Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10:30
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2012 | Udskriftsdato | 04 februar 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2012 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 217 | 42.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 146 | 47.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 279 | 38.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 276 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Frederik Marcussen | 1999 | 214 | 42.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Andreas Prior | 1999 | 201 | 43.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Malthe Gilkrog | 1998 | 180 | 44.72 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Frederik Peter Bager | 1999 | 172 | 45.37 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Rasmus Bang Olesen | 1998 | 163 | 46.18 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 153 | 47.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 108 | 53.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 97 | 54.93 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Max Lundum | 1999 | 41 | 1:13.15 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 37 | 1:16.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Nørrevang | 1999 | DSQ | 1 hånd v/afslutn. | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kristian Berthelsen | 1999 | DSQ | dob.armtag u/vand | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 181 | 44.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mads Bogner | 2000 | 139 | 48.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | 132 | 49.64 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 130 | 49.79 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
5 | Malthe Levisen | 2001 | 128 | 50.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | 124 | 50.66 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Torp | 2000 | 123 | 50.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Johan Thorsteinsson | 2000 | 120 | 51.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 105 | 53.53 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Bimler | 2000 | 88 | 56.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Berthel R. Andersen | 2000 | 83 | 57.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Esben Boa Noe | 2001 | 77 | 59.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Jonas Ipsen | 2000 | 71 | 1:01.07 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
14 | Frederik Isaksen | 2000 | 70 | 1:01.40 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Lawrence Langley | 2001 | 58 | 1:05.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Shane Byrne | 2000 | 56 | 1:06.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Luther | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DSQ | Crawl til start | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Magnus Hegelund | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Bloch | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas L. Werther | 2002 | 71 | 1:00.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Kristiansen | 2003 | 56 | 1:05.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Kloster | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 04 februar 2012 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |