Tulokset Bellahøj Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag finaler
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Bellahøj Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | GI40Hermes | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 307 | 30.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 271 | 32.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | 251 | 33.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 243 | 33.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 231 | 34.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Johan Joensen | 2000 | 218 | 34.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mikkel Salmansen | 2000 | 215 | 34.90 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 215 | 34.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 213 | 35.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 212 | 35.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Christian Crone | 2001 | 211 | 35.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 208 | 35.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 204 | 35.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | 196 | 35.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 189 | 36.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mads Witthøft | 2000 | 179 | 37.09 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Martin Holst | 2000 | 179 | 37.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 178 | 37.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 165 | 38.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | August Weilguny | 2001 | 162 | 38.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Côme Basile Receveur | 2002 | 161 | 38.42 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Markus B. Hajdu | 2000 | 159 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Roar Andersen | 2001 | 157 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 154 | 38.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 142 | 40.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Frederik H Christiansen | 2000 | 140 | 40.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frede Meincke | 2002 | 138 | 40.51 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 128 | 41.53 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Aleksandar Pesic | 2001 | 122 | 42.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Harry Jensen | 2002 | 109 | 43.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Kalle Axen | 2000 | 107 | 44.00 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 79 | 48.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 422 | 27.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 388 | 28.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Johan Bragason | 1999 | 386 | 28.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Marius Møldrup | 1999 | 385 | 28.75 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 353 | 29.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 345 | 29.80 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 327 | 30.34 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil D. Nielsen | 1999 | 314 | 30.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | 307 | 30.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Frederik Rindshøj | 1999 | 307 | 31.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 302 | 31.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 296 | 31.39 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 293 | 31.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 282 | 31.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Anders Sørensen | 1999 | 270 | 32.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 269 | 32.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 247 | 33.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 240 | 33.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 240 | 33.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 239 | 33.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | 237 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jesper Christensen | 1998 | 236 | 33.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 233 | 33.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Magnus Loose | 1999 | 230 | 34.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Mathias Holdrup | 1999 | 230 | 34.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Christian Mørkeberg | 1999 | 186 | 36.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 184 | 36.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 181 | 36.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 143 | 40.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 141 | 40.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Emil Kvistbo | 1999 | 139 | 40.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 471 | 26.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | 405 | 28.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 404 | 28.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 388 | 28.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Danny Corell | 1997 | 374 | 29.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Daniel Højme | 1997 | 363 | 29.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lars Emil Villa | 1997 | 351 | 29.63 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Zachariassen | 1997 | 349 | 29.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Esben Norup | 1996 | 303 | 31.12 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 297 | 31.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Weitling | 1993 | 580 | 25.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 525 | 25.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 498 | 26.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 480 | 26.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 469 | 26.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 467 | 26.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Karim Møller | 1994 | 463 | 27.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 444 | 27.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | 416 | 28.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Filip Guldberg | 1995 | 395 | 28.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:37 |