Resultat för UGP 1 - Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2012 |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm/Eriksdal |
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 februari 2012 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 189 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Malmberg |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.20 |
1:09.21 |
1:54.96 |
|
2:30.58 |
|
2 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
32.21 |
1:13.87 |
1:55.12 |
|
2:31.34 |
|
3 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.03 |
1:11.23 |
1:58.11 |
|
2:31.35 |
|
4 |
Sara Nyberg |
1996 |
Wisby Simsällskap |
|
34.44 |
1:14.31 |
1:59.81 |
|
2:36.20 |
|
5 |
Julia Peterson |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.95 |
1:12.14 |
1:59.15 |
|
2:36.43 |
|
6 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.49 |
1:14.66 |
2:01.72 |
|
2:37.07 |
|
7 |
Danielle Lönnberg |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.94 |
1:17.64 |
2:04.54 |
|
2:39.97 |
|
8 |
Johanna Holm |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.79 |
1:20.01 |
2:04.69 |
|
2:42.81 |
|
9 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.27 |
1:17.59 |
2:06.50 |
|
2:44.52 |
|
10 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.66 |
1:20.41 |
2:11.50 |
|
2:48.77 |
|
11 |
Claudia Lienert |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.11 |
1:18.73 |
2:11.88 |
|
2:53.24 |
|
12 |
Love Rogersdotter |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
36.71 |
1:21.98 |
2:16.08 |
|
2:55.32 |
|
13 |
Gerd Waldheim |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.02 |
1:26.92 |
2:22.55 |
|
3:03.65 |
|
14 |
Evelina Häggh |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.67 |
1:32.19 |
2:26.44 |
|
3:11.34 |
|
15 |
Emma Lind |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.64 |
1:31.79 |
2:30.11 |
|
3:13.94 |
|
- |
Evelina Loftén |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.77 |
1:10.09 |
1:58.48 |
|
2:32.76 |
|
2 |
Amanda Kimander |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.83 |
1:11.30 |
1:57.95 |
|
2:34.93 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.60 |
1:16.57 |
2:02.86 |
|
2:37.60 |
|
4 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.95 |
1:14.78 |
2:02.20 |
|
2:39.04 |
|
5 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.57 |
1:17.23 |
2:02.63 |
|
2:39.58 |
|
6 |
Emina Bjelak |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
34.35 |
1:16.37 |
2:02.48 |
|
2:40.40 |
|
7 |
Elizabeth Zhmud |
1997 |
Hellas Simklubb |
|
38.35 |
1:20.88 |
2:13.57 |
|
2:55.56 |
|
8 |
Matilda Byström |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.29 |
1:30.03 |
2:23.26 |
|
3:01.83 |
|
9 |
Sofia Glabik |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.47 |
1:30.73 |
2:22.33 |
|
3:02.33 |
|
10 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.21 |
1:28.49 |
2:20.85 |
|
3:02.51 |
|
11 |
Elmira Shahmalekpour |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.85 |
1:31.63 |
2:24.90 |
|
3:05.56 |
|
12 |
Nora Hassako |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.64 |
1:33.91 |
2:26.52 |
|
3:07.42 |
|
13 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.60 |
1:30.69 |
2:21.67 |
|
3:09.84 |
|
14 |
Josefin Dufva |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.27 |
1:33.52 |
2:25.58 |
|
3:10.19 |
|
15 |
Shiba Noory |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
45.53 |
1:36.75 |
2:35.11 |
|
3:19.44 |
|
16 |
Kristen Rohoum |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.45 |
1:43.18 |
2:41.54 |
|
3:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.93 |
1:13.96 |
1:58.36 |
|
2:33.98 |
|
2 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.97 |
1:13.93 |
2:00.02 |
|
2:36.74 |
|
3 |
Lisa Eriksson |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
35.29 |
1:15.87 |
2:05.41 |
|
2:39.61 |
|
4 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.25 |
1:17.81 |
2:09.65 |
|
2:47.61 |
|
5 |
Johanna Berglund |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
38.11 |
1:19.16 |
2:10.88 |
|
2:48.51 |
|
6 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.04 |
1:19.28 |
2:10.47 |
|
2:48.75 |
|
7 |
Malin Atran |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.83 |
1:20.71 |
2:09.13 |
|
2:49.75 |
|
8 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.79 |
1:19.53 |
2:11.86 |
|
2:49.89 |
|
8 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.18 |
1:23.42 |
2:11.68 |
|
2:49.89 |
|
10 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.44 |
1:24.37 |
2:13.45 |
|
2:53.06 |
|
11 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.59 |
1:20.37 |
2:12.96 |
|
2:55.10 |
|
12 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.50 |
1:22.83 |
2:14.95 |
|
2:56.78 |
|
13 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.65 |
1:22.44 |
2:17.69 |
|
2:57.37 |
|
14 |
Amanda Fredriksson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.86 |
1:29.19 |
2:18.80 |
|
2:58.77 |
|
15 |
Maja Plars |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.97 |
1:25.02 |
2:20.53 |
|
2:59.62 |
|
16 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.71 |
1:26.43 |
2:21.12 |
|
3:00.49 |
|
17 |
Johanna Norin |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.19 |
1:26.44 |
2:19.48 |
|
3:02.52 |
|
18 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.84 |
1:32.46 |
2:25.76 |
|
3:06.33 |
|
19 |
Agnes Gabrielsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
46.41 |
1:42.01 |
2:42.24 |
|
3:28.23 |
|
20 |
Shahro Mousavi |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
50.25 |
1:46.64 |
2:51.36 |
|
3:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
33.63 |
1:15.95 |
2:03.08 |
|
2:39.76 |
|
2 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.24 |
1:18.05 |
2:04.40 |
|
2:41.91 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.81 |
1:13.05 |
2:03.81 |
|
2:42.19 |
|
4 |
Alma Karlsson |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.88 |
1:17.81 |
2:07.65 |
|
2:44.90 |
|
5 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.16 |
1:20.85 |
2:08.58 |
|
2:46.71 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.97 |
1:22.35 |
2:11.88 |
|
2:48.81 |
|
7 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.47 |
1:21.22 |
2:11.13 |
|
2:48.90 |
|
8 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.69 |
1:18.83 |
2:13.13 |
|
2:52.23 |
|
9 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.73 |
1:26.28 |
2:15.74 |
|
2:55.58 |
|
10 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.80 |
1:25.60 |
2:17.82 |
|
2:57.35 |
|
11 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.95 |
1:25.55 |
2:16.50 |
|
2:58.21 |
|
12 |
Elin Jansmarker |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.32 |
1:27.98 |
2:19.49 |
|
2:59.46 |
|
13 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.01 |
1:24.81 |
2:19.96 |
|
3:00.67 |
|
14 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.31 |
1:28.20 |
2:21.53 |
|
3:00.69 |
|
15 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.25 |
1:30.37 |
2:23.34 |
|
3:01.33 |
|
16 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.93 |
1:32.22 |
2:24.43 |
|
3:02.32 |
|
17 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.82 |
1:28.17 |
2:21.32 |
|
3:03.19 |
|
18 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.78 |
1:28.13 |
2:21.87 |
|
3:03.42 |
|
19 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.85 |
1:26.83 |
2:27.35 |
|
3:07.94 |
|
20 |
Hanna Jacobsson |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.71 |
1:31.34 |
2:23.02 |
|
3:09.89 |
|
21 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
43.93 |
1:33.98 |
2:28.38 |
|
3:10.59 |
|
22 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.77 |
1:29.76 |
2:27.01 |
|
3:10.71 |
|
23 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
41.49 |
1:30.63 |
2:29.36 |
|
3:12.09 |
|
24 |
Louise Leijonberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.77 |
1:35.17 |
2:33.38 |
|
3:13.56 |
|
25 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
43.25 |
1:32.06 |
2:31.06 |
|
3:14.65 |
|
26 |
Karin Emanuelsson |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.43 |
1:29.37 |
2:28.84 |
|
3:14.75 |
|
27 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.72 |
1:37.83 |
2:35.19 |
|
3:16.57 |
|
28 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.23 |
1:36.99 |
2:34.67 |
|
3:16.59 |
|
29 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.23 |
1:34.52 |
2:31.21 |
|
3:16.73 |
|
30 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
50.81 |
1:40.06 |
2:37.60 |
|
3:16.84 |
|
31 |
Camilla Dehlin |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.64 |
1:36.45 |
2:37.06 |
|
3:19.33 |
|
32 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
48.40 |
1:39.41 |
2:36.31 |
|
3:21.29 |
|
33 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
50.19 |
1:41.59 |
2:40.44 |
|
3:26.55 |
|
34 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
48.99 |
1:41.10 |
2:42.20 |
|
3:26.65 |
|
35 |
Linnea Lindahl |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
51.68 |
1:46.52 |
2:40.54 |
|
3:27.52 |
|
36 |
Chanda Smeds |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
46.48 |
1:41.90 |
2:41.93 |
|
3:31.35 |
|
37 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
52.03 |
1:46.53 |
2:47.25 |
|
3:35.04 |
|
38 |
Isabelle Flora |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
46.32 |
1:42.06 |
2:50.59 |
|
3:38.00 |
|
39 |
Pernilla Carlquist |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
49.92 |
1:50.39 |
2:52.86 |
|
3:38.65 |
|
40 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
51.27 |
1:50.78 |
2:52.27 |
|
3:41.07 |
|
41 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
54.14 |
1:51.36 |
2:51.51 |
|
3:41.77 |
|
42 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
50.38 |
1:47.65 |
2:52.21 |
|
3:43.70 |
|
43 |
Ellinor Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
51.81 |
1:56.37 |
3:10.15 |
|
4:02.96 |
|
44 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:02.42 |
2:09.07 |
3:14.77 |
|
4:07.13 |
|
- |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Thea Wahlström |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2012 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:38 |
|