Results for Kronborg Open 2012 Kort
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer 1 | 0 | 525 | 1:55.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 28.29 | 57.23 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 29.23 | 1:26.46 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.16 | 1:55.62 | |||||||
2 | Lyngby Piger Es2 | 0 | 511 | 1:56.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sif Vange | 1997 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 28.83 | 57.73 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.32 | 1:27.05 | |||||||
Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 29.61 | 1:56.66 | |||||||
3 | Helsingør Damer 2 | 0 | 446 | 2:02.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Trine Zachariasen | 1994 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Emma Rasmussen | 1996 | 32.65 | 1:03.56 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 29.90 | 1:33.46 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.58 | 2:02.04 | |||||||
4 | Hils Piger 1 | 1997 | 438 | 2:02.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Silje Krarup | 1998 | 30.98 | 1:01.27 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 30.54 | 1:31.81 | |||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 30.94 | 2:02.75 | |||||||
5 | Hørsholm Piger 1 | 1998 | 435 | 2:03.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 31.41 | 1:02.03 | |||||||
Julia Jønsson | 2000 | 30.24 | 1:32.27 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.77 | 2:03.04 | |||||||
6 | Roskilde Girls | 0 | 425 | 2:04.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Mette Sannerud | 1997 | 33.78 | 1:04.24 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 29.94 | 1:34.18 | |||||||
Nanna Johansen | 1996 | 29.85 | 2:04.03 | |||||||
7 | Søllerød Damer | 1990 | 423 | 2:04.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Ane Andersen | 1990 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.70 | 1:01.17 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 31.91 | 1:33.08 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 31.13 | 2:04.21 | |||||||
8 | Helsingør Piger 1 | 0 | 382 | 2:08.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 32.86 | 1:05.15 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 32.11 | 1:37.26 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 31.24 | 2:08.50 | |||||||
9 | Piger 1 Sksv | 0 | 362 | 2:10.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 33.17 | 1:05.71 | |||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 33.98 | 1:39.69 | |||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 31.10 | 2:10.79 | |||||||
10 | Roskilde Piger | 0 | 339 | 2:13.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Stine Boe Gad | 1997 | 36.58 | 1:09.53 | |||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 32.68 | 1:42.21 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 31.54 | 2:13.75 | |||||||
11 | Lyngby Piger Es3 | 0 | 330 | 2:14.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.95 | 1:08.48 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 32.43 | 1:40.91 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 34.07 | 2:14.98 | |||||||
12 | Piger Frederikssund | 1998 | 326 | 2:15.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Thea Lund | 1999 | 32.96 | 1:05.23 | |||||||
Victoria Ringgaard | 2000 | 39.75 | 1:44.98 | |||||||
Amalie Ringgaard | 1996 | 30.49 | 2:15.47 | |||||||
13 | Hørsholm Piger 2 | 2000 | 280 | 2:22.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 37.60 | 1:12.53 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 36.21 | 1:48.74 | |||||||
Christina Borges-Nielsen | 1999 | 33.72 | 2:22.46 | |||||||
14 | Herlev Girls | 1998 | 264 | 2:25.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Celine Brock | 2000 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 33.27 | 1:06.78 | |||||||
Emily Krontoft | 1998 | 34.82 | 1:41.60 | |||||||
Maria Oest | 2001 | 43.78 | 2:25.38 | |||||||
15 | Piger 2 Sksv | 0 | 256 | 2:26.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Esther Flø | 2001 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.62 | 1:15.70 | |||||||
Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 34.30 | 1:50.00 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 36.79 | 2:26.79 | |||||||
16 | Stt Flyvefisk | 1900 | 219 | 2:34.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Xandra Huryn | 2001 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 35.26 | 1:12.30 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.26 | 1:47.56 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 47.09 | 2:34.65 | |||||||
17 | Lyngby Piger Es4 | 0 | 216 | 2:35.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 42.89 | 1:22.50 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 36.34 | 1:58.84 | |||||||
Alix Reynolds | 2001 | 36.62 | 2:35.46 | |||||||
18 | Helsingør Piger 4 | 0 | 201 | 2:39.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Holm Klysner | 2000 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 37.72 | 1:18.99 | |||||||
Maja Bak Christensen | 2000 | 38.80 | 1:57.79 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 41.32 | 2:39.11 | |||||||
19 | Roskilde 1 Piger | 0 | 183 | 2:44.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Rikke Skovly Petersen | 2003 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:21.03 | 2:04.95 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 39.27 | 2:44.22 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 2:44.22 | ||||||||
20 | Stt S Sirener | 2000 | 101 | 3:20.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Marceline Lermark | 2003 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 57.00 | 1:41.85 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 51.37 | 2:33.22 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 47.00 | 3:20.22 | |||||||
- | Helsingør Piger 2 | 0 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 3 Piger | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 33.97 | 33.97 | |||||||
- | Herlev Tøser | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Thea Jacobsen | 2003 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |