Results for Bellahøj Cup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag finaler
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Bellahøj Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 06:17 | |||
Arrangør | GI40Hermes | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 235 | 40.96 | 1:24.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 222 | 42.66 | 1:26.03 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 172 | 45.06 | 1:33.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 164 | 45.67 | 1:35.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 152 | 45.98 | 1:37.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Laura Janner | 2002 | 147 | 47.38 | 1:38.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 135 | 45.80 | 1:41.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | 130 | 48.37 | 1:42.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 118 | 50.01 | 1:46.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | 88 | 52.59 | 1:56.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 508 | 31.24 | 1:05.25 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 503 | 31.68 | 1:05.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 418 | 33.38 | 1:09.62 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 375 | 35.12 | 1:12.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Amalie Mårtensson | 2000 | 362 | 34.97 | 1:13.04 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 359 | 34.48 | 1:13.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 351 | 36.20 | 1:13.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Fiona Grundtvig | 2000 | 350 | 35.63 | 1:13.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 320 | 36.58 | 1:16.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 317 | 34.92 | 1:16.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 311 | 36.76 | 1:16.86 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 310 | 36.74 | 1:16.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | My Weitling | 2000 | 308 | 37.35 | 1:17.08 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Helena Berg Wenk | 2000 | 299 | 36.93 | 1:17.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 299 | 37.39 | 1:17.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 296 | 37.47 | 1:18.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 294 | 36.84 | 1:18.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Katrine Jensen | 2000 | 275 | 37.96 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 268 | 37.80 | 1:20.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 262 | 39.12 | 1:21.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 250 | 39.24 | 1:22.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Sarah C. Meno | 2000 | 244 | 39.42 | 1:23.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Natasha Worm Magnus | 2000 | 240 | 40.48 | 1:23.81 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Frederikke Jensen | 2000 | 238 | 40.60 | 1:23.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | 234 | 41.18 | 1:24.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 233 | 40.72 | 1:24.67 | |||||
A6 | ||||||||||
27 | Kamilla Neve | 2000 | 225 | 41.01 | 1:25.56 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 217 | 41.10 | 1:26.60 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Julie Bojesen | 2001 | 211 | 41.97 | 1:27.48 | |||||
A6 | ||||||||||
30 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 209 | 41.43 | 1:27.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Louise Larsen | 2001 | 208 | 42.75 | 1:27.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 208 | 42.13 | 1:27.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
33 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 204 | 42.53 | 1:28.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Lærke Holm Junge | 2000 | 200 | 42.57 | 1:28.97 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Cathrine Rahbek | 2000 | 198 | 41.77 | 1:29.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Freja Schmidt | 2001 | 187 | 43.65 | 1:31.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Alberte Mammen | 2001 | 184 | 44.01 | 1:31.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 184 | 43.56 | 1:31.52 | |||||
A6 | ||||||||||
39 | Mia Søgaard | 2001 | 184 | 45.29 | 1:31.56 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
40 | Alina Sherfig | 2001 | 179 | 44.61 | 1:32.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Line Strandby | 2001 | 170 | 43.36 | 1:34.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
42 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 165 | 43.04 | 1:34.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Ida Sandvig Stage | 2001 | 157 | 45.43 | 1:36.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 155 | 45.99 | 1:36.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 154 | 47.65 | 1:37.12 | |||||
A6 | ||||||||||
46 | Anna Frevert | 2001 | 143 | 48.09 | 1:39.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Hannah Bekker | 2001 | 129 | 50.58 | 1:43.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 117 | 47.85 | 1:46.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
49 | Anastacia Halken | 2001 | 104 | 52.14 | 1:50.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
50 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 94 | 53.78 | 1:54.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Freja Brix Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mathilde Bischoff | 2001 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Misja Jepsen | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 608 | 29.87 | 1:01.47 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | 536 | 30.92 | 1:04.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 517 | 31.37 | 1:04.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 472 | 31.80 | 1:06.87 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 467 | 32.26 | 1:07.12 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 453 | 32.16 | 1:07.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Maja Østergaard | 1998 | 449 | 32.90 | 1:08.02 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Rikke Knudsen | 1998 | 412 | 33.97 | 1:09.98 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Katrine Hvid | 1998 | 411 | 32.75 | 1:10.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 395 | 34.51 | 1:10.95 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Josefine Pedersen | 1999 | 394 | 33.97 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | 390 | 34.07 | 1:11.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 377 | 34.28 | 1:12.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 359 | 34.08 | 1:13.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sarah Wohlert | 1998 | 341 | 35.98 | 1:14.51 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Lea Søgaard | 1998 | 332 | 36.15 | 1:15.22 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Natasja Schultz | 1998 | 328 | 36.00 | 1:15.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Sarah Mariner | 1998 | 323 | 35.86 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Louise Nicolaisen | 1998 | 304 | 38.16 | 1:17.41 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 304 | 36.67 | 1:17.46 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Laura Christensen | 1999 | 300 | 37.30 | 1:17.82 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Maria Buch | 1999 | 291 | 36.36 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Nicole Kristensen | 1999 | 290 | 38.01 | 1:18.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Freja B. Hansen | 1999 | 274 | 38.07 | 1:20.17 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Caroline Strandberg | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Diana Jacobsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Louise Winsley | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 680 | 28.86 | 59.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 655 | 29.13 | 59.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Line Kjær | 1996 | 646 | 28.83 | 1:00.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 631 | 29.06 | 1:00.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 628 | 29.20 | 1:00.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Madsen | 1995 | 596 | 29.59 | 1:01.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 574 | 30.45 | 1:02.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 570 | 29.97 | 1:02.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 566 | 30.10 | 1:02.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Katrine Brahtz | 1995 | 560 | 30.45 | 1:03.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Christina Hvid Edill | 1995 | 551 | 29.90 | 1:03.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 548 | 30.64 | 1:03.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 542 | 30.05 | 1:03.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Sofie Sørensen | 1997 | 535 | 30.58 | 1:04.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Louise Delani | 1984 | 530 | 31.31 | 1:04.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 526 | 30.72 | 1:04.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Isabel Brylov | 1994 | 522 | 31.07 | 1:04.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 516 | 31.28 | 1:04.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 515 | 30.98 | 1:04.94 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Pia Nicolaisen | 1994 | 510 | 31.07 | 1:05.16 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Julia Lisakowski | 1994 | 509 | 31.73 | 1:05.22 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Cecilie Holten | 1996 | 508 | 31.02 | 1:05.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 506 | 31.28 | 1:05.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 505 | 31.00 | 1:05.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Natascha Zender | 1997 | 505 | 31.84 | 1:05.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 502 | 30.90 | 1:05.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 497 | 30.96 | 1:05.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Olivia Ane Frey | 1994 | 484 | 31.53 | 1:06.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Anna Puggaard | 1996 | 483 | 31.59 | 1:06.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 474 | 31.48 | 1:06.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Kamilla Larsen | 1996 | 472 | 31.71 | 1:06.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 462 | 33.14 | 1:07.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Louise Møller Jessen | 1997 | 456 | 31.82 | 1:07.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Sofie Witthøft | 1997 | 445 | 32.31 | 1:08.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Melizza Petersen | 1994 | 439 | 30.98 | 1:08.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
36 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 408 | 33.15 | 1:10.19 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Louise Uglebjerg | 1994 | 394 | 34.32 | 1:11.04 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Rikke Ferdinansen | 1997 | 361 | 35.37 | 1:13.15 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
39 | Mian Hartoft | 1996 | 355 | 35.12 | 1:13.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
40 | Sofie Carmel | 1997 | 272 | 38.30 | 1:20.36 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Helene Dahl | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Natasja Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Rebecca Thoby | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 06:17 |