Resultater for DM for hold - 1. division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 1
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 1. division | Udskriftsdato | 31 marts 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | JGI & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2012 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Hall | 1992 | 693 | 30.28 | 1:06.86 | 1:46.81 | 2:20.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 648 | 30.70 | 1:06.97 | 1:49.08 | 2:23.97 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 642 | 30.60 | 1:07.18 | 1:50.19 | 2:24.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 638 | 31.17 | 1:07.49 | 1:49.36 | 2:24.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | 624 | 30.91 | 1:07.24 | 1:50.65 | 2:25.82 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 614 | 32.84 | 1:12.10 | 1:51.40 | 2:26.57 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Hansen | 1995 | 606 | 32.22 | 1:10.57 | 1:54.91 | 2:27.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Nicole Møller | 1993 | 605 | 31.56 | 1:10.05 | 1:51.99 | 2:27.31 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Cecilie Villadsen | 1995 | 602 | 31.14 | 1:08.90 | 1:52.53 | 2:27.59 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
10 | Hanne Welinder | 1995 | 591 | 32.39 | 1:10.04 | 1:53.77 | 2:28.46 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
11 | Louise G. Riget | 1995 | 576 | 31.47 | 1:09.52 | 1:52.26 | 2:29.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 566 | 32.03 | 1:11.08 | 1:54.48 | 2:30.62 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 562 | 33.01 | 1:12.51 | 1:55.00 | 2:31.01 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
14 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 551 | 32.34 | 1:08.99 | 1:56.92 | 2:31.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 537 | 32.45 | 1:11.56 | 1:56.85 | 2:33.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 536 | 34.80 | 1:14.31 | 1:56.46 | 2:33.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Kathrine Holm | 1996 | 507 | 33.91 | 1:15.07 | 1:59.41 | 2:36.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Cecilie Bjerg | 1996 | 506 | 33.65 | 1:13.53 | 1:57.81 | 2:36.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 10:31 |