Tulokset DGI Landsmesterskab 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2012 | Udskriftsdato | 17 marts 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:49 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2012 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Xenia Huryn | 2000 | DGI Roskilde | 39.30 | 1:23.50 | 2:08.34 | 2:51.29 | |||
2 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | DGI Sydvest | 38.10 | 1:21.82 | 2:08.84 | 2:54.63 | |||
3 | Anne Rytter | 2000 | DGI Østjylland | 40.65 | 1:25.99 | 2:12.92 | 2:55.24 | |||
4 | Josefine Nickelsen | 2001 | DGI Roskilde | 41.25 | 1:26.37 | 2:09.71 | 2:59.14 | |||
5 | Julie Henriksen | 2000 | DGI Sydvest | 40.37 | 1:27.77 | 2:16.89 | 3:03.00 | |||
6 | Rebecca Brady | 2001 | DGI Storstrømmen | 45.11 | 1:34.04 | 2:24.16 | 3:11.74 | |||
7 | Caroline Clausen | 2000 | DGI Midtjylland | 43.02 | 1:32.29 | 2:24.16 | 3:12.92 | |||
8 | Josefine F. Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 44.25 | 1:34.95 | 2:29.77 | 3:20.69 | |||
9 | Ellen Nielsen | 2001 | DGI Sydvest | 46.67 | 1:38.47 | 2:30.54 | 3:21.27 | |||
10 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.86 | 1:39.48 | 2:33.91 | 3:24.34 | |||
11 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | DGI Midtjylland | 48.90 | 1:44.22 | 2:41.15 | 3:37.01 | |||
12 | Anna Ottosen | 2001 | DGI Midtjylland | 48.97 | 1:55.06 | 3:01.33 | 4:06.95 | |||
- | Nikoline Mathiesen | 2000 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 32.50 | 1:08.91 | 1:46.66 | 2:22.91 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | DGI Sønder Jylland | 33.24 | 1:09.81 | 1:46.47 | 2:23.05 | |||
3 | Gynn Davidsen | 1998 | DGI Sydvest | 34.45 | 1:13.41 | 1:54.72 | 2:34.66 | |||
4 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 35.61 | 1:15.44 | 1:56.22 | 2:34.69 | |||
5 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.24 | 1:16.70 | 1:58.42 | 2:38.04 | |||
6 | Helena Rasmussen | 1998 | DGI Midtjylland | 36.14 | 1:16.79 | 2:00.00 | 2:41.54 | |||
7 | Johanne Karstensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 37.08 | 1:18.95 | 2:02.96 | 2:44.10 | |||
8 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 36.72 | 1:19.23 | 2:03.01 | 2:44.35 | |||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 37.60 | 1:20.87 | 2:05.33 | 2:46.81 | |||
10 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | DGI Midtjylland | 37.96 | 1:21.46 | 2:07.54 | 2:49.48 | |||
11 | Olivia Andersen | 1998 | DGI Østjylland | 39.72 | 1:23.73 | 2:09.95 | 2:51.05 | |||
12 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | DGI Sydøstjylland | 40.05 | 1:23.99 | 2:09.54 | 2:51.25 | |||
13 | Line Møller Bossen | 1998 | DGI Sønder Jylland | 39.12 | 1:23.77 | 2:09.08 | 2:51.62 | |||
14 | Marie Jahn Andersen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 38.66 | 1:21.63 | 2:07.46 | 2:51.79 | |||
15 | Mathilde Hedemand | 1999 | DGI Nordjylland | 39.83 | 1:24.56 | 2:11.03 | 2:52.05 | |||
16 | Helena Wendelboe | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 38.25 | 1:20.78 | 2:06.50 | 2:52.53 | |||
17 | Anne Vinding Sørensen | 1999 | DGI Fyn | 40.38 | 1:24.90 | 2:10.93 | 2:57.69 | |||
18 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | DGI Sønder Jylland | 40.53 | 1:26.69 | 2:14.42 | 2:59.25 | |||
19 | Andrea Søndergaard | 1999 | DGI Sydvest | 40.72 | 1:29.23 | 2:18.10 | 3:05.79 | |||
20 | Rebekka Kusk | 1998 | DGI Midtjylland | 42.50 | 1:30.69 | 2:22.23 | 3:10.53 | |||
21 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 40.68 | 1:29.85 | 2:21.25 | 3:14.85 | |||
22 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 44.90 | 1:36.91 | 2:28.03 | 3:15.08 | |||
23 | Klara Jensen | 1998 | DGI Østjylland | 39.39 | 1:26.97 | 2:19.53 | 3:16.65 | |||
24 | Charlotte Marie Ø. Madsen | 1999 | DGI Sydvest | 41.98 | 1:32.13 | 2:25.42 | 3:17.71 | |||
25 | Alberte Kobber Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 49.49 | 1:43.25 | 2:37.93 | 3:27.93 | |||
26 | Klara Møller Poulsen | 1998 | DGI Østjylland | 46.05 | 1:42.13 | 2:38.07 | 3:28.90 | |||
27 | Sascha Pedersen | 1999 | DGI Nordjylland | 46.36 | 1:40.47 | 2:38.61 | 3:29.23 | |||
28 | Christina Holmgaard | 1998 | DGI Østjylland | 47.56 | 1:42.72 | 2:37.54 | 3:33.00 | |||
29 | Caroline S. Christiansen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 49.06 | 1:45.44 | 2:42.34 | 3:36.19 | |||
30 | Isabella Ring | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 47.67 | 1:43.70 | 2:43.74 | 3:41.08 | |||
31 | Katrine E. Andersen | 1999 | DGI Sydvest | 46.14 | 1:44.93 | 2:46.07 | 3:43.03 | |||
32 | Signe Hansen | 1999 | DGI Fyn | 48.56 | 1:46.16 | 2:47.35 | 3:46.74 | |||
- | Afbud | 1998 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Rebecca L. Sørensen | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Levisen | 1997 | DGI Nordjylland | 30.18 | 1:03.54 | 1:38.76 | 2:14.59 | |||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | DGI Sønder Jylland | 30.33 | 1:05.14 | 1:41.97 | 2:18.89 | |||
3 | Didde Karstensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 31.06 | 1:06.02 | 1:43.16 | 2:19.93 | |||
4 | Mai Hansen | 1996 | DGI Nordjylland | 32.08 | 1:07.88 | 1:45.05 | 2:22.25 | |||
5 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 32.97 | 1:09.05 | 1:47.03 | 2:25.27 | |||
6 | Josephine Sørensen | 1996 | DGI Sydvest | 33.16 | 1:10.16 | 1:48.50 | 2:26.68 | |||
7 | Anna Olsen | 1997 | DGI Roskilde | 34.34 | 1:11.87 | 1:50.39 | 2:29.33 | |||
8 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | DGI Sydvest | 34.68 | 1:13.03 | 1:52.91 | 2:32.10 | |||
9 | Litten Fleggaard | 1997 | DGI Sønder Jylland | 32.33 | 1:12.09 | 1:54.07 | 2:32.91 | |||
10 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | DGI Nordjylland | 35.31 | 1:14.96 | 1:54.50 | 2:33.22 | |||
11 | Anette Damsgaard | 1996 | DGI Sydøstjylland | 35.42 | 1:14.93 | 1:55.14 | 2:34.98 | |||
12 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 35.76 | 1:15.66 | 1:56.11 | 2:35.14 | |||
13 | Mika Lund | 1996 | DGI Sønder Jylland | 35.17 | 1:14.97 | 1:56.24 | 2:36.22 | |||
14 | Hannah Ibsen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.59 | 1:17.22 | 1:59.70 | 2:40.99 | |||
15 | Julie Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 35.96 | 1:17.66 | 2:01.59 | 2:42.63 | |||
16 | Katrine Christensen | 1996 | DGI Sydvest | 38.21 | 1:21.51 | 2:05.23 | 2:46.40 | |||
17 | Trine Kruse Kristensen | 1997 | DGI Sønder Jylland | 38.26 | 1:22.87 | 2:11.11 | 2:59.11 | |||
18 | Cecilie Clemmesen | 1997 | DGI Sydvest | 40.66 | 1:28.51 | 2:18.78 | 3:04.80 | |||
19 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 40.64 | 1:29.11 | 2:18.79 | 3:05.47 | |||
20 | Camilla Matthiesen | 1997 | DGI Sønder Jylland | 41.98 | 1:29.08 | 2:19.13 | 3:06.60 | |||
21 | Michelle Kruse | 1997 | DGI Sydvest | 41.02 | 1:27.64 | 2:13.95 | 3:07.23 | |||
22 | Mathilde H. Overgaard | 1997 | DGI Østjylland | 44.39 | 1:33.84 | 2:24.21 | 3:11.30 | |||
23 | Lærke K. Meyer | 1997 | DGI Sydvest | 43.52 | 1:33.34 | 2:24.91 | 3:13.03 | |||
24 | Amanda Sejersen | 1996 | DGI Østjylland | 45.00 | 1:38.64 | 2:37.36 | 3:34.34 | |||
- | Afbud | 1997 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Camilla Riddersholm | 1997 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Christine Hammergaard | 1996 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Emma Matzen | 1996 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Lenette Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Sørensen | 1994 | DGI Østjylland | 32.93 | 1:09.22 | 1:46.89 | 2:22.80 | |||
2 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | DGI Nordjylland | 33.14 | 1:09.07 | 1:46.62 | 2:23.76 | |||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | DGI Sydvest | 32.87 | 1:09.46 | 1:47.45 | 2:26.11 | |||
4 | Karina Christensen | 1993 | DGI Sønder Jylland | 34.70 | 1:12.45 | 1:50.48 | 2:28.17 | |||
5 | Linette Hansen | 1995 | DGI Nordjylland | 33.32 | 1:10.85 | 1:50.48 | 2:28.88 | |||
6 | Charlotte Jensen | 1994 | DGI Nordjylland | 32.87 | 1:09.05 | 1:48.57 | 2:30.62 | |||
7 | Shiva Leisner | 1995 | DGI Fyn | 35.29 | 1:14.06 | 1:55.16 | 2:35.78 | |||
8 | Eva Bendix | 1995 | DGI Fyn | 1:18.62 | 2:02.67 | 2:45.73 | 2:45.73 | |||
9 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 39.48 | 1:23.53 | 2:09.08 | 2:52.25 | |||
10 | Cathrine Thomsen | 1995 | DGI Sønder Jylland | 41.51 | 1:27.58 | 2:14.19 | 2:57.82 | |||
- | Afbud | 1994 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Pernille Christiansen | 1995 | DGI Roskilde | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2012 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 08:49 |