2018-01-23   18:23:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Bellahøj Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Steenberg  2000    239          38.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Oliver Thor Sørensen  2000    226          39.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Frederik Hatting Petersen  2000    225          39.50   
  Swim Team Tåstrup                   
Mikkel Salmansen  2000    225          39.55   
  Albertslund IF                   
Thor Nilsson Pedersen  2000    218          39.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Daniel Berg Wenk  2000    197          41.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mads Witthøft  2000    197          41.34   
  Kalundborg SK                   
Lasse Maigaard  2000    197          41.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marcus Skøtt Haslev  2002    192          41.69   
  GI-40 Hermes                   
10  Christian Crone  2001    188          41.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
11  Johan Joensen  2000    179          42.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Mads Raaby Jensen  2001    175          42.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  William Lehn-Schiøler  2000    172          43.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Frederik Bojesen  2002    171          43.29   
  A6                   
15  Frederik Presskorn  2000    171          43.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Ludvig Egeskov Schroll  2000    162          44.08   
  GI-40 Hermes                   
17  Tobias K Jørgensen  2000    160          44.32   
  Kalundborg SK                   
18  Tobias Vive Rasmussen  2000    156          44.69   
  GI-40 Hermes                   
19  Gustav Stjernholm  2002    156          44.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
20  Kalle Axen  2000    153          44.94   
  Svømmeklubben MK 31                   
21  Mathias Vestergaard  2001    150          45.27   
  GI-40 Hermes                   
22  Daniel Kühn Christiansen  2000    144          45.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
23  August Weilguny  2001    144          45.86   
  GI-40 Hermes                   
24  Rasmus Krogh Løvschal  2000    142          46.08   
  GI-40 Hermes                   
25  Roar Andersen  2001    141          46.22   
  Svømmeklubben MK 31                   
26  Martin Holst  2000    135          46.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
27  Halfdan H. Mørch  2000    126          47.93   
  Svømmeklubben MK 31                   
28  Kasper Bonnichsen  2002    122          48.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
29  Daniel Brylov  2000    117          49.19   
  Svømmeklubben MK 31                   
30  Harry Jensen  2002    99          51.91   
  GI-40 Hermes                   
31  Frederik H Christiansen  2000    95          52.67   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Frede Meincke  2002    90          53.60   
  GI-40 Hermes                   
33  Aleksandar Pesic  2001    90          53.64   
  GI-40 Hermes                   
34  Kiran Koch-Mathews  2002    79          55.93   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    447          31.44   
  Kalundborg SK                   
Frederik Galving  1998    352          34.04   
  GI-40 Hermes                   
Oliver H. Andersen  1999    311          35.48   
  Kalundborg SK                   
Emil D. Nielsen  1999    302          35.85   
  GI-40 Hermes                   
Nikolai Hougaard  1999    293          36.21   
  Swim Team Tåstrup                   
Anders Sørensen  1999    287          36.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Lukas Gustafson  1999    283          36.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Frederik Rindshøj  1999    267          37.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mathias I. Kristiansen  1999    256          37.87   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Mathias W.b. Christiansen  1998    253          37.99   
  GI-40 Hermes                   
11  Andreas Vestergaard  1999    243          38.52   
  GI-40 Hermes                   
12  Asbjørn Lau Everland  1999    238          38.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Sebastian Mikkelsen  1998    231          39.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Jacob Friland  1999    218          39.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Jesper Christensen  1998    218          39.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Mads Skøde Hansen  1999    212          40.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Valdemar Mariegaard  1999    199          41.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
18  Daniel Sørensen  1999    198          41.23   
  Swim Team Tåstrup                   
19  Oscar Svane Hansen  1999    179          42.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Jonathan V. Bichel  1999    169          43.45   
  A6                   
21  Christian Mørkeberg  1999    162          44.08   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
22  Mads Rishøj  1999    158          44.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
23  Jens Gustav Nielson  1999    119          48.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
24  Emil Kvistbo  1999    115          49.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
25  Daniel Schwartzbach  1999    81          55.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Skelsager  1996    394          32.78   
  A6                   
Mikkel Pedersen  1997    352          34.05   
  Glostrup Svømme Klub                   
Danny Corell  1997    325          34.97   
  Kalundborg SK                   
Lars Emil Villa  1997    268          37.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Bak Hansen  1995    592          28.63  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
Søren Dahl  1993    586          28.72  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Tåstrup                   
Mark H. Østermann  1995    514          30.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Karim Møller  1994    495          30.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christian Christensen  1991    493          30.43   
  GI-40 Hermes                   
Frederik K. Mortensen  1995    436          31.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Alexander Højen Månsson  1994    432          31.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
Pelle Ømark  1984    424          32.01   
  GI-40 Hermes                   
Jonathan Weitling  1993              DSQ  Mere end 15 m u vand 
  A6                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare