Resultater for DGI Landsmesterskab 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2012 | Udskriftsdato | 17 marts 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2012 |
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler 6 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Midtjylland 13 | 2002 | DGI Midtjylland | 3:32.66 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 46.15 | 46.15 | |||||||
Kristina L. Jensen | 2002 | 49.47 | 1:35.62 | |||||||
Søs Grarup | 2002 | 1:06.58 | 2:42.20 | |||||||
Cecilie Thuesen | 2002 | 50.46 | 3:32.66 | |||||||
- | Afbud | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Midtjylland 12 | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | 1 hånd ved afslut | |||||
Emilie Knudsen | 2002 | 48.80 | 48.80 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 56.15 | 1:44.95 | |||||||
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | D G I Sydvest D 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:41.35 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 45.23 | 1:25.20 | |||||||
Caroline Kjærgaard | 2000 | 39.64 | 2:04.84 | |||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 36.51 | 2:41.35 | |||||||
2 | Dgi Nord Miniteens | 2000 | DGI Nordjylland | 2:41.92 | ||||||
Julie Engsig | 2000 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 47.42 | 1:27.18 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 40.23 | 2:07.41 | |||||||
Kristina Ladefoged | 2000 | 34.51 | 2:41.92 | |||||||
3 | Hg Pigerne Gr8 | 2000 | DGI Storstrømmen | 2:50.75 | ||||||
Noa Andersen | 2001 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Line Pedersen | 2001 | 48.80 | 1:31.00 | |||||||
Alberte Stegmann | 2000 | 40.94 | 2:11.94 | |||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 38.81 | 2:50.75 | |||||||
4 | Sønderjyske Piger1 Gr 8 | 2000 | DGI Sønder Jylland | 2:54.21 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Katrine Risberg Hansen | 2001 | 46.75 | 1:34.11 | |||||||
Julie Warncke | 2000 | 43.76 | 2:17.87 | |||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 36.34 | 2:54.21 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 2001 | DGI Roskilde | 2:55.51 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 43.74 | 43.74 | |||||||
Xandra Huryn | 2001 | 50.83 | 1:34.57 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 43.92 | 2:18.49 | |||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 37.02 | 2:55.51 | |||||||
6 | Sydøstjylland Piger 8,1 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 2:55.62 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 40.42 | 1:22.35 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 54.39 | 2:16.74 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 38.88 | 2:55.62 | |||||||
7 | Sønderjyske Piger2 Gr8 | 2000 | DGI Sønder Jylland | 3:05.01 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 47.23 | 47.23 | |||||||
Louise K. Kristensen | 2000 | 49.68 | 1:36.91 | |||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 47.76 | 2:24.67 | |||||||
Nete Petersen | 2001 | 40.34 | 3:05.01 | |||||||
8 | Dgi Nord Ladylike | 2000 | DGI Nordjylland | 3:06.27 | ||||||
Sofie Amalie Bøss | 2001 | 48.62 | 48.62 | |||||||
Freya Kobber Nielsen | 2001 | 51.58 | 1:40.20 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 45.44 | 2:25.64 | |||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 40.63 | 3:06.27 | |||||||
9 | Midtjylland 7 | 2000 | DGI Midtjylland | 3:08.24 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Cecilie Eskesen | 2000 | 52.91 | 1:35.74 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | 50.99 | 2:26.73 | |||||||
Line Mia Jensen | 2000 | 41.51 | 3:08.24 | |||||||
10 | Midtjylland 8 | 2000 | DGI Midtjylland | 3:09.57 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 59.08 | 1:41.58 | |||||||
Caroline Clausen | 2000 | 48.79 | 2:30.37 | |||||||
Freja Due Hussak | 2000 | 39.20 | 3:09.57 | |||||||
11 | St. Kbh Piger de Små | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 3:11.71 | ||||||
Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Julie Petersen | 2000 | 56.66 | 1:41.59 | |||||||
Alison Lodal | 2001 | 49.10 | 2:30.69 | |||||||
Rikke Thygesen | 2000 | 41.02 | 3:11.71 | |||||||
12 | Fynske Piger Gr. 8 Hold 1 | 2000 | DGI Fyn | 3:11.87 | ||||||
Viktoria Thomsen | 2001 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Anna Gregersen | 2001 | 53.03 | 1:45.21 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 43.25 | 2:28.46 | |||||||
Lea Mahanto | 2000 | 43.41 | 3:11.87 | |||||||
13 | Gr.8 - Piger1 Østjylland | 2001 | DGI Østjylland | 3:12.09 | ||||||
Julie Nøhr Olesen | 2001 | 51.65 | 51.65 | |||||||
Mette Baack | 2000 | 48.64 | 1:40.29 | |||||||
Anne Rytter | 2000 | 45.28 | 2:25.57 | |||||||
Emilie Andersen | 2002 | 46.52 | 3:12.09 | |||||||
14 | Sydøstjylland Piger 8,2 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 3:15.08 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 50.94 | 50.94 | |||||||
Sille Ibsen | 2001 | 45.18 | 1:36.12 | |||||||
Sofie Amalie Bisgaard | 2000 | 50.73 | 2:26.85 | |||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 48.23 | 3:15.08 | |||||||
15 | D G I Sydvest D 2 | 2001 | DGI Sydvest | 3:16.17 | ||||||
Søs Jørgensen | 2001 | 1:02.79 | 1:02.79 | |||||||
Mette Brix | 2000 | 49.20 | 1:51.99 | |||||||
Thilde Nielsen | 2001 | 44.93 | 2:36.92 | |||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 39.25 | 3:16.17 | |||||||
- | Fynske Piger Gr. 8 Hold 2 | 2000 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | St. Kbh Piger de Små | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gr.8 - Piger2 Østjylland | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | afslut på maven | |||||
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Pigerne Gr7 | 1998 | DGI Storstrømmen | 2:19.88 | ||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Freja Andersen | 1998 | 38.69 | 1:11.93 | |||||||
Ida Petersen | 1998 | 34.10 | 1:46.03 | |||||||
Johanne Karstensen | 1999 | 33.85 | 2:19.88 | |||||||
2 | Dgi Nord Piger På Date | 1998 | DGI Nordjylland | 2:24.34 | ||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 43.51 | 1:15.67 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 37.54 | 1:53.21 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 31.13 | 2:24.34 | |||||||
3 | Sønderjyske Piger1 Gr 7 | 1998 | DGI Sønder Jylland | 2:27.20 | ||||||
Signe Terp | 1998 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Emilie Andresen Ravn | 1998 | 40.76 | 1:18.88 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 35.01 | 1:53.89 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 33.31 | 2:27.20 | |||||||
4 | Midtjylland 4 | 1998 | DGI Midtjylland | 2:36.09 | ||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 1:22.01 | 2:02.31 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 33.78 | 2:36.09 | |||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 2:36.09 | ||||||||
5 | Gr.7 - Piger1 Østjylland | 1999 | DGI Østjylland | 2:37.67 | ||||||
Josefine Knudsen | 1998 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Frederikke Nielsen | 1998 | 44.11 | 1:24.71 | |||||||
Ditte H. Kornbeck | 1998 | 40.44 | 2:05.15 | |||||||
Celina Winther | 1999 | 32.52 | 2:37.67 | |||||||
6 | Sønderjyske Piger2 Gr. 7 | 1998 | DGI Sønder Jylland | 2:39.95 | ||||||
Sandra Kjeldsen | 1998 | 41.89 | 41.89 | |||||||
Line Møller Bossen | 1998 | 43.68 | 1:25.57 | |||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 39.96 | 2:05.53 | |||||||
Marie Jahn Andersen | 1999 | 34.42 | 2:39.95 | |||||||
7 | Midtjylland 3 | 1998 | DGI Midtjylland | 2:42.18 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 41.99 | 1:22.55 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | 41.47 | 2:04.02 | |||||||
Rebekka Kusk | 1998 | 38.16 | 2:42.18 | |||||||
8 | Fynske Piger Gr. 7 Hold 1 | 1998 | DGI Fyn | 2:43.68 | ||||||
Emilie Rindebæk | 1998 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Anne Vinding Sørensen | 1999 | 46.39 | 1:26.43 | |||||||
Maria Terndrup Heiden | 1998 | 41.16 | 2:07.59 | |||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 36.09 | 2:43.68 | |||||||
9 | St. Kbh Piger de Hurtige | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 2:44.30 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 45.09 | 45.09 | |||||||
Louise Holm | 1999 | 49.36 | 1:34.45 | |||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 35.62 | 2:10.07 | |||||||
Helena Wendelboe | 1998 | 34.23 | 2:44.30 | |||||||
10 | Dgi Nord Snedronningerne | 1998 | DGI Nordjylland | 2:52.53 | ||||||
Nikoline Riisberg | 1999 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Stine Jensen | 1999 | 46.01 | 1:29.34 | |||||||
Gitta Nielsen | 1999 | 45.71 | 2:15.05 | |||||||
Kathrine R. Jensen | 1998 | 37.48 | 2:52.53 | |||||||
11 | Dgi Sydvest D 3 | 1998 | DGI Sydvest | 2:54.88 | ||||||
Charlotte Marie Ø. Madsen | 1999 | 47.28 | 47.28 | |||||||
Amanda Uhd | 1998 | 45.75 | 1:33.03 | |||||||
Christina X. Møller | 1998 | 46.96 | 2:19.99 | |||||||
Thilde Hjorth | 1999 | 34.89 | 2:54.88 | |||||||
12 | Gr.7 - Piger2 Østjylland | 1999 | DGI Østjylland | 2:58.58 | ||||||
Amalie Thomsen | 1999 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 45.63 | 1:27.88 | |||||||
Bjørk Kristophersen | 1999 | 49.29 | 2:17.17 | |||||||
Rebecca L. Sørensen | 1999 | 41.41 | 2:58.58 | |||||||
- | Fynske Piger Gr. 7 Hold 2 | 1998 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Kristine Odgaard | 1999 | |||||||||
Camilla Bruun Simonsen | 1998 | |||||||||
Cecilie Nielsen | 1999 | |||||||||
Mia Rützou | 1999 | DNS | ||||||||
- | St. Kbh Piger de Hurtige | 1998 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | St.kbh Piger de Hurtigere | 1998 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Dgi Sydvest D 4 | 1998 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Roskilde Piger 2 | 1998 | DGI Roskilde | DSQ | tyvstart | |||||
Helene Skov-Casper | 2000 | 1:01.22 | 1:01.22 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2012 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:55 |