Resultater for Nordea Midsommercup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2012 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2012 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.75 | 1:38.30 | |||||
2 | Nadja Brinckmann | 2002 | Randers GF Neptun | 51.32 | 1:42.45 | |||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 49.05 | 1:43.79 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.64 | 1:44.60 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.22 | 1:44.93 | |||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.73 | 1:47.81 | |||||
7 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 53.92 | 1:48.37 | |||||
8 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.59 | 1:49.78 | |||||
- | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | arme ved lår i bryst | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.80 | 1:18.71 | |||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.66 | 1:19.49 | |||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.68 | 1:22.91 | |||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.47 | 1:23.36 | |||||
5 | Michelle Franow | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.34 | 1:23.59 | |||||
6 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 40.50 | 1:26.06 | |||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.56 | 1:26.85 | |||||
8 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.08 | 1:27.45 | |||||
9 | Stella Krogh Lund | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.48 | 1:28.34 | |||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.27 | 1:28.66 | |||||
11 | Victoria Yu | 2000 | Lyseng IF | 40.17 | 1:30.74 | |||||
12 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:30.90 | 1:30.90 | |||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.60 | 1:32.74 | |||||
14 | Sabina K. S. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.10 | 1:34.38 | |||||
15 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.75 | 1:35.11 | |||||
16 | Maya Hald | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.28 | 1:35.25 | |||||
17 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.18 | 1:35.54 | |||||
18 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 44.74 | 1:35.76 | |||||
19 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 46.11 | 1:36.07 | |||||
20 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 48.34 | 1:36.58 | |||||
21 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 46.62 | 1:38.43 | |||||
22 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 47.12 | 1:39.41 | |||||
23 | Kamma Meldgaard Bruun | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.50 | 1:40.17 | |||||
24 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 48.22 | 1:40.39 | |||||
25 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 49.55 | 1:41.02 | |||||
26 | Line Schou Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 47.65 | 1:41.63 | |||||
27 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.66 | 1:41.76 | |||||
28 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 45.88 | 1:41.90 | |||||
29 | Alberte Tang Dixen | 2001 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.35 | 1:42.54 | |||||
30 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 46.82 | 1:43.09 | |||||
31 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 50.72 | 1:43.52 | |||||
32 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.36 | 1:43.78 | |||||
33 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.30 | 1:43.93 | |||||
34 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 51.61 | 1:44.24 | |||||
35 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 52.65 | 1:44.50 | |||||
36 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 47.40 | 1:46.60 | |||||
37 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 50.90 | 1:46.65 | |||||
37 | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | Lyseng IF | 50.49 | 1:46.65 | |||||
39 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.27 | 1:47.25 | |||||
40 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 52.35 | 1:47.29 | |||||
41 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 51.52 | 1:47.58 | |||||
42 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 54.78 | 1:50.39 | |||||
43 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 53.71 | 1:50.51 | |||||
44 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 58.66 | 1:55.05 | |||||
45 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 57.75 | 1:55.82 | |||||
46 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 56.99 | 1:58.34 | |||||
47 | Julie Bjerre Paulsen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:00.95 | 2:06.12 | |||||
- | Anne Sofie K. Johannesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Anne-Mette H. Jørgensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie N. Pedersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | arme ej over vandfly | |||||
- | Ditte Zachariassen Eybye | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | arme forbi hofter br | |||||
- | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkron ben i br | |||||
- | Mathilde Laursen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | crawl efter 50m vend | |||||
- | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Randers GF Neptun | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Pipaluk Ploumann | 2000 | Randers GF Neptun | DSQ | udsvøm på ryg v50m | |||||
- | Sofie B. Jepsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | arm forbi hofte i br | |||||
- | Sofie Zachariassen Eybye | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej berør i 50m vend | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 35.63 | 1:13.90 | |||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.89 | 1:16.06 | |||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.10 | 1:17.46 | |||||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.76 | 1:17.57 | |||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.17 | 1:19.23 | |||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 39.45 | 1:19.36 | |||||
7 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.47 | 1:20.44 | |||||
8 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.93 | 1:22.90 | |||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.42 | 1:23.09 | |||||
10 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 40.36 | 1:24.12 | |||||
11 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.24 | 1:24.51 | |||||
12 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 41.10 | 1:25.15 | |||||
13 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.74 | 1:25.21 | |||||
14 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 40.48 | 1:26.48 | |||||
15 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:26.53 | 1:26.53 | |||||
16 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:26.65 | 1:26.65 | |||||
17 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 41.48 | 1:27.22 | |||||
18 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.32 | 1:27.98 | |||||
19 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.58 | 1:28.80 | |||||
20 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:29.41 | 1:29.41 | |||||
21 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.63 | 1:29.73 | |||||
22 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.71 | 1:29.94 | |||||
23 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:30.29 | 1:30.29 | |||||
24 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.81 | 1:30.30 | |||||
25 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.69 | 1:30.40 | |||||
25 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.83 | 1:30.40 | |||||
27 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.62 | 1:30.86 | |||||
28 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 43.79 | 1:32.02 | |||||
29 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:32.51 | 1:32.51 | |||||
30 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 44.05 | 1:32.80 | |||||
31 | Anne-Sofie Moth Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 45.53 | 1:33.53 | |||||
32 | Amalie Thomsen | 1999 | Randers GF Neptun | 42.97 | 1:34.77 | |||||
32 | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.77 | 1:34.77 | |||||
34 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.73 | 1:35.62 | |||||
35 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.98 | 1:35.81 | |||||
36 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 47.37 | 1:36.41 | |||||
37 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 47.15 | 1:36.56 | |||||
38 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 47.03 | 1:36.90 | |||||
39 | Una Stoltenberg | 1998 | TST Svømning | 45.51 | 1:37.19 | |||||
40 | Trine Smith Helles | 1998 | Randers GF Neptun | 46.69 | 1:39.27 | |||||
41 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 49.39 | 1:41.13 | |||||
42 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 49.37 | 1:41.66 | |||||
43 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 48.06 | 1:42.73 | |||||
44 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 50.18 | 1:43.46 | |||||
45 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 47.86 | 1:44.28 | |||||
46 | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | 52.17 | 1:45.46 | |||||
47 | Freja Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 53.11 | 1:46.61 | |||||
48 | Trine Borup Ydesen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 51.59 | 1:51.84 | |||||
49 | Vivi Pham | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 54.10 | 1:52.57 | |||||
50 | Vivi Bjerrum | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 56.26 | 2:00.63 | |||||
- | Frida Vedel | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Josephine Dunker | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Julie Dimke | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Uldall Larsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 31.03 | 1:06.91 | |||||
2 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.52 | 1:07.15 | |||||
3 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.36 | 1:11.85 | |||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.54 | 1:12.89 | |||||
5 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 35.06 | 1:13.62 | |||||
6 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.62 | 1:14.77 | |||||
7 | Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.16 | 1:15.15 | |||||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.83 | 1:15.92 | |||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.54 | 1:16.49 | |||||
10 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.26 | 1:16.83 | |||||
11 | Sofie Riddersholm | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.76 | 1:17.54 | |||||
12 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.49 | 1:18.48 | |||||
13 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 38.28 | 1:19.35 | |||||
14 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 36.82 | 1:20.26 | |||||
15 | Sarah Hjannung | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 36.95 | 1:20.36 | |||||
16 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.19 | 1:20.64 | |||||
17 | Sarah Brejnholt | 1996 | Kronjylland Svømmeklub | 37.93 | 1:20.75 | |||||
18 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.55 | 1:20.82 | |||||
19 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.48 | 1:21.17 | |||||
20 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.53 | 1:21.91 | |||||
21 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.19 | 1:22.15 | |||||
22 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 38.81 | 1:22.68 | |||||
23 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 38.51 | 1:23.29 | |||||
24 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.93 | 1:23.66 | |||||
25 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 38.42 | 1:23.67 | |||||
26 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.84 | 1:24.50 | |||||
27 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 39.20 | 1:25.06 | |||||
28 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 40.60 | 1:26.56 | |||||
29 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.88 | 1:27.21 | |||||
30 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 41.72 | 1:28.21 | |||||
31 | Kathrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 42.65 | 1:28.47 | |||||
32 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 41.20 | 1:28.52 | |||||
33 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.81 | 1:28.58 | |||||
34 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.87 | 1:28.98 | |||||
35 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.33 | 1:29.14 | |||||
36 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.57 | 1:29.34 | |||||
37 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.28 | 1:29.93 | |||||
38 | Julie Ottesen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 43.20 | 1:30.14 | |||||
39 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.55 | 1:30.56 | |||||
40 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 42.77 | 1:30.59 | |||||
41 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.85 | 1:31.17 | |||||
42 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 44.52 | 1:33.35 | |||||
43 | Stine Bilde | 1997 | Grenaa Svømmeklub | 44.55 | 1:34.49 | |||||
44 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.54 | 1:35.80 | |||||
45 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 49.21 | 1:37.92 | |||||
46 | Anna Stuckert | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 49.40 | 1:39.86 | |||||
47 | Mathilde Hviid Overgaard | 1997 | Randers GF Neptun | 51.55 | 1:42.05 | |||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Simone Pedersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | flyben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |