2018-10-15   23:26:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Bellahøj Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Hingebjerg  2002    229          44.26   
  GI-40 Hermes                   
Signe Fich Hansen  2002    204          45.98   
  GI-40 Hermes                   
Charlotte Malberg  2002    185          47.52   
  GI-40 Hermes                   
Sofie Maagøe  2003    160          49.86   
  GI-40 Hermes                   
Sofie Kepp Jensen  2002    153          50.59   
  A6                   
Emilie Frederikke Bast  2002    147          51.26   
  GI-40 Hermes                   
Alma Kondrup Hansen  2002    117          55.25   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Wiuff  2000    412          36.37   
  Albertslund IF                   
Sofie Thunø Rasmussen  2000    397          36.83   
  GI-40 Hermes                   
Josephine G. Lauridsen  2001    358          38.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nina Leisted Bertelsen  2000    353          38.29   
  GI-40 Hermes                   
Marie-Louise Stentved  2000    335          38.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mille Hesselgren Ikov  2000    334          39.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christine Greisen  2000    316          39.73   
  GI-40 Hermes                   
Mathilde Hager  2001    297          40.56   
  GI-40 Hermes                   
Fiona Grundtvig  2000    290          40.88   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Josefine Strand Nielsen  2000    281          41.33   
  GI-40 Hermes                   
11  Line Refsgaard  2000    276          41.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Mille Bruun Høvring  2001    262          42.30   
  Svømmeklubben MK 31                   
13  Ida Just Mikkelsen  2001    256          42.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Katrine Tetzschner Madsen  2000    255          42.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Ida Laurberg Andersen  2000    251          42.92   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Katrine Jensen  2000    250          42.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Ida Sophie Ahm  2001    248          43.07   
  GI-40 Hermes                   
18  Benedikte Dam Hoffmann  2001    247          43.11   
  GI-40 Hermes                   
19  Amalie Drud Nielsen  2000    243          43.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Luna Donde Feilberg  2000    232          44.01   
  GI-40 Hermes                   
21  Nicoline Toth Nielsen  2000    229          44.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
22  Josephine Sommer Olsen  2000    222          44.67   
  Svømmeklubben MK 31                   
23  Alina Sherfig  2001    220          44.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
24  Julie Bojesen  2001    203          46.06   
  A6                   
25  Freja Schmidt  2001    200          46.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
26  Lærke Holm Junge  2000    198          46.45   
  Kalundborg SK                   
27  Kamille Auerbach-Lind  2001    189          47.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
28  Sarah C. Meno  2000    181          47.86   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
29  Mia Søgaard  2001    181          47.87   
  Svømmeklubben MK 31                   
30  Anna Frevert  2001    172          48.64   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
31  Ida Sandvig Stage  2001    165          49.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Josefine H. Lundstrøm  2001    164          49.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
33  Kamilla Neve  2000    163          49.51   
  A6                   
34  Clara Malling Frederiksen  2001    158          50.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
35  Cathrine Rahbek  2000    157          50.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
36  Louise Larsen  2001    153          50.59   
  Svømmeklubben MK 31                   
37  Alberte Mammen  2001    149          50.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
38  Hannah Bekker  2001    135          52.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
39  Isabel Kol Eriksen  2001    130          53.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
40  Anastacia Halken  2001    127          53.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
41  Caroline Sofie Hermannsen  2001    125          54.08   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Freja Brix Hansen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mathilde Bischoff  2001              DNS   
  A6                   
Misja Jepsen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    581          32.43   
  A6                   
Mathilde Zaggai  1998    445          35.44   
  GI-40 Hermes                   
Emma Maagøe  1999    443          35.51   
  GI-40 Hermes                   
Deirdre Ø. Hansen  1999    401          36.71  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben MK 31                   
Sarah Mariner  1998    386          37.15   
  Svømmeklubben MK 31                   
Vera Staun Hansen  1999    382          37.29   
  GI-40 Hermes                   
Nicole Kristensen  1999    332          39.08   
  Kalundborg SK                   
Mille Rask Sander  1999    318          39.66   
  Svømmeklubben MK 31                   
Stine Mathiasen  1998    317          39.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Louise Nicolaisen  1998    309          40.01   
  Kalundborg SK                   
11  Karen Mørch  1998    297          40.55   
  Svømmeklubben MK 31                   
12  Sebine Møller  1999    266          42.05   
  A6                   
Caroline Strandberg  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
Louise Winsley  1998              DNS   
  A6                   
Natasja Schultz  1998              DNS   
  GI-40 Hermes                   
Nina Lisakowski  1999              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    657          31.12  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Line Kjær  1996    578          32.49  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Stine Johansen  1997    578          32.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Lunau  1995    575          32.54   
  A6                   
Maja Nielsen  1996    544          33.15  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Amalie H. Falck-Schmith  1989    527          33.50   
  GI-40 Hermes                   
Sarah Sannung  1996    519          33.67   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Cæcilie Kisby Jensen  1993    510          33.86  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
Caroline Øhrstrøm  1995    504          34.00  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Sofie Witthøft  1997    493          34.26   
  Kalundborg SK                   
11  Pia Nicolaisen  1994    474          34.71   
  Kalundborg SK                   
12  Dena Zornic  1996    463          34.99  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Linnea Lau Everland  1996    461          35.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Iben Helstrup Jensen  1996    460          35.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Louise Delani  1984    440          35.57   
  GI-40 Hermes                   
16  Megan Forslund Hansen  1997    438          35.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Julie F. V. Christensen  1995    430          35.85   
  GI-40 Hermes                   
18  Thea Hovmand Larsen  1997    428          35.90  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
19  Helena Marmetschke  1997    366          37.83   
  Svømmeklubben MK 31                   
20  Natascha Zender  1997    362          37.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
21  Regitze Andersen  1996    346          38.54   
  Svømmeklubben MK 31                   
22  Sofie Carmel  1997    225          44.51   
  A6                   
Natasja Larsen  1996              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark