Results for Østdanske Langbane Mesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 03 marts 2012 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2012 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | 1:15.00 | |||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 36.31 | 1:16.64 | |||||
3 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.10 | 1:16.98 | |||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.65 | 1:16.98 | |||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.53 | 1:17.32 | |||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.75 | 1:17.57 | |||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | 1:17.71 | |||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.76 | 1:17.93 | |||||
9 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.32 | 1:18.67 | |||||
10 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | 1:18.95 | |||||
11 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 38.98 | 1:18.97 | |||||
12 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.33 | 1:19.44 | |||||
13 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | JGI Svømning | 37.16 | 1:19.73 | |||||
14 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.77 | 1:19.79 | |||||
15 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.02 | 1:19.89 | |||||
16 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.92 | 1:20.00 | |||||
16 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.88 | 1:20.00 | |||||
18 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:20.31 | |||||
19 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.36 | 1:20.45 | |||||
20 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.62 | 1:20.62 | |||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.35 | 1:20.72 | |||||
22 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 38.39 | 1:21.47 | |||||
23 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.08 | 1:22.13 | |||||
24 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 39.15 | 1:22.23 | |||||
25 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.61 | 1:22.25 | |||||
26 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.74 | 1:22.33 | |||||
27 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.94 | 1:22.64 | |||||
28 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.30 | 1:22.71 | |||||
29 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.83 | 1:22.98 | |||||
30 | Kerstin Sletten | 1996 | Hamar IL | 38.57 | 1:23.10 | |||||
31 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.69 | 1:23.29 | |||||
32 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.55 | 1:23.40 | |||||
33 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.64 | 1:23.98 | |||||
34 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 39.03 | 1:24.02 | |||||
35 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.34 | 1:24.15 | |||||
36 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 38.81 | 1:24.25 | |||||
37 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.95 | 1:24.50 | |||||
38 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.22 | 1:24.62 | |||||
39 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.08 | 1:24.63 | |||||
40 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 40.18 | 1:24.66 | |||||
41 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.08 | 1:24.97 | |||||
42 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 41.53 | 1:25.02 | |||||
43 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 39.44 | 1:25.23 | |||||
44 | Laura Andersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 41.00 | 1:25.27 | |||||
45 | Siri Christensen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.97 | 1:25.60 | |||||
46 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 41.29 | 1:25.63 | |||||
47 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 41.47 | 1:25.84 | |||||
47 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.29 | 1:25.84 | |||||
49 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.37 | 1:26.03 | |||||
50 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 40.48 | 1:26.32 | |||||
51 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 41.23 | 1:26.33 | |||||
52 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 41.30 | 1:28.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:42 |