Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-28 11:00:37
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-27 13:22:30
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-27 16:09:25
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:10:32
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-27 19:51:45
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:30:13
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:03:36
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:53:38
Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby Uppdaterad: 2020-06-27 13:20:46
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-27 10:05:56
Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM Uppdaterad: 2020-06-27 13:34:02
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:11
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-29 13:12:00
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-28 17:53:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:46:26
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 16:06:03
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-28 16:34:12
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-28 16:59:13
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-27 18:16:27
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 20:44:30
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-28 17:41:52

200m Frisim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:11

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:03.05
2 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:04.68
3 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:07.04
4 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:07.47
5 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:07.67
6 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:07.80
7 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:08.02
8 Marion Hanquet 2001 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:08.03
9 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:08.24
10 Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:08.33
11 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:09.03
12 Thilda Ström 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:10.32
13 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:10.54
14 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:10.56
15 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:10.82
16 Lisa Eriksson 1998 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:10.95
17 Alva Gonzalez-Glanberg 2002 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:12.57
18 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:12.66
19 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 2:12.90
20 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:13.31
21 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:13.60
21 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:13.60
23 Tilde Anderberg-Richard 1999 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:14.50
24 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:14.60
25 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:14.72
26 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:15.04
27 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:15.32
28 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:15.50
29 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:15.68
30 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:15.83
31 Pernilla Lindberg 1994 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:16.81
32 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:16.86
33 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:16.92
34 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:17.08
35 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:17.10
36 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.61
37 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:17.67
38 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.82
39 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:17.92
40 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:17.96
41 Emelie Hellgren 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:18.04
42 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.08
43 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:18.15
44 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.25
45 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:18.30
46 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:18.31
47 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:18.71
48 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:18.98
49 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:19.57
50 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:19.66
51 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:19.69
52 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:19.72
53 Olivia Svensson 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:19.76
54 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:19.99
55 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:20.32
56 Polina Zhirkova 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:20.57
57 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:20.85
58 Lina Ostreus 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:20.95
59 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:21.05
60 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:21.45
61 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.54
61 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:21.54
63 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.90
64 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:21.92
65 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.93
66 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.95
67 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:22.06
68 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:22.10
69 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:22.25
70 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:22.44
71 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:22.49
72 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.53
73 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:22.58
74 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.64
75 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:22.73
76 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.86
77 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.89
78 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:22.90
79 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:23.41
80 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.43
81 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:23.55
82 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:23.67
83 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.81
84 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:24.17
85 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:24.23
86 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:24.67
87 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:24.80
88 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:24.99
89 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:25.37
90 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:25.39
91 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:25.40
92 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:25.52
93 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:25.69
94 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:25.78
95 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:25.82
96 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:25.93
97 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:25.94
98 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:26.39
99 Hannah Haux 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:26.69
100 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:26.71
101 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:27.06
102 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.17
103 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.24
104 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:27.28
105 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.43
106 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:27.53
107 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.60
108 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.70
109 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:27.86
110 Stina Byström 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.89
111 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.93
112 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.96
113 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:28.03
114 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:28.33
115 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:28.43
116 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:28.70
117 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:28.77
118 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:28.94
119 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:29.05
120 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.11
121 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.19
122 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:29.36
123 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.39
124 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.79
125 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:30.21
126 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:30.36
127 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.46
128 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:30.61
129 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.87
130 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:30.93
131 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:31.01
132 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:31.21
133 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:31.60
134 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:31.98
135 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:32.06
136 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:32.15
137 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:32.38
138 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.40
139 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.88
140 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:32.99
141 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.19
142 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:33.53
143 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:33.64
144 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.65
144 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:33.65
146 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:34.08
147 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:34.78
148 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:34.82
149 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:34.87
150 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:35.01
151 Filippa Trollsfjord 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:35.36
152 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:35.48
153 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:35.67
154 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:36.10
155 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:36.11
156 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.16
157 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.20
158 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:36.30
159 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:36.63
160 Moa Jacobsen 2006 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:36.89
161 Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:36.93
162 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:36.95
163 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:37.00
164 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.07
165 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.22
166 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:37.67
167 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:38.12
168 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.24
169 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.33
170 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:38.34
171 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:38.69
172 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:38.81
173 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:39.21
174 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:40.64
175 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:42.13
176 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:43.07
177 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:44.91
178 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:45.19
179 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.80
180 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.85
181 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:45.90
182 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:46.02
183 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.46
184 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:46.67
185 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:46.83
186 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.42
187 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.84
188 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.10
189 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.22
190 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:51.24
191 Louise Ebbesen 2001 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:52.00
192 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:52.53
193 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:52.72
194 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:53.09
195 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:53.40
196 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:54.88
197 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:55.88
198 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:57.54
199 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:58.97
200 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:03.54
201 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:05.10
202 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:07.71
203 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:21.69
204 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:24.85
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala DNS
- Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås DNS
- Viola Wesslund Möll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

200m Frisim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:11

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:04.68
2 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:07.04
3 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:07.47
4 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:07.67
5 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:07.80
6 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:08.02
7 Marion Hanquet 2001 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:08.03
8 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:08.24
9 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:09.03
10 Thilda Ström 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:10.32
11 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:10.54
12 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:10.56
13 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:10.82
14 Alva Gonzalez-Glanberg 2002 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:12.57
15 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:12.66
16 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 2:12.90
17 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:13.31
18 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:13.60
19 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:14.60
20 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:14.72
21 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:15.04
22 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:15.32
23 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:15.50
24 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:15.68
25 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:15.83
26 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:16.86
27 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:16.92
28 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:17.08
29 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:17.10
30 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.61
31 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:17.67
32 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.82
33 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:17.92
34 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:17.96
35 Emelie Hellgren 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:18.04
36 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.08
37 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:18.15
38 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.25
39 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:18.30
40 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:18.31
41 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:18.71
42 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:18.98
43 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:19.57
44 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:19.66
45 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:19.69
46 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:19.72
47 Olivia Svensson 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:19.76
48 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:19.99
49 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:20.32
50 Polina Zhirkova 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:20.57
51 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:20.85
52 Lina Ostreus 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:20.95
53 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:21.05
54 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:21.45
55 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.54
55 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:21.54
57 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.90
58 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:21.92
59 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.93
60 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.95
61 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:22.06
62 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:22.10
63 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:22.25
64 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:22.44
65 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:22.49
66 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.53
67 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:22.58
68 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.64
69 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:22.73
70 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.86
71 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.89
72 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:22.90
73 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:23.41
74 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.43
75 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:23.55
76 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:23.67
77 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.81
78 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:24.17
79 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:24.23
80 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:24.67
81 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:24.80
82 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:24.99
83 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:25.37
84 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:25.39
85 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:25.40
86 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:25.52
87 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:25.69
88 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:25.78
89 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:25.82
90 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:25.93
91 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:25.94
92 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:26.39
93 Hannah Haux 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:26.69
94 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:26.71
95 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:27.06
96 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.17
97 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.24
98 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:27.28
99 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.43
100 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:27.53
101 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.60
102 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.70
103 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:27.86
104 Stina Byström 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.89
105 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.93
106 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.96
107 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:28.03
108 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:28.33
109 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:28.43
110 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:28.70
111 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:28.77
112 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:28.94
113 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:29.05
114 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.11
115 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.19
116 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:29.36
117 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.39
118 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.79
119 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:30.21
120 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:30.36
121 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.46
122 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:30.61
123 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.87
124 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:30.93
125 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:31.01
126 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:31.21
127 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:31.60
128 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:31.98
129 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:32.06
130 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:32.15
131 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:32.38
132 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.40
133 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.88
134 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:32.99
135 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.19
136 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:33.53
137 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:33.64
138 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.65
138 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:33.65
140 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:34.08
141 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:34.78
142 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:34.82
143 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:34.87
144 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:35.01
145 Filippa Trollsfjord 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:35.36
146 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:35.48
147 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:35.67
148 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:36.10
149 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:36.11
150 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.16
151 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.20
152 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:36.30
153 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:36.63
154 Moa Jacobsen 2006 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:36.89
155 Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:36.93
156 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:36.95
157 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:37.00
158 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.07
159 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.22
160 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:38.12
161 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.24
162 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.33
163 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:38.34
164 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:38.69
165 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:38.81
166 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:39.21
167 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:40.64
168 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:42.13
169 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:43.07
170 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:44.91
171 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:45.19
172 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.80
173 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.85
174 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:45.90
175 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:46.02
176 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.46
177 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:46.67
178 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:46.83
179 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.42
180 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.84
181 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.10
182 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.22
183 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:51.24
184 Louise Ebbesen 2001 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:52.00
185 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:52.53
186 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:52.72
187 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:53.09
188 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:53.40
189 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:54.88
190 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:55.88
191 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:57.54
192 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:58.97
193 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:03.54
194 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:05.10
195 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:07.71
196 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:21.69
197 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:24.85
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala DNS
- Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås DNS
- Viola Wesslund Möll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

200m Frisim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:11
0 - 15

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:10.56
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:13.31
3 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:15.50
4 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:15.68
5 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:16.92
6 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:17.08
7 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.61
8 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:17.96
9 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.08
10 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:18.15
11 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:18.25
12 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:18.30
13 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:19.69
14 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:19.72
15 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:19.99
16 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:20.85
17 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.54
18 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.90
19 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:21.92
20 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:22.44
21 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:22.58
22 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:22.73
23 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.89
24 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:22.90
25 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.43
26 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:23.55
27 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:23.81
28 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:24.17
29 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:24.23
30 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:24.67
31 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:24.80
32 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:25.37
33 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:25.39
34 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:25.40
35 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:25.52
36 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:25.69
37 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:25.94
38 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:26.39
39 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:26.71
40 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:27.06
41 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.17
42 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.24
43 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.43
44 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:27.53
45 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.60
46 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:27.70
47 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:27.86
48 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:27.93
49 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:27.96
50 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:28.03
51 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:28.70
52 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:28.77
53 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:29.05
54 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.19
55 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:29.36
56 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.79
57 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:30.21
58 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:30.61
59 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.87
60 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:30.93
61 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 2:31.01
62 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:31.21
63 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:31.60
64 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:32.38
65 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.40
66 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:32.88
67 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:32.99
68 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.19
69 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:33.53
70 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:33.64
71 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:33.65
72 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:34.08
73 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:34.78
74 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:34.82
75 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:35.67
76 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:36.10
77 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.16
78 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:36.30
79 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:36.63
80 Moa Jacobsen 2006 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:36.89
81 Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:36.93
82 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:36.95
83 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:37.00
84 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.22
85 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:38.12
86 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.24
87 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:38.33
88 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:38.69
89 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:38.81
90 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:42.13
91 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:43.07
92 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:45.19
93 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.80
94 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:45.85
95 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:45.90
96 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.46
97 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:46.83
98 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.42
99 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:47.84
100 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.10
101 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.22
102 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:52.72
103 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:53.09
104 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:54.88
105 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:55.88
106 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:57.54
107 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:03.54
108 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:05.10
109 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:07.71
110 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:21.69
111 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 3:24.85
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Viola Wesslund Möll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS
- Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala DNS
- Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS

200m Frisim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:11
16 - 17

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:04.68
2 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:07.04
3 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:07.47
4 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:07.67
5 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:07.80
6 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:09.03
7 Thilda Ström 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:10.32
8 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:10.82
9 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:12.66
10 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 2:12.90
11 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:13.60
12 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:14.60
13 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:14.72
14 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:15.04
15 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:15.32
16 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:15.83
17 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:16.86
18 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:17.82
19 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:17.92
20 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:18.31
21 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:18.71
22 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:18.98
23 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:19.57
24 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:19.66
25 Olivia Svensson 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:19.76
26 Polina Zhirkova 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:20.57
27 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:21.05
28 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:21.45
29 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:21.54
30 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:21.93
31 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:21.95
32 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:22.06
33 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:22.49
34 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:22.53
35 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.64
36 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:22.86
37 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:23.41
38 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:23.67
39 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 2:24.99
40 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:25.82
41 Hannah Haux 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:26.69
42 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:27.28
43 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:28.33
44 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:28.43
45 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:28.94
46 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:29.11
47 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:29.39
48 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:30.36
49 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:30.46
50 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:31.98
51 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:32.06
52 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:33.65
53 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:34.87
54 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:35.01
55 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:35.48
56 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:36.20
57 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:37.07
58 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:39.21
59 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:44.91
60 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:46.02
61 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:46.67
62 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:51.24
63 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:52.53
64 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:53.40
65 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 2:58.97
- Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner