Results for Kronborg Open 2012 Lang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2012 | Udskriftsdato | 25 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 februar 2012 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 74 | 59.65 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 402 | 33.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Caroline Schwenger | 2000 | 339 | 35.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 322 | 36.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 314 | 36.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | 267 | 38.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 261 | 39.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 242 | 40.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 241 | 40.31 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 239 | 40.42 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Mubiru | 2000 | 236 | 40.56 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Nicoline Bredahl | 2000 | 224 | 41.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 220 | 41.56 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 180 | 44.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frida Schledermann | 2001 | 153 | 46.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Andrea Paaske | 2001 | 129 | 49.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 121 | 50.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 119 | 51.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 508 | 31.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | 420 | 33.48 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Angelika Adakis | 1998 | 335 | 36.08 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
4 | Christina F. Eriksen | 1999 | 333 | 36.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | 324 | 36.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 323 | 36.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 320 | 36.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Johansen | 1999 | 297 | 37.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Philippa Revstedt | 1999 | 276 | 38.49 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
10 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 260 | 39.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emily Krontoft | 1998 | 246 | 40.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 213 | 41.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cassandra Thimmer | 1999 | 196 | 43.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria S. Bahrenscheer | 1999 | 156 | 46.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Corydon-Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Bjerre | 1998 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Hove | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Christiansen | 1996 | 431 | 33.19 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | 407 | 33.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Augusta Andersson | 1997 | 388 | 34.38 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 383 | 34.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 368 | 34.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 345 | 35.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 317 | 36.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 286 | 38.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 214 | 41.91 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linda Baron | 1995 | 516 | 31.25 | ||||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
2 | Therese Svensson | 1991 | 472 | 32.19 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 436 | 33.05 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Ane Andersen | 1990 | 310 | 37.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 25 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |