Results for Lyhyen radan Masters mestaruusuinnit 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 31 maaliskuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SalU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 maaliskuu 2012 |
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Lahti | 1937 | 290 | 57.21 | 1:55.63 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Karl-Gustav Lönnberg | 1942 | 443 | 44.20 | 1:32.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Einari Kirjavainen | 1942 | 335 | 51.82 | 1:41.33 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Juha Koski | 1942 | 302 | 51.95 | 1:44.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Oleg Tkachenko | 1941 | DNS | |||||||
Neva Stars | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Kharchenko | 1947 | 533 | 39.17 | 1:21.16 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Juhani Sillanpää | 1947 | 468 | 40.33 | 1:24.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Vladimir Brodski | 1946 | 450 | 44.32 | 1:25.87 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
4 | Mikko Sirkka | 1945 | 367 | 45.38 | 1:31.86 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
5 | Heikki Asell | 1947 | 308 | 44.63 | 1:37.40 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
6 | Mauri Ekholm | 1943 | 297 | 50.05 | 1:38.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Tapani Liimatainen | 1944 | 152 | 1:05.73 | 2:03.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 575 | 35.76 | 1:14.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Tauno Vuoristo | 1949 | 373 | 42.07 | 1:26.41 | |||||
Turun Uimarit | ||||||||||
3 | Rafik Neuman | 1948 | 254 | 48.77 | 1:38.31 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Matti Arvinen | 1950 | 246 | 49.63 | 1:39.37 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Veikko Ukkola | 1950 | 211 | 51.51 | 1:44.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Pekka Latva-Pukkila | 1949 | 202 | 52.29 | 1:46.10 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Veli-Pekka Saarinen | 1948 | 188 | 48.22 | 1:48.59 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Toomas Haggi | 1957 | 571 | 33.96 | 1:11.64 | |||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
2 | Hannu Koivisto | 1953 | 376 | 39.18 | 1:22.35 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Markku Ahonpää | 1956 | 340 | 39.44 | 1:25.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jari Ketola | 1962 | 524 | 32.95 | 1:10.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Matti Nikula | 1960 | 475 | 34.63 | 1:13.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Juha-Pekka Korhonen | 1962 | 460 | 35.16 | 1:14.05 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Sergey Skorobogatov | 1962 | 453 | 33.89 | 1:14.45 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
5 | Ahti Uusivuori | 1960 | 438 | 35.39 | 1:15.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Ilkka Arola | 1959 | 432 | 36.63 | 1:15.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Matti Hurula | 1961 | 401 | 37.19 | 1:17.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Antti Wihanto | 1962 | 310 | 39.77 | 1:24.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ismo Saxman | 1958 | 265 | 39.82 | 1:29.01 | |||||
Koovee | ||||||||||
10 | Jukka Vatanen | 1961 | 216 | 45.62 | 1:35.26 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Taito Nurmi | 1961 | 204 | 44.69 | 1:37.08 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Heikki Jünger | 1958 | 144 | 50.86 | 1:49.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jan Johansson | 1966 | 531 | 32.08 | 1:08.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Janne Soininen | 1966 | 486 | 32.12 | 1:10.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 380 | 34.78 | 1:16.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Peter Fjellström | 1963 | 357 | 35.64 | 1:18.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Mika Pöyhölä | 1966 | 331 | 38.03 | 1:20.01 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
6 | Ismo Voutilainen | 1965 | 308 | 38.37 | 1:21.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Matti Kumpulainen | 1964 | 201 | 40.92 | 1:34.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Heikki Posio | 1963 | 174 | 44.14 | 1:39.08 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kimmo Käkelä | 1971 | 564 | 29.73 | 1:05.21 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Stanislav Ursul | 1968 | 560 | 30.88 | 1:05.36 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Mika Ruusunen | 1970 | 431 | 32.78 | 1:11.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jarkko Myllymäki | 1970 | 417 | 34.13 | 1:12.11 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Petteri Niininen | 1972 | 385 | 35.72 | 1:14.02 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Christer Burman | 1968 | 385 | 34.73 | 1:14.07 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Timo Narumo | 1969 | 383 | 35.51 | 1:14.15 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Sami Kähkönen | 1969 | 332 | 37.14 | 1:17.81 | |||||
Hydra Platypus | ||||||||||
9 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 291 | 37.34 | 1:21.27 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Niko Valdolin | 1971 | 288 | 37.78 | 1:21.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Ari Korhonen | 1972 | 216 | 40.74 | 1:29.79 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Väänänen | 1977 | 568 | 29.01 | 1:03.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Niko Kähkönen | 1976 | 485 | 31.85 | 1:07.04 | |||||
Hydra Platypus | ||||||||||
3 | Valtteri Rahkonen | 1975 | 473 | 31.04 | 1:07.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Jari Johansson | 1977 | 432 | 34.25 | 1:09.64 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Aki Inkilä | 1977 | 421 | 33.12 | 1:10.28 | |||||
Hydra Platypus | ||||||||||
6 | Aki Tuomainen | 1975 | 334 | 34.42 | 1:15.88 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Sami Pöntinen | 1975 | 245 | 39.45 | 1:24.16 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
8 | Mikko Merihaara | 1976 | 242 | 40.69 | 1:24.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tommi Halima | 1973 | 168 | 46.26 | 1:35.35 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
- | Teemu Turunen | 1976 | DSQ | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jouni Leimukoski | 1979 | 481 | 29.93 | 1:05.97 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Lari Rönkä | 1979 | 441 | 32.43 | 1:07.90 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
3 | Frans Veck | 1979 | 419 | 32.93 | 1:09.07 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 396 | 33.20 | 1:10.41 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
5 | Kai Poutanen | 1980 | 337 | 35.62 | 1:14.27 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Juho Väinölä | 1982 | 282 | 36.51 | 1:18.85 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Antti Järvelin | 1978 | 218 | 39.86 | 1:25.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kim Sandberg | 1987 | 507 | 30.01 | 1:03.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Olli Aho | 1986 | 496 | 29.00 | 1:04.31 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Janne Saraluhta | 1986 | 492 | 28.89 | 1:04.47 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Kaleva Latvala | 1984 | 490 | 28.97 | 1:04.58 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | 462 | 29.37 | 1:05.84 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Kristoffer Myrberg | 1987 | 439 | 31.13 | 1:07.00 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Emil Svartström | 1985 | 424 | 30.31 | 1:07.76 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Antti Peltola | 1986 | 415 | 31.78 | 1:08.27 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Juha Turunen | 1986 | 387 | 32.41 | 1:09.87 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Johannes Nokkala | 1986 | 380 | 31.21 | 1:10.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Petteri Torssonen | 1984 | 372 | 31.89 | 1:10.81 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Petter Karjaluoto | 1984 | 329 | 35.29 | 1:13.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Ilari Valjus | 1984 | 294 | 34.48 | 1:16.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 31 maaliskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:19 |