Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-28 16:28:07
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-27 13:21:56
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-28 10:28:31
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:12:05
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-27 19:54:21
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:33:04
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-26 20:30:16
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-27 12:43:05
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:48:17
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 17:02:21
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 15:04:16
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-29 13:52:22
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-27 10:42:01

400m Medley Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 13:52:22

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 4:53.57
2 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:10.42
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 5:20.08
4 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 5:20.21
5 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 5:20.93
6 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 5:21.94
7 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:21.99
8 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:23.08
9 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 5:24.03
10 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 5:27.63
11 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:29.06
12 Ebba Holmdahl 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:30.40
13 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:37.56
14 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 5:38.41
15 Moa Nyblom 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 5:38.48
16 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:40.26
17 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:43.24
18 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 5:45.61
19 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:47.72
20 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 5:48.18
21 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:49.99
22 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:57.85
23 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 6:02.60
24 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:03.15
25 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 6:15.65
26 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:19.16
27 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 6:27.44
- Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

400m Medley Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 13:52:22

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 4:53.57
2 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:10.42
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 5:20.08
4 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 5:20.21
5 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 5:20.93
6 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 5:21.94
7 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:21.99
8 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:23.08
9 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 5:24.03
10 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 5:27.63
11 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:29.06
12 Ebba Holmdahl 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:30.40
13 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:37.56
14 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 5:38.41
15 Moa Nyblom 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 5:38.48
16 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:40.26
17 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:43.24
18 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 5:45.61
19 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:47.72
20 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 5:48.18
21 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:49.99
22 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:57.85
23 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 6:02.60
24 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:03.15
25 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 6:15.65
26 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:19.16
27 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 6:27.44
- Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

400m Medley Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 13:52:22
0 - 15

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 4:53.57
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 5:20.21
3 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:23.08
4 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 5:27.63
5 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:37.56
6 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 5:38.41
7 Moa Nyblom 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 5:38.48
8 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:40.26
9 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:43.24
10 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 5:48.18
11 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:49.99
12 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 5:57.85
13 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 6:02.60
14 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:03.15
15 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 6:15.65
16 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 6:19.16
- Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ

400m Medley Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 13:52:22
16 - 17

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:10.42
2 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 5:20.08
3 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 5:21.94
4 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:21.99
5 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 5:24.03
6 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:29.06
7 Ebba Holmdahl 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:30.40
8 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 5:45.61
9 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 5:47.72
10 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 6:27.44
- Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner