Tulokset Lyhyen radan Masters mestaruusuinnit 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan Mastersmestaruus |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 huhtikuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
SalU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva-Mai Maurer |
1936 |
|
427 |
58.99 |
2:06.61 |
3:16.70 |
|
4:29.47 |
|
|
U-Club Tallinn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Selenius |
1938 |
|
349 |
58.91 |
2:06.38 |
3:15.95 |
|
4:24.97 |
|
|
Punkaharjun Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inga Siro |
1945 |
|
386 |
54.67 |
1:56.30 |
2:58.72 |
|
3:59.47 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
385 |
54.93 |
1:55.21 |
2:57.77 |
|
3:59.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
371 |
53.95 |
1:51.46 |
2:52.04 |
|
3:49.62 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
353 |
50.80 |
1:48.84 |
2:51.67 |
|
3:53.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
413 |
46.68 |
1:40.41 |
2:36.53 |
|
3:31.54 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teija Vihervaara |
1956 |
|
313 |
53.29 |
1:52.43 |
2:53.16 |
|
3:51.94 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mona Mattila |
1961 |
|
305 |
50.01 |
1:47.53 |
2:47.12 |
|
3:45.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
521 |
40.48 |
1:26.82 |
2:14.38 |
|
3:02.33 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulla Tanttu |
1967 |
|
384 |
45.59 |
1:37.79 |
2:30.16 |
|
3:21.90 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Kaarlonen |
1964 |
|
274 |
50.76 |
1:49.71 |
2:48.75 |
|
3:46.01 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
260 |
51.58 |
1:51.13 |
2:52.25 |
|
3:49.83 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mirja Liehunen |
1966 |
|
235 |
51.53 |
1:50.62 |
2:54.36 |
|
3:57.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Irma Äyräs |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Zelentsova |
1969 |
|
454 |
44.51 |
1:30.61 |
2:18.79 |
|
3:05.83 |
|
|
Dvina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katri Vuori |
1969 |
|
381 |
45.06 |
1:34.65 |
2:25.77 |
|
3:16.94 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
355 |
45.96 |
1:36.92 |
2:29.25 |
|
3:21.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Rouvinen |
1969 |
|
256 |
52.05 |
1:49.16 |
2:47.60 |
|
3:44.84 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannamari Lehtinen |
1972 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
606 |
37.29 |
1:19.85 |
2:02.65 |
|
2:45.03 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Krista Käkelä |
1975 |
|
317 |
45.49 |
1:36.94 |
2:31.41 |
|
3:24.74 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
303 |
47.46 |
1:40.82 |
2:35.41 |
|
3:27.76 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
401 |
41.87 |
1:29.11 |
2:17.59 |
|
3:05.78 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
378 |
43.03 |
1:30.93 |
2:20.30 |
|
3:09.59 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Salla Laakso |
1980 |
|
270 |
47.17 |
1:41.11 |
2:36.39 |
|
3:32.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isa Pietilä |
1978 |
|
229 |
51.67 |
1:49.76 |
2:49.08 |
|
3:44.00 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aulikki Mattila |
1982 |
|
219 |
51.53 |
1:50.24 |
2:50.91 |
|
3:47.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanna Putkuri |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Töyli |
1983 |
|
164 |
55.30 |
1:57.05 |
3:02.02 |
|
4:06.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:14 |
|