46 | |||||||
Alice Roos | 2007 | 42.26 | 2:21.72 | |||||||
Amanda Malmström | 2007 | 39.52 | 3:01.24 | |||||||
Gren 2, 4X100m Medley Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Mix11-12 Lag1 | 2005 | 5:09.04 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 5:15.00 | |||||||||
Maximilian Holm | 2005 | 36.03 | 1:15.81 | 1:15.81 | ||||||
Lovisa Laine | 2005 | 37.89 | 1:22.30 | 2:38.11 | ||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 34.97 | 1:16.90 | 3:55.01 | ||||||
Eric Åhlén | 2006 | 35.37 | 1:14.03 | 5:09.04 | ||||||
2 | Eskilstuna Mix11-12 Lag 3 | 2005 | 6:01.92 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 6:00.00 | |||||||||
Olle Thorsén | 2006 | 47.40 | 1:39.51 | 1:39.51 | ||||||
Sammi Thai | 2005 | 38.89 | 1:26.44 | 3:05.95 | ||||||
Maja Björkbacka | 2005 | 38.55 | 1:25.82 | 4:31.77 | ||||||
Erik Ly | 2008 | 39.96 | 1:30.15 | 6:01.92 | ||||||
3 | Eskilstuna Mix11-12 Lag 2 | 2005 | 6:15.35 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 5:40.00 | |||||||||
Mario Orrego | 2006 | 47.65 | 1:37.09 | 1:37.09 | ||||||
Emilia Widing | 2005 | 42.05 | 1:28.51 | 3:05.60 | ||||||
Sigrid Bengtsson | 2005 | 42.17 | 1:32.99 | 4:38.59 | ||||||
Carl Larsson | 2006 | 42.23 | 1:36.76 | 6:15.35 | ||||||
4 | Katrinehol Mix [2006] | 2006 | 6:20.22 | |||||||
Katrineholms Simsällskap | 6:35.00 | |||||||||
Elin Andersson | 2005 | 48.23 | 1:38.28 | 1:38.28 | ||||||
Gustav Fager | 2007 | 49.95 | 1:48.16 | 3:26.44 | ||||||
Katarina Pettersson | 2005 | 39.77 | 1:30.32 | 4:56.76 | ||||||
Felix Eriksson | 2005 | 37.87 | 1:23.46 | 6:20.22 | ||||||
- | Västerås 11-12 Lag1 | 2005 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Västerås 11-12 Lag2 | 2005 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Elias Lundin | 2006 | 45.19 | 1:31.44 | 1:31.44 | ||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 46.03 | 1:38.49 | 3:09.93 | ||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 41.53 | 1:35.10 | 4:45.03 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | 19.64 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 20.98 | |||||||||
2 | Emma Heikman | 2008 | 19.65 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 20.24 | |||||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Budden | 2007 | 16.86 | |||||||
Bålsta Simklubb | 17.89 | |||||||||
2 | Alma Forsman | 2007 | 17.87 | |||||||
Köpings Simsällskap | 18.38 | |||||||||
3 | Alice Roos | 2007 | 18.84 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 19.57 | |||||||||
4 | Johanna Holmberg | 2007 | 19.33 | |||||||
Västerås Simsällskap | 18.65 | |||||||||
5 | Elina Tshibanda | 2007 | 19.36 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 18.89 | |||||||||
6 | Elvira Muhr | 2007 | 19.37 | |||||||
Västerås Simsällskap | 20.94 | |||||||||
7 | Louise Johnsen-Åberg | 2007 | 20.39 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 24.94 | |||||||||
8 | Molly Brinck | 2007 | 20.52 | |||||||
Bålsta Simklubb | 21.47 | |||||||||
8 | Wilma Larsson | 2007 | 20.52 | |||||||
Västerås Simsällskap | 23.00 | |||||||||
10 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | 20.91 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 21.33 | |||||||||
11 | Ebba Rosenberg | 2007 | 22.87 | |||||||
Bålsta Simklubb | 22.41 | |||||||||
- | Amanda Malmström | 2007 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 20.48 | |||||||||
- | Elin Finne | 2007 | DSQ | |||||||
Bålsta Simklubb | 22.46 | |||||||||
- | Oliwia Rönnelin | 2007 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | 23.50 | |||||||||
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Ly | 2008 | 40.05 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 39.54 | |||||||||
2 | Oscar Åhlén | 2008 | 40.45 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 42.26 | |||||||||
3 | Mattias Camalich | 2008 | 42.46 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 44.36 | |||||||||
4 | Oliver Struwe | 2008 | 44.37 | |||||||
Sala Simsällskap | 44.78 | |||||||||
5 | Pontus Asp Almström | 2008 | 49.84 | |||||||
Simklubben Ena | 55.57 | |||||||||
6 | Oliver Sohlén | 2009 | 58.71 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Eric Hörnstedt | 2008 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | 47.32 | |||||||||
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fager | 2007 | 36.00 | |||||||
Katrineholms Simsällskap | 35.99 | |||||||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | 38.37 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 39.13 | |||||||||
3 | Isac Mörtstrand | 2007 | 38.57 | |||||||
Västerås Simsällskap | 38.95 | |||||||||
4 | Jacky Thai | 2007 | 40.76 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 40.36 | |||||||||
5 | Sixten Carlsson | 2007 | 44.79 | |||||||
Köpings Simsällskap | 52.53 | |||||||||
6 | Hugo Lindquist | 2007 | 45.07 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 43.86 | |||||||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 31.59 | 1:05.60 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:04.67 | |||||||||
2 | Emilia Dahlström | 2006 | 37.12 | 1:18.82 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:20.01 | |||||||||
3 | Emmie Wendborg | 2006 | 38.82 | 1:19.45 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 1:22.01 | |||||||||
4 | Ronja Larsen | 2006 | 37.89 | 1:20.02 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:19.98 | |||||||||
5 | Sofia Saranen | 2006 | 38.19 | 1:21.03 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:28.04 | |||||||||
6 | Cecilia Brunzell | 2006 | 39.40 | 1:21.62 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:28.83 | |||||||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | 40.78 | 1:23.52 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:30.71 | |||||||||
8 | Felicia Larsson | 2006 | 40.02 | 1:23.68 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:28.73 | |||||||||
9 | Agnes Pettersson | 2006 | 39.35 | 1:24.95 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:27.25 | |||||||||
10 | Thea Eriksson | 2006 | 41.43 | 1:27.76 | ||||||
Simklubben Ena | 1:31.85 | |||||||||
11 | Thea Lundgren | 2006 | 42.32 | 1:29.22 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:34.97 | |||||||||
12 | Olivia Zetterkvist | 2006 | 41.52 | 1:29.91 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:33.46 | |||||||||
13 | Tindra Bärgård | 2006 | 42.37 | 1:30.84 | ||||||
Simklubben Ena | 1:28.92 | |||||||||
14 | Alice Bengtsson | 2006 | 42.86 | 1:31.66 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:30.00 | |||||||||
15 | Agnes Fagerström | 2006 | 44.80 | 1:35.10 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:47.29 | |||||||||
16 | Ester Costa | 2006 | 46.54 | 1:38.12 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:38.35 | |||||||||
17 | Jenneli Källstrand | 2006 | 47.34 | 1:38.80 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:42.00 | |||||||||
18 | Tuva Bäckström | 2006 | 46.23 | 1:43.06 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:56.00 | |||||||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elin Logander | 2005 | 31.25 | 1:04.32 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:05.21 | |||||||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | 31.81 | 1:06.39 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:05.80 | |||||||||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | 32.66 | 1:07.02 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:07.67 | |||||||||
4 | My Larsson | 2005 | 33.34 | 1:13.57 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:12.44 | |||||||||
5 | Katarina Pettersson | 2005 | 35.40 | 1:13.64 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:15.78 | |||||||||
6 | Maja Björkbacka | 2005 | 35.95 | 1:14.49 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:16.40 | |||||||||
7 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 36.38 | 1:15.04 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:15.85 | |||||||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | 35.51 | 1:16.39 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:12.94 | |||||||||
9 | Thea Mikaelsson | 2005 | 36.39 | 1:16.91 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 1:22.92 | |||||||||
10 | Ellen Roos | 2005 | 36.46 | 1:17.15 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:16.38 | |||||||||
11 | Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | 36.58 | 1:18.31 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:19.44 | |||||||||
12 | Vera Romin | 2005 | 36.92 | 1:18.85 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:23.29 | |||||||||
13 | Frida Karlsson | 2005 | 37.22 | 1:19.31 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:20.75 | |||||||||
14 | Ida Ångström | 2005 | 38.29 | 1:20.65 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:20.44 | |||||||||
15 | Philippa Lindkvist | 2005 | 37.96 | 1:22.10 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:23.06 | |||||||||
16 | Elin Andersson | 2005 | 39.94 | 1:22.49 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:23.32 | |||||||||
17 | Linnéa Magnusson | 2005 | 40.24 | 1:25.07 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:28.39 | |||||||||
18 | Emma Mattsson | 2005 | 41.87 | 1:26.14 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:40.00 | |||||||||
19 | Emilia Romberg | 2005 | 46.99 | 1:34.31 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:33.64 | |||||||||
20 | Liv Boman | 2005 | 46.67 | 1:37.41 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:34.64 | |||||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | 39.12 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 40.03 | |||||||||
2 | Mario Orrego | 2006 | 42.83 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 47.44 | |||||||||
3 | Olle Halvarsson | 2006 | 44.31 | |||||||
Västerås Simsällskap | 44.08 | |||||||||
4 | Melker Waltersson | 2006 | 47.09 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 1:00.31 | |||||||||
5 | Olle Thorsén | 2006 | 48.40 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 45.58 | |||||||||
6 | Carl Larsson | 2006 | 52.80 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Noel Larsson | 2006 | 55.59 | |||||||
Sala Simsällskap | 51.87 | |||||||||
- | Hanliang Xie | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:00.93 | |||||||||
Gren 7, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 33.85 | 1:11.08 | 1:49.56 | 2:27.26 | ||||
Sala Simsällskap | 2:29.05 | |||||||||
2 | Emmie Wendborg | 2006 | 40.88 | 1:26.20 | 2:12.16 | 2:55.57 | ||||
Nyköpings Simsällskap | 2:59.19 | |||||||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | 40.85 | 1:28.18 | 2:18.52 | 3:03.42 | ||||
Västerås Simsällskap | 2:56.27 | |||||||||
4 | Ronja Larsen | 2006 | 41.54 | 1:28.77 | 2:17.61 | 3:03.65 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:17.87 | |||||||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | 43.48 | 1:34.15 | 2:22.15 | 3:10.30 | ||||
Simklubben Ena | 3:13.70 | |||||||||
Gren 8, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | 1:18.76 | 2:42.76 | 4:03.59 | 5:22.73 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 5:26.66 | |||||||||
2 | Felix Eriksson | 2005 | 1:35.92 | 3:24.07 | 5:15.35 | 6:56.92 | ||||
Katrineholms Simsällskap | 7:30.00 | |||||||||
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | 47.15 | 1:42.40 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:46.60 | |||||||||
- | Emma Heikman | 2008 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | 1:44.20 | |||||||||
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Budden | 2007 | 41.34 | 1:27.54 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:28.43 | |||||||||
2 | Alice Roos | 2007 | 42.89 | 1:31.57 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:33.15 | |||||||||
3 | Alma Forsman | 2007 | 43.90 | 1:32.22 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:31.13 | |||||||||
4 | Elvira Muhr | 2007 | 45.52 | 1:37.46 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:39.57 | |||||||||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | 48.32 | 1:38.43 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:40.69 | |||||||||
6 | Johanna Holmberg | 2007 | 46.00 | 1:39.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:38.09 | |||||||||
7 | Elin Finne | 2007 | 49.82 | 1:41.54 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:43.12 | |||||||||
8 | Louise Johnsen-Åberg | 2007 | 46.78 | 1:41.66 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
9 | Molly Brinck | 2007 | 48.13 | 1:42.49 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:44.16 | |||||||||
10 | Amanda Malmström | 2007 | 49.46 | 1:47.07 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:46.21 | |||||||||
11 | Wilma Larsson | 2007 | 50.33 | 1:47.18 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:50.00 | |||||||||
12 | Oliwia Rönnelin | 2007 | 53.78 | 1:48.78 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:49.08 | |||||||||
- | Elina Tshibanda | 2007 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | 1:38.72 | |||||||||
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 34.32 | 1:13.04 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:13.72 | |||||||||
2 | Emmie Wendborg | 2006 | 44.90 | 1:31.38 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 1:32.44 | |||||||||
3 | Ronja Larsen | 2006 | 42.74 | 1:31.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:29.35 | |||||||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | 42.30 | 1:32.78 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:35.88 | |||||||||
5 | Thilde Roshag | 2006 | 45.38 | 1:36.04 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:39.89 | |||||||||
6 | Thea Lundgren | 2006 | 46.75 | 1:39.96 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:45.09 | |||||||||
7 | Thea Eriksson | 2006 | 48.52 | 1:41.24 | ||||||
Simklubben Ena | 1:40.60 | |||||||||
8 | Alice Bengtsson | 2006 | 52.55 | 1:44.50 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:45.00 | |||||||||
9 | Olivia Zetterkvist | 2006 | 52.17 | 1:50.24 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:49.24 | |||||||||
10 | Tindra Bärgård | 2006 | 53.83 | 1:54.47 | ||||||
Simklubben Ena | 1:48.60 | |||||||||
11 | Agnes Fagerström | 2006 | 56.80 | 1:56.31 | ||||||
Sala Simsällskap | 2:07.05 | |||||||||
- | Ester Costa | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jenneli Källstrand | 2006 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:55.00 | |||||||||
- | Tuva Bäckström | 2006 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:20.00 | |||||||||
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Lundin | 2006 | 44.39 | 1:29.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:29.70 | |||||||||
2 | Eric Åhlén | 2006 | 44.39 | 1:30.55 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:30.39 | |||||||||
3 | William Struwe | 2006 | 46.34 | 1:35.94 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:34.30 | |||||||||
4 | Mario Orrego | 2006 | 46.93 | 1:36.45 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:37.71 | |||||||||
5 | Olle Thorsén | 2006 | 49.44 | 1:39.26 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:35.76 | |||||||||
6 | Noel Larsson | 2006 | 52.99 | 1:47.13 | ||||||
Sala Simsällskap | 2:03.13 | |||||||||
7 | Carl Larsson | 2006 | 53.12 | 1:51.07 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Hanliang Xie | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jesper Fager | 2006 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:10.00 | |||||||||
- | Melker Waltersson | 2006 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
- | Sammy Westh | 2006 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:12.00 | |||||||||
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | 37.20 | 1:14.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:16.28 | |||||||||
2 | Max Samuelsson | 2005 | 44.51 | 1:30.44 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:33.64 | |||||||||
3 | Felix Eriksson | 2005 | 51.81 | 1:44.90 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:57.33 | |||||||||
- | Alex Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | 1:33.33 | |||||||||
- | Gustav Löfqvist | 2005 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:46.00 | |||||||||
- | Maximilian Holm | 2005 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:15.22 | |||||||||
- | Melvin Norlén | 2005 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:32.19 | |||||||||
- | Thor Pedro | 2005 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:51.92 | |||||||||
- | Viggo Redlund | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | 1:40.00 | |||||||||
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 38.75 | 1:20.87 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:17.28 | |||||||||
2 | Sofia Saranen | 2006 | 48.56 | 1:42.32 | ||||||
Bålsta Simklubb | 1:44.57 | |||||||||
3 | Agnes Pettersson | 2006 | 48.25 | 1:44.88 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:45.35 | |||||||||
4 | Thilde Roshag | 2006 | 50.10 | 1:45.06 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:43.31 | |||||||||
5 | Emmie Wendborg | 2006 | 52.09 | 1:46.40 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 1:54.37 | |||||||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | 52.88 | 1:48.49 | ||||||
Simklubben Ena | 1:49.99 | |||||||||
7 | Felicia Larsson | 2006 | 50.26 | 1:48.71 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:44.40 | |||||||||
8 | Ester Costa | 2006 | 1:01.33 | 2:07.36 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Agnes Fagerström | 2006 | 1:04.11 | 2:14.40 | ||||||
Sala Simsällskap | 2:26.52 | |||||||||
- | Cecilia Brunzell | 2006 | DNF | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:39.03 | |||||||||
- | Thea Lundgren | 2006 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | 1:52.91 | |||||||||
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Laine | 2005 | 39.25 | 1:21.85 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:21.16 | |||||||||
2 | Emilia Widing | 2005 | 40.89 | 1:25.85 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:28.79 | |||||||||
3 | Sammi Thai | 2005 | 40.60 | 1:26.14 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:23.34 | |||||||||
4 | Elin Logander | 2005 | 41.66 | 1:26.67 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:23.49 | |||||||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | 41.66 | 1:28.44 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:28.82 | |||||||||
6 | Maja Björkbacka | 2005 | 44.79 | 1:32.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:31.01 | |||||||||
7 | Ida Ångström | 2005 | 44.28 | 1:34.26 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:31.09 | |||||||||
8 | Ellen Roos | 2005 | 45.15 | 1:35.36 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:33.79 | |||||||||
9 | Vera Romin | 2005 | 47.75 | 1:40.02 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:42.35 | |||||||||
10 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 48.75 | 1:41.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:40.59 | |||||||||
11 | Amalia Mowafy | 2005 | 48.15 | 1:42.24 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:40.40 | |||||||||
12 | Philippa Lindkvist | 2005 | 50.62 | 1:43.10 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:42.07 | |||||||||
13 | Katarina Pettersson | 2005 | 50.24 | 1:43.66 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:41.52 | |||||||||
14 | Emilia Romberg | 2005 | 50.77 | 1:44.04 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:42.00 | |||||||||
15 | Elin Andersson | 2005 | 49.31 | 1:46.11 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:47.95 | |||||||||
16 | Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | 49.72 | 1:47.77 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
17 | Linnéa Magnusson | 2005 | 53.64 | 1:54.44 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:52.30 | |||||||||
18 | Liv Boman | 2005 | 54.50 | 1:55.22 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:56.60 | |||||||||
19 | Emma Mattsson | 2005 | 1:00.81 | 2:10.35 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:55.00 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eric Hörnstedt | 2008 | 52.62 | |||||||
Sala Simsällskap | 55.14 | |||||||||
2 | Oscar Åhlén | 2008 | 55.47 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 55.13 | |||||||||
3 | Erik Ly | 2008 | 58.79 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 56.38 | |||||||||
4 | Mattias Camalich | 2008 | 59.28 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 59.31 | |||||||||
5 | Pontus Asp Almström | 2008 | 1:00.70 | |||||||
Simklubben Ena | 1:00.00 | |||||||||
6 | Oliver Struwe | 2008 | 1:00.72 | |||||||
Sala Simsällskap | 1:04.72 | |||||||||
7 | Oliver Sohlén | 2009 | 1:23.10 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 47.80 | |||||||
Västerås Simsällskap | 49.30 | |||||||||
2 | Gustav Fager | 2007 | 48.29 | |||||||
Katrineholms Simsällskap | 48.54 | |||||||||
3 | Jacky Thai | 2007 | 52.06 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 51.97 | |||||||||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | 52.66 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 54.37 | |||||||||
- | Hugo Lindquist | 2007 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | 58.29 | |||||||||
- | Sixten Carlsson | 2007 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Heikman | 2008 | 47.21 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 46.56 | |||||||||
2 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | 47.25 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 48.88 | |||||||||
3 | Aziza Osman | 2008 | 56.93 | |||||||
Simklubben Ena | 55.40 | |||||||||
4 | Nova Redlund | 2010 | 1:07.46 | |||||||
Simklubben Ena | 1:15.00 | |||||||||
5 | Tuva Bärgård | 2009 | 1:09.74 | |||||||
Simklubben Ena | 1:11.91 | |||||||||
- | Emilia Bakas | 2008 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | 1:05.00 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Roos | 2007 | 41.53 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 42.72 | |||||||||
2 | Olivia Budden | 2007 | 41.82 | |||||||
Bålsta Simklubb | 41.81 | |||||||||
3 | Elvira Muhr | 2007 | 44.25 | |||||||
Västerås Simsällskap | 44.05 | |||||||||
4 | Johanna Holmberg | 2007 | 45.11 | |||||||
Västerås Simsällskap | 43.65 | |||||||||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | 46.06 | |||||||
Bålsta Simklubb | 47.02 | |||||||||
6 | Moa Nordström | 2007 | 46.71 | |||||||
Sala Simsällskap | 53.19 | |||||||||
7 | Louise Johnsen-Åberg | 2007 | 47.04 | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Elina Tshibanda | 2007 | 47.18 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 45.72 | |||||||||
8 | Oliwia Rönnelin | 2007 | 47.18 | |||||||
Katrineholms Simsällskap | 47.03 | |||||||||
10 | Molly Brinck | 2007 | 48.04 | |||||||
Bålsta Simklubb | 47.90 | |||||||||
11 | Amanda Malmström | 2007 | 50.38 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 48.07 | |||||||||
12 | Klara Sätterström | 2007 | 1:02.80 | |||||||
Simklubben Ena | 1:10.00 | |||||||||
13 | Johanna Larsson | 2007 | 1:16.22 | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
- | Eleonore Stellansdotter | 2007 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | 54.52 | |||||||||
- | Elin Finne | 2007 | DSQ | |||||||
Bålsta Simklubb | 47.91 | |||||||||
- | Sarah Mahoro | 2007 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
Gren 14, 200m Medley P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | 37.98 | 1:20.72 | 2:13.45 | 2:52.56 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 2:53.47 | |||||||||
2 | Milton Dalin | 2005 | 43.58 | 1:37.43 | 2:28.60 | 3:08.21 | ||||
Sala Simsällskap | 3:25.30 | |||||||||
3 | Melvin Norlén | 2005 | 42.84 | 1:33.84 | 2:31.93 | 3:15.58 | ||||
Västerås Simsällskap | 3:00.00 | |||||||||
4 | Max Samuelsson | 2005 | 50.10 | 1:38.41 | 2:36.28 | 3:18.97 | ||||
Sala Simsällskap | 3:28.90 | |||||||||
- | Alex Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | 3:30.30 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Madeleine Bengtsson | 2005 | 36.16 | 1:17.68 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:21.18 | |||||||||
2 | Thea Mikaelsson | 2005 | 37.95 | 1:21.88 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | 40.18 | 1:25.07 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:25.67 | |||||||||
4 | Lovisa Laine | 2005 | 39.51 | 1:25.40 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:21.61 | |||||||||
5 | Maja Björkbacka | 2005 | 40.23 | 1:27.37 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:31.60 | |||||||||
6 | My Larsson | 2005 | 40.41 | 1:30.00 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 41.90 | 1:30.04 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:33.88 | |||||||||
8 | Katarina Pettersson | 2005 | 43.36 | 1:35.03 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | 1:35.00 | |||||||||
9 | Frida Karlsson | 2005 | 48.00 | 1:49.88 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:45.69 | |||||||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:16.57 | |||||||||
Gren 16, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Po 10 Oy | 2007 | 3:13.72 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:55.00 | |||||||||
Erik Ly | 2008 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Oliver Sohlén | 2009 | 1:05.51 | 1:48.82 | |||||||
Jacky Thai | 2007 | 44.48 | 2:33.30 | |||||||
Oscar Åhlén | 2008 | 40.42 | 3:13.72 | |||||||
Gren 17, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bålsta SK Damer [2007] | 2007 | 2:32.28 | |||||||
Bålsta Simklubb | 2:33.57 | |||||||||
Ebba Rosenberg | 2007 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Elin Finne | 2007 | 40.31 | 1:19.11 | |||||||
Molly Brinck | 2007 | 37.74 | 1:56.85 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 35.43 | 2:32.28 | |||||||
2 | Strängnäs Damer [2007] | 2007 | 2:36.79 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 2:44.88 | |||||||||
Emma Heikman | 2008 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Louise Johnsen-Åberg | 2007 | 38.85 | 1:17.49 | |||||||
Eleonore Stellansdotter | 2007 | 42.95 | 2:00.44 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 36.35 | 2:36.79 | |||||||
3 | SK Ena Damer [2007] | 2007 | 4:04.43 | |||||||
Simklubben Ena | 4:01.85 | |||||||||
Aziza Osman | 2008 | 57.27 | 57.27 | |||||||
Nova Redlund | 2010 | 1:00.19 | 1:57.46 | |||||||
Emilia Bakas | 2008 | 1:07.65 | 3:05.11 | |||||||
Tuva Bärgård | 2009 | 59.32 | 4:04.43 | |||||||
Gren 18, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Västerås Herrar 11-12 Lag | 2005 | 2:37.55 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Joel Brewitz | 2005 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 48.22 | 1:23.23 | |||||||
Melvin Norlén | 2005 | 39.01 | 2:02.24 | |||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 35.31 | 2:37.55 | |||||||
2 | Eskilstuna Po 11-12 | 2005 | 2:43.34 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:35.00 | |||||||||
Mario Orrego | 2006 | 43.79 | 43.79 | |||||||
Olle Thorsén | 2006 | 51.35 | 1:35.14 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 38.54 | 2:13.68 | |||||||
Maximilian Holm | 2005 | 29.66 | 2:43.34 | |||||||
3 | Sala SS Herrar [2005] | 2005 | 2:53.31 | |||||||
Sala Simsällskap | 2:59.45 | |||||||||
William Struwe | 2006 | 44.73 | 44.73 | |||||||
Milton Dalin | 2005 | 44.16 | 1:28.89 | |||||||
Alex Andersson | 2005 | 46.88 | 2:15.77 | |||||||
Max Samuelsson | 2005 | 37.54 | 2:53.31 | |||||||
- | Västerås Herr 11-12 Lag2 | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Gren 19, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Fl 11-12 | 2005 | 2:19.91 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:20.00 | |||||||||
My Larsson | 2005 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Sammi Thai | 2005 | 38.37 | 1:13.92 | |||||||
Lovisa Laine | 2005 | 35.56 | 1:49.48 | |||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 30.43 | 2:19.91 | |||||||
2 | Västerås Dam 11-12 Lag1 | 2005 | 2:26.65 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Malvina Walldén | 2005 | 40.92 | 1:17.83 | |||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 32.33 | 1:50.16 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 36.49 | 2:26.65 | |||||||
3 | Eskilstuna Fl 11-12 Lag 3 | 2005 | 2:39.59 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 3:00.00 | |||||||||
Frida Karlsson | 2005 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 41.10 | 1:26.43 | |||||||
Sigrid Bengtsson | 2005 | 37.65 | 2:04.08 | |||||||
Philippa Lindkvist | 2005 | 35.51 | 2:39.59 | |||||||
4 | Strängnäs Damer [2005] | 2005 | 2:41.69 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 2:47.28 | |||||||||
Josephine Johnsen-Åberg | 2005 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Thilde Roshag | 2006 | 46.90 | 1:30.00 | |||||||
Elin Logander | 2005 | 36.11 | 2:06.11 | |||||||
Vera Romin | 2005 | 35.58 | 2:41.69 | |||||||
5 | Eskilstuna Fl 11-12 Lag 2 | 2005 | 2:41.91 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:40.00 | |||||||||
Ellen Roos | 2005 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Ronja Larsen | 2006 | 47.02 | 1:28.49 | |||||||
Maja Björkbacka | 2005 | 37.14 | 2:05.63 | |||||||
Linnéa Magnusson | 2005 | 36.28 | 2:41.91 | |||||||
6 | Västerås Dam 11-12 Lag2 | 2005 | 2:47.58 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Emilia Romberg | 2005 | 45.35 | 1:29.87 | |||||||
Emilia Dahlström | 2006 | 41.48 | 2:11.35 | |||||||
Ida Ångström | 2005 | 36.23 | 2:47.58 | |||||||
7 | Köpings SS Damer [2005] | 2005 | 3:14.01 | |||||||
Köpings Simsällskap | 3:15.00 | |||||||||
Alice Bengtsson | 2006 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Olivia Zetterkvist | 2006 | 53.02 | 1:41.69 | |||||||
Felicia Larsson | 2006 | 54.57 | 2:36.26 | |||||||
Emma Mattsson | 2005 | 37.75 | 3:14.01 | |||||||
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Mixed 10 Oy | 2007 | 2:42.09 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:45.00 | |||||||||
Alice Roos | 2007 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Erik Ly | 2008 | 42.80 | 1:18.96 | |||||||
Amanda Malmström | 2007 | 41.08 | 2:00.04 | |||||||
Jacky Thai | 2007 | 42.05 | 2:42.09 | |||||||
2 | Strängnäs Mix [2007] | 2007 | 2:47.29 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 2:43.72 | |||||||||
Sigvard Göransson | 2007 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Hugo Lindquist | 2007 | 47.34 | 1:26.79 | |||||||
Eleonore Stellansdotter | 2007 | 43.35 | 2:10.14 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 37.15 | 2:47.29 | |||||||
3 | Sala SS Mix [2007] | 2007 | 2:54.84 | |||||||
Sala Simsällskap | 3:08.00 | |||||||||
Oliver Struwe | 2008 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Eric Hörnstedt | 2008 | 40.80 | 1:24.06 | |||||||
Nathalie Hammarstrand | 2007 | 47.55 | 2:11.61 | |||||||
Moa Nordström | 2007 | 43.23 | 2:54.84 | |||||||
Gren 21, 4X100m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Mix11-12 Lag1 | 2005 | 4:45.92 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 4:40.00 | |||||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 32.31 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Eric Åhlén | 2006 | 36.80 | 1:17.00 | 2:23.41 | ||||||
Lovisa Laine | 2005 | 34.56 | 1:14.07 | 3:37.48 | ||||||
Maximilian Holm | 2005 | 32.95 | 1:08.44 | 4:45.92 | ||||||
2 | Eskilstuna Mix11-12 Lag 2 | 2005 | 5:41.68 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 5:00.00 | |||||||||
Sammi Thai | 2005 | 34.50 | 1:13.30 | 1:13.30 | ||||||
Olle Thorsén | 2006 | 44.78 | 1:33.04 | 2:46.34 | ||||||
Ellen Roos | 2005 | 35.13 | 1:14.66 | 4:01.00 | ||||||
Carl Larsson | 2006 | 45.14 | 1:40.68 | 5:41.68 | ||||||
3 | Västerås 11-12 Lag2 | 2005 | 5:56.67 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 40.64 | 1:26.79 | 1:26.79 | ||||||
Elias Lundin | 2006 | 41.43 | 1:26.24 | 2:53.03 | ||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 39.31 | 1:23.88 | 4:16.91 | ||||||
Tuva Bäckström | 2006 | 45.83 | 1:39.76 | 5:56.67 | ||||||
- | Västerås 11-12 Lag1 | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | |||||||||
Joel Brewitz | 2005 | |||||||||
Melvin Norlén | 2005 | |||||||||
Emilia Dahlström | 2006 | DNS | ||||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Åhlén | 2008 | 20.10 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 20.53 | |||||||||
2 | Erik Ly | 2008 | 21.46 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 20.99 | |||||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 16.90 | |||||||
Västerås Simsällskap | 18.08 | |||||||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | 18.43 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 19.38 | |||||||||
3 | Jacky Thai | 2007 | 22.15 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 21.31 | |||||||||
- | Hugo Lindquist | 2007 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aziza Osman | 2008 | 58.04 | |||||||
Simklubben Ena | 1:00.90 | |||||||||
2 | Nova Redlund | 2010 | 59.72 | |||||||
Simklubben Ena | 1:09.20 | |||||||||
3 | Arabella Kidwell | 2008 | 1:00.82 | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:06.73 | |||||||||
4 | Tuva Bärgård | 2009 | 1:01.06 | |||||||
Simklubben Ena | 1:02.76 | |||||||||
5 | Emilia Bakas | 2008 | 1:09.48 | |||||||
Simklubben Ena | 1:10.30 | |||||||||
- | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | DNS | |||||||
Strängnäs Simklubb | 39.33 | |||||||||
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Budden | 2007 | 34.64 | |||||||
Bålsta Simklubb | 35.58 | |||||||||
2 | Alma Forsman | 2007 | 35.56 | |||||||
Köpings Simsällskap | 36.55 | |||||||||
3 | Elina Tshibanda | 2007 | 36.02 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 36.78 | |||||||||
4 | Alice Roos | 2007 | 37.00 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 37.97 | |||||||||
5 | Molly Brinck | 2007 | 38.35 | |||||||
Bålsta Simklubb | 39.80 | |||||||||
6 | Elvira Muhr | 2007 | 38.43 | |||||||
Västerås Simsällskap | 39.28 | |||||||||
7 | Elin Finne | 2007 | 39.28 | |||||||
Bålsta Simklubb | 39.18 | |||||||||
8 | Johanna Holmberg | 2007 | 39.42 | |||||||
Västerås Simsällskap | 38.23 | |||||||||
9 | Ebba Rosenberg | 2007 | 40.01 | |||||||
Bålsta Simklubb | 39.01 | |||||||||
10 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | 43.15 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 42.58 | |||||||||
11 | Moa Nordström | 2007 | 44.03 | |||||||
Sala Simsällskap | 54.05 | |||||||||
12 | Nathalie Hammarstrand | 2007 | 46.83 | |||||||
Sala Simsällskap | 52.72 | |||||||||
13 | Sarah Mahoro | 2007 | 1:00.11 | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:04.39 | |||||||||
14 | Johanna Larsson | 2007 | 1:01.29 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 1:01.71 | |||||||||
15 | Klara Sätterström | 2007 | 1:05.80 | |||||||
Simklubben Ena | 1:07.62 | |||||||||
- | Amanda Malmström | 2007 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 42.85 | |||||||||
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Lundin | 2006 | 40.73 | 1:24.19 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:25.05 | |||||||||
2 | Emil Cosini | 2006 | 41.14 | 1:26.67 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:31.33 | |||||||||
3 | William Struwe | 2006 | 40.76 | 1:26.74 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:26.74 | |||||||||
4 | Carl Larsson | 2006 | 47.48 | 1:44.76 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:50.14 | |||||||||
5 | Axel Eriksson | 2006 | 50.29 | 1:50.67 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:49.46 | |||||||||
6 | Hanliang Xie | 2006 | 55.04 | 1:57.56 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Jesper Fager | 2006 | 1:02.81 | 2:14.34 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:08.00 | |||||||||
8 | Sammy Westh | 2006 | 1:07.15 | 2:20.70 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:10.00 | |||||||||
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | 32.20 | 1:07.06 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:07.02 | |||||||||
2 | Milton Dalin | 2005 | 37.03 | 1:17.72 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:20.42 | |||||||||
3 | Max Samuelsson | 2005 | 37.15 | 1:20.45 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:21.14 | |||||||||
4 | Melvin Norlén | 2005 | 39.88 | 1:21.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:27.00 | |||||||||
5 | Gustav Löfqvist | 2005 | 40.37 | 1:22.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:26.84 | |||||||||
6 | Alex Andersson | 2005 | 41.27 | 1:23.98 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:32.17 | |||||||||
7 | Viggo Redlund | 2005 | 40.95 | 1:25.08 | ||||||
Simklubben Ena | 1:31.86 | |||||||||
8 | Ivar Thor | 2005 | 43.12 | 1:28.97 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:34.73 | |||||||||
9 | Thor Pedro | 2005 | 43.32 | 1:31.60 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:45.46 | |||||||||
- | Joel Brewitz | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:10.87 | |||||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 32.46 | |||||||
Sala Simsällskap | 33.57 | |||||||||
2 | Ronja Larsen | 2006 | 37.76 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 40.25 | |||||||||
3 | Cecilia Brunzell | 2006 | 38.66 | |||||||
Västerås Simsällskap | 38.53 | |||||||||
4 | Sofia Saranen | 2006 | 44.93 | |||||||
Bålsta Simklubb | 46.31 | |||||||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | 46.09 | |||||||
Simklubben Ena | 45.20 | |||||||||
6 | Thilde Roshag | 2006 | 48.21 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 50.91 | |||||||||
7 | Felicia Larsson | 2006 | 51.10 | |||||||
Köpings Simsällskap | 53.13 | |||||||||
8 | Thea Lundgren | 2006 | 51.15 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 56.32 | |||||||||
9 | Tuva Bäckström | 2006 | 56.90 | |||||||
Västerås Simsällskap | 53.20 | |||||||||
10 | Tindra Bärgård | 2006 | 58.55 | |||||||
Simklubben Ena | 53.51 | |||||||||
- | Emilia Dahlström | 2006 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 41.24 | |||||||||
- | Ester Costa | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | 37.48 | 1:18.77 | 2:01.07 | 2:41.96 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 2:58.68 | |||||||||
2 | Noel Larsson | 2006 | 41.16 | 1:30.13 | 2:22.31 | 3:09.69 | ||||
Sala Simsällskap | 3:13.17 | |||||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | 46.15 | 1:38.06 | 2:31.25 | 3:23.63 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:28.11 | |||||||||
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Madeleine Bengtsson | 2005 | 1:14.59 | 2:34.12 | 3:54.41 | 5:09.94 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 5:23.92 | |||||||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | 1:14.35 | 2:34.02 | 3:55.37 | 5:16.87 | ||||
Västerås Simsällskap | 5:35.83 | |||||||||
3 | Maja Björkbacka | 2005 | 1:20.62 | 2:47.37 | 4:13.64 | 5:38.65 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 5:45.31 | |||||||||
4 | Lovisa Laine | 2005 | 1:21.83 | 2:51.08 | 4:17.55 | 5:39.50 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 6:05.93 | |||||||||
5 | Ellen Roos | 2005 | 1:24.16 | 2:56.86 | 4:28.13 | 5:57.66 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 6:14.84 | |||||||||
6 | Liv Boman | 2005 | 1:38.75 | 3:32.62 | 5:27.71 | 7:15.85 | ||||
Sala Simsällskap | 6:56.29 | |||||||||
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Åhlén | 2008 | 48.13 | 1:43.71 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:43.88 | |||||||||
- | Erik Ly | 2008 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:44.67 | |||||||||
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 45.67 | 1:34.19 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:36.00 | |||||||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | 48.02 | 1:41.22 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:40.86 | |||||||||
3 | Jacky Thai | 2007 | 49.13 | 1:44.67 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:39.94 | |||||||||
- | Hugo Lindquist | 2007 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | 41.88 | 1:29.65 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:30.66 | |||||||||
2 | Elias Lundin | 2006 | 47.62 | 1:37.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:43.22 | |||||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | 48.54 | 1:37.65 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:37.43 | |||||||||
4 | William Struwe | 2006 | 49.05 | 1:42.01 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:43.10 | |||||||||
5 | Carl Larsson | 2006 | 1:54.69 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:46.11 | |||||||||
- | Hanliang Xie | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:03.47 | |||||||||
- | Olle Halvarsson | 2006 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:38.08 | |||||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 35.14 | 1:11.68 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:12.28 | |||||||||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | 43.69 | 1:27.75 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:27.48 | |||||||||
3 | Ronja Larsen | 2006 | 43.44 | 1:28.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:31.80 | |||||||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | 44.30 | 1:32.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:30.84 | |||||||||
5 | Agnes Pettersson | 2006 | 45.14 | 1:35.48 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:39.79 | |||||||||
6 | Thilde Roshag | 2006 | 48.55 | 1:38.61 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
7 | Thea Lundgren | 2006 | 49.02 | 1:40.93 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:48.95 | |||||||||
8 | Thea Eriksson | 2006 | 48.44 | 1:41.37 | ||||||
Simklubben Ena | 1:45.00 | |||||||||
9 | Ester Costa | 2006 | 59.01 | 1:56.89 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Tindra Bärgård | 2006 | 57.51 | 1:58.32 | ||||||
Simklubben Ena | 2:04.12 | |||||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | My Larsson | 2005 | 36.45 | 1:15.40 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:18.61 | |||||||||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | 37.05 | 1:15.73 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:15.26 | |||||||||
3 | Elin Logander | 2005 | 36.96 | 1:15.98 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:17.59 | |||||||||
4 | Sammi Thai | 2005 | 37.90 | 1:18.34 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:24.83 | |||||||||
5 | Lovisa Laine | 2005 | 39.85 | 1:22.20 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:18.06 | |||||||||
6 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 42.32 | 1:25.15 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:24.25 | |||||||||
7 | Thea Mikaelsson | 2005 | 42.13 | 1:26.71 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 1:43.16 | |||||||||
8 | Emilia Widing | 2005 | 42.85 | 1:27.15 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:28.49 | |||||||||
9 | Malvina Walldén | 2005 | 43.74 | 1:28.70 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:25.23 | |||||||||
10 | Frida Karlsson | 2005 | 45.35 | 1:32.40 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:33.09 | |||||||||
11 | Philippa Lindkvist | 2005 | 45.63 | 1:33.05 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:33.43 | |||||||||
12 | Linnéa Magnusson | 2005 | 47.76 | 1:39.01 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:38.08 | |||||||||
13 | Emma Mattsson | 2005 | 52.94 | 1:45.44 | ||||||
Köpings Simsällskap | 1:55.00 | |||||||||
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | 50.61 | 1:44.84 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:45.25 | |||||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | 51.76 | 1:48.46 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:45.13 | |||||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | 52.04 | 1:48.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:46.97 | |||||||||
4 | Emil Cosini | 2006 | 53.38 | 1:50.41 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:50.00 | |||||||||
5 | Noel Larsson | 2006 | 53.12 | 1:51.75 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:58.95 | |||||||||
6 | William Struwe | 2006 | 54.02 | 1:53.94 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:49.04 | |||||||||
7 | Algot Rådman | 2006 | 55.46 | 1:55.24 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:55.00 | |||||||||
8 | Carl Larsson | 2006 | 58.23 | 2:00.67 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Axel Eriksson | 2006 | 1:00.80 | 2:07.06 | ||||||
Sala Simsällskap | 2:04.62 | |||||||||
10 | Sammy Westh | 2006 | 1:08.85 | 2:28.97 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:15.00 | |||||||||
- | Hanliang Xie | 2006 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jesper Fager | 2006 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | 2:15.00 | |||||||||
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Milton Dalin | 2005 | 46.28 | 1:38.31 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:41.65 | |||||||||
2 | Gustav Löfqvist | 2005 | 48.24 | 1:42.33 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:44.42 | |||||||||
3 | Max Samuelsson | 2005 | 50.62 | 1:44.63 | ||||||
Sala Simsällskap | 1:45.04 | |||||||||
4 | Alex Andersson | 2005 | 54.56 | 1:52.69 | ||||||
Sala Simsällskap | 2:05.46 | |||||||||
5 | Ivar Thor | 2005 | 58.95 | 2:04.61 | ||||||
Strängnäs Simklubb | 1:58.91 | |||||||||
- | Viggo Redlund | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | 1:50.00 | |||||||||
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aziza Osman | 2008 | 1:01.86 | |||||||
Simklubben Ena | 1:01.47 | |||||||||
2 | Tuva Bärgård | 2009 | 1:07.36 | |||||||
Simklubben Ena | 1:12.17 | |||||||||
3 | Emilia Bakas | 2008 | 1:08.33 | |||||||
Simklubben Ena | 1:15.00 | |||||||||
- | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | DNS | |||||||
Strängnäs Simklubb | 57.16 | |||||||||
- | Arabella Kidwell | 2008 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:03.86 | |||||||||
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | 45.19 | |||||||
Västerås Simsällskap | 44.49 | |||||||||
2 | Olivia Budden | 2007 | 47.14 | |||||||
Bålsta Simklubb | 48.84 | |||||||||
3 | Elin Finne | 2007 | 47.89 | |||||||
Bålsta Simklubb | 49.61 | |||||||||
4 | Ebba Rosenberg | 2007 | 48.24 | |||||||
Bålsta Simklubb | 49.45 | |||||||||
5 | Alice Roos | 2007 | 49.14 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 49.20 | |||||||||
6 | Alma Forsman | 2007 | 50.61 | |||||||
Köpings Simsällskap | 53.78 | |||||||||
7 | Johanna Holmberg | 2007 | 51.44 | |||||||
Västerås Simsällskap | 54.31 | |||||||||
8 | Elina Tshibanda | 2007 | 51.51 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 52.39 | |||||||||
9 | Amanda Malmström | 2007 | 55.39 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 55.52 | |||||||||
10 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | 56.52 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 58.45 | |||||||||
11 | Nathalie Hammarstrand | 2007 | 57.94 | |||||||
Sala Simsällskap | 59.18 | |||||||||
12 | Moa Nordström | 2007 | 59.17 | |||||||
Sala Simsällskap | 58.77 | |||||||||
13 | Sarah Mahoro | 2007 | 59.77 | |||||||
Västerås Simsällskap | 59.69 | |||||||||
14 | Klara Sätterström | 2007 | 1:09.04 | |||||||
Simklubben Ena | 1:13.22 | |||||||||
- | Molly Brinck | 2007 | DSQ | |||||||
Bålsta Simklubb | 56.77 | |||||||||
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Åhlén | 2008 | 46.78 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 48.28 | |||||||||
2 | Eric Hörnstedt | 2008 | 47.21 | |||||||
Sala Simsällskap | 49.29 | |||||||||
3 | Erik Ly | 2008 | 49.46 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 47.87 | |||||||||
4 | Pontus Asp Almström | 2008 | 51.02 | |||||||
Simklubben Ena | 58.66 | |||||||||
5 | Oliver Struwe | 2008 | 51.46 | |||||||
Sala Simsällskap | 53.27 | |||||||||
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 43.61 | |||||||
Västerås Simsällskap | 46.87 | |||||||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | 44.97 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 46.20 | |||||||||
3 | Jacky Thai | 2007 | 49.20 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 48.05 | |||||||||
4 | Hugo Lindquist | 2007 | 55.76 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 51.67 | |||||||||
Gren 33, 200m Medley F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elin Logander | 2005 | 37.73 | 1:20.28 | 2:08.76 | 2:44.64 | ||||
Strängnäs Simklubb | 2:44.54 | |||||||||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | 36.64 | 1:16.78 | 2:08.47 | 2:44.93 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 2:52.14 | |||||||||
3 | Sammi Thai | 2005 | 38.85 | 1:22.90 | 2:10.96 | 2:52.89 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 2:50.85 | |||||||||
4 | Lovisa Laine | 2005 | 38.97 | 1:24.72 | 2:11.52 | 2:53.13 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 2:48.61 | |||||||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | 39.12 | 1:25.02 | 2:14.35 | 2:55.86 | ||||
Västerås Simsällskap | 2:56.17 | |||||||||
6 | Maja Björkbacka | 2005 | 39.68 | 1:26.90 | 2:17.75 | 3:00.55 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:02.08 | |||||||||
7 | Emilia Widing | 2005 | 41.06 | 1:28.05 | 2:19.09 | 3:02.96 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:01.43 | |||||||||
8 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 42.32 | 1:30.48 | 2:25.05 | 3:03.90 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:10.18 | |||||||||
9 | Thea Mikaelsson | 2005 | 38.54 | 1:27.43 | 2:24.58 | 3:04.73 | ||||
Nyköpings Simsällskap | 3:24.60 | |||||||||
10 | Ellen Roos | 2005 | 43.92 | 1:33.81 | 2:25.19 | 3:06.47 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:03.80 | |||||||||
11 | Frida Karlsson | 2005 | 51.52 | 1:49.90 | 2:51.23 | 3:36.94 | ||||
Eskilstuna Simklubb | 3:30.71 | |||||||||
Gren 34, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | 38.66 | 1:24.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | 1:24.86 | |||||||||
Gren 35, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bålsta SK Damer [2007] | 2007 | 2:58.51 | |||||||
Bålsta Simklubb | 2:56.04 | |||||||||
Molly Brinck | 2007 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Elin Finne | 2007 | 49.28 | 1:35.87 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 43.97 | 2:19.84 | |||||||
Ebba Rosenberg | 2007 | 38.67 | 2:58.51 | |||||||
Gren 37, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskilstuna Fl 11-12 | 2005 | 2:09.70 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:05.00 | |||||||||
Sammi Thai | 2005 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Lovisa Laine | 2005 | 33.49 | 1:06.38 | |||||||
My Larsson | 2005 | 32.31 | 1:38.69 | |||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 31.01 | 2:09.70 | |||||||
2 | Eskilstuna Fl 11-12 Lag 2 | 2005 | 2:22.80 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:25.00 | |||||||||
Maja Björkbacka | 2005 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Ronja Larsen | 2006 | 35.89 | 1:09.86 | |||||||
Linnéa Magnusson | 2005 | 39.46 | 1:49.32 | |||||||
Sigrid Bengtsson | 2005 | 33.48 | 2:22.80 | |||||||
3 | Eskilstuna Fl 11-12 Lag 3 | 2005 | 2:23.28 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:45.00 | |||||||||
Ellen Roos | 2005 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Frida Karlsson | 2005 | 37.40 | 1:13.22 | |||||||
Philippa Lindkvist | 2005 | 36.10 | 1:49.32 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 33.96 | 2:23.28 | |||||||
4 | Västerås Dam 11-12 Lag2 | 2005 | 3:28.64 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Tuva Bäckström | 2006 | 46.04 | 46.04 | |||||||
Sarah Mahoro | 2007 | 1:04.84 | 1:50.88 | |||||||
Arabella Kidwell | 2008 | 59.16 | 2:50.04 | |||||||
Elvira Muhr | 2007 | 38.60 | 3:28.64 | |||||||
- | Västerås Dam 11-12 Lag1 | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Emilia Dahlström | 2006 | |||||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | |||||||||
Johanna Holmberg | 2007 | |||||||||
Amalia Mowafy | 2005 | DNS | ||||||||
Gren 38, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sala SS Herrar [2005] | 2005 | 2:29.81 | |||||||
Sala Simsällskap | 2:37.62 | |||||||||
Max Samuelsson | 2005 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Alex Andersson | 2005 | 39.55 | 1:16.90 | |||||||
Noel Larsson | 2006 | 38.59 | 1:55.49 | |||||||
Milton Dalin | 2005 | 34.32 | 2:29.81 | |||||||
2 | Eskilstuna Po 11-12 | 2005 | 2:29.85 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 2:20.00 | |||||||||
Maximilian Holm | 2005 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 35.21 | 1:06.45 | |||||||
Olle Thorsén | 2006 | 43.09 | 1:49.54 | |||||||
Carl Larsson | 2006 | 40.31 | 2:29.85 | |||||||
3 | Västerås Herr 11-12 Lag2 | 2005 | 2:39.38 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 41.47 | 1:20.91 | |||||||
Elias Lundin | 2006 | 38.99 | 1:59.90 | |||||||
Thor Pedro | 2005 | 39.48 | 2:39.38 | |||||||
- | Västerås Herrar 11-12 Lag | 2005 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Emil Cosini | 2006 | |||||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | |||||||||
Melvin Norlén | 2005 | |||||||||
Joel Brewitz | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:46 |