2018-10-15   23:27:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Bellahøj Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Janner  2002    189  44.44  1:35.97  2:28.67    3:16.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    164  44.39  1:37.03  2:33.22    3:26.44   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mia Lindberg  2003    145  44.58  1:40.73  2:40.16    3:34.91   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Duus  2000    493  32.18  1:08.15  1:46.48    2:22.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    455  33.42  1:11.18  1:49.78    2:26.91   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    432  33.67  1:11.71  1:51.34    2:29.42   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    407  34.59  1:14.52  1:54.37    2:32.47   
  A6                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    401  34.36  1:12.52  1:53.19    2:33.22   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    385  35.60  1:15.79  1:56.21    2:35.32   
  Albertslund IF                   
                     
Nina Leisted Bertelsen  2000    381  35.00  1:14.07  1:55.59    2:35.81   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    354  35.84  1:16.96  1:59.37    2:39.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    344  36.18  1:18.00  2:00.26    2:41.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Alberte M Hansen  2000    331  37.04  1:20.06  2:04.08    2:43.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  My Weitling  2000    315  39.24  1:23.28  2:05.44    2:46.09   
  A6                   
                     
12  Regitze Munch Nielsen  2000    302  38.24  1:22.40  2:07.05    2:48.36   
  Albertslund IF                   
                     
13  Astrid Dyrmose Kestner  2000    273  39.58  1:24.20  2:10.07    2:54.10   
  A6                   
                     
14  Lea Alberte Olsen  2000    270  40.52  1:27.33  2:12.52    2:54.76   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Natasha Worm Magnus  2000    262  39.70  1:25.07  2:12.02    2:56.57   
  A6                   
                     
16  Clara Marott Schelde  2000    256  40.28  1:27.58  2:13.60    2:57.88   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Frederikke Jensen  2000    232  42.29  1:29.42  2:18.57    3:03.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Katja Petersson  2001    228  41.62  1:29.50  2:20.22    3:04.87   
  A6                   
                     
19  Kamilla Neve  2000    223  43.44  1:31.19  2:20.51    3:06.42   
  A6                   
                     
20  Line Aunstrup  2000    217  43.45  1:32.12  2:22.17    3:08.06   
  A6                   
                     
21  Victoria Grøn Brandelev  2000    196  42.41  1:33.55  2:25.62    3:14.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Rebecca Hauerberg Terp  2001    188  44.05  1:36.74  2:29.06    3:17.05   
  A6                   
                     
23  Alberte Mammen  2001    188  44.37  1:35.40  2:27.15    3:17.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Line Strandby  2001    174  44.90  1:37.73  2:32.23    3:22.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Josefine H. Lundstrøm  2001    169  46.25  1:38.92  2:32.22    3:24.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Bojesen  2001              DSQ  tyvstart 
  A6                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karen Gjerløff  1998    586  30.87  1:04.99  1:40.07    2:15.04   
  A6                   
                     
Rikke Dehn  1999    544  32.27  1:07.33  1:42.85    2:18.42   
  GI-40 Hermes                   
                     
Laura Holm Junge  1998    455  33.43  1:11.98  1:50.76    2:26.94   
  Kalundborg SK                   
                     
Maja Østergaard  1998    448  35.76  1:13.76  1:51.93    2:27.63   
  A6                   
                     
Mathilde Zaggai  1998    433  32.72  1:10.19  1:50.22    2:29.31   
  GI-40 Hermes                   
                     
Nicoline Clement  1999    427  33.51  1:12.27  1:52.26    2:30.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lærke Toft Ruby  1999    410  35.72  1:16.27  1:55.23    2:32.07   
  A6                   
                     
Malene Bang  1999    407  35.72  1:15.85  1:55.04    2:32.41   
  A6                   
                     
Delphine Møller  1999    398  34.65  1:13.43  1:53.94    2:33.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Rikke Knudsen  1998    370  34.33  1:14.14  1:56.52    2:37.33   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Fie Hansen  1999    327  36.47  1:18.68  2:02.61    2:43.92   
  A6                   
                     
12  Natasja Schultz  1998    327  35.83  1:17.47  2:00.95    2:43.99   
  GI-40 Hermes                   
                     
13  Laura Christensen  1999    326  38.56  1:22.47  2:05.83    2:44.17   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Sarah Wohlert  1998    323  37.47  1:20.40  2:04.44    2:44.72   
  A6                   
                     
15  Lea Søgaard  1998    310  36.74  1:17.88  2:02.00    2:46.94   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
16  Sebine Møller  1999    292  37.57  1:22.09  2:07.96    2:50.33   
  A6                   
                     
17  Sandra Danielsen  1998    287  39.49  1:24.34  2:07.73    2:51.35   
  A6                   
                     
18  Freja B. Hansen  1999    279  38.56  1:23.51  2:09.56    2:52.90   
  A6                   
                     
19  Johanne Overgaard Pederse  1999    265  38.09  1:22.81  2:09.92    2:55.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    257  41.33  1:28.26  2:14.99    2:57.62   
  A6                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eliana Jørgensen  1993    616  30.77  1:04.39  1:38.95    2:12.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Christina Hvid Edill  1995    599  31.75  1:06.27  1:39.97    2:14.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    591  30.86  1:05.35  1:40.76    2:14.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Hansen  1995    579  31.43  1:05.19  1:40.59    2:15.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997    564  32.16  1:07.83  1:42.82    2:16.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Delani  1984    554  31.81  1:06.90  1:42.32    2:17.57   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    552  31.89  1:07.87  1:43.72    2:17.76   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Sørensen  1997    551  32.03  1:07.40  1:43.11    2:17.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sarah Sannung  1996    543  31.68  1:06.43  1:42.69    2:18.45   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Anja Rytter Hansen  1997    540  31.29  1:05.98  1:42.53    2:18.73   
  GI-40 Hermes                   
                     
11  Julia Lisakowski  1994    526  32.03  1:06.94  1:43.34    2:19.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
12  Cecilie Holten  1996    524  32.35  1:07.80  1:44.14    2:20.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Louise Møller Jessen  1997    496  32.19  1:08.73  1:46.18    2:22.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Mathilde Leth-Espensen  1995    489  32.73  1:08.57  1:46.26    2:23.41   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Lærke Wilhelmsen  1996    480  32.79  1:08.86  1:45.94    2:24.31   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Belinda Ervolder  1995    477  32.87  1:08.86  1:46.36    2:24.55   
  A6                   
                     
17  Ida Agerbak Trandum  1996    470  32.36  1:08.93  1:48.01    2:25.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Klara Tetzschner Madsen  1997    455  32.95  1:10.09  1:49.17    2:26.90   
  GI-40 Hermes                   
                     
19  Bolette Thomsen  1997    409  33.52  1:12.32  1:52.71    2:32.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Siri Christensen  1997    394  34.50  1:14.14  1:55.01    2:34.13   
  GI-40 Hermes                   
                     
21  Pernille Thunbo Nielsen  1995    369  36.15  1:16.46  1:57.24    2:37.47   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Rikke Ferdinansen  1997    368  35.01  1:15.78  1:58.03    2:37.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
23  Sofie Carmel  1997    262  40.61  1:26.31  2:11.92    2:56.66   
  A6                   
                     
Helene Dahl  1996              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rebecca Thoby  1996              DNS   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Bruhn  2000    249  36.30  1:17.76  2:00.72    2:42.23   
  A6                   
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000    226  37.75  1:20.87  2:06.12    2:47.46   
  A6                   
                     
Johan Joensen  2000    220  36.99  1:19.50  2:04.66    2:48.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rasmus Gjerløff  2001    219  37.43  1:21.56  2:06.99    2:49.30   
  A6                   
                     
Mathias Vestergaard  2001    198  39.10  1:23.29  2:10.20    2:55.07   
  GI-40 Hermes                   
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    185  39.73  1:26.61  2:14.72    2:59.05   
  GI-40 Hermes                   
                     
Johan Veggerby Grønlund  2000    139  44.51  1:35.64  2:28.05    3:17.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Frede Meincke  2002    124  46.81  1:40.48  2:36.28    3:24.62   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Müller  1998    469  30.45  1:03.66  1:37.73    2:11.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    433  29.86  1:04.06  1:39.14    2:14.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Johan Bragason  1999    414  31.17  1:05.69  1:41.59    2:16.90   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Marius Møldrup  1999    401  31.98  1:07.37  1:43.39    2:18.36   
  Albertslund IF                   
                     
Mads Peter Hansen  1998    380  32.36  1:08.36  1:45.19    2:20.87   
  Kalundborg SK                   
                     
Carl Lykkebo Larsen  1998    360  31.78  1:07.84  1:45.37    2:23.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Nicolai Vive Rasmussen  1998    359  31.43  1:08.18  1:45.68    2:23.49   
  GI-40 Hermes                   
                     
Giano Grillo  1998    359  32.09  1:09.37  1:47.22    2:23.54   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tobias Andersen  1998    320  32.85  1:10.88  1:50.49    2:29.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Christian Olsen  1999    315  34.29  1:13.94  1:54.58    2:29.84   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Victor Kjærsgaard  1998    315  34.11  1:12.88  1:52.12    2:29.86   
  A6                   
                     
12  Kristoffer Neve  1998    309  33.95  1:13.33  1:53.80    2:30.88   
  A6                   
                     
13  Mads Munk Sørensen  1999    265  36.16  1:16.62  1:58.45    2:38.83   
  GI-40 Hermes                   
                     
14  Mathias Holdrup  1999    255  36.08  1:18.29  2:01.69    2:40.86   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Magnus Loose  1999    244  35.34  1:16.82  2:01.28    2:43.27   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Mads Rishøj  1999    209  37.28  1:22.01  2:07.40    2:51.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Jens Gustav Nielson  1999    142  44.97  1:37.25  2:29.91    3:15.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Daniel Schwartzbach  1999    137  44.06  1:38.15  2:31.13    3:18.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Emil Kvistbo  1999    136  43.89  1:35.77  2:30.59    3:18.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jonathan V. Bichel  1999              DSQ  tyvstart 
  A6                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannibal Steenfos  1996    440  30.69  1:04.31  1:39.49    2:14.13   
  GI-40 Hermes                   
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    408  31.09  1:06.14  1:41.48    2:17.50   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emil Zachariassen  1997    361  31.83  1:07.83  1:45.86    2:23.27   
  Kalundborg SK                   
                     
Daniel Højme  1997    355  32.41  1:09.73  1:47.07    2:24.06   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mathias Lund Jensen  1997    282  34.27  1:14.36  1:55.84    2:35.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Skaaning  1993    760  26.62  55.20  1:23.84    1:51.79   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Magnus Jákupsson  1994    653  26.87  56.50  1:27.12    1:57.59   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Alexander Højen Månsson  1994    621  27.28  57.19  1:28.30    1:59.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frederik A. Mariegaard  1994    618  27.64  57.79  1:29.00    1:59.74   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mikkel Johansen  1994    589  27.98  57.94  1:29.35    2:01.68   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Patrick Hesselberg  1991    563  29.31  1:01.57  1:33.11    2:03.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Karim Møller  1994    555  28.21  59.49  1:32.01    2:04.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jacob Skelsager  1993    510  28.58  1:00.08  1:34.37    2:07.63   
  A6                   
                     
Magnus Sloth Poulsen  1995    509  28.90  1:01.22  1:34.65    2:07.75   
  Albertslund IF                   
                     
10  Emil Andersen  1992    483  29.75  1:02.37  1:36.14    2:09.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Frederik K. Mortensen  1995    466  29.73  1:03.22  1:37.68    2:11.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Jakob H. Andersen  1993    458  29.51  1:02.60  1:37.13    2:12.34   
  Kalundborg SK                   
                     
13  Filip Guldberg  1995    420  31.12  1:05.83  1:41.51    2:16.18   
  Kalundborg SK                   
                     
Tobias Gjerløff  1995              DNS   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Hingebjerg  2002    229          44.26   
  GI-40 Hermes                   
Signe Fich Hansen  2002    204          45.98   
  GI-40 Hermes                   
Charlotte Malberg  2002    185          47.52   
  GI-40 Hermes                   
Sofie Maagøe  2003    160          49.86   
  GI-40 Hermes                   
Sofie Kepp Jensen  2002    153          50.59   
  A6                   
Emilie Frederikke Bast  2002    147          51.26   
  GI-40 Hermes                   
Alma Kondrup Hansen  2002    117          55.25   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Wiuff  2000    412          36.37   
  Albertslund IF                   
Sofie Thunø Rasmussen  2000    397          36.83   
  GI-40 Hermes                   
Josephine G. Lauridsen  2001    358          38.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nina Leisted Bertelsen  2000    353          38.29   
  GI-40 Hermes                   
Marie-Louise Stentved  2000    335          38.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mille Hesselgren Ikov  2000    334          39.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christine Greisen  2000    316          39.73   
  GI-40 Hermes                   
Mathilde Hager  2001    297          40.56   
  GI-40 Hermes                   
Fiona Grundtvig  2000    290          40.88   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Josefine Strand Nielsen  2000    281          41.33   
  GI-40 Hermes                   
11  Line Refsgaard  2000    276          41.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Mille Bruun Høvring  2001    262          42.30   
  Svømmeklubben MK 31                   
13  Ida Just Mikkelsen  2001    256          42.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Katrine Tetzschner Madsen  2000    255          42.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Ida Laurberg Andersen  2000    251          42.92   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Katrine Jensen  2000    250          42.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Ida Sophie Ahm  2001    248          43.07   
  GI-40 Hermes                   
18  Benedikte Dam Hoffmann  2001    247          43.11   
  GI-40 Hermes                   
19  Amalie Drud Nielsen  2000    243          43.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Luna Donde Feilberg  2000    232          44.01   
  GI-40 Hermes                   
21  Nicoline Toth Nielsen  2000    229          44.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
22  Josephine Sommer Olsen  2000    222          44.67   
  Svømmeklubben MK 31                   
23  Alina Sherfig  2001    220          44.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
24  Julie Bojesen  2001    203          46.06   
  A6                   
25  Freja Schmidt  2001    200          46.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
26  Lærke Holm Junge  2000    198          46.45   
  Kalundborg SK                   
27  Kamille Auerbach-Lind  2001    189          47.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
28  Sarah C. Meno  2000    181          47.86   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
29  Mia Søgaard  2001    181          47.87   
  Svømmeklubben MK 31                   
30  Anna Frevert  2001    172          48.64   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
31  Ida Sandvig Stage  2001    165          49.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Josefine H. Lundstrøm  2001    164          49.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
33  Kamilla Neve  2000    163          49.51   
  A6                   
34  Clara Malling Frederiksen  2001    158          50.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
35  Cathrine Rahbek  2000    157          50.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
36  Louise Larsen  2001    153          50.59   
  Svømmeklubben MK 31                   
37  Alberte Mammen  2001    149          50.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
38  Hannah Bekker  2001    135          52.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
39  Isabel Kol Eriksen  2001    130          53.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
40  Anastacia Halken  2001    127          53.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
41  Caroline Sofie Hermannsen  2001    125          54.08   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Freja Brix Hansen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mathilde Bischoff  2001              DNS   
  A6                   
Misja Jepsen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    581          32.43   
  A6                   
Mathilde Zaggai  1998    445          35.44   
  GI-40 Hermes                   
Emma Maagøe  1999    443          35.51   
  GI-40 Hermes                   
Deirdre Ø. Hansen  1999    401          36.71  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben MK 31                   
Sarah Mariner  1998    386          37.15   
  Svømmeklubben MK 31                   
Vera Staun Hansen  1999    382          37.29   
  GI-40 Hermes                   
Nicole Kristensen  1999    332          39.08   
  Kalundborg SK                   
Mille Rask Sander  1999    318          39.66   
  Svømmeklubben MK 31                   
Stine Mathiasen  1998    317          39.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Louise Nicolaisen  1998    309          40.01   
  Kalundborg SK                   
11  Karen Mørch  1998    297          40.55   
  Svømmeklubben MK 31                   
12  Sebine Møller  1999    266          42.05   
  A6                   
Caroline Strandberg  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
Louise Winsley  1998              DNS   
  A6                   
Natasja Schultz  1998              DNS   
  GI-40 Hermes                   
Nina Lisakowski  1999              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    657          31.12  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Line Kjær  1996    578          32.49  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Stine Johansen  1997    578          32.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Lunau  1995    575          32.54   
  A6                   
Maja Nielsen  1996    544          33.15  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Amalie H. Falck-Schmith  1989    527          33.50   
  GI-40 Hermes                   
Sarah Sannung  1996    519          33.67   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Cæcilie Kisby Jensen  1993    510          33.86  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
Caroline Øhrstrøm  1995    504          34.00  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Sofie Witthøft  1997    493          34.26   
  Kalundborg SK                   
11  Pia Nicolaisen  1994    474          34.71   
  Kalundborg SK                   
12  Dena Zornic  1996    463          34.99  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Linnea Lau Everland  1996    461          35.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Iben Helstrup Jensen  1996    460          35.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Louise Delani  1984    440          35.57   
  GI-40 Hermes                   
16  Megan Forslund Hansen  1997    438          35.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Julie F. V. Christensen  1995    430          35.85   
  GI-40 Hermes                   
18  Thea Hovmand Larsen  1997    428          35.90  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
19  Helena Marmetschke  1997    366          37.83   
  Svømmeklubben MK 31                   
20  Natascha Zender  1997    362          37.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
21  Regitze Andersen  1996    346          38.54   
  Svømmeklubben MK 31                   
22  Sofie Carmel  1997    225          44.51   
  A6                   
Natasja Larsen  1996              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  28 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Hingebjerg  2002    233          43.96   
  GI-40 Hermes                   
Signe Fich Hansen  2002    208          45.64   
  GI-40 Hermes                   
Charlotte Malberg  2002    186          47.42   
  GI-40 Hermes                   
Sofie Kepp Jensen  2002    176          48.29   
  A6                   
Sofie Maagøe  2003    157          50.13   
  GI-40 Hermes                   
Emilie Frederikke Bast  2002    131          53.32   
  GI-40 Hermes                   
Alma Kondrup Hansen  2002    119          55.01   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Wiuff  2000    433          35.78   
  Albertslund IF                   
Sofie Thunø Rasmussen  2000    386          37.15   
  GI-40 Hermes                   
Mille Hesselgren Ikov  2000    372          37.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nina Leisted Bertelsen  2000    367          37.78   
  GI-40 Hermes                   
Josephine G. Lauridsen  2001    360          38.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Marie-Louise Stentved  2000    339          38.80   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Christine Greisen  2000    326          39.33   
  GI-40 Hermes                   
Mathilde Hager  2001    296          40.60   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    610          31.90   
  A6                   
Mathilde Zaggai  1998    477          34.64   
  GI-40 Hermes                   
Emma Maagøe  1999    450          35.31   
  GI-40 Hermes                   
Vera Staun Hansen  1999    436          35.69   
  GI-40 Hermes                   
Sarah Mariner  1998    381          37.32   
  Svømmeklubben MK 31                   
Nicole Kristensen  1999    342          38.69   
  Kalundborg SK                   
Stine Mathiasen  1998    324          39.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mille Rask Sander  1999    310          39.99   
  Svømmeklubben MK 31                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Johansen  1997    629          31.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Lunau  1995    601          32.06   
  A6                   
Sarah Sannung  1996    533          33.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Amalie H. Falck-Schmith  1989    528          33.48   
  GI-40 Hermes                   
Iben Helstrup Jensen  1996    478          34.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Sofie Witthøft  1997    475          34.69   
  Kalundborg SK                   
Pia Nicolaisen  1994    452          35.25   
  Kalundborg SK                   
Linnea Lau Everland  1996    423          36.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  28 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Steenberg  2000    239          38.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Oliver Thor Sørensen  2000    226          39.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Frederik Hatting Petersen  2000    225          39.50   
  Swim Team Tåstrup                   
Mikkel Salmansen  2000    225          39.55   
  Albertslund IF                   
Thor Nilsson Pedersen  2000    218          39.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Daniel Berg Wenk  2000    197          41.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mads Witthøft  2000    197          41.34   
  Kalundborg SK                   
Lasse Maigaard  2000    197          41.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marcus Skøtt Haslev  2002    192          41.69   
  GI-40 Hermes                   
10  Christian Crone  2001    188          41.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
11  Johan Joensen  2000    179          42.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Mads Raaby Jensen  2001    175          42.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  William Lehn-Schiøler  2000    172          43.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Frederik Bojesen  2002    171          43.29   
  A6                   
15  Frederik Presskorn  2000    171          43.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Ludvig Egeskov Schroll  2000    162          44.08   
  GI-40 Hermes                   
17  Tobias K Jørgensen  2000    160          44.32   
  Kalundborg SK                   
18  Tobias Vive Rasmussen  2000    156          44.69   
  GI-40 Hermes                   
19  Gustav Stjernholm  2002    156          44.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
20  Kalle Axen  2000    153          44.94   
  Svømmeklubben MK 31                   
21  Mathias Vestergaard  2001    150          45.27   
  GI-40 Hermes                   
22  Daniel Kühn Christiansen  2000    144          45.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
23  August Weilguny  2001    144          45.86   
  GI-40 Hermes                   
24  Rasmus Krogh Løvschal  2000    142          46.08   
  GI-40 Hermes                   
25  Roar Andersen  2001    141          46.22   
  Svømmeklubben MK 31                   
26  Martin Holst  2000    135          46.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
27  Halfdan H. Mørch  2000    126          47.93   
  Svømmeklubben MK 31                   
28  Kasper Bonnichsen  2002    122          48.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
29  Daniel Brylov  2000    117          49.19   
  Svømmeklubben MK 31                   
30  Harry Jensen  2002    99          51.91   
  GI-40 Hermes                   
31  Frederik H Christiansen  2000    95          52.67   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Frede Meincke  2002    90          53.60   
  GI-40 Hermes                   
33  Aleksandar Pesic  2001    90          53.64   
  GI-40 Hermes                   
34  Kiran Koch-Mathews  2002    79          55.93   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    447          31.44   
  Kalundborg SK                   
Frederik Galving  1998    352          34.04   
  GI-40 Hermes                   
Oliver H. Andersen  1999    311          35.48   
  Kalundborg SK                   
Emil D. Nielsen  1999    302          35.85   
  GI-40 Hermes                   
Nikolai Hougaard  1999    293          36.21   
  Swim Team Tåstrup                   
Anders Sørensen  1999    287          36.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Lukas Gustafson  1999    283          36.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Frederik Rindshøj  1999    267          37.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mathias I. Kristiansen  1999    256          37.87   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Mathias W.b. Christiansen  1998    253          37.99   
  GI-40 Hermes                   
11  Andreas Vestergaard  1999    243          38.52   
  GI-40 Hermes                   
12  Asbjørn Lau Everland  1999    238          38.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Sebastian Mikkelsen  1998    231          39.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Jacob Friland  1999    218          39.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Jesper Christensen  1998    218          39.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Mads Skøde Hansen  1999    212          40.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Valdemar Mariegaard  1999    199          41.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
18  Daniel Sørensen  1999    198          41.23   
  Swim Team Tåstrup                   
19  Oscar Svane Hansen  1999    179          42.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Jonathan V. Bichel  1999    169          43.45   
  A6                   
21  Christian Mørkeberg  1999    162          44.08   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
22  Mads Rishøj  1999    158          44.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
23  Jens Gustav Nielson  1999    119          48.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
24  Emil Kvistbo  1999    115          49.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
25  Daniel Schwartzbach  1999    81          55.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Skelsager  1996    394          32.78   
  A6                   
Mikkel Pedersen  1997    352          34.05   
  Glostrup Svømme Klub                   
Danny Corell  1997    325          34.97   
  Kalundborg SK                   
Lars Emil Villa  1997    268          37.30   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Bak Hansen  1995    592          28.63  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
Søren Dahl  1993    586          28.72  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Tåstrup                   
Mark H. Østermann  1995    514          30.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Karim Møller  1994    495          30.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christian Christensen  1991    493          30.43   
  GI-40 Hermes                   
Frederik K. Mortensen  1995    436          31.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Alexander Højen Månsson  1994    432          31.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
Pelle Ømark  1984    424          32.01   
  GI-40 Hermes                   
Jonathan Weitling  1993              DSQ  Mere end 15 m u vand 
  A6                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  28 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Steenberg  2000    257          37.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Oliver Thor Sørensen  2000    245          38.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Thor Nilsson Pedersen  2000    227          39.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Frederik Hatting Petersen  2000    226          39.44   
  Swim Team Tåstrup                   
Lasse Maigaard  2000    218          39.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mikkel Salmansen  2000    214          40.20   
  Albertslund IF                   
Daniel Berg Wenk  2000    203          40.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mads Witthøft  2000    194          41.52   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    465          31.03   
  Kalundborg SK                   
Frederik Galving  1998    411          32.34   
  GI-40 Hermes                   
Oliver H. Andersen  1999    326          34.93   
  Kalundborg SK                   
Anders Sørensen  1999    307          35.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nikolai Hougaard  1999    291          36.27   
  Swim Team Tåstrup                   
Emil D. Nielsen  1999    288          36.42   
  GI-40 Hermes                   
Lukas Gustafson  1999    281          36.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Frederik Rindshøj  1999    257          37.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Skelsager  1996    403          32.55   
  A6                   
Mikkel Pedersen  1997    364          33.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
Danny Corell  1997    316          35.28   
  Kalundborg SK                   
Lars Emil Villa  1997    289          36.37   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark H. Østermann  1995    529          29.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Karim Møller  1994    517          29.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Christian Christensen  1991    485          30.59   
  GI-40 Hermes                   
Alexander Højen Månsson  1994    448          31.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
Frederik K. Mortensen  1995    428          31.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Pelle Ømark  1984    426          31.96   
  GI-40 Hermes                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  28 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Charlotte Malberg  2002    169  55.27        1:56.61   
  GI-40 Hermes                   
                     
Laura Janner  2002    152  57.40        2:00.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Maagøe  2003    150  57.88        2:01.42   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emilie Frederikke Bast  2002    147  58.41        2:02.01   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mia Lindberg  2003    130  1:00.21        2:07.07   
  GI-40 Hermes                   
                     
Olivia Mammen  2003    107  59.96        2:15.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jessica Yu Mortensen  2000    436  40.32        1:25.00   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Line Refsgaard  2000    393  41.58        1:27.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    391  42.03        1:28.15   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    351  42.93        1:31.36   
  A6                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    303  46.40        1:35.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Thunø Rasmussen  2000    296  46.72        1:36.67   
  GI-40 Hermes                   
                     
Amalie Mårtensson  2000    293  45.74        1:37.04   
  A6                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    278  47.71        1:38.78   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Fiona Grundtvig  2000    270  48.28        1:39.77   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Cathrine Rahbek  2000    266  46.74        1:40.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Alberte Kjærsgaard  2001    263  48.43        1:40.64   
  A6                   
                     
12  Astrid Dyrmose Kestner  2000    255  48.37        1:41.57   
  A6                   
                     
13  Lea Alberte Olsen  2000    251  48.98        1:42.19   
  GI-40 Hermes                   
                     
14  Christine Greisen  2000    247  49.93        1:42.69   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Katrine Tetzschner Madsen  2000    245  48.10        1:43.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Helena Berg Wenk  2000    236  50.06        1:44.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Josephine Sommer Olsen  2000    233  49.28        1:44.78   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
18  Clara Marott Schelde  2000    225  49.45        1:45.93   
  GI-40 Hermes                   
                     
19  Amalie Drud Nielsen  2000    224  50.54        1:46.11   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Sarah C. Meno  2000    221  50.51        1:46.56   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Nicoline Toth Nielsen  2000    220  51.59        1:46.78   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
22  Ida Just Mikkelsen  2001    211  51.50        1:48.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Alberte Mammen  2001    203  52.22        1:49.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Lærke Holm Junge  2000    200  52.96        1:50.27   
  Kalundborg SK                   
                     
25  Alina Sherfig  2001    190  54.64        1:52.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
26  Ida Laurberg Andersen  2000    185  53.86        1:53.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Line Strandby  2001    179  55.06        1:54.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
28  Victoria Grøn Brandelev  2000    162  56.10        1:58.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Frederikke Jensen  2000    161  56.63        1:58.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
30  Hannah Bekker  2001    157  57.93        1:59.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
31  Anna Frevert  2001    149  59.09        2:01.45   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
32  Clara Malling Frederiksen  2001    141  1:00.33        2:03.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
33  Freja Schmidt  2001    139  58.27        2:04.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
34  Ida Sandvig Stage  2001    134  59.32        2:05.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
35  Isabel Kol Eriksen  2001    118  1:00.57        2:11.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Anastacia Halken  2001    92  1:07.76        2:22.65   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
37  Caroline Sofie Hermannsen  2001    54  1:21.44        2:50.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Freja Brix Hansen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Misja Jepsen  2001              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Grandt  1998    543  38.36        1:19.00   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tenna Jensen  1998    500  38.44        1:21.18   
  GI-40 Hermes                   
                     
Alberte Sara Cornelius  1998    500  38.60        1:21.20   
  GI-40 Hermes                   
                     
Merle F. V. Christensen  1998    458  38.98        1:23.59   
  GI-40 Hermes                   
                     
Josefine Pedersen  1999    440  40.33        1:24.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    413  40.35        1:26.57   
  Kalundborg SK                   
                     
Katrine Hvid  1998    382  41.59        1:28.82   
  GI-40 Hermes                   
                     
Maria Buch  1999    269  46.45        1:39.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Laura Christensen  1999    261  47.88        1:40.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Louise Nicolaisen  1998    215  50.12        1:47.62   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Johanne Overgaard Pederse  1999    187  54.52        1:52.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Sebine Møller  1999    173  55.12        1:55.74   
  A6                   
                     
Diana Jacobsen  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Seheim  1991    632  35.55        1:15.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Maja Nielsen  1996    606  36.14        1:16.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997    582  36.19        1:17.18  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Charlotte Jensen  1992    579  36.46        1:17.32  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    574  36.20        1:17.54   
  A6                   
                     
Olivia Ane Frey  1994    565  36.56        1:17.96   
  GI-40 Hermes                   
                     
Anna Puggaard  1996    559  36.92        1:18.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    514  38.51        1:20.48   
  GI-40 Hermes                   
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    513  38.48        1:20.49   
  GI-40 Hermes                   
                     
10  Louise G. Riget  1995    502  37.37        1:21.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Kamilla Larsen  1996    494  38.03        1:21.55   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Marianne Duijm  1993    489  39.13        1:21.80  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
                     
13  Christina Hvid Edill  1995    486  38.27        1:21.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Dena Zornic  1996    475  39.00        1:22.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Kirstine Andersen  1997    463  38.92        1:23.30  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Anna Fixdahl  1997    456  39.76        1:23.72   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Amanda Sandager  1995    455  38.70        1:23.82  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Melizza Petersen  1994    455  39.74        1:23.82  Deltager ikke i finalen 
  A6                   
                     
19  Bolette Thomsen  1997    454  38.28        1:23.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Mian Hartoft  1996    450  40.44        1:24.10  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Emma F. Nystrøm  1996    443  39.41        1:24.52   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Maria Madsen  1995    433  40.77        1:25.16  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
23  Mathilde Leth-Espensen  1995    427  40.06        1:25.62   
  GI-40 Hermes                   
                     
24  Isabel Brylov  1994    419  40.53        1:26.11   
  GI-40 Hermes                   
                     
25  Stine Johansen  1997    408  41.19        1:26.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
26  Siri Christensen  1997    403  41.16        1:27.28   
  GI-40 Hermes                   
                     
27  Natasja Holte Larsen  1995    386  41.33        1:28.49   
  Kalundborg SK                   
                     
28  Sofie Sørensen  1997    359  42.04        1:30.66   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
29  Louise Uglebjerg  1994    340  43.73        1:32.31   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  28 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jessica Yu Mortensen  2000    463  40.03        1:23.29   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Line Refsgaard  2000    400  41.54        1:27.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    392  41.71        1:28.05   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    383  42.16        1:28.72   
  A6                   
                     
Sofie Thunø Rasmussen  2000    318  45.97        1:34.40   
  GI-40 Hermes                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    301  45.60        1:36.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Mårtensson  2000    288  45.51        1:37.56   
  A6                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    232  49.86        1:44.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Merle F. V. Christensen  1998    544  37.46        1:18.93   
  GI-40 Hermes                   
                     
Maria Grandt  1998    541  38.16        1:19.12   
  GI-40 Hermes                   
                     
Alberte Sara Cornelius  1998    540  38.09        1:19.16   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tenna Jensen  1998    511  38.61        1:20.63   
  GI-40 Hermes                   
                     
Josefine Pedersen  1999    423  41.31        1:25.84   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    417  39.87        1:26.25   
  Kalundborg SK                   
                     
Katrine Hvid  1998    384  42.24        1:28.65   
  GI-40 Hermes                   
                     
Maria Buch  1999    263  46.27        1:40.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Seheim  1991    623  35.18        1:15.48   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Maja Nielsen  1996    603  35.96        1:16.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Olivia Ane Frey  1994    575  36.52        1:17.49   
  GI-40 Hermes                   
                     
Anna Puggaard  1996    549  36.93        1:18.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    522  38.34        1:20.02   
  GI-40 Hermes                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    516  37.04        1:20.37   
  A6                   
                     
Louise G. Riget  1995    500  37.29        1:21.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    451  39.78        1:24.06   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  28 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Steenberg  2000    227  45.39        1:36.09   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    224  46.59        1:36.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Martin Holst  2000    205  47.28        1:39.38   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Tobias Vive Rasmussen  2000    183  49.78        1:43.10   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000    180  49.74        1:43.74   
  A6                   
                     
Rasmus Krogh Løvschal  2000    176  50.81        1:44.61   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tobias K Jørgensen  2000    175  50.39        1:44.79   
  Kalundborg SK                   
                     
Mathias Vestergaard  2001    167  50.95        1:46.39   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mikkel S. Hansen  2000    163  51.04        1:47.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Côme Basile Receveur  2002    153  51.85        1:49.53   
  GI-40 Hermes                   
                     
11  Daniel Kühn Christiansen  2000    153  52.73        1:49.58   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  William Lehn-Schiøler  2000    150  52.90        1:50.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Daniel Johansen  2000    150  51.56        1:50.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Daniel Brylov  2000    149  51.92        1:50.48   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
15  Johan Veggerby Grønlund  2000    146  52.94        1:51.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Frederik Presskorn  2000    145  53.71        1:51.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Ludvig Egeskov Schroll  2000    143  53.70        1:52.12   
  GI-40 Hermes                   
                     
18  Niels Paulli Sparholt  2000    142  52.36        1:52.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Lasse Maigaard  2000    138  53.68        1:53.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Marcus Skøtt Haslev  2002    135  54.41        1:54.16   
  GI-40 Hermes                   
                     
21  Christian Crone  2001    134  55.13        1:54.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
22  Mads Raaby Jensen  2001    132  55.07        1:55.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  August Weilguny  2001    131  54.56        1:55.38   
  GI-40 Hermes                   
                     
24  Tobias Fuglsang  2001    127  56.76        1:56.67   
  A6                   
                     
25  Frederik H Christiansen  2000    125  55.30        1:57.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
26  Roar Andersen  2001    122  57.15        1:58.04   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
27  Kalle Axen  2000    116  56.84        2:00.08   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
28  Halfdan H. Mørch  2000    108  59.21        2:03.10   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
29  Aleksandar Pesic  2001    88  1:03.92        2:11.52   
  GI-40 Hermes                   
                     
30  Morten Østergaard  2002    82  1:05.02        2:14.94   
  A6                   
                     
31  Kasper Bonnichsen  2002    80  1:04.99        2:16.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl Lykkebo Larsen  1998    359  39.47        1:22.40   
  Kalundborg SK                   
                     
Kasper Holst Hansen  1998    354  38.17        1:22.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mads Christian Sandager  1998    352  39.15        1:23.00   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    342  38.52        1:23.73   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Victor Kjærsgaard  1998    333  39.41        1:24.53   
  A6                   
                     
Sebastian Mikkelsen  1998    311  41.08        1:26.46   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Marius Møldrup  1999    292  41.45        1:28.26   
  Albertslund IF                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    286  43.18        1:28.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Oliver H. Andersen  1999    266  41.88        1:31.10  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK                   
                     
10  Mathias W.b. Christiansen  1998    233  44.99        1:35.16   
  GI-40 Hermes                   
                     
11  Linus Koefoed Weiss  1999    227  45.32        1:36.00   
  GI-40 Hermes                   
                     
12  Andreas Vestergaard  1999    222  45.67        1:36.75   
  GI-40 Hermes                   
                     
13  Emil D. Nielsen  1999    221  45.96        1:36.96   
  GI-40 Hermes                   
                     
14  Magnus Loose  1999    200  47.96        1:40.23   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Asbjørn Lau Everland  1999    192  46.98        1:41.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Christian Mørkeberg  1999    175  48.97        1:44.74   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Oscar Svane Hansen  1999    135  55.96        1:54.12   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Mads Munk Sørensen  1999    135  53.82        1:54.21   
  GI-40 Hermes                   
                     
19  Emil Kvistbo  1999    134  53.18        1:54.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kristoffer Neve  1998              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isak Lichi  1997    512  36.00        1:13.21   
  GI-40 Hermes                   
                     
Timon Wedekind  1996    493  35.56        1:14.16   
  GI-40 Hermes                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    481  34.77        1:14.77   
  Kalundborg SK                   
                     
Victor Bødker  1997    480  35.68        1:14.81   
  GI-40 Hermes                   
                     
August Willems  1997    471  35.25        1:15.31   
  GI-40 Hermes                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    387  37.20        1:20.37   
  A6                   
                     
Esben Norup  1996    380  38.30        1:20.89   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Jonas Uglebjerg  1997    376  36.91        1:21.17   
  Kalundborg SK                   
                     
Emil Zachariassen  1997    342  38.59        1:23.73   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Kasper Leisted Bertelsen  1997    271  42.72        1:30.56   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    530  35.93        1:12.39   
  A6                   
                     
Patrick Hesselberg  1991    502  34.66        1:13.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Christian Christensen  1991    440  37.21        1:17.01   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emil Andersen  1992    421  36.63        1:18.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sigurd Greve Dideriksen  1992    414  35.69        1:18.62   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  28 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl Lykkebo Larsen  1998    384  38.52        1:20.57   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Christian Sandager  1998    381  38.32        1:20.80   
  GI-40 Hermes                   
                     
Kasper Holst Hansen  1998    355  38.90        1:22.71   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    335  39.74        1:24.36   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Victor Kjærsgaard  1998    331  39.69        1:24.72   
  A6                   
                     
Sebastian Mikkelsen  1998    310  41.42        1:26.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Marius Møldrup  1999    289  41.72        1:28.59   
  Albertslund IF                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    279  42.23        1:29.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Timon Wedekind  1996    535  34.95        1:12.17   
  GI-40 Hermes                   
                     
Isak Lichi  1997    512  35.24        1:13.21   
  GI-40 Hermes                   
                     
Victor Bødker  1997    500  34.92        1:13.81   
  GI-40 Hermes                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    486  34.82        1:14.53   
  Kalundborg SK                   
                     
August Willems  1997    458  36.25        1:15.98   
  GI-40 Hermes                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    368  37.49        1:21.72   
  A6                   
                     
Esben Norup  1996    364  39.26        1:22.05   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Jonas Uglebjerg  1997    353  37.76        1:22.87   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    628  31.98        1:08.40   
  A6                   
                     
Christian Christensen  1991    535  32.49        1:12.14   
  GI-40 Hermes                   
                     
Emil Andersen  1992    437  36.18        1:17.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sigurd Greve Dideriksen  1992    423  35.66        1:18.04   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  28 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  17:37 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Østergaard  1998    353  38.37  1:22.48  2:07.93    2:52.43   
  A6                   
                     
Freja B. Hansen  1999    204  40.61  1:31.31  2:26.92    3:26.93   
  A6                   
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Huss-Hansen  1994    559  33.43  1:10.06  1:48.57    2:27.87   
  GI-40 Hermes                   
                     
Cæcilie Kisby Jensen  1993    480  34.42  1:13.28  1:54.08    2:35.62   
  A6                   
                     
Belinda Ervolder  1995    437  35.03  1:15.19  1:57.18    2:40.48   
  A6                   
                     
Natascha Zender  1997    392  35.10  1:16.91  2:01.05    2:46.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Pernille Thunbo Nielsen  1995    327  39.56  1:24.34  2:10.76    2:56.89   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Müller  1998    412  31.91  1:10.33  1:49.33    2:29.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    342  32.10  1:10.67  1:53.26    2:39.42   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Jakob Schmidt  1999    179  39.41  1:29.16  2:23.91    3:17.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Skov Andersen  1993    512  30.98  1:05.86  1:42.54    2:19.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Frederik K. Mortensen  1995    508  31.86  1:07.53  1:43.71    2:19.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sebastian Merrildgaard  1995    501  31.10  1:06.76  1:43.77    2:20.36   
  A6                   
                     
Mathias Hvid  1994    474  30.84  1:06.95  1:45.44    2:23.02   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tobias Gjerløff  1995              DNS   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Charlotte Malberg  2002    190  51.55  1:47.96  3:37.11    3:37.11   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Wiuff  2000    419  39.13  1:21.59  2:04.79    2:46.81   
  Albertslund IF                   
                     
Sofie Thunø Rasmussen  2000    387  40.83  1:24.67  2:09.12    2:51.32   
  GI-40 Hermes                   
                     
My Weitling  2000    314  43.86  1:30.79  2:17.31    3:03.62   
  A6                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    274  45.56  1:34.83  2:24.38    3:12.05   
  A6                   
                     
Natasha Worm Magnus  2000    265  46.40  1:35.57  2:26.75    3:14.37   
  A6                   
                     
Ida Sophie Ahm  2001    246  47.49  1:38.68  2:30.92    3:19.28   
  GI-40 Hermes                   
                     
Line Aunstrup  2000    235  48.81  1:41.26  2:33.19    3:22.22   
  A6                   
                     
Josefine H. Lundstrøm  2001    231  48.45  1:40.46  2:32.14    3:23.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Katja Petersson  2001    224  2:33.63  3:25.38      3:25.38   
  A6                   
                     
10  Frederikke Jensen  2000    211  50.78  1:44.89  2:37.57    3:29.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Victoria Grøn Brandelev  2000    195  49.98  1:46.37  2:41.91    3:35.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Line Strandby  2001    180  52.26  1:48.56  2:46.15    3:41.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Ida-Sofia Bech Wehne  2001    165  56.05  1:56.39  2:52.71    3:47.52   
  A6                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    562  35.06  1:13.30  1:52.95    2:31.28   
  A6                   
                     
Tenna Jensen  1998    410  39.65  1:22.69  2:06.37    2:47.97   
  GI-40 Hermes                   
                     
Sarah Mariner  1998    384  39.74  1:22.90  2:07.63    2:51.76   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Nicoline Clement  1999    376  40.11  1:25.07  2:09.93    2:52.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Stine Mathiasen  1998    364  40.72  1:26.45  2:11.11    2:54.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Malene Bang  1999    341  42.10  1:28.02  2:14.06    2:58.60   
  A6                   
                     
Delphine Møller  1999    334  42.84  1:28.28  2:15.36    2:59.84   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Karen Mørch  1998    320  43.30  1:29.84  2:16.41    3:02.53   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Mille Rask Sander  1999    318  44.01  1:30.75  2:18.34    3:02.92   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
10  Nicole Kristensen  1999    311  43.07  1:29.24  2:18.36    3:04.17   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Fie Hansen  1999    291  45.50  1:34.60  2:22.77    3:08.33   
  A6                   
                     
12  Sandra Danielsen  1998    270  46.02  1:35.64  2:26.53    3:13.19   
  A6                   
                     
13  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    244  47.03  1:39.53  2:31.48    3:19.78   
  A6                   
                     
Nina Lisakowski  1999              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lunau  1995    601  34.86  1:11.96  1:50.03    2:27.90   
  A6                   
                     
Louise G. Riget  1995    529  37.07  1:16.01  1:55.69    2:34.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Møller Jessen  1997    498  36.73  1:16.96  1:57.60    2:37.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Witthøft  1997    476  37.92  1:18.47  2:00.04    2:39.90   
  Kalundborg SK                   
                     
Thea Hovmand Larsen  1997    455  38.95  1:19.73  2:01.09    2:42.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Linnea Lau Everland  1996    449  37.67  1:18.70  2:01.32    2:42.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Helena Marmetschke  1997    387  39.64  1:23.98  2:07.95    2:51.24   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rikke Ferdinansen  1997    383  40.54  1:24.98  2:09.41    2:51.81   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Regitze Andersen  1996    323  42.22  1:28.23  2:15.53    3:01.88   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rebecca Thoby  1996              DNS   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  29 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  06:17 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  28 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Witthøft  2000    231  43.13        3:02.49   
  Kalundborg SK                   
                     
Philip Bruhn  2000    227  44.20        3:03.50   
  A6                   
                     
Daniel Berg Wenk  2000    214  43.65        3:07.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    204  44.43        3:10.10   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001    173  46.82        3:20.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johan Veggerby Grønlund  2000    173  48.77        3:20.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Johansen  2000    148  52.25        3:31.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johan Joensen  2000              DSQ  Ej forts bev v /50 m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    446  34.43        2:26.53   
  Kalundborg SK                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    329  39.01        2:42.06   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Lukas Gustafson  1999    284  38.77        2:50.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Victor Kjærsgaard  1998    257  41.39        2:56.04   
  A6                   
                     
Jakob Schmidt  1999    237  43.25        3:00.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jacob Friland  1999    213  44.53        3:07.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Rishøj  1999    173  48.47        3:20.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jens Gustav Nielson  1999    144  52.45        3:33.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Schwartzbach  1999    100  58.30        4:01.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jesper Frost Thomsen  1997    378  36.18        2:34.79   
  GI-40 Hermes                   
                     
Kasper Leisted Bertelsen  1997    313  39.78        2:44.77   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mathias Lund Jensen  1997    250  39.55        2:57.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Bak Hansen  1995    485  37.43        2:22.41   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  28 januar 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Bellahøj Cup 2012    Udskriftsdato  29 januar 2012   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  06:17   
  Arrangør  GI40Hermes         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 januar 2012         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Fich Hansen  2002    235  40.96