Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.87 | 2:29.40 | 3:45.67 | 5:01.02 | |||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.37 | 2:27.69 | 3:45.02 | 5:01.14 | |||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:14.16 | 2:32.33 | 3:49.07 | 5:04.81 | |||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.63 | 2:32.68 | 3:50.35 | 5:05.14 | |||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.21 | 2:32.67 | 3:50.76 | 5:07.69 | |||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.75 | 2:31.29 | 3:49.71 | 5:12.14 | |||
7 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 1:14.61 | 2:34.85 | 3:57.04 | 5:15.91 | |||
8 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | 2:37.52 | 3:59.42 | 5:19.58 | |||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.11 | 2:39.81 | 4:02.28 | 5:21.81 | |||
10 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:17.77 | 2:39.27 | 4:02.14 | 5:23.36 | |||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:16.82 | 2:37.99 | 4:01.40 | 5:23.75 | |||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:16.48 | 2:39.12 | 4:03.73 | 5:26.66 | |||
13 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:18.60 | 2:42.55 | 4:07.27 | 5:34.22 | |||
14 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.39 | 2:42.03 | 4:06.00 | 5:38.51 | |||
15 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:24.47 | 2:54.17 | 5:08.04 | 5:52.10 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.61 | 2:37.39 | 3:57.88 | 5:16.20 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:22.19 | 2:51.49 | 4:18.02 | 5:42.75 | |||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:25.02 | 2:54.12 | 4:22.04 | 5:44.73 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.56 | 2:45.65 | 4:14.31 | 5:45.15 | |||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.45 | 2:51.82 | 4:20.65 | 5:47.53 | |||
6 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:22.31 | 2:53.30 | 4:25.32 | 5:53.96 | |||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:23.15 | 2:55.28 | 4:27.42 | 5:55.16 | |||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:23.26 | 2:55.38 | 4:27.26 | 5:57.98 | |||
9 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:27.81 | 3:01.37 | 4:34.06 | 6:01.81 | |||
10 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:23.88 | 2:56.41 | 4:31.93 | 6:04.65 | |||
11 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.00 | 3:01.64 | 4:38.05 | 6:09.64 | |||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:28.27 | 3:04.62 | 4:41.06 | 6:14.11 | |||
13 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:30.79 | 3:07.10 | 4:43.36 | 6:14.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |