2018-04-23   17:04:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Bellahøj Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Fich Hansen  2002    209          42.26   
  GI-40 Hermes                   
Johanne Hingebjerg  2002    143          47.99   
  GI-40 Hermes                   
Laura Janner  2002    110          52.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christine Greisen  2000    462          32.43   
  GI-40 Hermes                   
Julie Kepp Jensen  2000    424          33.38   
  A6                   
Phoebe Linde Atkins  2000    352          35.50   
  Svømmeklubben MK 31                   
Mira Mass  2000    320          36.65   
  A6                   
Amalie Mårtensson  2000    304          37.30   
  A6                   
Nina Leisted Bertelsen  2000    284          38.12   
  GI-40 Hermes                   
Luna Donde Feilberg  2000    257          39.44   
  GI-40 Hermes                   
Marie-Louise Stentved  2000    248          39.88   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Fiona Grundtvig  2000    248          39.90   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Josefine Strand Nielsen  2000    247          39.96   
  GI-40 Hermes                   
11  Clara Marott Schelde  2000    224          41.30   
  GI-40 Hermes                   
12  Nicoline Toth Nielsen  2000    216          41.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Line Refsgaard  2000    205          42.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Mille Bruun Høvring  2001    204          42.57   
  Svømmeklubben MK 31                   
15  Helena Berg Wenk  2000    204          42.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
16  Katrine Tetzschner Madsen  2000    199          42.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
17  Amalie Drud Nielsen  2000    194          43.32   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
18  Mathilde Hager  2001    183          44.18   
  GI-40 Hermes                   
19  Alberte Kjærsgaard  2001    161          46.08   
  A6                   
20  Alina Sherfig  2001    160          46.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
21  Ida Just Mikkelsen  2001    154          46.78   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
22  Line Aunstrup  2000    149          47.27   
  A6                   
23  Ida-Sofia Bech Wehne  2001    140          48.32   
  A6                   
24  Cathrine Rahbek  2000    134          48.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Katja Petersson  2001    132          49.20   
  A6                   
26  Benedikte Dam Hoffmann  2001    130          49.51   
  GI-40 Hermes                   
27  Ida Laurberg Andersen  2000    123          50.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
28  Katrine Jensen  2000    107          52.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
29  Clara Malling Frederiksen  2001    105          53.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
30  Freja Schmidt  2001    104          53.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
31  Kamille Auerbach-Lind  2001    102          53.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
32  Sarah C. Meno  2000    101          53.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
33  Line Strandby  2001    95          54.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
34  Victoria Grøn Brandelev  2000    94          55.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
35  Louise Larsen  2001    90          56.00   
  Svømmeklubben MK 31                   
36  Alberte Mammen  2001    78          58.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
37  Ida Sandvig Stage  2001    77          59.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
38  Anastacia Halken  2001    73          59.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
39  Anna Frevert  2001    68          1:01.43   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
40  Hannah Bekker  2001    66          1:01.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
41  Caroline Sofie Hermannsen  2001    51          1:07.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Freja Brix Hansen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Misja Jepsen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    474          32.16   
  A6                   
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    425          33.35   
  Kalundborg SK                   
Vera Staun Hansen  1999    387          34.40   
  GI-40 Hermes                   
Laura Holm Junge  1998    365          35.08   
  Kalundborg SK                   
Nicoline Clement  1999    356          35.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Tenna Jensen  1998    341          35.88   
  GI-40 Hermes                   
Emma Maagøe  1999    328          36.36   
  GI-40 Hermes                   
Rikke Knudsen  1998    279          38.35   
  Svømmeklubben MK 31                   
Deirdre Ø. Hansen  1999    274          38.59  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben MK 31                   
10  Sebine Møller  1999    273          38.64   
  A6                   
11  Stine Mathiasen  1998    257          39.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Freja B. Hansen  1999    243          40.18   
  A6                   
13  Sandra Danielsen  1998    240          40.32   
  A6                   
14  Karen Mørch  1998    232          40.80   
  Svømmeklubben MK 31                   
15  Maria Buch  1999    230          40.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
16  Lea Søgaard  1998    214          41.90   
  Svømmeklubben MK 31                   
17  Mille Rask Sander  1999    181          44.31   
  Svømmeklubben MK 31                   
18  Johanne Overgaard Pederse  1999    110          52.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Caroline Strandberg  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
Nina Lisakowski  1999              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Seheim  1991    591          29.88  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marianne Duijm  1993    570          30.24   
  A6                   
Michelle Icka Christensen  1995    547          30.65  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben MK 31                   
Maja Nielsen  1996    537          30.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Amalie Hansen  1995    526          31.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Caroline Høgskilde  1996    526          31.06  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mai Hjelmgaard  1994    524          31.10  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Stine Raaby Jensen  1995    521          31.16  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christina Hvid Edill  1995    508          31.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Melizza Petersen  1994    500          31.59  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
11  Mathilde Huss-Hansen  1994    488          31.84   
  GI-40 Hermes                   
12  Sarah Sannung  1996    480          32.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Amalie H. Falck-Schmith  1989    475          32.12   
  GI-40 Hermes                   
14  Louise Hedmann Jacobsen  1996    468          32.30   
  A6                   
15  Amanda Sandager  1995    454          32.61  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Katrine Brahtz  1995    451          32.68  Deltager ikke i finalen 
  Albertslund IF                   
17  Belinda Ervolder  1995    451          32.70   
  A6                   
18  Cecilie Holten  1996    450          32.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
19  Stine Johansen  1997    448          32.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
20  Cæcilie Kisby Jensen  1993    447          32.78  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
21  Louise G. Riget  1995    444          32.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
22  Anne-Sofie Lindblad  1997    442          32.92  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
23  Pia Nicolaisen  1994    440          32.95   
  Kalundborg SK                   
24  Megan Forslund Hansen  1997    429          33.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
25  Linnea Lau Everland  1996    424          33.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
26  Louise Delani  1984    419          33.50   
  GI-40 Hermes                   
27  Lærke Wilhelmsen  1996    410          33.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
28  Anna Fixdahl  1997    403          33.95   
  GI-40 Hermes                   
29  Louise Uglebjerg  1994    394          34.20   
  Kalundborg SK                   
30  Julia Lisakowski  1994    391          34.28   
  Svømmeklubben MK 31                   
31  Caroline Øhrstrøm  1995    389          34.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Natascha Zender  1997    379          34.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
33  Louise Møller Jessen  1997    370          34.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
34  Anna Puggaard  1996    368          34.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
35  Isabel Brylov  1994    350          35.56   
  GI-40 Hermes                   
36  Natasja Holte Larsen  1995    350          35.57   
  Kalundborg SK                   
37  Helena Marmetschke  1997    318          36.74   
  Svømmeklubben MK 31                   
38  Pernille Thunbo Nielsen  1995    290          37.86   
  Kalundborg SK                   
39  Regitze Andersen  1996    220          41.50   
  Svømmeklubben MK 31                   
Helene Dahl  1996              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
Natasja Larsen  1996              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare