2018-10-15   23:27:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Bellahøj Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Janner  2002    189  44.44  1:35.97  2:28.67    3:16.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    164  44.39  1:37.03  2:33.22    3:26.44   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mia Lindberg  2003    145  44.58  1:40.73  2:40.16    3:34.91   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Duus  2000    493  32.18  1:08.15  1:46.48    2:22.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    455  33.42  1:11.18  1:49.78    2:26.91   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    432  33.67  1:11.71  1:51.34    2:29.42   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    407  34.59  1:14.52  1:54.37    2:32.47   
  A6                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    401  34.36  1:12.52  1:53.19    2:33.22   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    385  35.60  1:15.79  1:56.21    2:35.32   
  Albertslund IF                   
                     
Nina Leisted Bertelsen  2000    381  35.00  1:14.07  1:55.59    2:35.81   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    354  35.84  1:16.96  1:59.37    2:39.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    344  36.18  1:18.00  2:00.26    2:41.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Alberte M Hansen  2000    331  37.04  1:20.06  2:04.08    2:43.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  My Weitling  2000    315  39.24  1:23.28  2:05.44    2:46.09   
  A6                   
                     
12  Regitze Munch Nielsen  2000    302  38.24  1:22.40  2:07.05    2:48.36   
  Albertslund IF                   
                     
13  Astrid Dyrmose Kestner  2000    273  39.58  1:24.20  2:10.07    2:54.10   
  A6                   
                     
14  Lea Alberte Olsen  2000    270  40.52  1:27.33  2:12.52    2:54.76   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Natasha Worm Magnus  2000    262  39.70  1:25.07  2:12.02    2:56.57   
  A6                   
                     
16  Clara Marott Schelde  2000    256  40.28  1:27.58  2:13.60    2:57.88   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Frederikke Jensen  2000    232  42.29  1:29.42  2:18.57    3:03.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Katja Petersson  2001    228  41.62  1:29.50  2:20.22    3:04.87   
  A6                   
                     
19  Kamilla Neve  2000    223  43.44  1:31.19  2:20.51    3:06.42   
  A6                   
                     
20  Line Aunstrup  2000    217  43.45  1:32.12  2:22.17    3:08.06   
  A6                   
                     
21  Victoria Grøn Brandelev  2000    196  42.41  1:33.55  2:25.62    3:14.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Rebecca Hauerberg Terp  2001    188  44.05  1:36.74  2:29.06    3:17.05   
  A6                   
                     
23  Alberte Mammen  2001    188  44.37  1:35.40  2:27.15    3:17.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Line Strandby  2001    174  44.90  1:37.73  2:32.23    3:22.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Josefine H. Lundstrøm  2001    169  46.25  1:38.92  2:32.22    3:24.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Bojesen  2001              DSQ  tyvstart 
  A6                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karen Gjerløff  1998    586  30.87  1:04.99  1:40.07    2:15.04   
  A6                   
                     
Rikke Dehn  1999    544  32.27  1:07.33  1:42.85    2:18.42   
  GI-40 Hermes                   
                     
Laura Holm Junge  1998    455  33.43  1:11.98  1:50.76    2:26.94   
  Kalundborg SK                   
                     
Maja Østergaard  1998    448  35.76  1:13.76  1:51.93    2:27.63   
  A6                   
                     
Mathilde Zaggai  1998    433  32.72  1:10.19  1:50.22    2:29.31   
  GI-40 Hermes                   
                     
Nicoline Clement  1999    427  33.51  1:12.27  1:52.26    2:30.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lærke Toft Ruby  1999    410  35.72  1:16.27  1:55.23    2:32.07   
  A6                   
                     
Malene Bang  1999    407  35.72  1:15.85  1:55.04    2:32.41   
  A6                   
                     
Delphine Møller  1999    398  34.65  1:13.43  1:53.94    2:33.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Rikke Knudsen  1998    370  34.33  1:14.14  1:56.52    2:37.33   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Fie Hansen  1999    327  36.47  1:18.68  2:02.61    2:43.92   
  A6                   
                     
12  Natasja Schultz  1998    327  35.83  1:17.47  2:00.95    2:43.99   
  GI-40 Hermes                   
                     
13  Laura Christensen  1999    326  38.56  1:22.47  2:05.83    2:44.17   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Sarah Wohlert  1998    323  37.47  1:20.40  2:04.44    2:44.72   
  A6                   
                     
15  Lea Søgaard  1998    310  36.74  1:17.88  2:02.00    2:46.94   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
16  Sebine Møller  1999    292  37.57  1:22.09  2:07.96    2:50.33   
  A6                   
                     
17  Sandra Danielsen  1998    287  39.49  1:24.34  2:07.73    2:51.35   
  A6                   
                     
18  Freja B. Hansen  1999    279  38.56  1:23.51  2:09.56    2:52.90   
  A6                   
                     
19  Johanne Overgaard Pederse  1999    265  38.09  1:22.81  2:09.92    2:55.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    257  41.33  1:28.26  2:14.99    2:57.62   
  A6                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eliana Jørgensen  1993    616  30.77  1:04.39  1:38.95    2:12.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christina Hvid Edill  1995    599  31.75  1:06.27  1:39.97    2:14.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    591  30.86  1:05.35  1:40.76    2:14.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Hansen  1995    579  31.43  1:05.19  1:40.59    2:15.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997    564  32.16  1:07.83  1:42.82    2:16.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Delani  1984    554  31.81  1:06.90  1:42.32    2:17.57   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    552  31.89  1:07.87  1:43.72    2:17.76   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Sørensen  1997    551  32.03  1:07.40  1:43.11    2:17.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sarah Sannung  1996    543  31.68  1:06.43  1:42.69    2:18.45   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Anja Rytter Hansen  1997    540  31.29  1:05.98  1:42.53    2:18.73   
  GI-40 Hermes                   
                     
11  Julia Lisakowski  1994    526  32.03  1:06.94  1:43.34    2:19.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
12  Cecilie Holten  1996    524  32.35  1:07.80  1:44.14    2:20.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Louise Møller Jessen  1997    496  32.19  1:08.73  1:46.18    2:22.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Mathilde Leth-Espensen  1995    489  32.73  1:08.57  1:46.26    2:23.41   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Lærke Wilhelmsen  1996    480  32.79  1:08.86  1:45.94    2:24.31   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Belinda Ervolder  1995    477  32.87  1:08.86  1:46.36    2:24.55   
  A6                   
                     
17  Ida Agerbak Trandum  1996    470  32.36  1:08.93  1:48.01    2:25.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Klara Tetzschner Madsen  1997    455  32.95  1:10.09  1:49.17    2:26.90   
  GI-40 Hermes                   
                     
19  Bolette Thomsen  1997    409  33.52  1:12.32  1:52.71    2:32.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Siri Christensen  1997    394  34.50  1:14.14  1:55.01    2:34.13   
  GI-40 Hermes                   
                     
21  Pernille Thunbo Nielsen  1995    369  36.15  1:16.46  1:57.24    2:37.47   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Rikke Ferdinansen  1997    368  35.01  1:15.78  1:58.03    2:37.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
23  Sofie Carmel  1997    262  40.61  1:26.31  2:11.92    2:56.66   
  A6                   
                     
Helene Dahl  1996              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rebecca Thoby  1996              DNS   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark