Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-29 17:13:54
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-28 10:36:03
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-27 10:53:52
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:11:13
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-28 16:22:13
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre Uppdaterad: 2020-06-28 14:06:46
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:31:44
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:03:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:50:58
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-29 15:44:09
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-28 13:34:40
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-27 17:33:52
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-28 17:19:44
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:47:17
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 21:08:58
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 16:08:22
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-28 16:57:26
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-28 11:47:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 21:15:02
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-27 18:59:35
Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet Uppdaterad: 2020-06-28 15:14:46

200m Bröstsim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 17:13:54

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:32.57
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:35.42
3 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:36.39
4 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:38.30
5 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:38.41
6 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:41.10
7 Lina Maltesson 2000 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:41.57
8 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:45.37
9 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:45.53
10 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:45.67
11 Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:45.76
12 Alma Thormalm 1996 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:45.81
13 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:45.95
14 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.03
15 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:46.33
16 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.35
17 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.41
18 Ingrid Franks 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:46.48
19 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.61
20 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:47.40
21 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.42
22 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:49.21
23 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:49.40
24 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:49.71
25 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:50.15
26 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:50.28
27 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:50.74
28 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:50.89
29 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:50.95
30 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:51.32
31 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:51.69
32 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:52.17
33 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:52.74
34 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:52.78
35 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:53.02
36 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:53.37
37 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:53.57
38 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:54.06
39 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:54.35
40 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:54.37
41 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:55.68
42 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:55.89
43 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:56.01
44 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:56.20
44 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:56.20
46 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:58.08
47 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 2:58.11
48 Linnea Edgren 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:58.91
49 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:59.12
50 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:59.32
51 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:00.66
52 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 3:01.10
53 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:02.00
54 Petra Rasmuson 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 3:02.21
55 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:03.23
56 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:03.41
57 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 3:04.02
58 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:04.45
59 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:04.59
60 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:05.75
61 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:05.86
62 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:05.87
63 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:06.20
64 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.28
65 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:06.57
66 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.72
67 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:07.31
68 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:08.43
69 Olivia Allert 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:08.52
70 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:08.99
71 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:09.18
72 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:10.09
73 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 3:11.89
74 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.21
75 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.31
76 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:12.36
77 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 3:13.49
78 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:13.93
79 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:15.99
80 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:16.42
81 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:16.48
82 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:16.51
83 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:16.71
84 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:17.13
85 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:17.15
86 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:17.82
87 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:18.21
88 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:18.28
89 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:19.46
90 Elin Trollsfjord 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:19.88
91 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:20.96
92 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:23.49
93 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.52
94 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:24.63
95 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.69
96 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 3:25.28
97 Karin Sadeghi 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:26.15
98 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:27.83
99 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:29.55
100 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:41.98
101 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:42.77
102 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 4:43.86
- Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DSQ
- Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS
- Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS

200m Bröstsim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 17:13:54

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:32.57
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:35.42
3 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 2:36.39
4 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:38.30
5 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:38.41
6 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:41.10
7 Lina Maltesson 2000 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:41.57
8 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:45.37
9 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:45.67
10 Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:45.76
11 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:45.95
12 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.03
13 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:46.33
14 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.35
15 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.41
16 Ingrid Franks 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:46.48
17 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.61
18 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:47.40
19 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.42
20 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:49.21
21 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:49.40
22 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:49.71
23 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:50.15
24 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:50.28
25 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:50.74
26 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:50.89
27 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:50.95
28 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:51.32
29 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:51.69
30 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:52.17
31 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:52.74
32 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:52.78
33 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:53.02
34 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:53.37
35 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:53.57
36 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:54.06
37 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:54.35
38 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:54.37
39 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:55.68
40 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:55.89
41 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:56.01
42 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:56.20
42 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:56.20
44 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:58.08
45 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 2:58.11
46 Linnea Edgren 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:58.91
47 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:59.12
48 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 2:59.32
49 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:00.66
50 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 3:01.10
51 Petra Rasmuson 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 3:02.21
52 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:03.23
53 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:03.41
54 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 3:04.02
55 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:04.45
56 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:04.59
57 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:05.75
58 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:05.86
59 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:05.87
60 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:06.20
61 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.28
62 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:06.57
63 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.72
64 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:07.31
65 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:08.43
66 Olivia Allert 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:08.52
67 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:08.99
68 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:09.18
69 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:10.09
70 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 3:11.89
71 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.21
72 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.31
73 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:12.36
74 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 3:13.49
75 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:13.93
76 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:15.99
77 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:16.42
78 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:16.48
79 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:16.51
80 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:16.71
81 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:17.13
82 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:17.15
83 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:17.82
84 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:18.21
85 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:18.28
86 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:19.46
87 Elin Trollsfjord 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:19.88
88 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:20.96
89 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:23.49
90 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.52
91 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:24.63
92 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.69
93 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 3:25.28
94 Karin Sadeghi 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:26.15
95 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:27.83
96 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:29.55
97 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:41.98
98 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:42.77
99 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 4:43.86
- Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DSQ
- Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS
- Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS

200m Bröstsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 17:13:54
0 - 15

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 2:32.57
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.41
3 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 2:46.61
4 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:49.40
5 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:49.71
6 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 2:50.74
7 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:50.95
8 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 2:52.74
9 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:52.78
10 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:53.02
11 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:53.37
12 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:53.57
13 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:56.01
14 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 2:56.20
14 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:56.20
16 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 2:58.08
17 Petra Rasmuson 2005 Luleå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 3:02.21
18 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:03.41
19 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:04.45
20 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:04.59
21 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:05.75
22 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:06.20
23 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.28
24 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:06.57
25 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:06.72
26 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:07.31
27 Olivia Allert 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:08.52
28 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:08.99
29 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:09.18
30 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:10.09
31 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre 3:11.89
32 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.21
33 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:12.31
34 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 3:13.49
35 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 3:15.99
36 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:16.42
37 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 3:16.48
38 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:16.51
39 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:16.71
40 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:17.13
41 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:17.15
42 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:17.82
43 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 3:18.21
44 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 3:18.28
45 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:19.46
46 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 3:20.96
47 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:23.49
48 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.52
49 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:24.63
50 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:24.69
51 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 3:25.28
52 Karin Sadeghi 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 3:26.15
53 Emilia Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 3:27.83
54 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala 3:29.55
55 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:41.98
56 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:42.77
- Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DSQ
- Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS
- Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

200m Bröstsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 17:13:54
16 - 17

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:35.42
2 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:38.30
3 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:38.41
4 Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 2:45.76
5 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:45.95
6 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.03
7 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:46.35
8 Ingrid Franks 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:46.48
9 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 2:47.40
10 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:48.42
11 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:49.21
12 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 2:50.15
13 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:50.28
14 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:51.32
15 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:52.17
16 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 2:54.06
17 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 2:54.35
18 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 2:54.37
19 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 2:55.68
20 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 2:55.89
21 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 2:58.11
22 Selma Avdic 2003 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:00.66
23 Sara Hopmark 2004 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 3:03.23
24 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 3:04.02
25 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 3:05.87
26 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:08.43
27 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 3:12.36
28 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 3:13.93

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner