Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-27 17:55:12
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-28 15:11:36
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-28 11:08:01
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:11:26
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-28 16:06:12
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre Uppdaterad: 2020-06-28 13:24:35
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:32:21
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:03:24
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:51:29
Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby Uppdaterad: 2020-06-27 13:26:53
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29
Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM Uppdaterad: 2020-06-27 13:55:45
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-28 13:33:58
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-27 17:01:25
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-27 18:10:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:47:33
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 16:59:42
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 16:36:46
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-28 16:57:04
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-28 12:02:49
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 20:45:30
Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM Uppdaterad: 2020-06-27 00:06:49
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-27 18:14:54

100m Ryggsim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:04.54
2 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:05.64
3 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:05.73
4 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:06.11
5 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:06.17
6 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:06.85
7 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:07.45
8 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:07.64
9 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:08.54
10 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:08.82
11 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:08.93
12 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:09.45
13 Johanna Pettersson 1992 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.05
14 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:10.25
15 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:10.43
16 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:10.47
17 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:10.56
18 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:10.66
19 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.73
20 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:10.83
21 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:10.89
21 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.89
23 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:10.99
24 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:11.16
25 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.29
26 Ylva Lindén 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.57
27 Tindra Aminoff 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.63
28 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:11.71
29 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.76
30 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.82
31 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.87
32 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:11.95
33 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:11.96
34 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.18
35 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.34
36 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:12.35
37 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:12.41
38 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:12.72
39 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:12.92
40 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:13.05
41 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:13.06
42 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.16
43 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.40
44 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:13.42
45 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:13.57
46 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:13.58
47 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:13.61
48 Wilma Svensson 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:13.71
49 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:13.84
50 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:13.92
51 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:14.02
52 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.29
53 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:14.38
54 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.52
55 Victoria Niska 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.55
55 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:14.55
57 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.72
58 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.04
59 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.19
60 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.23
61 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.25
62 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.40
63 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.45
64 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:15.46
65 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:15.55
66 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:15.65
67 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.67
68 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:15.71
69 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:15.72
69 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:15.72
71 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:15.86
72 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.92
73 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.06
74 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:16.20
75 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.23
76 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:16.27
77 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.29
78 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.66
79 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:16.71
80 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:16.87
81 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:16.95
82 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.04
83 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.14
84 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:17.18
85 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:17.23
86 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:17.44
86 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:17.44
88 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.56
89 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:17.82
90 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:17.83
91 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:17.87
92 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:17.93
93 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.95
94 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:18.03
95 Ellen Eriksson 2001 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:18.05
96 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:18.18
97 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.48
98 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.59
99 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:18.63
100 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:18.68
101 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:18.77
102 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:18.84
103 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:19.16
104 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.21
105 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:19.24
106 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:19.43
106 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.43
106 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:19.43
109 Moa Simonsson 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:19.55
110 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:19.60
111 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:19.62
112 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.82
113 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:19.86
114 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:19.90
115 Majken Tremblay 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:19.92
116 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:20.03
117 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:20.16
118 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.31
119 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:20.34
120 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:20.61
121 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:20.66
122 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.83
123 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:20.84
124 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:20.94
125 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.09
126 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.10
127 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.11
128 Stina Byström 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:21.13
129 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.30
130 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.38
131 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.45
132 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:21.46
133 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:21.53
134 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.55
135 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:21.57
136 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:21.59
137 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:21.79
138 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.80
139 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:21.92
140 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:21.98
141 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.12
142 Elise Dahlberg 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:22.20
143 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.25
144 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:22.44
145 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:22.52
146 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:22.57
147 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.63
148 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.77
149 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:22.79
150 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.14
151 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.15
152 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:23.32
153 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.41
154 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:23.42
155 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.63
156 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.94
157 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:24.05
158 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:24.12
159 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:24.18
160 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:24.26
161 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:24.71
162 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:24.91
163 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:24.94
163 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:24.94
165 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:24.95
166 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:24.98
167 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.15
168 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.34
169 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.40
170 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:25.46
171 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.47
172 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.50
173 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:25.93
174 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:25.99
175 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:26.11
176 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:26.42
177 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.52
178 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:26.59
179 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.64
180 Meja Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:26.79
181 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:26.83
182 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.94
183 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.95
184 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:27.14
185 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:27.39
186 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:27.65
187 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:27.96
188 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:27.99
189 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:28.11
190 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:28.15
190 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:28.15
192 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:28.19
193 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:28.21
194 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:28.25
195 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:28.32
196 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.15
197 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:29.26
198 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:29.48
199 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:29.89
200 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.91
201 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:30.30
202 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:30.55
203 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:30.73
204 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:32.18
205 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:32.34
206 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:32.57
207 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:32.87
208 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:33.10
209 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:33.69
210 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:33.79
211 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:34.53
212 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:34.60
213 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:35.29
214 Alice Granström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:35.88
215 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:36.58
216 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:38.13
217 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:40.23
218 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:41.08
219 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:42.11
220 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.32
221 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.60
222 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:44.02
223 Elsa Ullman 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.34
224 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:44.56
225 Elsa Cserpes 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.73
226 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:45.77
227 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:57.37
- Emma Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DSQ
- Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås DSQ
- Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby DNS
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby DNS
- Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS

100m Ryggsim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:04.54
2 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:05.64
3 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:05.73
4 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:06.11
5 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:06.17
6 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:06.85
7 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:07.45
8 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:07.64
9 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:08.54
10 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:08.82
11 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:08.93
12 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:09.45
13 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:10.25
14 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:10.43
15 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:10.47
16 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:10.56
17 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:10.66
18 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.73
19 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:10.83
20 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.89
20 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:10.89
22 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:10.99
23 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:11.16
24 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.29
25 Ylva Lindén 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.57
26 Tindra Aminoff 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.63
27 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:11.71
28 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.76
29 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.82
30 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.87
31 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:11.95
32 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:11.96
33 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.18
34 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.34
35 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:12.35
36 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:12.41
37 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:12.72
38 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:12.92
39 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:13.05
40 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:13.06
41 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.16
42 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.40
43 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:13.42
44 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:13.57
45 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:13.58
46 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:13.61
47 Wilma Svensson 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:13.71
48 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:13.84
49 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:13.92
50 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:14.02
51 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.29
52 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:14.38
53 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.52
54 Victoria Niska 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.55
54 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:14.55
56 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.72
57 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.04
58 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.19
59 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.23
60 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.25
61 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.40
62 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.45
63 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:15.46
64 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:15.55
65 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:15.65
66 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.67
67 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:15.71
68 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:15.72
68 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:15.72
70 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:15.86
71 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.92
72 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.06
73 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:16.20
74 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.23
75 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:16.27
76 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.29
77 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.66
78 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:16.71
79 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:16.87
80 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:16.95
81 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.04
82 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.14
83 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:17.18
84 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:17.23
85 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:17.44
85 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:17.44
87 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.56
88 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:17.82
89 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:17.83
90 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:17.87
91 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:17.93
92 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.95
93 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:18.03
94 Ellen Eriksson 2001 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:18.05
95 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:18.18
96 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.48
97 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.59
98 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:18.63
99 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:18.68
100 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:18.77
101 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:18.84
102 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:19.16
103 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.21
104 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:19.24
105 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:19.43
105 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.43
105 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:19.43
108 Moa Simonsson 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:19.55
109 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:19.60
110 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:19.62
111 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.82
112 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:19.86
113 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:19.90
114 Majken Tremblay 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:19.92
115 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:20.03
116 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:20.16
117 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.31
118 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:20.34
119 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:20.61
120 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:20.66
121 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.83
122 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:20.84
123 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.09
124 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.10
125 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.11
126 Stina Byström 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:21.13
127 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.30
128 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.38
129 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.45
130 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:21.46
131 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:21.53
132 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.55
133 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:21.57
134 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:21.59
135 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:21.79
136 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.80
137 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:21.92
138 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:21.98
139 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.12
140 Elise Dahlberg 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:22.20
141 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.25
142 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:22.44
143 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:22.52
144 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:22.57
145 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.63
146 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.77
147 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:22.79
148 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.14
149 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.15
150 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:23.32
151 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.41
152 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:23.42
153 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.63
154 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.94
155 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:24.05
156 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:24.12
157 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:24.18
158 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:24.26
159 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:24.71
160 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:24.91
161 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:24.94
161 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:24.94
163 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:24.95
164 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:24.98
165 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.15
166 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.34
167 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.40
168 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:25.46
169 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.47
170 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.50
171 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:25.93
172 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:25.99
173 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:26.11
174 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:26.42
175 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.52
176 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:26.59
177 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.64
178 Meja Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:26.79
179 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:26.83
180 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.94
181 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.95
182 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:27.14
183 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:27.39
184 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:27.65
185 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:27.96
186 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:27.99
187 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:28.11
188 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:28.15
188 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:28.15
190 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:28.19
191 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:28.21
192 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:28.25
193 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:28.32
194 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.15
195 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:29.26
196 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:29.48
197 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:29.89
198 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.91
199 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:30.30
200 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:30.55
201 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:30.73
202 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:32.18
203 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:32.34
204 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:32.57
205 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:32.87
206 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:33.10
207 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:33.69
208 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:33.79
209 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:34.53
210 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:34.60
211 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:35.29
212 Alice Granström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:35.88
213 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:36.58
214 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:38.13
215 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:40.23
216 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:41.08
217 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:42.11
218 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.32
219 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.60
220 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:44.02
221 Elsa Ullman 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.34
222 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:44.56
223 Elsa Cserpes 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.73
224 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:45.77
225 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:57.37
- Emma Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DSQ
- Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås DSQ
- Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby DNS
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby DNS
- Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS

100m Ryggsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29
0 - 14

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.73
2 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.34
3 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 1:12.41
4 Rose Li 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:13.05
5 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.16
6 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:14.02
7 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.29
8 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:14.38
9 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.52
10 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:14.72
11 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.23
12 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.40
13 Emma Alsén 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:15.65
14 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:15.86
15 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.92
16 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.23
17 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:16.29
18 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.66
19 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:16.71
20 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:16.95
21 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:17.18
22 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:17.23
23 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.56
24 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:18.03
25 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.48
26 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:18.59
27 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:18.68
28 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:19.16
29 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.21
30 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.43
31 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:19.82
32 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:19.86
33 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:19.90
34 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:20.61
35 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.83
36 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:20.84
37 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.10
38 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:21.45
39 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:21.53
40 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.55
41 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.80
42 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:21.92
43 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:21.98
44 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.12
45 Elise Dahlberg 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:22.20
46 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:22.25
47 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:22.44
48 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:22.52
49 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:22.57
50 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.14
51 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.15
52 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:23.32
53 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:23.42
54 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:24.18
55 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:24.26
56 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:24.91
57 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:24.95
58 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.15
59 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.40
60 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.47
61 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:25.50
62 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:26.59
63 Meja Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:26.79
64 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.94
65 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.95
66 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:27.14
67 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:27.65
68 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:27.96
69 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:27.99
70 Edit Olofsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:28.15
70 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:28.15
72 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:28.19
73 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:28.21
74 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:28.25
75 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:28.32
76 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.15
77 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:29.48
78 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:29.89
79 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:29.91
80 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:30.30
81 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:30.55
82 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:30.73
83 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:32.34
84 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:32.57
85 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:32.87
86 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:33.10
87 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:33.69
88 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:33.79
89 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:34.60
90 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:35.29
91 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:36.58
92 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:38.13
93 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:41.08
94 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:42.11
95 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.60
96 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:44.02
97 Elsa Ullman 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.34
98 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:44.56
99 Elsa Cserpes 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:44.73
100 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:45.77
- Emma Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DSQ
- Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby DNS
- Bea Hellborg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby DNS

100m Ryggsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29
15 - 15

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:06.85
2 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:10.47
3 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:10.56
4 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:10.89
4 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:10.89
6 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:10.99
7 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:11.16
8 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.82
9 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:12.35
10 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:12.92
11 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:13.57
12 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:13.92
13 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:14.55
13 Victoria Niska 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:14.55
15 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:15.25
16 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:15.45
17 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:15.55
18 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.67
19 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:15.71
20 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:15.72
21 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:16.06
22 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:17.82
23 Louise Franks 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:17.93
24 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:18.18
25 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:18.77
26 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:18.84
27 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:19.43
27 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:19.43
29 Majken Tremblay 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:19.92
30 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:20.03
31 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.09
32 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.11
33 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 1:21.46
34 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 1:21.79
35 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.77
36 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:22.79
37 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.41
38 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:24.71
39 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:25.34
40 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:25.46
41 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:25.99
42 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:26.11
43 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 1:26.42
44 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:26.64
45 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:27.39
46 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 1:28.11
47 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:32.18
48 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:40.23
49 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:43.32

100m Ryggsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 15:45:29
16 - 17

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:05.73
2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:06.17
3 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:07.64
4 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:08.82
5 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:09.45
6 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:10.25
7 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:10.43
8 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:10.66
9 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:10.83
10 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.29
11 Ylva Lindén 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 1:11.57
12 Tindra Aminoff 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.63
13 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 1:11.71
14 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:11.76
15 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:11.95
16 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:11.96
17 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:12.18
18 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:13.06
19 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:13.40
20 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:13.58
21 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 1:13.61
22 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:15.04
23 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:15.19
24 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:15.46
25 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 1:15.72
26 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 1:16.20
27 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:16.27
28 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:16.87
29 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.04
30 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.14
31 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 1:17.44
32 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:17.83
33 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:17.87
34 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:17.95
35 Moa Simonsson 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 1:19.55
36 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:19.60
37 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:19.62
38 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:20.16
39 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 1:20.31
40 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 1:20.34
41 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:20.66
42 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:21.30
43 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 1:21.38
44 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:21.59
45 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:22.63
46 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:23.63
47 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:23.94
48 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 1:24.12
49 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 1:24.94
49 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 1:24.94
51 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:24.98
52 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 1:25.93
53 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 1:26.52
54 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 1:29.26
55 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby 1:34.53
56 Alice Granström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 1:35.88

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner