Results for Limfjords Cup 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.47 | 1:19.84 | |||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.83 | 1:21.32 | |||||
3 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.75 | 1:25.15 | |||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.70 | 1:25.29 | |||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 42.39 | 1:26.56 | |||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.42 | 1:27.64 | |||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 44.54 | 1:29.17 | |||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.21 | 1:31.53 | |||||
9 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.84 | 1:33.26 | |||||
10 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 47.25 | 1:35.65 | |||||
11 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.15 | 1:35.93 | |||||
12 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 46.27 | 1:36.55 | |||||
13 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 47.20 | 1:37.12 | |||||
14 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.82 | 1:38.11 | |||||
15 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 49.37 | 1:38.91 | |||||
16 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 46.93 | 1:39.62 | |||||
17 | Jannie Eickhardt | 2001 | Swim Team Esbjerg | 48.22 | 1:40.30 | |||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 50.20 | 1:40.54 | |||||
19 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.78 | 1:40.74 | |||||
20 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 49.14 | 1:40.95 | |||||
21 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 48.99 | 1:41.49 | |||||
22 | Mathilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 48.86 | 1:43.79 | |||||
23 | Camilla H. Veile | 2000 | Durup IF | 50.09 | 1:44.62 | |||||
24 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 50.60 | 1:45.24 | |||||
25 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.47 | 1:46.67 | |||||
26 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 53.30 | 1:48.22 | |||||
27 | Sigrid Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 56.29 | 1:54.17 | |||||
28 | Tenna Knigge | 2001 | West Swim Esbjerg | 56.63 | 1:55.91 | |||||
29 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | IHF Svømning | 59.18 | 2:00.16 | |||||
30 | Mathilde Laursen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 59.55 | 2:01.52 | |||||
31 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 57.98 | 2:01.66 | |||||
32 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.14 | 2:20.70 | |||||
- | Alberte Daugaard Asmussen | 2001 | IHF Svømning | DSQ | Svøm mave 90m | |||||
- | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Svøm mave 50m | |||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Metha Gornitzka | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Svøm mave 20m | |||||
- | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Ej fortsat bevæg.75m | |||||
- | Sidse Borch Mogensen | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej forts.bevæg.50m | |||||
- | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.15 | 1:12.41 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 36.73 | 1:15.55 | |||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.99 | 1:18.76 | |||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.26 | 1:18.90 | |||||
5 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.51 | 1:18.93 | |||||
6 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.44 | 1:19.05 | |||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.61 | 1:19.72 | |||||
8 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.85 | 1:21.32 | |||||
9 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 39.55 | 1:21.96 | |||||
10 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.07 | 1:22.85 | |||||
11 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 40.19 | 1:23.06 | |||||
12 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 42.13 | 1:23.15 | |||||
13 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 41.89 | 1:24.16 | |||||
14 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 42.01 | 1:24.61 | |||||
15 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.16 | 1:24.74 | |||||
16 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.21 | 1:24.91 | |||||
17 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.40 | 1:26.62 | |||||
18 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 41.12 | 1:27.06 | |||||
19 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.80 | 1:27.07 | |||||
20 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.22 | 1:27.35 | |||||
21 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 43.63 | 1:28.54 | |||||
22 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.72 | 1:29.00 | |||||
23 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.78 | 1:29.61 | |||||
24 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.59 | 1:30.15 | |||||
25 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 44.92 | 1:32.51 | |||||
26 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.81 | ||||||
27 | Helena Heerulff | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.65 | 1:34.49 | |||||
28 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 47.73 | 1:37.06 | |||||
29 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 47.58 | 1:37.57 | |||||
30 | Julie Kjær Jørgensen | 1999 | West Swim Esbjerg | 51.68 | 1:46.21 | |||||
31 | Alexandra Buchmet | 1999 | IHF Svømning | 51.62 | 1:51.85 | |||||
- | Ellen Yde Kjær | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej forts.bevæg.50m | |||||
- | Henriette Lørdal | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm mave 25m | |||||
- | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Svøm mave 25m | |||||
- | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v/25m | |||||
- | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Svøm mave 25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.19 | 1:08.24 | |||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | 1:10.97 | |||||
3 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.14 | 1:11.61 | |||||
4 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers GF Neptun | 36.46 | 1:17.03 | |||||
5 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.65 | 1:19.56 | |||||
6 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.51 | 1:20.57 | |||||
7 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.13 | 1:21.07 | |||||
8 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 39.63 | 1:21.12 | |||||
9 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.33 | 1:21.37 | |||||
10 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.33 | 1:22.45 | |||||
11 | Merethe Mark Jensen | 1997 | Svømmeklubben Rask | 41.86 | 1:22.74 | |||||
12 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 41.31 | 1:23.95 | |||||
13 | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.22 | 1:26.91 | |||||
14 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 43.63 | 1:27.91 | |||||
15 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.82 | 1:28.55 | |||||
16 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 42.47 | 1:30.17 | |||||
17 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.09 | 1:30.58 | |||||
18 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 45.63 | 1:30.95 | |||||
19 | Louise Warming | 1997 | Aars Svømmeklub | 47.21 | 1:34.71 | |||||
20 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 49.97 | 1:42.15 | |||||
21 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 50.22 | 1:44.09 | |||||
- | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 31.98 | 1:05.78 | |||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:06.12 | |||||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 36.64 | 1:13.91 | |||||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 36.14 | 1:14.13 | |||||
5 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.74 | 1:14.53 | |||||
6 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.66 | 1:17.65 | |||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.68 | 1:18.68 | |||||
8 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 40.23 | 1:21.32 | |||||
9 | Bolette Nielsen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 40.32 | 1:21.83 | |||||
10 | Birgitte Mark Jensen | 1994 | Svømmeklubben Rask | 39.99 | 1:23.26 | |||||
11 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.96 | 1:24.22 | |||||
- | Sanne Engemann | 1994 | Svømmeklubben Rask | DSQ | 2 armtag 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |