Resultater for Kronborg Open 2012 Kort
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 17.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | 18.12 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie Hyldahl | 2002 | 18.60 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Fie Tönshoff | 2002 | 19.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 19.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 19.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Fast | 2003 | 20.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 20.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Erdal | 2002 | 20.81 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Cecilie Porsdal | 2002 | 20.91 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 21.75 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | 21.96 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Marceline Lermark | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 14.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Fritzböger | 2001 | 15.22 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 16.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 16.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alix Reynolds | 2001 | 16.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Schledermann | 2001 | 17.39 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 17.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Eggers | 2001 | 18.75 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 19.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Luna Green-Birch | 2001 | 19.80 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 20.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Liva Guldborg | 2001 | 20.67 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 14.29 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 14.36 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 14.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 15.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 15.38 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 15.84 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 16.15 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Huberts | 2000 | 16.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 16.55 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 17.07 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Emma Walbjørn | 2000 | 17.75 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie W. Krattet | 2000 | 17.98 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Emilie Holm Klysner | 2000 | 19.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Kastrup | 2000 | 19.01 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 19.48 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Tine Østergaard | 2000 | 20.44 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amelia Helleman | 2000 | 21.26 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 14.43 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
1 | Elise Fraser | 1999 | 14.43 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Johansen | 1999 | 15.18 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 15.27 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Christjansen | 1999 | 15.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 15.76 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 16.20 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nini Sørensen | 1999 | 16.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Emily Gantriis | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 13.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 14.46 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 14.59 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silje Krarup | 1998 | 14.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 16.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 12.12 | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Alberte Breum | 1995 | 13.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 13.92 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 14.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Zachariasen | 1994 | 14.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 14.37 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Jørgensen | 1995 | 14.50 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Bolette Schjønning | 1993 | 14.63 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 14.73 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Agerlin | 1997 | 14.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rikke Hienemann | 1997 | 15.65 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Celina Hansen Larsen | 1997 | 16.30 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Jørgensen | 1997 | 18.09 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | 16.66 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | 17.25 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 17.64 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 17.71 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Niekrenz | 2002 | 18.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | William B. Brøndum | 2002 | 19.35 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 20.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 13.93 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 14.90 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Jonas Paulsen | 2001 | 15.29 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Pagh | 2001 | 15.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Houen | 2001 | 16.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malthe Kirk Parner | 2001 | 16.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 17.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | 17.62 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jesper Schiødt | 2001 | 18.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias Sundwall | 2001 | 18.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 19.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 13.95 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Schiellerup | 2000 | 14.51 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 14.77 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 15.51 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 15.57 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Nilas Myler | 2000 | 15.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Julian Lange | 2000 | 15.93 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Torp | 2000 | 16.03 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | 17.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Tönshoff | 2000 | 18.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Bertholdt Hansen | 2000 | 18.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Vejgaard | 2000 | 19.01 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lucas Hoffmann | 2000 | 20.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 12.98 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 14.17 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Fredbo | 1999 | 14.40 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 14.77 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Thor Dardecker | 1999 | 15.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 15.15 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | 16.14 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 16.29 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 17.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 13.33 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rune Dirk Willén | 1998 | 13.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 13.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Neumann | 1998 | 13.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 14.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | 14.27 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Samberg | 1998 | 14.30 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 14.35 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Kreiner | 1998 | 16.37 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Jonas Gielstrup | 1998 | 16.58 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 2, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 11.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 11.63 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Niels Breum Hansen | 1994 | 12.20 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Lars Elsborg | 1994 | 12.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Mundt | 1994 | 12.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Kühn | 1997 | 13.08 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Martin Zillmer | 1996 | 13.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Ærenlund | 1992 | 13.23 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Krogh | 1997 | 13.40 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mathias Petersen | 1995 | 13.55 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 13.87 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Mentz | 1997 | 14.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 14.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Ross | 2002 | 24.62 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anneline Rothe Narp | 2002 | 27.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Fast | 2003 | 29.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 29.98 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emma Larsen | 2003 | 35.72 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 20.18 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 21.30 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 23.20 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 23.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 24.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 24.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 24.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Eggers | 2001 | 25.41 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 25.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Oest | 2001 | 26.46 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Luna Green-Birch | 2001 | 27.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Hansen | 2001 | 28.62 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 19.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 20.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | 21.38 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie W. Krattet | 2000 | 24.28 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Tine Østergaard | 2000 | 26.10 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amelia Helleman | 2000 | 26.88 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Skjærbæk | 2000 | 27.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Holm Klysner | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 18.27 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Irene Halck | 1999 | 20.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Skovbæk | 1999 | 21.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 22.95 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 24.63 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | 16.77 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Agerlin | 1997 | 18.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Zachariasen | 1994 | 18.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine Jørgensen | 1997 | 26.34 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | 22.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | 22.30 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | 25.37 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Niekrenz | 2002 | 26.19 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 35.03 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 21.46 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Holm | 2001 | 23.84 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Albert Frydensberg | 2001 | 25.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Schiødt | 2001 | 26.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | 27.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 27.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | 19.38 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Rune Hartvig | 2000 | 23.89 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Jakob Forsberg | 2000 | 24.84 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Hoffmann | 2000 | DSQ | 1 Hånd i mål | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 17.83 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Schiøtz | 1999 | 19.16 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 19.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | 20.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Philip Drachmann | 1999 | 21.10 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 17.31 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rune Dirk Willén | 1998 | 17.32 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Neumann | 1998 | 18.87 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Bertil Binau-Uldal | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Brock | 1997 | 15.26 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Rasmus Ærenlund | 1992 | 16.87 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Petersen | 1995 | 17.44 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fraser | 2002 | 18.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 20.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Ross | 2002 | 21.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sophie Hyldahl | 2002 | 21.85 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 25.06 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Fast | 2003 | 26.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | 18.71 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 19.71 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Schledermann | 2001 | 20.12 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 21.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 21.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Green-Birch | 2001 | 22.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 25.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 27.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Walter | 2000 | 17.54 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 18.86 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 19.58 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 19.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Hinge | 2000 | 20.48 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mathilde Huberts | 2000 | 20.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Holm Klysner | 2000 | 22.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe Skjærbæk | 2000 | 23.01 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Kastrup | 2000 | 23.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 17.72 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Hannah Pilgaard | 1999 | 18.64 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nini Sørensen | 1999 | 21.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Grønlund | 1993 | 15.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Zachariasen | 1994 | 16.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Zachariasen | 1994 | 17.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 17.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Westermann | 1997 | 18.00 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Rikke Hienemann | 1997 | 18.73 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Celina Hansen Larsen | 1997 | 19.19 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 18.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Hartvig | 2002 | 20.52 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Laurits Hinge | 2002 | 20.89 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Christian Niekrenz | 2002 | 22.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 24.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 20.20 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Pagh | 2001 | 21.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 22.20 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Albert Frydensberg | 2001 | 23.99 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Schiødt | 2001 | 23.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Schiellerup | 2000 | 17.33 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lukas Jensen | 2000 | 18.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Julian Lange | 2000 | 19.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 20.32 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rune Hartvig | 2000 | 21.62 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Magnus Vejgaard | 2000 | 23.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 17.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 17.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 17.81 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Marcus Kalør | 1999 | 20.41 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rune Dirk Willén | 1998 | 17.26 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Lilleøre | 1998 | 17.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 12.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Jung Westermann | 1993 | 16.85 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Lars Elsborg | 1994 | 17.14 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 17.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 17.69 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 19.16 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 19.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | 20.17 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 20.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fiona Burmester | 2003 | 21.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | 23.69 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 24.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fie Tönshoff | 2002 | 26.35 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Filippa Sand | 2003 | 28.49 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 28.83 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Thea Jacobsen | 2003 | 31.38 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fritzböger | 2001 | 16.74 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 17.62 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 19.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 19.23 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 19.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 19.80 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alix Reynolds | 2001 | 19.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 20.59 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 21.20 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Schledermann | 2001 | 21.24 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 21.54 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Fiedler | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 15.04 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Caroline Schwenger | 2000 | 15.94 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 16.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 16.60 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 17.06 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 17.39 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 19.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 19.83 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Hinge | 2000 | 19.95 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 21.62 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Reeh | 1999 | 15.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cassandra Thimmer | 1999 | 17.74 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Hove | 1999 | 18.09 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Laura Skovbæk | 1999 | 20.24 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nini Sørensen | 1999 | 22.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 16.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Grønlund | 1993 | 14.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 14.53 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 14.55 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 14.86 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Trine Zachariasen | 1994 | 14.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | 14.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Zachariasen | 1994 | 14.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 15.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bolette Schjønning | 1993 | 15.62 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Sara Gustafson | 1997 | 16.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | 19.33 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 19.43 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Bagger | 2002 | 20.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 20.44 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | 23.60 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 23.81 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 24.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | William B. Brøndum | 2002 | 24.48 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 16.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 19.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 19.03 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 19.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malthe Kirk Parner | 2001 | 20.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Gruhn | 2001 | 23.22 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 23.66 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Thielst | 2000 | 14.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 15.61 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 16.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Jensen | 2000 | 16.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kolberg | 2000 | 16.52 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 16.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 18.00 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Nilas Myler | 2000 | 19.43 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | 20.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Tönshoff | 2000 | 24.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 13.75 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 16.04 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 16.30 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 16.88 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 17.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Samberg | 1998 | 15.03 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rune Dirk Willén | 1998 | 16.09 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wich | 1993 | 12.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Vestergaard | 1991 | 12.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 12.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Frimann | 1997 | 15.13 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer 1 | 0 | 525 | 1:55.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 28.29 | 57.23 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 29.23 | 1:26.46 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.16 | 1:55.62 | |||||||
2 | Lyngby Piger Es2 | 0 | 511 | 1:56.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sif Vange | 1997 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 28.83 | 57.73 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.32 | 1:27.05 | |||||||
Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 29.61 | 1:56.66 | |||||||
3 | Helsingør Damer 2 | 0 | 446 | 2:02.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Trine Zachariasen | 1994 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Emma Rasmussen | 1996 | 32.65 | 1:03.56 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 29.90 | 1:33.46 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.58 | 2:02.04 | |||||||
4 | Hils Piger 1 | 1997 | 438 | 2:02.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Silje Krarup | 1998 | 30.98 | 1:01.27 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 30.54 | 1:31.81 | |||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 30.94 | 2:02.75 | |||||||
5 | Hørsholm Piger 1 | 1998 | 435 | 2:03.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 31.41 | 1:02.03 | |||||||
Julia Jønsson | 2000 | 30.24 | 1:32.27 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.77 | 2:03.04 | |||||||
6 | Roskilde Girls | 0 | 425 | 2:04.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Mette Sannerud | 1997 | 33.78 | 1:04.24 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 29.94 | 1:34.18 | |||||||
Nanna Johansen | 1996 | 29.85 | 2:04.03 | |||||||
7 | Søllerød Damer | 1990 | 423 | 2:04.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Ane Andersen | 1990 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.70 | 1:01.17 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 31.91 | 1:33.08 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 31.13 | 2:04.21 | |||||||
8 | Helsingør Piger 1 | 0 | 382 | 2:08.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 32.86 | 1:05.15 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 32.11 | 1:37.26 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 31.24 | 2:08.50 | |||||||
9 | Piger 1 Sksv | 0 | 362 | 2:10.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 33.17 | 1:05.71 | |||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 33.98 | 1:39.69 | |||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 31.10 | 2:10.79 | |||||||
10 | Roskilde Piger | 0 | 339 | 2:13.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Stine Boe Gad | 1997 | 36.58 | 1:09.53 | |||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 32.68 | 1:42.21 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 31.54 | 2:13.75 | |||||||
11 | Lyngby Piger Es3 | 0 | 330 | 2:14.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.95 | 1:08.48 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 32.43 | 1:40.91 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 34.07 | 2:14.98 | |||||||
12 | Piger Frederikssund | 1998 | 326 | 2:15.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Thea Lund | 1999 | 32.96 | 1:05.23 | |||||||
Victoria Ringgaard | 2000 | 39.75 | 1:44.98 | |||||||
Amalie Ringgaard | 1996 | 30.49 | 2:15.47 | |||||||
13 | Hørsholm Piger 2 | 2000 | 280 | 2:22.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 37.60 | 1:12.53 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 36.21 | 1:48.74 | |||||||
Christina Borges-Nielsen | 1999 | 33.72 | 2:22.46 | |||||||
14 | Herlev Girls | 1998 | 264 | 2:25.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Celine Brock | 2000 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 33.27 | 1:06.78 | |||||||
Emily Krontoft | 1998 | 34.82 | 1:41.60 | |||||||
Maria Oest | 2001 | 43.78 | 2:25.38 | |||||||
15 | Piger 2 Sksv | 0 | 256 | 2:26.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Esther Flø | 2001 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.62 | 1:15.70 | |||||||
Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 34.30 | 1:50.00 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 36.79 | 2:26.79 | |||||||
16 | Stt Flyvefisk | 1900 | 219 | 2:34.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Xandra Huryn | 2001 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 35.26 | 1:12.30 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.26 | 1:47.56 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 47.09 | 2:34.65 | |||||||
17 | Lyngby Piger Es4 | 0 | 216 | 2:35.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 42.89 | 1:22.50 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 36.34 | 1:58.84 | |||||||
Alix Reynolds | 2001 | 36.62 | 2:35.46 | |||||||
18 | Helsingør Piger 4 | 0 | 201 | 2:39.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Holm Klysner | 2000 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 37.72 | 1:18.99 | |||||||
Maja Bak Christensen | 2000 | 38.80 | 1:57.79 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 41.32 | 2:39.11 | |||||||
19 | Roskilde 1 Piger | 0 | 183 | 2:44.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Rikke Skovly Petersen | 2003 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:21.03 | 2:04.95 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 39.27 | 2:44.22 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 2:44.22 | ||||||||
20 | Stt S Sirener | 2000 | 101 | 3:20.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Marceline Lermark | 2003 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 57.00 | 1:41.85 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 51.37 | 2:33.22 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 47.00 | 3:20.22 | |||||||
- | Helsingør Piger 2 | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 3 Piger | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 33.97 | 33.97 | |||||||
- | Herlev Tøser | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Thea Jacobsen | 2003 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer 1 | 0 | 520 | 1:40.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 25.08 | 25.08 | |||||||
Christian Wich | 1993 | 24.82 | 49.90 | |||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 50.55 | 1:40.45 | |||||||
Alexander Mundt | 1994 | 1:40.45 | ||||||||
2 | Lyngby Drenge Es2 | 0 | 450 | 1:45.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 26.10 | 26.10 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.79 | 52.89 | |||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 26.87 | 1:19.76 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | 25.66 | 1:45.42 | |||||||
3 | Helsingør Herrer 2 | 0 | 378 | 1:51.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Martin Zillmer | 1996 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Jonas Kaadtmann | 1997 | 29.46 | 58.33 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 26.91 | 1:25.24 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.45 | 1:51.69 | |||||||
4 | Roskilde Boys | 0 | 373 | 1:52.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Emil Johansen | 1999 | 31.11 | 1:00.30 | |||||||
Magnus Andersen | 1995 | 26.83 | 1:27.13 | |||||||
Yannick Rasmussen | 1995 | 25.06 | 1:52.19 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 0 | 341 | 1:55.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin D. Jensen | 1998 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.55 | 57.38 | |||||||
Bertil Binau-Uldal | 1998 | 29.30 | 1:26.68 | |||||||
Mathias M. Trebbien | 1997 | 28.96 | 1:55.64 | |||||||
6 | Hørsholm Boys 1 | 1999 | 333 | 1:56.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederik Kühn | 1997 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 29.10 | 57.68 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 31.22 | 1:28.90 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 27.62 | 1:56.52 | |||||||
7 | Hils Drenge 1 | 1999 | 304 | 2:00.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 26.38 | 54.98 | |||||||
Oliver Mentz | 1997 | 35.08 | 1:30.06 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 30.04 | 2:00.10 | |||||||
8 | Drenge 1 Sksv | 0 | 298 | 2:00.91 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 28.48 | 58.20 | |||||||
Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 35.13 | 1:33.33 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 27.58 | 2:00.91 | |||||||
9 | Drenge Frederikssund | 1997 | 298 | 2:00.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Kallestrup | 1996 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Victor Larsen | 1998 | 30.57 | 1:00.39 | |||||||
André Ballerini | 1999 | 32.71 | 1:33.10 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.86 | 2:00.96 | |||||||
10 | Søllerød Herrer 4 | 1998 | 290 | 2:02.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 28.75 | 59.82 | |||||||
Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 32.25 | 1:32.07 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 30.00 | 2:02.07 | |||||||
11 | Lyngby Drenge Es3 | 0 | 276 | 2:04.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
William Textor Broch | 2001 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 30.07 | 1:00.14 | |||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 32.87 | 1:33.01 | |||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 31.09 | 2:04.10 | |||||||
12 | Stt S Badedyr | 1998 | 241 | 2:09.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Anders Søndermann | 1998 | 33.57 | 1:04.21 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 32.76 | 1:36.97 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 32.77 | 2:09.74 | |||||||
13 | Roskilde 3 Drenge | 0 | 195 | 2:19.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 37.63 | 1:10.43 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 36.02 | 1:46.45 | |||||||
Daniel C. Bjørrith | 1999 | 32.78 | 2:19.23 | |||||||
14 | Søllerød Herrer 5 | 1999 | 181 | 2:22.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Samberg | 1998 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Marcus Kalør | 1999 | |||||||||
Asger Kragh | 1999 | |||||||||
Frederik Filtenborg | 1998 | 2:22.82 | 2:22.82 | |||||||
15 | Helsingør Drenge 3 | 0 | 174 | 2:24.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Rasmussen | 2000 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 34.73 | 1:10.18 | |||||||
William Bagger | 2002 | 39.21 | 1:49.39 | |||||||
Nilas Myler | 2000 | 35.42 | 2:24.81 | |||||||
16 | Helsingør Drenge 4 | 0 | 167 | 2:26.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.63 | 34.63 | |||||||
William Houen | 2001 | 36.66 | 1:11.29 | |||||||
Jeppe Rosenkrands | 2001 | 38.58 | 1:49.87 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 36.94 | 2:26.81 | |||||||
17 | Hørsholm Boys 2 | 2001 | 156 | 2:30.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Philip Drachmann | 1999 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Asger Hartvig | 2002 | 37.98 | 1:16.72 | |||||||
Rune Hartvig | 2000 | 37.10 | 1:53.82 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 36.25 | 2:30.07 | |||||||
18 | Lyngby Drenge Es4 | 0 | 146 | 2:33.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Christian Niekrenz | 2002 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 34.57 | 1:15.64 | |||||||
Malthe Kirk Parner | 2001 | 39.27 | 1:54.91 | |||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 38.32 | 2:33.23 | |||||||
19 | Stt S Vandmænd | 1999 | 105 | 2:51.29 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 37.23 | 1:15.02 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 48.86 | 2:03.88 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 47.41 | 2:51.29 | |||||||
20 | Herlev Drenge 2 | 1998 | 67 | 3:19.02 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 46.53 | 46.53 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 53.46 | 1:39.99 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 1:01.26 | 2:41.25 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 37.77 | 3:19.02 | |||||||
- | Helsingør Drenge 2 | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 1 Drenge | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Carl-Emil Lønborg | 2001 | |||||||||
William W. Kofoed | 2001 | |||||||||
Oliver Breuner | 2000 | |||||||||
Sebastian Carl Nordly | 2001 | DNS | ||||||||
- | Roskilde 2 Drenge | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fraser | 2002 | 199 | 52.12 | 1:47.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 191 | 51.67 | 1:48.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 187 | 52.35 | 1:49.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 162 | 54.11 | 1:54.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 121 | 58.33 | 2:06.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Thea Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | 454 | 38.93 | 1:21.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 308 | 45.30 | 1:32.85 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 303 | 43.34 | 1:33.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Monica Kristiansen | 2001 | 299 | 45.61 | 1:33.81 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 286 | 44.44 | 1:35.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 286 | 44.86 | 1:35.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Natasja Kepp | 2000 | 282 | 45.48 | 1:35.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 275 | 46.50 | 1:36.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 268 | 46.79 | 1:37.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Stampe | 2000 | 257 | 46.53 | 1:38.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Victoria Wolsted | 2000 | 254 | 47.78 | 1:39.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Xandra Huryn | 2001 | 224 | 49.69 | 1:43.30 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Emma Walbjørn | 2000 | 216 | 48.62 | 1:44.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Fiedler | 2001 | 208 | 49.04 | 1:45.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 204 | 51.05 | 1:46.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silke Mehr | 2000 | 191 | 51.74 | 1:48.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Esther Flø | 2001 | 187 | 52.17 | 1:49.56 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Nørby | 2001 | 186 | 52.55 | 1:49.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 176 | 52.82 | 1:51.83 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Bak Christensen | 2000 | 168 | 52.52 | 1:53.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 164 | 53.87 | 1:54.47 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Julie Hinge | 2000 | 152 | 54.74 | 1:57.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Christina Christensen | 2001 | 139 | 56.67 | 2:01.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christensen Christina | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma Rose Jacobsen | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sophia Panduro Vissing | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tania Berry | 1998 | 455 | 38.80 | 1:21.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nikoline Svensson | 1998 | 392 | 40.63 | 1:25.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma la Cour | 1999 | 371 | 42.24 | 1:27.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 368 | 41.65 | 1:27.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 329 | 43.59 | 1:30.83 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Irene Halck | 1999 | 310 | 44.09 | 1:32.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stinna Schnabl | 1999 | 304 | 43.90 | 1:33.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thea Lund | 1999 | 292 | 45.30 | 1:34.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Leth Bang | 1999 | 277 | 46.49 | 1:36.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Johansen | 1999 | 262 | 45.75 | 1:37.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Dunwall | 1999 | 244 | 47.97 | 1:40.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 350 | 42.01 | 1:29.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine Dissing | 1997 | 347 | 43.26 | 1:29.26 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Rasmussen | 1996 | 344 | 42.28 | 1:29.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | 334 | 42.97 | 1:30.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Pernille Agerlin | 1997 | 316 | 42.88 | 1:32.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 264 | 42.47 | 1:26.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 250 | 42.72 | 1:28.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 172 | 47.88 | 1:40.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 166 | 47.39 | 1:41.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | 160 | 49.89 | 1:42.42 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | 153 | 48.89 | 1:43.98 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 135 | 51.45 | 1:48.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Laurits Hinge | 2002 | 134 | 52.24 | 1:48.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Jonas Paulsen | 2001 | 133 | 52.41 | 1:48.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl-Emil Lønborg | 2001 | 131 | 51.93 | 1:49.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 121 | 54.00 | 1:52.33 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Holm | 2001 | 118 | 54.38 | 1:53.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victor Bertholdt Hansen | 2000 | 111 | 54.53 | 1:55.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 110 | 55.94 | 1:56.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 108 | 56.05 | 1:56.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Forsberg | 2000 | 100 | 55.87 | 1:59.63 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 396 | 35.74 | 1:15.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | André Ballerini | 1999 | 283 | 40.11 | 1:24.67 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 280 | 40.01 | 1:25.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Fournais | 1998 | 266 | 41.21 | 1:26.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl Fabiansen | 1999 | 258 | 40.86 | 1:27.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | 250 | 41.54 | 1:28.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Schiøtz | 1999 | 247 | 41.72 | 1:28.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Oliver Neumann | 1998 | 230 | 42.27 | 1:30.79 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | 207 | 44.67 | 1:34.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 203 | 44.75 | 1:34.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Drachmann | 1999 | 168 | 47.09 | 1:40.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Frederik Filtenborg | 1998 | 165 | 46.79 | 1:41.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 385 | 36.46 | 1:16.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | 313 | 39.19 | 1:21.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 303 | 38.93 | 1:22.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | 287 | 38.85 | 1:24.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Rune R. Stensen | 1996 | 281 | 40.30 | 1:24.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Tobias M. Jensen | 1996 | 262 | 41.02 | 1:26.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 511 | 32.31 | 1:09.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Asbjørn Munk | 1995 | 439 | 34.56 | 1:13.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Petersen | 1995 | 289 | 39.76 | 1:24.15 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 241 | 37.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 186 | 40.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 173 | 41.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Rikke Ross | 2002 | 168 | 42.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 163 | 42.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | 148 | 43.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda Hietala | 2002 | 131 | 45.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marceline Lermark | 2003 | 130 | 45.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Rebekka E. Lund | 2002 | 126 | 46.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 121 | 46.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Erdal | 2002 | 106 | 49.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Anneline Rothe Narp | 2002 | 104 | 49.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Hougaard | 2002 | 103 | 49.67 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Fiona Burmester | 2003 | 95 | 50.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea F. Johansen | 2003 | 79 | 54.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 61 | 59.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Emma Larsen | 2003 | 34 | 1:11.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 388 | 31.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 356 | 32.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 356 | 32.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 340 | 33.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara L. Brinch | 2000 | 312 | 34.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schwenger | 2000 | 311 | 34.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Monica Kristiansen | 2001 | 311 | 34.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Xenia Huryn | 2000 | 309 | 34.40 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 284 | 35.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 264 | 36.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Nielsson | 2000 | 261 | 36.36 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 248 | 37.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie W. Krattet | 2000 | 223 | 38.35 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Esther Flø | 2001 | 212 | 38.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karla Louise Balle | 2001 | 210 | 39.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 177 | 41.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Kastrup | 2000 | 165 | 42.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 141 | 44.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tine Østergaard | 2000 | 140 | 44.77 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 139 | 44.91 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Oest | 2001 | 138 | 44.94 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Julie Hansen | 2001 | 126 | 46.42 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Signe Skjærbæk | 2000 | 123 | 46.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amelia Helleman | 2000 | 119 | 47.23 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Andersen Buxbom | 2001 | 114 | 48.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Christina Christensen | 2001 | 104 | 49.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Liva Guldborg | 2001 | 99 | 50.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 470 | 29.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 455 | 30.23 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 426 | 30.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 417 | 31.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Elise Fraser | 1999 | 409 | 31.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 402 | 31.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 365 | 32.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | 364 | 32.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadja Warming | 1998 | 350 | 33.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | 346 | 33.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 344 | 33.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emily Krontoft | 1998 | 311 | 34.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Nicoline Hove | 1999 | 294 | 34.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | 285 | 35.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rebekka Bernhard | 1999 | 251 | 36.86 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 234 | 37.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 234 | 37.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Dunwall | 1999 | 168 | 42.15 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Kaisa Mundt | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 470 | 29.90 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | 465 | 30.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 449 | 30.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Rebekka Gustafson | 1997 | 423 | 30.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 395 | 31.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 392 | 31.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Hienemann | 1997 | 320 | 34.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Loop | 1997 | 309 | 34.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Celina Hansen Larsen | 1997 | 274 | 35.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 273 | 35.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Stine Boe Gad | 1997 | 249 | 36.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Christine Jørgensen | 1997 | 186 | 40.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 722 | 25.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 530 | 28.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 498 | 29.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 398 | 31.61 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kolberg | 2000 | 297 | 30.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 254 | 32.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lukas Jensen | 2000 | 251 | 32.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 244 | 32.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | 242 | 32.56 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 238 | 32.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 229 | 33.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 222 | 33.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 203 | 34.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nilas Myler | 2000 | 199 | 34.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Julian Lange | 2000 | 199 | 34.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Rasmussen | 2000 | 184 | 35.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Pagh | 2001 | 174 | 36.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Houen | 2001 | 171 | 36.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | William I. Kristiansen | 2001 | 167 | 36.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Andreas Hostrup | 2000 | 144 | 38.72 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
17 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | 138 | 39.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Bagger | 2002 | 128 | 40.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Bertholdt Hansen | 2000 | 118 | 41.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jesper Schiødt | 2001 | 116 | 41.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 111 | 42.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Vejgaard | 2000 | 105 | 43.08 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Breuner | 2000 | 103 | 43.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | William B. Brøndum | 2002 | 97 | 44.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lucas Hoffmann | 2000 | 93 | 44.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 81 | 46.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 61 | 51.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 61 | 51.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Affou Adlouni | 2000 | 57 | 52.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 54 | 53.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristian Moffett | 2003 | 50 | 55.13 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Magnus Baunkjær | 2000 | 45 | 57.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 27 | 1:07.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 360 | 28.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 355 | 28.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rune Dirk Willén | 1998 | 341 | 29.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 317 | 29.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 314 | 29.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Neumann | 1998 | 314 | 29.88 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 302 | 30.25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 298 | 30.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 292 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oskar Lilleøre | 1998 | 291 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Phillip Riis | 1998 | 269 | 31.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Christopher Kiss | 1999 | 238 | 32.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Anders Søndermann | 1998 | 228 | 33.24 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Magnus Vinjebo | 1999 | 224 | 33.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | 200 | 34.71 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Marcus Kalør | 1999 | 165 | 37.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 388 | 27.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 372 | 28.23 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Christoffer Krogh | 1997 | 341 | 29.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 330 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 312 | 29.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 311 | 29.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Forsberg | 1997 | 184 | 35.69 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 492 | 25.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Lars Elsborg | 1994 | 427 | 26.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 267 | 31.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Jung Westermann | 1993 | 341 | 29.05 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Rasmus Ærenlund | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fraser | 2002 | 254 | 43.11 | 1:31.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 221 | 43.87 | 1:35.55 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 206 | 47.54 | 1:37.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | 195 | 46.91 | 1:39.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 184 | 48.83 | 1:41.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 177 | 48.88 | 1:42.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 175 | 48.23 | 1:43.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 127 | 55.27 | 1:54.87 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | 119 | 54.61 | 1:57.49 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | 109 | 55.57 | 2:00.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 93 | 1:02.60 | 2:07.40 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Thea Jacobsen | 2003 | 90 | 1:01.56 | 2:08.80 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Natalie G. Ballerini | 2003 | 88 | 1:06.40 | 2:09.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Filippa Sand | 2003 | DSQ | På mave efter 25m | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Sophie Hyldahl | 2002 | DSQ | På mave v.50 m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 450 | 35.03 | 1:15.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Victoria Wolsted | 2000 | 365 | 37.18 | 1:20.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 360 | 39.76 | 1:21.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 333 | 40.44 | 1:23.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 329 | 40.64 | 1:23.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schwenger | 2000 | 328 | 38.17 | 1:23.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 324 | 39.15 | 1:24.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 306 | 39.07 | 1:25.73 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 297 | 40.13 | 1:26.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Celine Brock | 2000 | 294 | 40.74 | 1:26.84 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 278 | 41.54 | 1:28.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | 273 | 39.71 | 1:29.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 270 | 42.28 | 1:29.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sara L. Brinch | 2000 | 263 | 44.24 | 1:30.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Huberts | 2000 | 257 | 43.41 | 1:30.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 249 | 42.65 | 1:31.82 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 235 | 44.16 | 1:33.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Nicoline Bredahl | 2000 | 231 | 42.28 | 1:34.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 220 | 44.57 | 1:35.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alix Reynolds | 2001 | 214 | 43.61 | 1:36.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Nebel | 2000 | 213 | 47.26 | 1:36.68 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Victoria Ringgaard | 2000 | 211 | 45.94 | 1:36.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 209 | 47.31 | 1:37.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 201 | 46.71 | 1:38.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 197 | 44.53 | 1:39.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 188 | 47.92 | 1:40.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Esther Flø | 2001 | 184 | 50.87 | 1:41.55 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 176 | 47.49 | 1:42.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 165 | 52.41 | 1:45.33 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
30 | Caroline Nørby | 2001 | 163 | 52.14 | 1:45.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 161 | 49.18 | 1:46.11 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilie Holm Klysner | 2000 | 160 | 50.30 | 1:46.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Isabella Eggers | 2001 | 142 | 51.93 | 1:50.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 137 | 52.93 | 1:51.92 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
35 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 109 | 56.69 | 2:00.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Emma Rose Jacobsen | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Arentoft | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Karla Louise Balle | 2001 | DSQ | 1 Hånd v.75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Panduro Vissing | 2000 | DSQ | På mave v50 m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 481 | 33.03 | 1:13.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Skov Andersen | 1998 | 442 | 33.90 | 1:15.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 404 | 36.86 | 1:18.13 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Louise Bromose | 1999 | 402 | 36.65 | 1:18.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Krell Refn | 1999 | 389 | 36.40 | 1:19.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tania Berry | 1998 | 381 | 39.19 | 1:19.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 372 | 39.33 | 1:20.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Houen | 1998 | 368 | 35.68 | 1:20.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 366 | 37.98 | 1:20.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Silje Krarup | 1998 | 364 | 37.94 | 1:20.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 347 | 39.55 | 1:22.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Lund | 1999 | 322 | 38.93 | 1:24.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Feldmann | 1999 | 320 | 37.97 | 1:24.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Johansen | 1999 | 317 | 38.86 | 1:24.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 313 | 38.88 | 1:25.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicoline Hove | 1999 | 276 | 43.50 | 1:28.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Clara Holst | 1999 | 272 | 43.08 | 1:29.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 266 | 41.78 | 1:29.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 263 | 44.10 | 1:30.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | 241 | 44.49 | 1:32.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Laura Skovbæk | 1999 | 212 | 46.70 | 1:36.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nini Sørensen | 1999 | 184 | 49.75 | 1:41.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sif Vange | 1997 | 460 | 33.96 | 1:14.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 443 | 36.28 | 1:15.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 435 | 35.39 | 1:16.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja L. Brinch | 1996 | 412 | 35.17 | 1:17.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 402 | 37.04 | 1:18.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Pernille Agerlin | 1997 | 358 | 39.00 | 1:21.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Rasmussen | 1996 | 358 | 38.00 | 1:21.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Westermann | 1997 | 321 | 39.00 | 1:24.29 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Christine Dissing | 1997 | 310 | 41.00 | 1:25.28 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 298 | 41.85 | 1:26.49 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine Boe Gad | 1997 | 262 | 44.60 | 1:30.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | DSQ | På mave efter 25 m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 503 | 32.78 | 1:12.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 479 | 34.15 | 1:13.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Breum | 1995 | 478 | 34.17 | 1:13.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 421 | 34.40 | 1:17.02 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Louise Jørgensen | 1995 | 377 | 38.11 | 1:19.90 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 297 | 36.54 | 1:16.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 279 | 36.87 | 1:17.72 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Jensen | 2000 | 239 | 38.60 | 1:21.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | 216 | 39.65 | 1:24.57 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 206 | 42.17 | 1:26.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 196 | 41.74 | 1:27.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 191 | 42.71 | 1:28.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 179 | 43.81 | 1:30.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sipan Kawiani | 2000 | 175 | 39.83 | 1:30.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 171 | 45.66 | 1:31.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 162 | 44.49 | 1:33.08 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 159 | 44.18 | 1:33.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Jonas Paulsen | 2001 | 158 | 43.06 | 1:33.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alfred Højberg | 2002 | 145 | 44.04 | 1:36.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Hartvig | 2000 | 143 | 47.88 | 1:37.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 142 | 44.59 | 1:37.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laurits Hinge | 2002 | 135 | 47.52 | 1:38.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | 131 | 46.42 | 1:39.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 125 | 46.63 | 1:41.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | William W. Kofoed | 2001 | 121 | 50.09 | 1:42.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Carl-Emil Lønborg | 2001 | 119 | 50.28 | 1:43.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Mathias Holm | 2001 | 117 | 49.74 | 1:43.81 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | 115 | 49.14 | 1:44.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Albert Frydensberg | 2001 | 115 | 51.85 | 1:44.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emil Gruhn | 2001 | 114 | 49.61 | 1:44.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Sebastian Nordly | 2001 | 105 | 48.78 | 1:47.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Christian Niekrenz | 2002 | 102 | 50.36 | 1:48.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 79 | 55.73 | 1:58.16 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Affou Adlouni | 2000 | DSQ | 1 Hånd v 25 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil Tönshoff | 2000 | DSQ | på mave v. 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Røginnd | 2001 | DSQ | På mave v. 50 m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Rasmussen | 2000 | DSQ | 1 Hånd v. 75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Kirk Parner | 2001 | DSQ | 2 Flyben v 50 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Klindt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Sundwall | 2001 | DSQ | Asyn arme v 20 m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | William Houen | 2001 | DSQ | 1 Hånd v.75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 385 | 31.69 | 1:09.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | 337 | 34.49 | 1:12.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Larsen | 1998 | 324 | 33.79 | 1:13.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 300 | 34.66 | 1:15.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 292 | 36.34 | 1:16.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Johan Wentorf | 1999 | 290 | 36.11 | 1:16.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer Børling | 1998 | 287 | 36.12 | 1:16.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | 285 | 35.40 | 1:17.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Philip Agerskov | 1998 | 282 | 36.60 | 1:17.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 272 | 35.48 | 1:18.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 269 | 35.31 | 1:18.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 264 | 37.50 | 1:19.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 262 | 37.17 | 1:19.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 261 | 38.50 | 1:19.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | André Ballerini | 1999 | 257 | 38.52 | 1:19.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Dardecker | 1999 | 248 | 36.56 | 1:20.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Christiansen | 1999 | 245 | 38.55 | 1:21.17 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Mads Fredbo | 1999 | 224 | 39.06 | 1:23.54 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 202 | 39.95 | 1:26.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Frederik Filtenborg | 1998 | 194 | 42.98 | 1:27.69 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 186 | 42.16 | 1:28.92 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Jonathan Kreiner | 1998 | 169 | 44.43 | 1:31.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | David Ajken Hansen | 1999 | 167 | 41.62 | 1:32.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 161 | 48.06 | 1:33.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 160 | 43.86 | 1:33.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marcus Kalør | 1999 | 140 | 47.14 | 1:37.69 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 97 | 48.64 | 1:50.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DSQ | På mave efter 25 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Gielstrup | 1998 | DSQ | På mave efter 25 m | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Högborg | 1996 | 488 | 29.23 | 1:04.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 466 | 30.53 | 1:05.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 342 | 34.04 | 1:12.56 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Frimann | 1997 | 334 | 36.06 | 1:13.17 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 332 | 32.32 | 1:13.31 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 317 | 34.45 | 1:14.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 295 | 35.10 | 1:16.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Mentz | 1997 | 294 | 35.39 | 1:16.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias M. Trebbien | 1997 | DSQ | 1 Hånd v.75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune R. Stensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 563 | 29.82 | 1:01.47 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 528 | 29.09 | 1:02.81 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Alexander Mundt | 1994 | 520 | 29.29 | 1:03.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 517 | 29.33 | 1:03.23 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Magnus Andersen | 1995 | 409 | 30.98 | 1:08.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | DSQ | 1 Hånd v 75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wich | 1993 | 540 | 29.04 | 1:02.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | 304 | 35.30 | 1:15.45 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 194 | 49.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 173 | 51.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 150 | 54.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebekka E. Lund | 2002 | 139 | 55.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anneline Rothe Narp | 2002 | 107 | 1:00.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 100 | 1:02.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 67 | 1:10.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Nielsson | 2000 | 240 | 46.32 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 172 | 51.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Arentoft | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Helena Højsted Eriksen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Andersen Buxbom | 2001 | DSQ | 1 Hånd v 50 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 394 | 39.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 377 | 39.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 342 | 41.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 327 | 41.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Leth Bang | 1999 | 291 | 43.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Nadja Warming | 1998 | 276 | 44.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka Bernhard | 1999 | 128 | 57.15 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Dissing | 1997 | 377 | 39.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | 349 | 40.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emma Rasmussen | 1996 | 338 | 41.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Thielst | 2000 | 247 | 40.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 158 | 46.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 142 | 48.44 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Nilas Myler | 2000 | 114 | 52.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Røginnd | 2001 | 111 | 52.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 108 | 53.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Forsberg | 2000 | 101 | 54.27 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | 93 | 55.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Hoffmann | 2000 | 88 | 56.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 80 | 58.53 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rune Dirk Willén | 1998 | 292 | 38.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Schiøtz | 1999 | 237 | 40.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 237 | 40.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Neumann | 1998 | 217 | 42.01 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 197 | 43.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Philip Drachmann | 1999 | 161 | 46.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Christopher Kiss | 1999 | 160 | 46.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Brock | 1997 | 428 | 33.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 356 | 35.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Jensen | 1996 | 235 | 40.92 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 503 | 31.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Petersen | 1995 | 301 | 37.68 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Ærenlund | 1992 | 331 | 36.52 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer 1 | 0 | 511 | 2:08.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 35.58 | 1:07.59 | |||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 31.78 | 1:39.37 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.04 | 2:08.41 | |||||||
2 | Hørsholm Piger 1 | 1998 | 447 | 2:14.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julia Jønsson | 2000 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 37.53 | 1:11.61 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 32.23 | 1:43.84 | |||||||
Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 30.48 | 2:14.32 | |||||||
3 | Lyngby Piger Es2 | 0 | 436 | 2:15.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 39.01 | 1:14.77 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 32.00 | 1:46.77 | |||||||
Sif Vange | 1997 | 28.66 | 2:15.43 | |||||||
4 | Helsingør Damer 2 | 0 | 412 | 2:18.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Zachariasen | 1994 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Emma Rasmussen | 1996 | 41.18 | 1:16.03 | |||||||
Trine Zachariasen | 1994 | 33.50 | 1:49.53 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.51 | 2:18.04 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 1996 | 391 | 2:20.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Nanna Johansen | 1996 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Mette Sannerud | 1997 | 40.64 | 1:15.76 | |||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 34.14 | 1:49.90 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 30.54 | 2:20.44 | |||||||
6 | Hils Piger 1 | 1997 | 386 | 2:21.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | |||||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | |||||||||
Silje Krarup | 1998 | 2:21.01 | 2:21.01 | |||||||
7 | Søllerød Damer | 2000 | 358 | 2:24.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 43.52 | 1:19.99 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 33.95 | 1:53.94 | |||||||
Ane Andersen | 1990 | 30.66 | 2:24.60 | |||||||
8 | Helsingør Piger 1 | 0 | 348 | 2:26.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 40.18 | 1:17.16 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 36.07 | 1:53.23 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 32.83 | 2:26.06 | |||||||
9 | Lyngby Piger Es3 | 0 | 296 | 2:34.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 42.76 | 1:26.10 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 36.20 | 2:02.30 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 31.85 | 2:34.15 | |||||||
10 | Roskilde 3 Piger | 0 | 275 | 2:37.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Stine Boe Gad | 1997 | 47.32 | 1:27.59 | |||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 37.46 | 2:05.05 | |||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 32.89 | 2:37.94 | |||||||
11 | Piger 2 Sksv | 0 | 246 | 2:43.86 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 45.39 | 1:28.14 | |||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 41.29 | 2:09.43 | |||||||
Christine Dissing | 1997 | 34.43 | 2:43.86 | |||||||
12 | Herlev Girls | 1998 | 216 | 2:51.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Emily Krontoft | 1998 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 44.96 | 1:25.23 | |||||||
Celine Brock | 2000 | 41.95 | 2:07.18 | |||||||
Maria Oest | 2001 | 43.97 | 2:51.15 | |||||||
13 | Helsingør Piger 3 | 0 | 193 | 2:57.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 37.32 | 1:20.79 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 56.92 | 2:17.71 | |||||||
Nini Sørensen | 1999 | 40.07 | 2:57.78 | |||||||
14 | Værløse Mini | 0 | 191 | 2:58.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 50.16 | 1:31.92 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 43.24 | 2:15.16 | |||||||
Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 43.27 | 2:58.43 | |||||||
15 | Stt S Sirener | 2000 | 183 | 3:00.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Xenia Huryn | 2000 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 46.60 | 1:29.31 | |||||||
Xandra Huryn | 2001 | 43.72 | 2:13.03 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 47.88 | 3:00.91 | |||||||
16 | Hørsholm Piger 2 | 2000 | 180 | 3:01.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 50.84 | 1:34.87 | |||||||
Sophia Panduro Vissing | 2000 | 46.35 | 2:21.22 | |||||||
Julie Hinge | 2000 | 40.51 | 3:01.73 | |||||||
17 | Helsingør Piger 4 | 0 | 179 | 3:02.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 46.02 | 46.02 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 51.41 | 1:37.43 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 41.49 | 2:18.92 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 43.36 | 3:02.28 | |||||||
18 | Lyngby Piger Es4 | 0 | 170 | 3:05.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Fraser | 2002 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 57.57 | 1:39.53 | |||||||
Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 47.27 | 2:26.80 | |||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 38.50 | 3:05.30 | |||||||
19 | Stt Flyvefisk | 1900 | 70 | 4:09.67 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Camilla Erdal | 2002 | 55.05 | 55.05 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 1:12.65 | 2:07.70 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 2:01.97 | 4:09.67 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 4:09.67 | ||||||||
- | Helsingør Piger 2 | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 1 Piger | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde Girls | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde Piger | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Piger 1 Sksv | 0 | DSQ | Ingen berør v 175 m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Drenge Es2 | 0 | 466 | 1:58.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 34.72 | 1:06.02 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | 26.88 | 1:32.90 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 25.53 | 1:58.43 | |||||||
2 | Helsingør Herrer 2 | 0 | 450 | 1:59.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 33.21 | 1:04.57 | |||||||
Christian Wich | 1993 | 26.58 | 1:31.15 | |||||||
Martin Zillmer | 1996 | 28.63 | 1:59.78 | |||||||
3 | Roskilde Boys | 0 | 384 | 2:06.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Emil Johansen | 1999 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Yannick Rasmussen | 1995 | 31.77 | 1:08.39 | |||||||
Magnus Andersen | 1995 | 28.58 | 1:36.97 | |||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 29.36 | 2:06.33 | |||||||
4 | Hørsholm Boys 1 | 1999 | 315 | 2:14.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Frederik Kühn | 1997 | 37.66 | 1:14.05 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 29.60 | 1:43.65 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 31.25 | 2:14.90 | |||||||
5 | Drenge 1 Sksv | 0 | 303 | 2:16.64 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 35.86 | 1:10.08 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 30.47 | 1:40.55 | |||||||
Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 36.09 | 2:16.64 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 0 | 276 | 2:21.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Benjamin D. Jensen | 1998 | 27.78 | 1:03.78 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 30.72 | 1:34.50 | |||||||
Mathias M. Trebbien | 1997 | 46.57 | 2:21.07 | |||||||
7 | Herlev Drenge 2 | 1998 | 274 | 2:21.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Lasse Brock | 1997 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 48.43 | 1:21.58 | |||||||
Jesper Madsen | 1986 | 27.90 | 1:49.48 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 31.84 | 2:21.32 | |||||||
8 | Søllerød Herrer 4 | 1998 | 262 | 2:23.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Asger Kragh | 1999 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 41.83 | 1:20.66 | |||||||
Andreas Samberg | 1998 | 34.23 | 1:54.89 | |||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 28.57 | 2:23.46 | |||||||
9 | Lyngby Drenge Es3 | 0 | 217 | 2:32.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 42.67 | 1:21.45 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 38.22 | 1:59.67 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 33.18 | 2:32.85 | |||||||
10 | Stt S Badedyr | 1998 | 217 | 2:32.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 44.45 | 1:22.76 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 36.22 | 1:58.98 | |||||||
Anders Søndermann | 1998 | 33.90 | 2:32.88 | |||||||
11 | Roskilde 2 Drenge | 0 | 212 | 2:34.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Daniel C. Bjørrith | 1999 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 44.54 | 1:25.47 | |||||||
Phillip Riis | 1998 | 34.76 | 2:00.23 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 33.81 | 2:34.04 | |||||||
12 | Stt S Vandmænd | 1999 | 178 | 2:43.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 53.90 | 53.90 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 49.39 | 1:43.29 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 52.71 | 2:36.00 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 7.15 | 2:43.15 | |||||||
13 | Helsingør Drenge 3 | 0 | 178 | 2:43.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 46.69 | 1:27.48 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 39.06 | 2:06.54 | |||||||
Jacob Rasmussen | 2000 | 36.71 | 2:43.25 | |||||||
14 | Helsingør Drenge 4 | 0 | 130 | 3:01.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Bagger | 2002 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Nilas Myler | 2000 | 51.16 | 1:37.13 | |||||||
William Houen | 2001 | 45.74 | 2:22.87 | |||||||
Mikkel Barfod Quack | 2000 | 38.45 | 3:01.32 | |||||||
15 | Hørsholm Boys 2 | 2001 | 129 | 3:01.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Laurits Hinge | 2002 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 34.35 | 1:19.49 | |||||||
Emil Gruhn | 2001 | 47.08 | 2:06.57 | |||||||
Rune Hartvig | 2000 | 54.95 | 3:01.52 | |||||||
16 | Lyngby Drenge Es4 | 0 | 126 | 3:03.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 56.43 | 1:41.05 | |||||||
Malthe Kirk Parner | 2001 | 47.49 | 2:28.54 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 34.74 | 3:03.28 | |||||||
- | Helsingør Herrer 1 | 0 | 1:56.17 | EXTRA | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Alexander Mundt | 1994 | 33.29 | 1:00.02 | |||||||
John Mogensen | 1965 | 29.18 | 1:29.20 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.97 | 1:56.17 | |||||||
- | Helsingør Drenge 2 | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 1 Drenge | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 3 Drenge | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hils Drenge 1 | 1999 | DSQ | Forkert Rækkefølge | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mentz | 1997 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Gjerløv | 2002 | 192 | 46.66 | 1:35.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 187 | 47.76 | 1:36.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie Hyldahl | 2002 | 177 | 47.86 | 1:38.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Ross | 2002 | 173 | 48.02 | 1:39.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 145 | 50.89 | 1:45.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 122 | 55.66 | 1:51.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | 87 | 57.40 | 2:04.55 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Julie Stampe | 2002 | DSQ | Svøm på mave v. 50 m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 331 | 38.65 | 1:19.85 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 315 | 39.15 | 1:21.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 287 | 40.61 | 1:23.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 285 | 41.41 | 1:23.96 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 276 | 41.44 | 1:24.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 273 | 41.70 | 1:25.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 260 | 42.29 | 1:26.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 255 | 42.01 | 1:27.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 249 | 43.00 | 1:27.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 232 | 44.28 | 1:29.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 232 | 44.85 | 1:29.89 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Nielsson | 2000 | 231 | 44.10 | 1:30.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 230 | 44.48 | 1:30.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Monica Kristiansen | 2001 | 227 | 44.51 | 1:30.51 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 193 | 45.94 | 1:35.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 187 | 45.96 | 1:36.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alix Reynolds | 2001 | 182 | 47.79 | 1:37.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 173 | 49.00 | 1:39.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 165 | 48.90 | 1:40.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 162 | 49.48 | 1:41.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 160 | 49.19 | 1:41.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Eggers | 2001 | 124 | 53.47 | 1:50.87 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 418 | 35.71 | 1:13.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 395 | 37.07 | 1:15.28 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | 378 | 37.01 | 1:16.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 353 | 38.25 | 1:18.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Christjansen | 1999 | 314 | 39.65 | 1:21.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emily Krontoft | 1998 | 285 | 41.20 | 1:23.93 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 283 | 40.30 | 1:24.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Hannah Pilgaard | 1999 | 278 | 40.25 | 1:24.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 262 | 42.05 | 1:26.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Wennecke | 1999 | 260 | 42.06 | 1:26.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 226 | 43.47 | 1:30.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 225 | 45.32 | 1:30.84 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Ringgaard | 1996 | 422 | 36.53 | 1:13.61 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | 410 | 36.46 | 1:14.32 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 386 | 36.58 | 1:15.85 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 381 | 37.34 | 1:16.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 367 | 37.05 | 1:17.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 359 | 38.38 | 1:17.68 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka Gustafson | 1997 | 350 | 38.24 | 1:18.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Hienemann | 1997 | 272 | 40.90 | 1:25.25 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celina Hansen Larsen | 1997 | 240 | 43.29 | 1:28.87 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | 506 | 33.34 | 1:09.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 397 | 36.68 | 1:15.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 219 | 39.87 | 1:21.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 202 | 40.34 | 1:23.37 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | 192 | 41.65 | 1:24.79 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 186 | 42.05 | 1:25.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Julian Lange | 2000 | 177 | 43.00 | 1:27.11 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 162 | 43.63 | 1:29.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | 148 | 45.87 | 1:32.46 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Houen | 2001 | 143 | 46.54 | 1:33.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 136 | 46.79 | 1:35.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malthe Kirk Parner | 2001 | 123 | 47.29 | 1:38.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | William B. Brøndum | 2002 | 122 | 48.96 | 1:38.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 115 | 48.45 | 1:40.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Sebastian M. Staal | 2002 | 108 | 51.31 | 1:42.81 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | 96 | 51.74 | 1:46.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Moffett | 2003 | 48 | 2:14.67 | 2:14.67 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Kristoffer Rasmusen | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Carl Peter Vittrup | 2001 | DSQ | Svøm på mave v. 50 m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 316 | 35.05 | 1:11.82 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 279 | 36.57 | 1:14.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Fournais | 1998 | 264 | 37.43 | 1:16.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Dardecker | 1999 | 260 | 38.45 | 1:16.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 260 | 37.25 | 1:16.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 253 | 37.93 | 1:17.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 249 | 38.65 | 1:17.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 241 | 38.76 | 1:18.61 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Oskar Lilleøre | 1998 | 230 | 38.83 | 1:19.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Wentorf | 1999 | 222 | 39.19 | 1:20.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 218 | 40.52 | 1:21.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 217 | 39.84 | 1:21.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 201 | 41.30 | 1:23.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asger Kragh | 1999 | 200 | 1:23.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Søndermann | 1998 | 175 | 43.40 | 1:27.53 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Felix Burmester | 1999 | 156 | 44.80 | 1:30.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 378 | 32.54 | 1:07.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Brock | 1997 | 334 | 34.38 | 1:10.51 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Martin Zillmer | 1996 | 300 | 35.49 | 1:13.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 300 | 35.75 | 1:13.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Mentz | 1997 | 279 | 36.58 | 1:14.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 259 | 37.33 | 1:16.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 235 | 38.71 | 1:19.30 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 366 | 33.21 | 1:08.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 619 | 28.31 | 57.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | 76 | 37.10 | 1:55.44 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 102 | 52.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 87 | 55.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Cecilie Porsdal | 2002 | 65 | 1:00.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Celine Brock | 2000 | 241 | 39.19 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 225 | 40.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | 225 | 40.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 178 | 43.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Xenia Huryn | 2000 | 178 | 43.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | 177 | 43.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Victoria Ringgaard | 2000 | 146 | 46.26 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 107 | 51.30 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Rose Jacobsen | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Arentoft | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | 314 | 35.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 289 | 36.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | 268 | 37.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 265 | 37.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 259 | 38.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 232 | 39.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Wennecke | 1999 | 230 | 39.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Rasmussen | 1996 | 248 | 38.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 217 | 40.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | 174 | 43.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 139 | 47.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Grønlund | 1993 | 485 | 31.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 441 | 32.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 431 | 32.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Breum | 1995 | 421 | 32.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bolette Schjønning | 1993 | 393 | 33.29 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Trine Zachariasen | 1994 | 371 | 33.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kolberg | 2000 | 199 | 37.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | William Schwab | 2000 | 192 | 37.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Røginnd | 2001 | 124 | 43.66 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 123 | 43.87 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Rasmussen | 2000 | 120 | 44.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Nordly | 2001 | 110 | 45.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | 102 | 46.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 89 | 48.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Klindt | 2000 | 78 | 51.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | William I. Kristiansen | 2001 | 65 | 54.34 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | DSQ | Brystben | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Børling | 1998 | 277 | 33.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 276 | 33.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 271 | 33.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 259 | 34.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Samberg | 1998 | 254 | 34.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 230 | 35.59 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Phillip Riis | 1998 | 219 | 36.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 186 | 38.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 178 | 38.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Frederik Filtenborg | 1998 | 171 | 39.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Vinjebo | 1999 | 159 | 40.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Asger Kragh | 1999 | 146 | 41.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christopher Kiss | 1999 | 139 | 42.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | David Ajken Hansen | 1999 | 113 | 45.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 103 | 46.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 85 | 49.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Mathias M. Trebbien | 1997 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 448 | 28.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wich | 1993 | 550 | 26.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fraser | 2002 | 236 | 39.44 | 1:22.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 202 | 40.91 | 1:26.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 198 | 41.82 | 1:27.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 192 | 43.53 | 1:28.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 166 | 44.96 | 1:32.87 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 164 | 43.37 | 1:33.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Ross | 2002 | 155 | 44.95 | 1:34.89 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | 149 | 46.84 | 1:36.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 142 | 46.30 | 1:37.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Fiona Burmester | 2003 | 105 | 51.21 | 1:48.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Holm Hansen | 2002 | 95 | 52.28 | 1:51.95 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 91 | 53.88 | 1:53.58 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natalie G. Ballerini | 2003 | 69 | 58.66 | 2:04.12 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | 381 | 35.15 | 1:10.34 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 377 | 34.10 | 1:10.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 351 | 34.36 | 1:12.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 340 | 35.13 | 1:13.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 338 | 35.19 | 1:13.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 321 | 36.23 | 1:14.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 320 | 35.85 | 1:14.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camille Erichsen | 2001 | 318 | 36.66 | 1:14.72 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 307 | 35.89 | 1:15.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mia Walter | 2000 | 305 | 36.43 | 1:15.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Bredahl | 2000 | 293 | 36.68 | 1:16.81 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja A. Skov | 2000 | 291 | 37.63 | 1:17.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara L. Brinch | 2000 | 281 | 38.18 | 1:17.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Stampe Meier | 2001 | 275 | 37.09 | 1:18.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 273 | 37.83 | 1:18.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Katrine Stampe | 2000 | 271 | 37.57 | 1:18.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 270 | 37.73 | 1:18.90 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sophia Panduro Vissing | 2000 | 268 | 38.58 | 1:19.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Ida Nebel | 2000 | 252 | 39.89 | 1:20.72 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Xenia Huryn | 2000 | 250 | 38.94 | 1:20.97 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Maja Bak Christensen | 2000 | 216 | 40.11 | 1:24.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esther Flø | 2001 | 190 | 42.81 | 1:28.66 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 186 | 43.47 | 1:29.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 176 | 42.80 | 1:31.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Nørby | 2001 | 175 | 42.31 | 1:31.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 164 | 41.84 | 1:33.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Walbjørn | 2000 | 162 | 44.48 | 1:33.52 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 161 | 47.74 | 1:33.78 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
29 | Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 156 | 45.76 | 1:34.77 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 132 | 46.49 | 1:40.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amelia Helleman | 2000 | 119 | 48.46 | 1:43.84 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maria Oest | 2001 | 115 | 48.53 | 1:45.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 106 | 49.48 | 1:47.74 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Tine Østergaard | 2000 | 106 | 47.47 | 1:47.86 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Silke Mehr | 2000 | 99 | 51.83 | 1:50.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Emma Rose Jacobsen | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Svensson | 1998 | 497 | 31.12 | 1:04.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 473 | 31.29 | 1:05.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 428 | 32.96 | 1:07.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elise Fraser | 1999 | 402 | 33.64 | 1:09.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma la Cour | 1999 | 396 | 34.21 | 1:09.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tania Berry | 1998 | 376 | 34.12 | 1:10.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 369 | 33.64 | 1:11.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Klara Reeh | 1999 | 361 | 34.23 | 1:11.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Christjansen | 1999 | 360 | 34.47 | 1:11.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 349 | 34.74 | 1:12.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thea Lund | 1999 | 340 | 35.53 | 1:13.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Holst | 1999 | 312 | 36.48 | 1:15.20 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emily Krontoft | 1998 | 308 | 36.32 | 1:15.51 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mia Wennecke | 1999 | 271 | 37.64 | 1:18.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 246 | 39.71 | 1:21.39 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 236 | 39.71 | 1:22.54 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 198 | 42.87 | 1:27.53 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Kaisa Mundt | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sif Vange | 1997 | 530 | 30.29 | 1:03.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | 496 | 31.14 | 1:04.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 443 | 32.00 | 1:06.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | 437 | 32.00 | 1:07.22 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 425 | 32.35 | 1:07.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 387 | 34.92 | 1:09.97 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 381 | 34.65 | 1:10.38 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 374 | 34.18 | 1:10.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Loop | 1997 | 272 | 36.68 | 1:18.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mette Sannerud | 1997 | 266 | 36.99 | 1:19.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 213 | 40.24 | 1:25.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Christine Jørgensen | 1997 | 149 | 43.24 | 1:36.15 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Gustafson | 1997 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 768 | 26.42 | 55.71 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 496 | 31.18 | 1:04.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Jørgensen | 1995 | 435 | 32.29 | 1:07.33 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 397 | 33.28 | 1:09.40 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 319 | 32.15 | 1:05.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Kolberg | 2000 | 302 | 31.81 | 1:06.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Julius Thielst | 2000 | 297 | 32.44 | 1:07.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 288 | 32.27 | 1:08.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 245 | 34.56 | 1:11.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 230 | 35.12 | 1:13.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 229 | 35.01 | 1:13.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 225 | 35.19 | 1:13.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 223 | 35.45 | 1:14.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Markus Julian Lange | 2000 | 202 | 37.01 | 1:16.59 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 199 | 36.87 | 1:16.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 185 | 36.94 | 1:18.83 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 164 | 39.04 | 1:22.10 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alfred Højberg | 2002 | 161 | 40.65 | 1:22.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Rasmussen | 2000 | 160 | 39.59 | 1:22.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | William I. Kristiansen | 2001 | 143 | 40.37 | 1:25.87 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 143 | 40.26 | 1:26.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Andreas Hostrup | 2000 | 140 | 40.59 | 1:26.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Emil Gruhn | 2001 | 136 | 43.45 | 1:27.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Albert Frydensberg | 2001 | 135 | 42.75 | 1:27.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sebastian M. Staal | 2002 | 132 | 43.39 | 1:28.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 129 | 41.24 | 1:29.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | William W. Kofoed | 2001 | 126 | 42.22 | 1:29.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | William B. Brøndum | 2002 | 111 | 46.07 | 1:33.39 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tobias Sundwall | 2001 | 106 | 43.54 | 1:34.95 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 98 | 46.97 | 1:37.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christian Niekrenz | 2002 | 97 | 46.48 | 1:37.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 93 | 47.60 | 1:39.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Magnus Vejgaard | 2000 | 78 | 49.55 | 1:45.23 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 75 | 49.43 | 1:46.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Affou Adlouni | 2000 | 52 | 55.73 | 2:00.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Magnus Baunkjær | 2000 | 43 | 1:00.10 | 2:08.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 410 | 29.35 | 1:00.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rune Dirk Willén | 1998 | 363 | 30.30 | 1:03.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 327 | 31.58 | 1:05.26 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Fredbo | 1999 | 322 | 31.47 | 1:05.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 308 | 31.74 | 1:06.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Lilleøre | 1998 | 294 | 32.09 | 1:07.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 290 | 32.90 | 1:07.93 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 271 | 32.57 | 1:09.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 261 | 33.10 | 1:10.36 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | André Ballerini | 1999 | 254 | 33.80 | 1:10.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Schiøtz | 1999 | 251 | 33.78 | 1:11.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | 251 | 34.25 | 1:11.29 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Phillip Riis | 1998 | 248 | 34.35 | 1:11.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 221 | 36.24 | 1:14.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Magnus Vinjebo | 1999 | 220 | 35.45 | 1:14.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | 208 | 36.50 | 1:15.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Samberg | 1998 | 207 | 35.51 | 1:15.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Gielstrup | 1998 | 205 | 36.64 | 1:16.26 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Felix Burmester | 1999 | 193 | 38.10 | 1:17.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marcus Kalør | 1999 | 141 | 40.99 | 1:26.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 99 | 45.94 | 1:37.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 419 | 29.07 | 1:00.06 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 369 | 30.00 | 1:02.66 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 356 | 30.59 | 1:03.39 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 342 | 31.07 | 1:04.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Jensen | 1996 | 338 | 31.56 | 1:04.52 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 322 | 31.46 | 1:05.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 314 | 31.75 | 1:06.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Forsberg | 1997 | 167 | 39.31 | 1:21.63 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Breum Hansen | 1994 | 532 | 26.83 | 55.45 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 454 | 27.87 | 58.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Lars Elsborg | 1994 | 454 | 28.21 | 58.49 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Madsen | 1986 | 516 | 26.44 | 56.03 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Jung Westermann | 1993 | 362 | 31.13 | 1:03.04 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | 315 | 31.87 | 1:06.07 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sophie Hyldahl | 2002 | 169 | 46.46 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 154 | 47.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 153 | 48.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 150 | 48.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 126 | 51.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fiona Burmester | 2003 | 118 | 52.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Hougaard | 2002 | 112 | 53.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Marceline Lermark | 2003 | 107 | 54.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Rebekka E. Lund | 2002 | 105 | 54.43 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | 97 | 55.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Erdal | 2002 | 92 | 56.84 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Emma Larsen | 2003 | 45 | 1:12.52 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | 474 | 32.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 268 | 39.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 263 | 40.10 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 253 | 40.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Ringgaard | 2000 | 212 | 43.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | 186 | 45.03 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Luna Green-Birch | 2001 | 153 | 48.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Eggers | 2001 | 135 | 50.16 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Skjærbæk | 2000 | 130 | 50.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Fiedler | 2001 | 117 | 52.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Laura Kastrup | 2000 | 114 | 53.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | 113 | 53.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Ida Andersen Buxbom | 2001 | 97 | 55.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Julie Hansen | 2001 | 97 | 55.98 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Liva Guldborg | 2001 | 74 | 1:01.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christensen Christina | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | DSQ | svøm p/maven 25 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 367 | 35.90 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 357 | 36.22 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 338 | 36.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 331 | 37.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 274 | 39.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | 262 | 40.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Laura Skovbæk | 1999 | 192 | 44.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Dunwall | 1999 | 130 | 50.79 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Ringgaard | 1996 | 423 | 34.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 354 | 36.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Westermann | 1997 | 308 | 38.05 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Rikke Hienemann | 1997 | 286 | 38.99 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celina Hansen Larsen | 1997 | 273 | 39.61 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 185 | 45.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Grønlund | 1993 | 500 | 32.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 404 | 34.77 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 233 | 36.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 180 | 40.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Paulsen | 2001 | 171 | 40.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sipan Kawiani | 2000 | 159 | 41.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | William Houen | 2001 | 134 | 44.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 125 | 45.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 119 | 45.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | 113 | 46.74 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hostrup | 2000 | 111 | 47.09 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | William Bagger | 2002 | 107 | 47.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | 103 | 48.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Tönshoff | 2000 | 89 | 50.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Klindt | 2000 | 68 | 55.49 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Moffett | 2003 | 47 | 1:02.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 39 | 1:06.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | DSQ | afslut p/maven | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Baunkjær | 2000 | DSQ | svøm p/maven v.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2000 | DSQ | svøm p/maven v.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 295 | 33.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 274 | 34.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 270 | 34.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phillip Riis | 1998 | 262 | 35.35 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederik Lundgaard | 1999 | 261 | 35.36 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 238 | 36.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 236 | 36.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 167 | 41.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 164 | 41.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Jonathan Kreiner | 1998 | 159 | 41.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Högborg | 1996 | 401 | 30.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Zillmer | 1996 | 303 | 33.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 288 | 34.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rune R. Stensen | 1996 | 269 | 35.04 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | 264 | 35.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 248 | 35.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 225 | 37.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 416 | 30.28 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Asbjørn Munk | 1995 | 297 | 33.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 232 | 36.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 130 | 46.56 | 1:48.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | 111 | 53.74 | 1:54.57 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Schwenger | 2000 | 306 | 37.40 | 1:21.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 278 | 38.24 | 1:24.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 257 | 39.94 | 1:26.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 255 | 40.67 | 1:26.79 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | 251 | 38.57 | 1:27.25 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 231 | 43.09 | 1:29.70 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Fritzböger | 2001 | 229 | 40.23 | 1:30.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 223 | 42.17 | 1:30.84 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 221 | 42.52 | 1:31.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natasja Kepp | 2000 | 217 | 41.10 | 1:31.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 203 | 41.22 | 1:33.60 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Bredahl | 2000 | 188 | 45.69 | 1:36.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 172 | 46.28 | 1:39.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 162 | 46.05 | 1:40.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Schledermann | 2001 | 153 | 46.42 | 1:42.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 116 | 50.86 | 1:53.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 385 | 35.39 | 1:15.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Skov Andersen | 1998 | 368 | 35.12 | 1:16.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 347 | 35.93 | 1:18.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | 334 | 36.84 | 1:19.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 302 | 37.30 | 1:22.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silje Krarup | 1998 | 298 | 37.59 | 1:22.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Irene Halck | 1999 | 292 | 38.78 | 1:22.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Bromose | 1999 | 283 | 38.96 | 1:23.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 221 | 40.97 | 1:31.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 217 | 42.53 | 1:31.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Leth Bang | 1999 | 185 | 42.22 | 1:36.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Clara Holst | 1999 | 172 | 47.57 | 1:39.04 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 157 | 47.81 | 1:41.99 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 156 | 45.25 | 1:42.16 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cassandra Thimmer | 1999 | 147 | 44.88 | 1:44.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 404 | 34.93 | 1:14.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | 308 | 37.93 | 1:21.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Freja Loop | 1997 | 159 | 46.05 | 1:41.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Christine Dissing | 1997 | 158 | 45.72 | 1:41.86 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | DSQ | 1 hånd v/75m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Zachariasen | 1994 | 398 | 34.61 | 1:14.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ane Andersen | 1990 | 257 | 38.37 | 1:26.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 261 | 36.57 | 1:15.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 215 | 37.32 | 1:20.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 199 | 39.16 | 1:23.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 181 | 39.11 | 1:25.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 157 | 41.37 | 1:29.80 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 126 | 44.39 | 1:36.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Nordly | 2001 | 113 | 49.59 | 1:40.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Frederik Røginnd | 2001 | 100 | 48.57 | 1:44.42 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Carl-Emil Lønborg | 2001 | 72 | 51.78 | 1:56.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 47 | 59.82 | 2:13.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 32 | 1:07.49 | 2:32.96 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 363 | 31.87 | 1:07.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | 288 | 33.39 | 1:13.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Larsen | 1998 | 264 | 34.30 | 1:15.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | 229 | 36.50 | 1:19.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 204 | 38.35 | 1:22.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 203 | 38.86 | 1:22.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Christiansen | 1999 | 198 | 38.90 | 1:23.11 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Daniel Sørensen | 1999 | 193 | 38.43 | 1:23.90 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 184 | 38.82 | 1:25.24 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 164 | 41.64 | 1:28.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Kragh | 1999 | 137 | 42.41 | 1:34.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Søndermann | 1998 | 129 | 43.11 | 1:35.88 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 100 | 51.37 | 1:44.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | David Ajken Hansen | 1999 | 80 | 53.48 | 1:52.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 438 | 29.42 | 1:03.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | 355 | 32.16 | 1:08.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Kühn | 1997 | 313 | 32.18 | 1:11.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Joachim Frimann | 1997 | 238 | 35.11 | 1:18.24 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 459 | 30.31 | 1:02.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Alexander Mundt | 1994 | 430 | 30.70 | 1:04.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 429 | 28.71 | 1:04.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | 407 | 29.38 | 1:05.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 31, 10x50 m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Mix | 0 | 4:41.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Christian Wich | 1993 | 25.60 | 25.60 | |||||||
Martin Zillmer | 1996 | 28.92 | 54.52 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 29.83 | 1:24.35 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.87 | 1:53.22 | |||||||
Benjamin D. Jensen | 1998 | 28.37 | 2:21.59 | |||||||
Alexander Mundt | 1994 | 26.67 | 2:48.26 | |||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 29.48 | 3:17.74 | |||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 29.21 | 3:46.95 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.03 | 4:15.98 | |||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 25.36 | 4:41.34 | |||||||
2 | Lyngby | 0 | 4:43.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mads Högborg | 1996 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 25.80 | 51.86 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.29 | 1:21.15 | |||||||
Sif Vange | 1997 | 28.94 | 1:50.09 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.97 | 2:18.06 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 28.02 | 2:46.08 | |||||||
Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 30.06 | 3:16.14 | |||||||
Elise Fraser | 1999 | 30.72 | 3:46.86 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 29.15 | 4:16.01 | |||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 27.44 | 4:43.45 | |||||||
3 | Hillerød Mix | 0 | 5:07.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Thor Dardecker | 1999 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 31.94 | 1:04.58 | |||||||
Oliver Mentz | 1997 | 30.21 | 1:34.79 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 31.08 | 2:05.87 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 30.56 | 2:36.43 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 32.67 | 3:09.10 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 29.80 | 3:38.90 | |||||||
Silje Krarup | 1998 | 30.56 | 4:09.46 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.84 | 4:37.30 | |||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 29.86 | 5:07.16 | |||||||
4 | Hørsholm Mix1 | 2000 | 5:11.86 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 29.05 | 1:00.41 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 31.92 | 1:32.33 | |||||||
Frederik Kühn | 1997 | 28.88 | 2:01.21 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 32.83 | 2:34.04 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 32.83 | 3:06.87 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 34.63 | 3:41.50 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 31.99 | 4:13.49 | |||||||
Julia Jønsson | 2000 | 30.73 | 4:44.22 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 27.64 | 5:11.86 | |||||||
5 | Helsingør Mix 2 | 0 | 5:13.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 28.02 | 59.74 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 34.00 | 1:33.74 | |||||||
Bertil Binau-Uldal | 1998 | 29.56 | 2:03.30 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 31.89 | 2:35.19 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 31.37 | 3:06.56 | |||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 32.83 | 3:39.39 | |||||||
Mathias M. Trebbien | 1997 | 29.32 | 4:08.71 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 33.53 | 4:42.24 | |||||||
Oskar Lilleøre | 1998 | 30.87 | 5:13.11 | |||||||
6 | Mix Frederikssund | 1997 | 5:26.34 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Victor Larsen | 1998 | 30.66 | 1:03.19 | |||||||
Katrine Nielsson | 2000 | 37.86 | 1:41.05 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 30.32 | 2:11.37 | |||||||
Thea Lund | 1999 | 33.18 | 2:44.55 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 29.32 | 3:13.87 | |||||||
Victoria Ringgaard | 2000 | 40.20 | 3:54.07 | |||||||
André Ballerini | 1999 | 32.86 | 4:26.93 | |||||||
Amalie Ringgaard | 1996 | 30.35 | 4:57.28 | |||||||
Sebastian Kallestrup | 1996 | 29.06 | 5:26.34 | |||||||
7 | Stt Mix | 0 | 6:09.37 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Xandra Huryn | 2001 | 38.03 | 1:08.78 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 34.35 | 1:43.13 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 35.48 | 2:18.61 | |||||||
Anders Søndermann | 1998 | 33.04 | 2:51.65 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.45 | 3:27.10 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 33.44 | 4:00.54 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 46.98 | 4:47.52 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 37.31 | 5:24.83 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 44.54 | 6:09.37 | |||||||
8 | Hørsholm Mix2 | 2000 | 6:12.41 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Christina Borges-Nielsen | 1999 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Laurits Hinge | 2002 | 1:18.72 | 1:52.54 | |||||||
Frida Schledermann | 2001 | 38.54 | 2:31.08 | |||||||
Philip Drachmann | 1999 | 39.20 | 3:10.28 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 42.71 | 3:52.99 | |||||||
Emil Gruhn | 2001 | 36.38 | 4:29.37 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 31.51 | 5:00.88 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 35.80 | 5:36.68 | |||||||
Katrine Stampe | 2000 | 35.55 | 6:12.23 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 18 | 6:12.41 | |||||||
9 | Søllerød Mix | 2000 | 6:12.54 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Runa Worsaae Rask | 2000 | 42.42 | 1:21.39 | |||||||
Marcus Kalør | 1999 | 38.55 | 1:59.94 | |||||||
Laura Skovbæk | 1999 | 42.68 | 2:42.62 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 32.04 | 3:14.66 | |||||||
Frederik Filtenborg | 1998 | 36.42 | 3:51.08 | |||||||
Cecilia Høgenhaug | 2001 | 42.46 | 4:33.54 | |||||||
Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 33.25 | 5:06.79 | |||||||
Asger Kragh | 1999 | 34.67 | 5:41.46 | |||||||
Andreas Samberg | 1998 | 31.08 | 6:12.54 | |||||||
10 | Herlev Mix | 1994 | 8:46.97 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Christopher Kiss | 1999 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 32.90 | 1:08.06 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 55.91 | 2:03.97 | |||||||
Maria Oest | 2001 | 44.81 | 2:48.78 | |||||||
Liva Guldborg | 2001 | 54.41 | 3:43.19 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 59.85 | 4:43.04 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 1:50.41 | 6:33.45 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 57.61 | 7:31.06 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 1:15.91 | 8:46.97 | |||||||
Emma Larsen | 2003 | 8:46.97 | ||||||||
- | Mix 1 Sksv | 0 | 5:41.86 | EXTRA | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 29.35 | 1:04.86 | |||||||
Esther Flø | 2001 | 39.64 | 1:44.50 | |||||||
Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 35.33 | 2:19.83 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.29 | 2:57.12 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 29.42 | 3:26.54 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 36.26 | 4:02.80 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 28.34 | 4:31.14 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 34.99 | 5:06.13 | |||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.73 | 5:41.86 | |||||||
- | Helsingør Mix 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Felix Burmester | 1999 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |