Tulokset Bellahøj Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Bellahøj Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | GI40Hermes | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 177 | 40.24 | 1:28.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 162 | 41.58 | 1:31.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 157 | 42.94 | 1:32.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 141 | 44.58 | 1:35.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | 139 | 43.94 | 1:36.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Christian Crone | 2001 | 129 | 44.31 | 1:38.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 120 | 43.22 | 1:41.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 119 | 45.29 | 1:41.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 98 | 49.64 | 1:48.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Martin Holst | 2000 | 88 | 49.47 | 1:52.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | August Weilguny | 2001 | 83 | 51.55 | 1:54.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Frederik H Christiansen | 2000 | 64 | 55.35 | 2:04.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 412 | 31.47 | 1:06.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 348 | 32.73 | 1:10.82 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 270 | 35.66 | 1:17.05 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | 233 | 38.30 | 1:21.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 211 | 38.26 | 1:23.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 206 | 36.30 | 1:24.38 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | 180 | 39.06 | 1:28.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 159 | 42.32 | 1:31.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 157 | 41.97 | 1:32.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 156 | 39.94 | 1:32.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Christian Mørkeberg | 1999 | 135 | 42.98 | 1:37.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | 117 | 45.95 | 1:41.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 83 | 51.96 | 1:54.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 81 | 52.32 | 1:55.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | August Willems | 1997 | 377 | 32.35 | 1:08.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 328 | 33.72 | 1:12.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Lars Emil Villa | 1997 | 321 | 31.86 | 1:12.78 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 313 | 33.06 | 1:13.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 1997 | DSQ | 1 hånd i mål | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | 618 | 27.41 | 58.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 552 | 28.50 | 1:00.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 508 | 30.65 | 1:02.45 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 486 | 29.50 | 1:03.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mathias Hvid | 1994 | 471 | 30.14 | 1:04.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 454 | 30.12 | 1:04.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 434 | 29.78 | 1:05.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 409 | 29.64 | 1:07.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Filip Guldberg | 1995 | 316 | 33.05 | 1:13.12 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:57 |